• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Na takim Configu działał mi płynnie Timeshift, tyle, że na niskiej rozdzielczości, mianowicie 640x480. Czy mogę liczyć na coś więcej ?
Amd Sempron 2500+
1 GB Ram
FX GeForce 5600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 06.02.2009 o 21:16, Lord-Tyrranoos napisał:

Czy pójdzie K&L ?


Może przedstawię to na swoim przykładzie : )
Z 4-krotnie większą ilością pamięci RAM, konkretnie 2GB, z dwurdzeniowym procesorem Core2Duo 2,13Ghz i kartą graficzną GeForce 7300GS, gra chodziła "dosyć" płynnie w najniższych detalach przy 1024x768.
Patrząc na to, myślę, że samo odpalenie K&L na twoim PC powinno wywołać u Ciebię spore zaskoczenie.

@heaton 1992 bdg

>Timeshift

Będzie naprawdę bardzo ciężko. O ile 1GB pamięci RAM spełnia minimalne wymagania sprzętowe, to reszta podzespołów Twojego komputera już nie. Jeżeli gra się odpali to nie będzie pozwalała na komfortową rozgrywkę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2009 o 16:12, xbit71 napisał:

Windows XP SP2
Intel Dual Core @2,2 GHz
3 GB RAM
PALIT Radeon 4650 DDR 2 Super+ 1GB

Czy mając komputer z takimi komponentami, będę mógł w spokoju grać na niskich detalach
w Burnout Paradise?


Pod względem technicznym powinna pójść. Nie znam sie za dobrze na kartach graficznych Radeona... ale jesli obsługuje shader model 3.0 i ma z 256 mb pamieci to spoko.
Aby gra poszła zalecanie jest (taki jest podane w wymaganiach) zainstalowanie service pack 3 (do windows xp).
Dla poruwnania grałem w demo Burnout Paradise The ultimate box na swym sprzęcie (Intel Core 2 Duo 1.87 GHz, 2 GB RAM, nVidia GeForce 7950GT 512mb i windows xp sp3) i na full detalach przy 1200x1000 troszkę zwalnia ale gdy dasz 1000x700 jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Qbasmok007<--- Przecież napisałem, że gram płynnie na średnich detalach na najniższej rozdziałce, dlatego pytałem, czy mogę liczyć na coś więcej, niż to co przedstawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zapomniałem dodać, że te całe wymagania sprzętowe można o kant d... roztrzaskać. W dziale Pomoc Techniczna na stronce gramu wyraźnie jest napisane w wymaganiach Timeshifta:
''''Nieobsługiwane karty graficzne:nVidia GeForce: 2; 3Ti; 4MX; 4Ti; FX 5***; 6100; 6150; 6200; 6500 ''''
I powiedzcie mi, jak tu kupować grę? Prosty sposób, trzeba najpierw pobrać demo, chociaż z demami jest różnie, może ono działać, pełna wersja już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 14:47, heaton 1992 bdg napisał:

Qbasmok007<--- Przecież napisałem, że gram płynnie na średnich detalach na najniższej
rozdziałce, dlatego pytałem, czy mogę liczyć na coś więcej, niż to co przedstawiłem.


Ty grasz płynnie pewnie na demo z 2006 roku? Timeshift ten co wyszedł w 2007, a to pierwsze demo to już 2 inne gry. Mi nowy Timeshift nawet sie nie uruchomił((wywalało jak ładowała sie plansza), a demo śmigało na wysokich detalach. Pobierz demo multiplayer, ono jest zrobione z tej właściwej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Intel Pentium Dual CPU T2370
ATI Radeon 3470
2 GB RAM

Nie liczę na cuda, ale czy gry z roku 2007 i może nawet 2008 takie jak np. World in Conflict, CoD4 i 5, Wiedźmin wejdą na nim na niskich detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 15:51, marcinshinoda napisał:

> Qbasmok007<--- Przecież napisałem, że gram płynnie na średnich detalach na najniższej

> rozdziałce, dlatego pytałem, czy mogę liczyć na coś więcej, niż to co przedstawiłem.


Ty grasz płynnie pewnie na demo z 2006 roku? Timeshift ten co wyszedł w 2007, a to pierwsze
demo to już 2 inne gry. Mi nowy Timeshift nawet sie nie uruchomił((wywalało jak ładowała
sie plansza), a demo śmigało na wysokich detalach. Pobierz demo multiplayer, ono jest
zrobione z tej właściwej gry.

To były dwa dema oO? Czyli ten TimeShift, co jest dostępny w serii TopSeller mi się nie odpali? Rozumiem, że demo z 2006 to taka jakby wersja demo beta, w 2007 wyszła finalna, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Strasznie długo czekałem na grę : Empire total war, a jak gra ma wyjść za około 1 miesiąc to zaczynam mieć wątpliwości czy ta świetna gra mi wejdzie na kompa...
Oto najważniejsze dane:
Intel core 2 duo 1.8
1 gb ram (1024)ramu
karta geforce 8500gt

Czy ta gra mi wejdzie na kompa???
Jak tak to na jakich wymaganiach???
Proszę o SZCZERĄ odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pójść raczej pójdzie, ale możesz liczyć tylko na najniższe detale. Przy okazji nie pisze się "na jakich wymaganiach?" tylko "na jakich detalach?"... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 16:40, 0HoMicide0 napisał:

Zagram w "Conana" przy średnich detalach? (parametry kompa w podpisie)


Wszystko pięknie, jednak ten nieszczęśliwy GeForce 8600 ... ehh
Detale średnie będą, ale tylko w niskiej rozdzielczości, jeżeli masz zamiar pogrywać w np. 1280x1024 bądz 1650x1050 to już będziesz musiał zadowolić się mieszanką detali niskich i średnich.

PS. Gra nazywa się nie Conan, a Age of Conan : )

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>> To były dwa dema oO? Czyli ten TimeShift, co jest dostępny w serii TopSeller mi się nie

Dnia 07.02.2009 o 16:05, heaton 1992 bdg napisał:

odpali? Rozumiem, że demo z 2006 to taka jakby wersja demo beta, w 2007 wyszła finalna,
tak ?

>

Masz pewnie to demo
http://www.idg.pl/ftp/gry_2717/TimeShift.Demo..html
To jest jakoś wczesna wersje, czy jakoś tak. Ale i tak bardzo różni sie od finalnej wersji. Grafika ładniejsza, oraz większe wymagania:P Nie widze szans na odpalenie tego demo. Nawet jeśli sie uruchomi(powinno sie uruchomić bo gra wymaga tylko PS 2.0, a ty je masz, to będzie pokaz slajdów. Patrząc na wydajność twojej karty graficznej, nie ma szans na płynną gre:P

Tu masz link do nowszego demo. Na tym sie wzoruj.

http://www.idg.pl/ftp/gry_5627/TimeShift.Demo.2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 17:11, Qbasmok007 napisał:

> Zagram w "Conana" przy średnich detalach? (parametry kompa w podpisie)

Wszystko pięknie, jednak ten nieszczęśliwy GeForce 8600 ... ehh
Detale średnie będą, ale tylko w niskiej rozdzielczości, jeżeli masz zamiar pogrywać
w np. 1280x1024 bądz 1650x1050 to już będziesz musiał zadowolić się mieszanką detali
niskich i średnich.

PS. Gra nazywa się nie Conan, a Age of Conan : )

Pozdrawiam


Wiem, ale nie pamiętałem całej nazwy :) A gram tylko w rozdzielczości 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 15:51, lukmistrz napisał:

Intel Pentium Dual CPU T2370
ATI Radeon 3470
2 GB RAM

Nie liczę na cuda, ale czy gry z roku 2007 i może nawet 2008 takie jak np. World in Conflict,
CoD4 i 5, Wiedźmin wejdą na nim na niskich detalach?


Mógłbyś napisać ile GHz ma ten procesor. ;)
Sądze że dasz rade pograć w gry z 2007 i 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 19:00, error721 napisał:

Mógłbyś napisać ile GHz ma ten procesor. ;)
Sądze że dasz rade pograć w gry z 2007 i 2008.


1.73 Ghz.

Sprawdziłem gry takie jak CoH, FEAR PM - działały dobrze na wysokich detalach, mam nadzieję że te nowsze gry pójdą znośnie na tym low chociaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 19:30, lukmistrz napisał:

> Mógłbyś napisać ile GHz ma ten procesor. ;)
> Sądze że dasz rade pograć w gry z 2007 i 2008.

1.73 Ghz.

Sprawdziłem gry takie jak CoH, FEAR PM - działały dobrze na wysokich detalach, mam nadzieję
że te nowsze gry pójdą znośnie na tym low chociaż.


Nadal myslę że możesz poznać kilka świetnych tytułów z 2007 i raczej z 2008. Zawsze możesz ściągnąć demo i zobaczyć czy ci pójdzie. Niestety nie wszystkie gry mają swoje wersje demo, np. Gears of War, Mass Effect (te gry mam i polecam ;p).
Więc tak podsumowując:
Jeśli jest demo gry której szukasz ściągnij je (jeśli kupujesz jakieś czasopisma o grach tam też zazwyczaj dają dema) i przetestuj "na własnej skórze" (czyli pograj na swym PC)
Jednak gdy nie ma dema sam sprawdź wymagania gry i porównaj je ze swoim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 20:07, error721 napisał:

Nadal myslę że możesz poznać kilka świetnych tytułów z 2007 i raczej z 2008. Zawsze możesz
ściągnąć demo i zobaczyć czy ci pójdzie. Niestety nie wszystkie gry mają swoje wersje
demo, np. Gears of War, Mass Effect (te gry mam i polecam ;p).
Więc tak podsumowując:
Jeśli jest demo gry której szukasz ściągnij je (jeśli kupujesz jakieś czasopisma o grach
tam też zazwyczaj dają dema) i przetestuj "na własnej skórze" (czyli pograj na swym PC)
Jednak gdy nie ma dema sam sprawdź wymagania gry i porównaj je ze swoim sprzętem.


Wymagania sprzętowe często kłamią, dlatego będę próbować z tymi demam, chociaż trochę dużo ważą :) Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2009 o 20:35, Qbasmok007 napisał:

@xbit71

Nie uwierzysz.
Ściągnąłem demo, zainstalowałem na tym kompie (teraz piszę ze sprzętu siostry :P), ustawiłem wszystko na high (nawet anty-aliasing) i.. chodzi bez zacięcia. :D W każdym razie dzięki za pomoc - i Tobie, i errorowi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2009 o 17:53, marcinshinoda napisał:

>> To były dwa dema oO? Czyli ten TimeShift, co jest dostępny w serii TopSeller
mi się nie
> odpali? Rozumiem, że demo z 2006 to taka jakby wersja demo beta, w 2007 wyszła finalna,

> tak ?
>

Masz pewnie to demo
http://www.idg.pl/ftp/gry_2717/TimeShift.Demo..html
To jest jakoś wczesna wersje, czy jakoś tak. Ale i tak bardzo różni sie od finalnej wersji.
Grafika ładniejsza, oraz większe wymagania:P Nie widze szans na odpalenie tego demo.
Nawet jeśli sie uruchomi(powinno sie uruchomić bo gra wymaga tylko PS 2.0, a ty je masz,
to będzie pokaz slajdów. Patrząc na wydajność twojej karty graficznej, nie ma szans na
płynną gre:P

Tu masz link do nowszego demo. Na tym sie wzoruj.

http://www.idg.pl/ftp/gry_5627/TimeShift.Demo.2.html

Tak, mam właśnie to demo, tyle, że z płyty Cd-Action. Spróbuje z tym nowym, może na niskich pogram, jeśli nie, to trzeba się będzie rozejrzeć za np. 7600 Gt, na tej karcie zapewne będę mógł grać na średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się