• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.12.2014 o 22:21, RakuPL napisał:

Wielkie dzięki za odzew. A jak myślicie byłoby z Shadow of Mordor? Podobno bardzo dobrze
wbrew wymaganiom zoptymalizowana gierka?


A to akurat będzie działać znośnie:
http://pclab.pl/art60028-4.html
Z tego co widzę GTX560 zapewnia 30-34 klatki na sekundę w średnich detalach i FullHD. Bez cudów ale też nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2014 o 23:34, ziptofaf napisał:

> Wielkie dzięki za odzew. A jak myślicie byłoby z Shadow of Mordor? Podobno bardzo
dobrze
> wbrew wymaganiom zoptymalizowana gierka?

A to akurat będzie działać znośnie:
http://pclab.pl/art60028-4.html
Z tego co widzę GTX560 zapewnia 30-34 klatki na sekundę w średnich detalach i FullHD.
Bez cudów ale też nie jest źle.

Zważywszy na to, że nie posiadam monitora Full HD być może zaryzykuję i kupię. Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ;) Czy ktoś mógłby podać przykłady gier, w które mógłbym zagrać na moim złomku? Jakieś bardziej popularne gry tak mniej więcej od 2009 roku byłyby ok ;D

A oto mój złomek:
Procesor : AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4600+ 2,4 GHz
Grafika: Asus GT520 2GB
RAM : 2x1GB DDR2
Rozdzielczość ekranu : 1360x768 (najlepsza byłaby ta, ale już jestem przyzwyczajony nawet do 800x600 :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Praktycznie wszystko do 2011 włącznie, wyłączając Battlefield 3. Na niego musisz mieć trochę więcej RAM i lepszy procesor. Ale w singlu raczej da radę.

Masz budżetową kartę graficzną, kiepski RAM i nie za mocny procek. Komp raczej nie do grania :P ale w tej rozdzielczości którą podałeś pociągnie trochę nowszych gier i te oparte na silniku Unreal Engine 3 bo nie są zbyt wymagające.

Czyli na przykład:
Deus Ex Human Revolution
Battlefield Bad Company 2
Just Cause 2
Risen
NFS: Hot Pursuit
Skyrim
Binary Domain
Spec Ops The Line
Burnout: Paradise

więcej pomysłów nie mam ale chyba wiesz czego mniej więcej szukać :P Te z najnowszych gier też większość pójdą o ile nie są RAMożerne i nie potrzebują mocarnego proca. W praktyce zagrasz we wszystko poza znanymi killerami sprzętu jak Crysisy, Battlefieldy, Army itp. ale z płynnością będzie różnie (zwykle kiepsko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Można jeszcze spokojnie tam dorzucić z większych hitów [takie które na 150% będą działać płynnie odpowiednio dobierając im ustawienia] :

Saints Row 3 - 4
Dawn of War 2
Darksiders 2
Diablo 3
Castlevania [jedynka i LoS]
Generalnie wszystkie gry z pod marki LEGO
Fallout 3, NV
XCOM EU/EW
AC2, AC Black Flag [AC3 - pomijając dupnie zoptymalizowany Boston też da się urwać]
Batmany [AA/AC/AO]


Kolega wyżej ma generalnie rację - gamingowy sprzęt to nie jest, ale tragedii też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie, podobne pytanie jak kolega wyżej, ale inna specyfikacja -

czy Wiedźmin 3 pójdzie mi na Intel(R) Core(TM) i5-4200M CPU @ 2.50GHz, GeForce GTX 760M, 8 gb ram, windows 8 64 bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2015 o 10:46, Bard04 napisał:

Witajcie, podobne pytanie jak kolega wyżej, ale inna specyfikacja -

czy Wiedźmin 3 pójdzie mi na Intel(R) Core(TM) i5-4200M CPU @ 2.50GHz, GeForce GTX 760M,
8 gb ram, windows 8 64 bit?


Ciężko będzie, notebookowe podzespoły mają znacznie mniejsze możliwości niż stacjonarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Dying Light śmignie na moim sprzęcie przynajmniej na średnich?

Gigabyte Radeon R7 260X
AMD Phenom II 4x 3.20 GHz
8 GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.02.2015 o 22:29, Caridin napisał:

Czy Dying Light śmignie na moim sprzęcie przynajmniej na średnich?

Gigabyte Radeon R7 260X
AMD Phenom II 4x 3.20 GHz
8 GB RAM

spokojnie na średnich powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam oto mój stary sprzęt : DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 555, 3079 MHz (16 x 192)NVIDIA GeForce GTX 280 1024 MB ,4GB RAM Windows 7 64bit .Na takim komputerze grałem w Battlefield Hardline na średnich ustawieniach czy mam szanse pograć w takie gry jak dying light??Jak nie to podajcie tytuły jakiś nowszych gier w które mógłbym zagrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uruchomi się ale będzie tak cięło że w praktyce stanie się niegrywalne. Zdecydowanie nie warto kupować Dying Light mając taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej !
Która część Call of Duty oswoi się na tym lapku (chodzi mi oczywiście o możliwie najnowszą część) :
Procek : Intel (R) Pentium (R) CPU B960 2.20 GHz (2 CPUs). Karta graficzna : GeForce 710M, RAM 4GB.
Jakoś naszła mnie chęć na sztrzelanko w multi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się