• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.02.2009 o 23:11, Nerr012 napisał:

Czy World in Conflict pójdzie mi na max ? w max rozdzielczości?
AMD Phenom 9500 Quad-Core (4CPU) 2,4
RAM : 3GB zainwestowałem w 1 :D
Grafika ATI RAEDON HD 3600 series
Video Ram : 1024 Mb
Windows XP + SP2


Nie ma szans na najwyższe detale, nie ta karta. Reszta konfiguracji jak najbardziej w porządku. Ja jednak strzelam detale średnie z domieszką wysokich przy 1024x768. "Świat w konflikcie" wcale nie ma takich niskich wymagań, tylko naprawdę mocne komputery ogarniają wszystko co powinno się znaleźć na ekranie. Ale z drugiej strony nie jest to shooter, więc nie trzeba mieć tych wymaganych 35FPS, na 20FPS spokojnie w strategie można gierzyć. Tak czy siak, gra Ci pójdzie jednak nie aż tak dobrze jak przypuszczałeś.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2009 o 11:43, michalcies napisał:

czy nie można w sklepie przy opisie gry dodawać wymagań sprzętowych?

Są w pomocy technicznej....... niemniej jednak wymagania minimalne i takie na których wygodnie się gra to 2 różne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pójść oczywiście pójdzie, ale z wersją shaderów ustawioną na 1.1 i góra średnimi detalami (a i tak momentami może być bardzo ciężko z wydajnością). Gra niestety jest dość słabo zoptymalizowana i swego czasu wymagania miała niestety dość wysokie i porównywalne z Doomem 3, choć grafikę miała już od niego znacznie gorsza. W każdym bądź razie lepsza karta graficzna do tej gry by Ci się na pewno przydała, aczkolwiek tak jak pisałem - pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2009 o 12:36, sig. napisał:

> czy nie można w sklepie przy opisie gry dodawać wymagań sprzętowych?
Są w pomocy technicznej....... niemniej jednak wymagania minimalne i takie na których
wygodnie się gra to 2 różne rzeczy

że niby gdzie bo nie widzę? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Qurcze może to trochę nie na temat ale muszę to powiedzieć. Po kiego grzyba twórcy gier podają na pudełkach swoich tytułów ''''minimalne'''' wymagania sprzętowo skoro nijak się ona mają do wymagań rzeczywistych. ot taki przykład: Dostałem od taty PES-a 09. Myśle sobie: no fajnie ale szanse że gra mi rszy są jakby maluśkie(mam 256 RAM-u a wymagane jest x4 więcej) no ale zainstalowałem włączam, pojawia się ostrzeżenie że mam za mało RAM-u ale ją ignoruje włączam grę i... gra działa płynniej niż PES 08!!! Normalnie zaskok jakich mało nobo wkońcu mam x4 mniej RAM-u niż trzeba, a mimo to gra działa mi płynniutko:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Windows XP SP2
Intel Dual Core @2,2 GHz
3 GB RAM
PALIT Radeon 4650 DDR 2 Super+ 1GB

Czy mając komputer z takimi komponentami, będę mógł w spokoju grać na niskich detalach w Burnout Paradise?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2009 o 15:53, KYSY646 napisał:

Czy na moim komputerze uruchomi się Drakensang: The Dark Eye?
AMD Athlon 2600+ 1,92 Ghz
1.5 Gb RAM
GeForce 7600 GT


Uhh ... Będzie dosyć ciężko.
Procesor jak na dzisiejsze standardy zostaje naprawdę daleko w tyle, i o ile ilość pamięci RAM wystarczyła by do odpalenia Drakensanga spokojnie w najniższych detalach, to z kartą może już nie być tak różowo. Procesor jak i karta graficzna mają swoje lata i co idzie za nimi to nie za wysoka wydajność. Jeżeli gra będzie chodzić na ustawieniach minimalnych powinieneś być zadowolony.

@xbit71

Nie mam pojęcia czemu nabyłeś Radeon 4650 z 1GB. Karta nie jest demonem szybkości a tak duża ilość pamięci może ją tylko spowolnić. Radeon 4650 powiedzmy z 512mb byłby o wiele szybszy, ale przejdzmy do Twojego problemu : ) Procesor jak i pamięć RAM spokojnie pozwoliłaby na detale średnie, jednak ta karta ... : ) Ale myślę, że nie powinno być problemu z detalami, tak jak pisałem, średnimi przy 1024x768, jednak czasem mogą się pojawić jakieś problemy z płynnością , ale kto ich nie ma : )

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej, mam pytanie czy Dead Space ruszy na takim złomie ? AMD 3200 + (jedno rdzeniowy) 1 GB ram i Radeon X1950PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2009 o 21:12, AvP2 napisał:

Procek i RAM spełniają minimalne, zaś karta spokojnie starczyłaby na średnie. Tak więc
myślę że średnio\niskie w 1024x768.


A tak z ciekawostek, sprawdzałem czy gra mi ruszy za pośrednictwem tej strony http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srl, strona pokazała, że mój PC nie spełnia minimalnych wymagań dla Dead Space, a potem sprawdziłem czy wdług tej stronki mi ruszy CoD4 i to samo mi pokazało tylko, że mam CoD4 który śmiga mi na maksymalnych ustawieniach bez AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Należy jeszcze zwrócić uwagę w jakiej kategorii Twój komputer nie spełniał wymagań. Jeżeli na przykład masz za mało miejsca na dysku to nawet na najlepszym kompie będzie napisane że nie spełnia wymagań... Poza tym CoD4 jest świetnie zoptymalizowany, zaś o K&L (sam nie grałem więc pewny nie jestem) słyszałem dosyć kiepskie opinie w tym względzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uuu wydaje mi się ze nie, ale nie jestem pewien ale tak dla porównania:

odpalalem ja na :
Intel Pentium IV (2,4GHz)
512RAM
GF 5200FX

i gra tak się cieła ze się grac nie dało :D
ale mogę doradzić jedno, najpierw zagraj w demko i zobacz co i jak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się