• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam, mam następujące pytanie:

Czy gra World of Warcraft po wyjściu ostatniego dodatku, będzie w miarę płynnie działać na średnio-wysokich ustawieniach?

Zaznaczam że nie gram w rozdzielczości Full HD.

Pytam gdyż ostatnio grałem w Pandarię i w miarę chodziła, a nie mam wykupionego abonamentu aktualnie, więc nie chce ryzykować:)

Oto specyfikacja mojego komputera:

Intel Core 2 Duo E8400,
Radeon HD4870 1 GB pamięci,
4GB Pamięci ram (chyba 800MHz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2014 o 15:01, The_Warrior napisał:

Witam, mam następujące pytanie:

Czy gra World of Warcraft po wyjściu ostatniego dodatku, będzie w miarę płynnie działać
na średnio-wysokich ustawieniach?

Zaznaczam że nie gram w rozdzielczości Full HD.

Pytam gdyż ostatnio grałem w Pandarię i w miarę chodziła, a nie mam wykupionego abonamentu
aktualnie, więc nie chce ryzykować:)

Oto specyfikacja mojego komputera:

Intel Core 2 Duo E8400,
Radeon HD4870 1 GB pamięci,
4GB Pamięci ram (chyba 800MHz).


Na średnich powinno dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2014 o 18:28, The_Warrior napisał:

Jeszcze jedno pytanie, czy zakup lepszej karty graficznej poskutkuje jakimś wyraźnym
skokiem wydajności?

Czy jednak należałoby zakupić również i procesor?



Jakiś skok będzie widoczny, ja na przykład mam Pentium Dual Core E6700 3,2 GHz i miałem do tego GT 240 jak zmieniłem na GTX 750 (bardzo fajna karta- tania i całkiem wydajna) to było widać różnice ale karta nie osiąga swojej maksymalnej mocy właśnie przez procesor (chociaż w moim kompie to jeszcze przez RAM ). Także jak zmienisz kartę to na pewno odczujesz różnice, ale później warto by było zmienić do tego procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2014 o 18:28, The_Warrior napisał:

Jeszcze jedno pytanie, czy zakup lepszej karty graficznej poskutkuje jakimś wyraźnym
skokiem wydajności?

Czy jednak należałoby zakupić również i procesor?


Miej na uwadze fakt, że WoW to gra mmo. Jest tam masa ludzi, obiektów itp. Wczytywanie tego wszystkiego na raz poważnie spowolni ci komputer. Twoje podzespoły nie są najlepszych lotów. Jeśli będzie grał z dala od większych grup graczy, to te średnie możesz mieć. Karta sama w sobie nie pomoże ci w lepszych osiągach. Poza tym, nie możesz dobierać lepszej karty do słabszego procesora. Jedna i druga strona będzie miała problemy z wyrobieniem. W taki sposób jeszcze bardziej możesz naruszyć płynność gry. Jak zmieniasz grafikę to trzeba zmienić i procesor. To podstawa. Rzadziej ram, jeśli jest szybki. Ale też nie możesz kupić sobie karty z górnej półki, jeśli masz teraz np GT 240 i nagle skoczysz do jakiegoś GTX''a 790 czy coś. Nie ta liga. Teraz używki można kupić w fajnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2014 o 07:18, Sobolek1 napisał:

Czy pójdzie mi far cry 4 na sprzęcie :

Procesor : intel core i3-4130 CPU 3.4 GHZ
Karta graficzna : Geforce GTX 750 TI
8 GB RAM
Windows 7 enterprise


Pójdzie, tak na średnich powinien dawać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2014 o 14:55, Kusztel1729 napisał:

Czy skyrim będzie płynnie chodził na laptopie.
-Procesor Intel i5 3337u CPU 1.8 GHz
- 4 GB RAM
- Win 8.1 64 bitowy
- Nvidia Geforce 720 M

z góry dzięki


Przy niższych ustawieniach powinno działać dość płynnie (okolice 30 FPS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szybkie pytanie:
Wymagania minimalne Dying Light
Procesor: Intel Core 2 Duo E6850 3.0GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ lub lepszy
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 620 512MB / ATI Radeon HD 7470 512MB GDDR5 lub lepsza
RAM: 4 GB pamięci RAM

Kontra laptop:
Intel Core i3-3110M, 2,4Ghz X2
4 GB RAM
GF 640M 2GB

Jest sens ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na papierze powinno bez problemu ruszyć i być grywalne.
Oczywiście przy niskich ustawieniach graficznych.
Pytanie zasadnicze - jaki będzie poziom optymalizacji.
Obie części Dead Island były imho bardzo solidnie zoptymalizowane, jeśli dać chłopakom z Techlandu kredyt zaufania to nie powinni skiepścić i DL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2014 o 00:01, Pietro87 napisał:

Obie części Dead Island były imho bardzo solidnie zoptymalizowane, jeśli dać chłopakom
z Techlandu kredyt zaufania to nie powinni skiepścić i DL.

Tutaj bym się trochę posprzeczał.
Pierwszemu DI w tej kwestii nie można było nic zarzucić, ale Riptide chodził fatalnie i to często nawet ludziom z potężnymi maszynami. W ogóle mam wrażenie, że ta część została zrobiona na siłę i uważam ją za totalną porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A u mnie Riptide chodził równie dobrze co jedynka, nawet nie wiedziałem, ze były z nim aż takie cyrki [oczywiście nie neguje, ot widać miałem farta, podobnie mam z AC:Unity który, fakt faktem na moim solidnym zestawie, nie rżnie się tak jak 90% userów, co nie znaczy, że nie jest optymalizacyjną porażką dekady xD]

W kwestii DL mogę jedynie dorzucić, ze gra na pokazach i demo które ogrywała prasa oraz różni youtuberzy, prezentowało się bardzo solidnie w kwestii wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40GHz x 4 ‎(3.40Ghz)
4 GB RAM
Intel(R) HD Graphics 4400 ‎(PS5.0/VS5.0)‎
Direct 11

Kontra Wiedźmin (jedynka). Ruszy? Ta karta graficzna mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2014 o 19:57, Jacentix napisał:

Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40GHz x 4 ‎(3.40Ghz)
4 GB RAM
Intel(R) HD Graphics 4400 ‎(PS5.0/VS5.0)‎
Direct 11

Kontra Wiedźmin (jedynka). Ruszy? Ta karta graficzna mnie dobija.


Przy niższych ustawieniach i rozdzielczość to powinien chodzić w miarę płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ponawiam pytanie:

Czy jest sens w ogóle się przymierzać do Dragon Age Inquisition z kompem jak poniżej? Rozdzielczość 1366x768 ;)

AMD Phenom II X2 955 BE 3,2 GHz
4GB RAM DDR3
GTX 560 1GB DDR5
Win7 64-bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2014 o 12:05, RakuPL napisał:

Ponawiam pytanie:

Czy jest sens w ogóle się przymierzać do Dragon Age Inquisition z kompem jak poniżej?
Rozdzielczość 1366x768 ;)

AMD Phenom II X2 955 BE 3,2 GHz
4GB RAM DDR3
GTX 560 1GB DDR5
Win7 64-bit


Myślę że na średnio-niskich pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Wbrew temu co napisała osoba wyżej (aż zastanawia mnie skąd się wzięło to "średnio-niskie") - trzymałbym się z daleka od tej gry. Bo zgodnie z testami z purepc:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/dragon_age_inquisition_ma_wymagania_jak_smok_test_wydajnosci?page=0,4

Już w medium GTX660 z trudem zachowuje jakąkolwiek płynność. A GTX560 jest kartą znacznie wolniejszą od niego. Z tego co zaś widzę - w najniższych detalach gra chodzi dobrze dopiero na R7 265 a twój GTX560... oferuje tak z 40% jego wydajności. Więc obawiam się że nawet o stabilnych 30 klatkach możesz zapomnieć, będziesz mieć często wyraźne spadki poniżej tego.

Ten tytuł ma ogółem bardzo wysokie wymagania sprzętowe i bez w miarę nowoczesnego PC-ta lepiej do niego nie podchodzić. Co zresztą dobrze podsumowuje test który zlinkowałem:
"Dragon Age: Inquisition ma ogromny apetyt na zasoby komputera, wchłaniając je niczym opasłe smoczysko pożera malutkie, puszyste owieczki. "
"Suma summarum - wymagania sprzętowe tego tytułu są grubo przesadzone, zwłaszcza iż oprawa graficzna tyłka nie urywa."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się