• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Rysy raczej nie powinny na to wpływać (ewentualnie były by problemy z instalacją) poszukaj jakiś modów czy innych sposobów aby odpalić te gry na W8 (bo według mnie to na 99% wina systemu- te gry nie były projektowane dla nowszych systemów). Możesz też spróbować odpalić w trybie zgodności z XP może to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2016 o 03:00, bidix napisał:

witam. far cry primal pójdzie?
geforce gtx 960M 4gb
i7 4720 HQ 2,6 Ghz
Ram 8gb


Tak, powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam.
Czy gry typu "world of tanks" i "counter strike go" będą działać na tym przerobionym laptopie ?
A może coś lepszego też zadziała? Jeśli tak to poprosił bym o tytuł :)

HP Pavilion g6-1234so
Pamięć RAM -- 8GB DDR3 -- 1333mhz
Procesor Intel Core i5-2430M 2.4-3.0GHz
Karta graficzna AMD Radeon HD 6470M 1GB własnej pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2016 o 17:33, schranz21 napisał:

witam.
Czy gry typu "world of tanks" i "counter strike go" będą działać na tym przerobionym
laptopie ?
A może coś lepszego też zadziała? Jeśli tak to poprosił bym o tytuł :)

HP Pavilion g6-1234so
Pamięć RAM -- 8GB DDR3 -- 1333mhz
Procesor Intel Core i5-2430M 2.4-3.0GHz
Karta graficzna AMD Radeon HD 6470M 1GB własnej pamięci.


CS GO nie powinien mieć problemów, WoT powinien działać nie wiem tylko jak (Od znajomego który grał wiem że optymalizacja najlepsza nie jest, ale to Free to Play więc sprawdzenie nic cię nie kosztuje)
A co do innych tytułów to musiał być podać jakie gatunki lubisz, bo w ciemno nie ma sensu proponować chodz od tego jest raczej temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&u=29230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam serdecznie, muszę na wstępie powiedzieć, że jestem mało ogarnięty w sprzęcie komputerowym gdyż używałem tylko laptopów, chce kupic komputer do Gry ArcheAge z wymaganiami i5,4gb ram oraz radeon 4850hd 1gb lub gts250 1gb (dla bardzo płynnej gry z TXAA zaleca sie Nvidia GeForce GTX 660 ) Pytanie brzmi czy ten zestaw sie do tego nada ? mowa o grze na max grafice lub dosyc wysokiej z dobrymi fps ( minimum 30) http://allegro.pl/komputer-do-gier-4x3-8g-8gb...5273569.html ( jesli link nie działa to tu specyfikacja Procesor 4-rdzeniowy
AMD APU A8-7600 4x 3.8GHz

Karta Graficzna
AMD RadeonT R7 2GB DDR3, DirectX 12

Płyta główna
Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 USB 3.0 i SATA 3 6Gb/s

Pamięć ram
8GB 1600MHz DDR3

Dysk HDD
1TB 7200 obr. SATA3 6Gb/s

Nagrywarka
DVDRW Dual Layer x24

Zasilacz
400W z PFC, cichy wentylator 12cm
. PS, NIE PYTAM CZY OPŁACA SIE KUPIĆ TEN KOMPUTER TYLKO CZY JEST ZDOLNY ODPALIĆ ARCHEAGE NA MAX DETALACH zaznaczam to gdyż nie potrzebuje opinii w stylu komputery z allegro są do bani itp.. interesuje mnie tylko odpowiedz na pytanie powyżej
Dziękuje i miłego dnia wszystkim :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2016 o 18:23, minecisek1 napisał:

Witam serdecznie, muszę na wstępie powiedzieć, że jestem mało ogarnięty w sprzęcie komputerowym
gdyż używałem tylko laptopów, chce kupic komputer do Gry ArcheAge z wymaganiami i5,4gb
ram oraz radeon 4850hd 1gb lub gts250 1gb (dla bardzo płynnej gry z TXAA zaleca sie Nvidia
GeForce GTX 660 ) Pytanie brzmi czy ten zestaw sie do tego nada ?

/.../

Dnia 07.04.2016 o 18:23, minecisek1 napisał:

. PS, NIE PYTAM CZY OPŁACA SIE KUPIĆ TEN KOMPUTER TYLKO CZY JEST ZDOLNY ODPALIĆ ARCHEAGE
NA MAX DETALACH zaznaczam to gdyż nie potrzebuje opinii w stylu komputery z allegro są
do bani itp.. interesuje mnie tylko odpowiedz na pytanie powyżej
Dziękuje i miłego dnia wszystkim :))


Według mnie to powinieneś zapytać w tym temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=73539 o złożenie jakiegoś zestawu, najpewniej wyjdzie ci coś znacznie lepszego niż to co podałeś.

A co do twojego zestawu to nie podałeś konkretnego modelu karty graficznej więc ciężko jest powiedzieć (chyba że to to integra, bo to APU ma jakąś R7 jeśli tak to na max detale bym raczej nie liczył). Więc odradzam zakup tego komputera, mimo że o to nie pytałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Przymierzam się do kupna nowego komputera, nie ukrywam że robię to aby móc zagrać w Wiedźmina 3. Moja wiedza na temat komputerów nie jest zbyt duża, dlatego mam pytanie do osób znających się na procesorach.
Minimalne wymagania gry Wiedźmin 3 to m.in. procesor Intel Core i5-2500K 3.3 GHz.
Natomiast komputer który chcę kupić posiada procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, 3.10 GHz) .

Czy komputer wyposażony w procesor który chcę kupić da radę "uciągnąć" wspomnianą grę ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć,

Mam pytanie czy owe gry wspomniane w tytule pójdą na moim sprzęcie?

Intel Core i3 2,27GHz
3GB RAM
ATI Radeon HD5470 1GB

Co do Sleeping Dogs to sprawdzałem na stronie "Can You Run It" lecz tam są podane złe wymagania sprzętowe więc piszę tutaj by się bardziej upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2016 o 16:21, White_Eagle napisał:

Witam. Przymierzam się do kupna nowego komputera, nie ukrywam że robię to aby móc zagrać
w Wiedźmina 3. Moja wiedza na temat komputerów nie jest zbyt duża, dlatego mam pytanie
do osób znających się na procesorach.
Minimalne wymagania gry Wiedźmin 3 to m.in. procesor Intel Core i5-2500K 3.3 GHz.
Natomiast komputer który chcę kupić posiada procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, 3.10
GHz) .

Czy komputer wyposażony w procesor który chcę kupić da radę "uciągnąć" wspomnianą grę
? Proszę o pomoc.


Tak. i5-4440 wolniejszy od 2500k raczej nie jest. Ba, tak naprawdę Wiedźminowi 3 do szczęścia wystarcza Core i3 jak pokazują realne testy ( http://pclab.pl/art63116-47.html). Ale jedna istotna uwaga - patrz nie na procesor a na kartę graficzną. Bo to ona w 80% decyduje o płynności rozgrywki. A Wiedźmin 3 do detali klasy pełne Ultra w 1080p + 30-45 fps wymaga już czegoś rzędu R9 390/GTX 970 czyli układu za półtora tysiąca. A jeśli chcesz cieszyć się tą grą w detalach wysokich to należy celować w R9 380 albo GTX 960.

I tak swoją drogą - i5-4440 jest już bardzo przestarzały i ma dwóch następców. Proponowałbym zahaczyć wątek http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=73579 i tam podać budżet na swojego PC-ta. Prawdopodobnie da się dostać coś lepszego niż jakiś paskudny gotowiec zbudowany z leżaków magazynowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2016 o 10:53, Paerth napisał:

Cześć,

Mam pytanie czy owe gry wspomniane w tytule pójdą na moim sprzęcie?

Intel Core i3 2,27GHz
3GB RAM
ATI Radeon HD5470 1GB

Co do Sleeping Dogs to sprawdzałem na stronie "Can You Run It" lecz tam są podane złe
wymagania sprzętowe więc piszę tutaj by się bardziej upewnić.


Wspomniane czyli które? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2016 o 17:03, Paerth napisał:

Sleeping Dogs i Medal Of Honor.


Powinny ruszyć ale jakoś specjalnie dobrze działać nie będą.
Tak przy okazji ten komputerek to laptop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to komputer do którego się przymierzam posiada GeForca GTX 750. Podejrzewam że nie jest to dużo, ale mam nadzieje że "Wieśka" da rade uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2016 o 18:07, doctorwho napisał:

> Sleeping Dogs i Medal Of Honor.

Powinny ruszyć ale jakoś specjalnie dobrze działać nie będą.
Tak przy okazji ten komputerek to laptop?

Tak laptop, chcę zagrać na minimalnych wymaganiach bez ścinek a w przyszłości będę zmieniał sprzęt.
Chciałbym jeszcze zapytać czy mi pójdzie Medal Of Honor Warfighter wiem że to ma troszkę wyższe wymagania jednak może ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2016 o 18:44, White_Eagle napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to komputer do którego się przymierzam posiada GeForca
GTX 750. Podejrzewam że nie jest to dużo, ale mam nadzieje że "Wieśka" da rade uruchomić.


To ten PC nie jest wówczas do grania a raczej jakaś budżetowa stacja robocza typu mnóstwo Photoshopa itp. Procek za 8 stów (przestarzały w dodatku) i grafika za 450? Tutaj należy odwrócić proporcje...

Zaś co do GTX-a 750. Dobrze to ująłeś - da radę URUCHOMIĆ:
http://pclab.pl/art63116-7.html < wszystkie detale niskie i masz spadki poniżej 30 klatek w niektórych obszarach.

Więc naprawdę radziłbym zerknąć np. tutaj: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2016 bo to co chcesz kupić wygląda jak leżak magazynowy a naprawdę paskudnym przeliczniku cena/wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2016 o 21:30, Paerth napisał:

> > Sleeping Dogs i Medal Of Honor.
>
> Powinny ruszyć ale jakoś specjalnie dobrze działać nie będą.
> Tak przy okazji ten komputerek to laptop?
Tak laptop, chcę zagrać na minimalnych wymaganiach bez ścinek a w przyszłości będę zmieniał
sprzęt.
Chciałbym jeszcze zapytać czy mi pójdzie Medal Of Honor Warfighter wiem że to ma troszkę
wyższe wymagania jednak może ruszy.


Wedle wymagań sprzętowych powinien działać, jednak wedle YouTube będzie to 7-11 FPS więc tej gry bym nie ruszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2016 o 13:44, doctorwho napisał:

> > > Sleeping Dogs i Medal Of Honor.
> >
> > Powinny ruszyć ale jakoś specjalnie dobrze działać nie będą.
> > Tak przy okazji ten komputerek to laptop?
> Tak laptop, chcę zagrać na minimalnych wymaganiach bez ścinek a w przyszłości będę
zmieniał
> sprzęt.
> Chciałbym jeszcze zapytać czy mi pójdzie Medal Of Honor Warfighter wiem że to ma
troszkę
> wyższe wymagania jednak może ruszy.

Wedle wymagań sprzętowych powinien działać, jednak wedle YouTube będzie to 7-11 FPS więc
tej gry bym nie ruszał.

Ok, dzięki za odpowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się