• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.01.2009 o 13:43, Kacper Karcz napisał:

Mam pytanie czy GTA IV pójdzie na takim sprzęcie i na jakich detalach??

Procesor: Intel Pentium D CPU 2.8 Ghz
Ram: 3 gb
Karta graficzna:GeForce 8800 GTS 512mb
System: XP SP2

(może niedługo zmienie prockek na jakś lepszy)
Prosze o szybką odpowiedz bo nie wiem czy kupować czy sie wstrzymać aż będę miał nowy
procek.


Rozumiem, że ten Pentium ma 2 rdzenie? Obstawiam średnie detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 13:48, 0HoMicide0 napisał:

> Mam pytanie czy GTA IV pójdzie na takim sprzęcie i na jakich detalach??
>
> Procesor: Intel Pentium D CPU 2.8 Ghz
> Ram: 3 gb
> Karta graficzna:GeForce 8800 GTS 512mb
> System: XP SP2
>
> (może niedługo zmienie prockek na jakś lepszy)
> Prosze o szybką odpowiedz bo nie wiem czy kupować czy sie wstrzymać aż będę miał
nowy
> procek.

Rozumiem, że ten Pentium ma 2 rdzenie? Obstawiam średnie detale.

Dzięki bogu myślałem że będą minimalne bo w CD Action pisało że na podobnym kompie na minimalnych (chodzi mi o karte graficzną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 13:43, Kacper Karcz napisał:

Mam pytanie czy GTA IV pójdzie na takim sprzęcie i na jakich detalach??

Procesor: Intel Pentium D CPU 2.8 Ghz
Ram: 3 gb
Karta graficzna:GeForce 8800 GTS 512mb
System: XP SP2

(może niedługo zmienie prockek na jakś lepszy)
Prosze o szybką odpowiedz bo nie wiem czy kupować czy sie wstrzymać aż będę miał nowy
procek.


A ja obstawiam ledwo minimalne. Pentiumy D nie radzą sobie z GTA IV. Są za słabe. Do tego gra jest tragicznie zrobiona:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 14:00, marcinshinoda napisał:

> Mam pytanie czy GTA IV pójdzie na takim sprzęcie i na jakich detalach??
>
> Procesor: Intel Pentium D CPU 2.8 Ghz
> Ram: 3 gb
> Karta graficzna:GeForce 8800 GTS 512mb
> System: XP SP2
>
> (może niedługo zmienie prockek na jakś lepszy)
> Prosze o szybką odpowiedz bo nie wiem czy kupować czy sie wstrzymać aż będę miał
nowy
> procek.

A ja obstawiam ledwo minimalne. Pentiumy D nie radzą sobie z GTA IV. Są za słabe. Do
tego gra jest tragicznie zrobiona:P


O kurde, ja miałem na myśli Dual Core (podkręconego do 2,8GHz) Na pentium D tylko minimum. Któryś z użytkowników grał na Pentium D + HD4870 + 2gb ram ledwo co na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 16:51, Lord-Tyrranoos napisał:

Czy pójdą mi gry:
- Gears Of War
- S.T.A.L.K.E.R Cień Czernobyla
- Battlefield 2

AMD Athlon 2600+ @ 1.92 Ghz
512 RAM
GeForce FX 5900XT 128 MB
PS 2.0+
VS 2.0
Win XP + SP3


Raczej nie masz słabą karte i niewiele ramu, nie licz na STALKERA ale GoW może pójdzie na minimalnych w niskiej
rozdzielczości, Battlefield 2 powinien ci pójść gorzej przez neta jak będzie większa zadyma możesz mieć duże spadki FPS co uniemożliwi granie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 16:51, Lord-Tyrranoos napisał:

Czy pójdą mi gry:
- Gears Of War
- S.T.A.L.K.E.R Cień Czernobyla
- Battlefield 2

AMD Athlon 2600+ @ 1.92 Ghz
512 RAM
GeForce FX 5900XT 128 MB
PS 2.0+
VS 2.0
Win XP + SP3


Z tymi grami może być problem bo masz słabą karte grafy. Jeśli coś to chyba właśnie Battlefield ci będzie działać najlepiej.

6Kris Poco dodałeś tą uśmiechniętą buźke? Może ty masz dobrego kompa i wszystkie gry chodzą ci płynnie ale nie wszyscy mają tak dobrze. Ja osobiście gdybyś mi taką buźke dał poczuł bym się troche urażony bo mam słabego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 17:23, Piterixos napisał:

> Czy pójdą mi gry:
> - Gears Of War
> - S.T.A.L.K.E.R Cień Czernobyla
> - Battlefield 2
>
> AMD Athlon 2600+ @ 1.92 Ghz
> 512 RAM
> GeForce FX 5900XT 128 MB
> PS 2.0+
> VS 2.0
> Win XP + SP3

Z tymi grami może być problem bo masz słabą karte grafy. Jeśli coś to chyba właśnie Battlefield
ci będzie działać najlepiej.

6Kris Poco dodałeś tą uśmiechniętą buźke? Może ty masz dobrego kompa i wszystkie
gry chodzą ci płynnie ale nie wszyscy mają tak dobrze. Ja osobiście gdybyś mi taką buźke
dał poczuł bym się troche urażony bo mam słabego kompa.


Ta buźka oznaczała współczucie, tak naprawdę to do nie dawna miał podobnego PC a nawet gorszego i wiem jak to jest kiedy jest tyle tytułów w które sobie nie pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 17:33, 6Kris napisał:

> > Czy pójdą mi gry:
> > - Gears Of War
> > - S.T.A.L.K.E.R Cień Czernobyla
> > - Battlefield 2
> >
> > AMD Athlon 2600+ @ 1.92 Ghz
> > 512 RAM
> > GeForce FX 5900XT 128 MB
> > PS 2.0+
> > VS 2.0
> > Win XP + SP3
>
> Z tymi grami może być problem bo masz słabą karte grafy. Jeśli coś to chyba właśnie
Battlefield
> ci będzie działać najlepiej.
>
> 6Kris Poco dodałeś tą uśmiechniętą buźke? Może ty masz dobrego kompa i wszystkie

> gry chodzą ci płynnie ale nie wszyscy mają tak dobrze. Ja osobiście gdybyś mi taką
buźke
> dał poczuł bym się troche urażony bo mam słabego kompa.

Ta buźka oznaczała współczucie, tak naprawdę to do nie dawna miał podobnego PC a nawet
gorszego i wiem jak to jest kiedy jest tyle tytułów w które sobie nie pogram.


Takie gry jak F.E.A.R, Doom 3, Far Cry czy GTA:SA śmigają (40 fps<) na wysokiej szczegółowości. Moim zdaniem mój problem tkwi w tych 512mb RAMu ;)) Dzisiaj (tudzież jutro) powinienem otrzymać Battlefield''a 2, podzielę sie z Wami jak działa ;))
PS. Tylko do czerwca ;)) Jakoś wytrwam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 17:45, Lord-Tyrranoos napisał:

> > > Czy pójdą mi gry:
> > > - Gears Of War
> > > - S.T.A.L.K.E.R Cień Czernobyla
> > > - Battlefield 2
> > >
> > > AMD Athlon 2600+ @ 1.92 Ghz
> > > 512 RAM
> > > GeForce FX 5900XT 128 MB
> > > PS 2.0+
> > > VS 2.0
> > > Win XP + SP3
> >
> > Z tymi grami może być problem bo masz słabą karte grafy. Jeśli coś to chyba
właśnie
> Battlefield
> > ci będzie działać najlepiej.
> >
> > 6Kris Poco dodałeś tą uśmiechniętą buźke? Może ty masz dobrego kompa
i wszystkie
>
> > gry chodzą ci płynnie ale nie wszyscy mają tak dobrze. Ja osobiście gdybyś
mi taką
> buźke
> > dał poczuł bym się troche urażony bo mam słabego kompa.
>
> Ta buźka oznaczała współczucie, tak naprawdę to do nie dawna miał podobnego PC a
nawet
> gorszego i wiem jak to jest kiedy jest tyle tytułów w które sobie nie pogram.
>

Takie gry jak F.E.A.R, Doom 3, Far Cry czy GTA:SA śmigają (40 fps<) na wysokiej szczegółowości.
Moim zdaniem mój problem tkwi w tych 512mb RAMu ;)) Dzisiaj (tudzież jutro) powinienem
otrzymać Battlefield''a 2, podzielę sie z Wami jak działa ;))
PS. Tylko do czerwca ;)) Jakoś wytrwam ;)


Battlefield 2, pójdzie ci na 100 % ja miałem 9600 Pro grałem na średnich, a że 5900XT jest lepszą kartą to nie mam wątpliwość że odpalisz tą gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na tym laptopie pójdzie mi ?
Call of Duty :World at War ,GTA IV, NFS Undercover i Far Cry 2 i Fallaut 3
Intel Core 2 Duo T5800 2,0 GHz 2 MB
Windows Vista Home Premium
4096 MB
nVidia GeForce 9650M GT 1024 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właściwie to chyba wszystkie powinny pójść na średnio/wysokich w jakiejś średniej rozdzielczości. Nawet z GTA 4 nie powinno być problemu, bo sama gra nie ma wysokich wymagań pod względem szybkości karty, ale ma właśnie pod względem ilości pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 08:04, AvP2 napisał:

Właściwie to chyba wszystkie powinny pójść na średnio/wysokich w jakiejś średniej rozdzielczości.
Nawet z GTA 4 nie powinno być problemu, bo sama gra nie ma wysokich wymagań pod względem
szybkości karty, ale ma właśnie pod względem ilości pamięci...


GTA 4 na średnich, żartujesz? Na średnich detalach grają ludzie z Core 2 Duo 3,00GHz 2GB Ram i kartach typu HD4870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 08:04, AvP2 napisał:

Właściwie to chyba wszystkie powinny pójść na średnio/wysokich w jakiejś średniej rozdzielczości.
Nawet z GTA 4 nie powinno być problemu, bo sama gra nie ma wysokich wymagań pod względem
szybkości karty, ale ma właśnie pod względem ilości pamięci...



Nie zapominajmy, że po pierwsze jest to laptop, a po drugie GeForce 9650M GT z 1024 MB to jest przesada. Jeżeli miałaby 512mb byłaby szybsza. Jak na taką kartę to nie mam pojęcia czemu aż 1GB pamięci. Karta nie nadąża i przez to może będą detale niskie. Reszta sprzętu też na detale minimalne pozwoli. Wyżej - nie.
Oczywiście mówie teraz o GTA4.

@piotr961103

Reszta gier powinna bez problemu chodzić w detalch średnich w 1024x768, więc nie ma obaw : )
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 11:49, heaton 1992 bdg napisał:

Jak widać, temat znów odżył, ponawiam więc pytanie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33486&pid=2457


Gra ci sie nieuruchamia ponieważ twój procesor nie obsługuje technoligi SSE2. Więc nasz nie za słabą grafike, tylko za stary procesor.

Procesor: 2 GHz Pentium 4 lub odpowiednik AMD.
Procesor musi wspierać technologię SSE2

A sempron tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 14:14, marcinshinoda napisał:

> Jak widać, temat znów odżył, ponawiam więc pytanie:
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33486&pid=2457

Gra ci sie nieuruchamia ponieważ twój procesor nie obsługuje technoligi SSE2. Więc nasz
nie za słabą grafike, tylko za stary procesor.

Procesor: 2 GHz Pentium 4 lub odpowiednik AMD.
Procesor musi wspierać technologię SSE2

A sempron tego nie ma.

No to dzięki za info. Mam problem jeszcze z grą Top Spin, nie ma ona jakiś dużych wymagań, a kiedy włączam mecz, zawodnicy wchodzą na kort, a kiedy mam już zacząć mecz, nagle obraz robi się szary i migocze na różneo kolory, jest to wersja demo. Może to wina Directa, jeśli ktoś może, to niech poda link do najnowszego 9.0 :) Bym zapomniał, niech ktoś jeszcze mi powie, czy to są właściwe sterowniki do FX 5600, jest napisane, że obsługują tą kartę lecz nie jestem pewien. Link:
http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>> No to dzięki za info. Mam problem jeszcze z grą Top Spin, nie ma ona jakiś dużych wymagań,

Dnia 27.01.2009 o 14:34, heaton 1992 bdg napisał:

a kiedy włączam mecz, zawodnicy wchodzą na kort, a kiedy mam już zacząć mecz, nagle obraz
robi się szary i migocze na różneo kolory, jest to wersja demo. Może to wina Directa,
jeśli ktoś może, to niech poda link do najnowszego 9.0 :) Bym zapomniał, niech ktoś jeszcze
mi powie, czy to są właściwe sterowniki do FX 5600, jest napisane, że obsługują tą kartę
lecz nie jestem pewien. Link:
http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html


Tak. Są dobre. Ale nie zawsze najnowsze sterowniki są najlepsze. Na nadal mam zainstalowaną wersje 93.71 do mojego starego GeForce 6200, bo wydaje mi sie, że grafika działa najlepiej na tych sterownikach. Ja bym do twojej grafiki, wgrywał starsze sterowniki. Powiadają, że najlepsze sterowniki to te które dostajesz z kartą w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 14:47, marcinshinoda napisał:

>> No to dzięki za info. Mam problem jeszcze z grą Top Spin, nie ma ona jakiś dużych
wymagań,
> a kiedy włączam mecz, zawodnicy wchodzą na kort, a kiedy mam już zacząć mecz, nagle
obraz
> robi się szary i migocze na różneo kolory, jest to wersja demo. Może to wina Directa,

> jeśli ktoś może, to niech poda link do najnowszego 9.0 :) Bym zapomniał, niech ktoś
jeszcze
> mi powie, czy to są właściwe sterowniki do FX 5600, jest napisane, że obsługują
tą kartę
> lecz nie jestem pewien. Link:
> http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html
>

Tak. Są dobre. Ale nie zawsze najnowsze sterowniki są najlepsze. Na nadal mam zainstalowaną
wersje 93.71 do mojego starego GeForce 6200, bo wydaje mi sie, że grafika działa najlepiej
na tych sterownikach. Ja bym do twojej grafiki, wgrywał starsze sterowniki. Powiadają,
że najlepsze sterowniki to te które dostajesz z kartą w pudełku.

W sumie to może i masz rację, ja miałem natomiast dziwną sytuację z Directem, zainstalowałem nowszą wersję a tu o dziwo zanotowałem spadek mniej więcej o 8-9 klatek na sekundę w Fifie 08, dziwna to trochę sytuacja. Wiesz czego może być powodem to migotanie w Top Spin i szary obraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 14:34, heaton 1992 bdg napisał:

> > Jak widać, temat znów odżył, ponawiam więc pytanie:
> > http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33486&pid=2457
>
> Gra ci sie nieuruchamia ponieważ twój procesor nie obsługuje technoligi SSE2. Więc
nasz
> nie za słabą grafike, tylko za stary procesor.
>
> Procesor: 2 GHz Pentium 4 lub odpowiednik AMD.
> Procesor musi wspierać technologię SSE2
>
> A sempron tego nie ma.
No to dzięki za info. Mam problem jeszcze z grą Top Spin, nie ma ona jakiś dużych wymagań,
a kiedy włączam mecz, zawodnicy wchodzą na kort, a kiedy mam już zacząć mecz, nagle obraz
robi się szary i migocze na różneo kolory, jest to wersja demo. Może to wina Directa,
jeśli ktoś może, to niech poda link do najnowszego 9.0 :) Bym zapomniał, niech ktoś jeszcze
mi powie, czy to są właściwe sterowniki do FX 5600, jest napisane, że obsługują tą kartę
lecz nie jestem pewien. Link:
http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html


Zainstaluj może jakiegoś patcha do gry jeśli takowy istnieje, a i czy zawsze tak jest, to znaczy czy wcześniej miałeś taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się