• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.05.2015 o 16:23, Kalafior12 napisał:

Czil pójdzie mi Wiesław n minimalnych wymaganiach sprzetowych?


Nikt póki co Ci odpowiedzi na to pytanie nie udzieli. Poczekaj na testy po premierze i zobacz, czy jest sens kupowania tej gry dla Twojego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja już z góry mówię że twórcy bardzo przesadzili z wymaganiami ja miałem takie przypadki widziałem przed premierom większość gier w których producenci podwyższali wymagania w celu korzyścią zysku dal siebie. Po premierze na pewno nie będą aż tak duże a ludzie ich wyśmieją ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2015 o 17:01, Kalafior12 napisał:

Ja już z góry mówię że twórcy bardzo przesadzili z wymaganiami ja miałem takie przypadki
widziałem przed premierom większość gier w których producenci podwyższali wymagania w
celu korzyścią zysku dal siebie. Po premierze na pewno nie będą aż tak duże a ludzie
ich wyśmieją ;P


Nie wiem jaki zysk mają producenci zawyżając wymagania(pomijam kwestie promowania sprzętu) :P To raczej nawet strata, bo zawęża się nieco grono odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozumie ale zastanawiam się dlaczego twórcy zdecydowali się na takie konfiguracje sprzętową. Mam nadzieje że nie będzie wpadki jak z Assassin''s Creed: Unity. Mieściłem się w wymaganiach a mało tego były zawyżone a optymalizacje kiepska co chwile się zacinała i musiałem restartować laptopa. Jak czytałem na rożnych stronach wymagana może się zmienią po premierze gdy gracze dostaną grę i dopiero będzie wiadomo czy wymagania podane na stronach intranetowych są nie zawyżone prze producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2015 o 16:23, Kalafior12 napisał:

Czil pójdzie mi Wiesław n minimalnych wymaganiach sprzetowych?

Ja na twoim miejscu zrobił bym tak: poczekał aż pojawi się test z wydajnością tej gry na różnych układach graficznych, w tym "mobilnych" (co w przypadku tak głośnego tytułu nie zajmie dużo czasu) i potem porównał wydajność tych układów z testami twojego laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2015 o 09:29, Misza1696 napisał:

Wg oficialnych wymagań dostępnych tutaj http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788588-Wymagania-sprz%C4%99towe-Wied%C5%BAmin-3-Dziki-Gon masz za mało ramu (4GB a trzeba 6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2015 o 12:03, S1G napisał:

Więc będę musiał dokupić :D dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2015 o 12:17, Misza1696 napisał:

> > Czy wiedźmin 3 pójdzie na tym lapku?
> > http://www.x-kom.pl/p/210937-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm011h-i5-4200h-4gb-500gb-dvd-win8-gtx850.html

>
> Wg oficialnych wymagań dostępnych tutaj http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788588-Wymagania-sprz%C4%99towe-Wied%C5%BAmin-3-Dziki-Gon

> masz za mało ramu (4GB a trzeba 6)
Więc będę musiał dokupić :D dzięki wielkie :)


Przez ostatnie 10 lat korzystałem z laptopów 15``. Wmawiałem sobie, że zdecydowanie wystarczają mi one do grania. Pierwszym mocniejszym lapkiem kupionym pod kątem gier był compal jhl90 z grafiką gf9600m, niecałe 3 lata temu nabyłem "istną kosiarkę" na procku i7, 8gb ram, ssd i gf660m. Moja wizja rozwiała się przy próbie odpalenia gtaV. Gra chodziła, na upartego można było grać ... ale chyba nie o to chodzi by robić coś na siłę.
Postanowiłem na szybko upłynnić lapka póki jeszcze jest coś wart, dołożyć parę stów i zakupić stacjonarkę. Tym bardziej iż mobilny sprzęt nie jest już mi praktycznie potrzebny.
I powiem Ci tyle - NIEBO A ZIEMIA.
Lapka już nigdy nie kupię. W końcu mogę czerpać prawdziwą przyjemność z grania. Jeżeli pomysł zakupu lapka jest tylko kaprysem, a nie koniecznością to przemyśl jeszcze raz temat.
pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2015 o 09:29, Misza1696 napisał:


Uruchomi się. I niewiele ponadto:
http://pclab.pl/art63116-7.html
Mobilny GTX850 z pamięciami GDDR3 odpowiada wydajnością PC-towemu GTX 650 mniej więcej. Czyli.. cóż, sam zobacz - 15 fps, 14.8 fps, 13.8 fps, 15.5 fps. Więc odradzam, w jakimkolwiek bardziej wymagającym miejscu będziesz mieć absolutnie niegrywalną rozgrywkę, co najwyżej w prologu czy stojąc w bezruchu zbliżysz się do jako takiej płynności. Ciężko nazwać to grą gdy ilość klatek spadnie ci drastycznie jak tylko będziesz toczyć jakąś walkę czy chodzić po mieście.

Rozsądnym minimum dla Wiedźmina 3 (czyli tak żeby mieć płynne 30 klatek na sekundę wszędzie) jest GTX860M z pamięciami GDDR5. Bądź PC - wtedy taki na którym by ci Wiedźmin 3 chodził w miarę płynnie w średnio-niskich to wydatek jakichś 1900-2000 zł. A przy budżecie rzędu 3 tysiaków to nawet w wysokich da się przyjemnie grać (ba, jakby można było skorzystać z Allegro i kupić np. używanego R9 290 to nawet w Ultra byś mógł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że to gdybanie, ale co tam.
Jak myślicie, czy komputer, który nie jest wystarczająco mocny, ale wszystkie poprzednie Batmany ciągnął bezproblemowo na wysokich detalach, poradzi sobie z Arkham Knight choćby na low?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.05.2015 o 19:31, kaczek93 napisał:

Wiem, że to gdybanie, ale co tam.
Jak myślicie, czy komputer, który nie jest wystarczająco mocny, ale wszystkie poprzednie
Batmany ciągnął bezproblemowo na wysokich detalach, poradzi sobie z Arkham Knight choćby
na low?


Bez podanej specyfikacji to rzeczywiście gdybanie :)
Podaj podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tym to jest różnie, bo np. taki The New Order nie powinien mi działać na low, a grałem w med-high bez problemu.

Lapek MSI CX 61
4 GB Ram
i3-3110M - 2,4Ghz x2
Geforce GT 640M 2GB (nie wiem po co).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Wiem że nie w temacie, ale pytałem konsultanta gram .pl ale nikt mi nie odpisał.A moje pytanie jest takie. Jak wysłac wiadomość do battelnetu że chce usunac trwale konto ze wszystkim co tam jest? Nie ma do nich e-maila? 2. Czy to prawda że po roku konto sie samo usunie jak nieloguje sie do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.05.2015 o 20:29, kaczek93 napisał:

Z tym to jest różnie, bo np. taki The New Order nie powinien mi działać na low, a grałem
w med-high bez problemu.

/.../

Według wymagań twój lapek się nie łapie, ale w tej chwili to gdybanie bo do premiery jeszcze trochę czasu. Mimo to myślę że będzie ciężko na nim grać w AK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam , chciałbym się dowiedzieć, czy na pewno pójdzie mi Wiedźmin 3 na mój komputer ?
Dane techniczne:
-intel i5-3340 3.10GHz
-AMD Radeon HD 7700 Series 1024MB (400MHz)
-8gb RAM
-win 7 ,64-bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2015 o 14:20, BACIK321123 napisał:

Witam , chciałbym się dowiedzieć, czy na pewno pójdzie mi Wiedźmin 3 na mój komputer
?
Dane techniczne:
-intel i5-3340 3.10GHz
-AMD Radeon HD 7700 Series 1024MB (400MHz)
-8gb RAM
-win 7 ,64-bit


Napisałem ci w temacie którym założyłeś żebyś podał dokładnie numer karty, 7700 to cała seria chodzi o dokładny numer np. 7750 itp. Możesz to sprawdzić za pomocą GPU-Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2015 o 16:43, doctorwho napisał:

> Witam , chciałbym się dowiedzieć, czy na pewno pójdzie mi Wiedźmin 3 na mój komputer

> ?
> Dane techniczne:
> -intel i5-3340 3.10GHz
> -AMD Radeon HD 7700 Series 1024MB (400MHz)
> -8gb RAM
> -win 7 ,64-bit

Napisałem ci w temacie którym założyłeś żebyś podał dokładnie numer karty, 7700 to cała
seria chodzi o dokładny numer np. 7750 itp. Możesz to sprawdzić za pomocą GPU-Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2015 o 16:57, BACIK321123 napisał:

> > Witam , chciałbym się dowiedzieć, czy na pewno pójdzie mi Wiedźmin 3 na mój
komputer

/.../

Jeśli wyłączysz Hairworks to powinno chodzić całkiem dobrze przy średnich ustawieniach graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się