• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 10.02.2009 o 18:30, Peter44 napisał:


9600GT jest super mam 2x Athlon 4200+, 2G RAM i a dzięki tej karcie narazie wszystkie
gry które mam (moze nie najnowsze choć wiedżmin) chodzą mi na MAX Detalach!!


Jak chcesz pochwalić się sprzętem to nie w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 17:23, 0HoMicide0 napisał:

"8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę i jest słabsza nawet od GF 9600GT" - nawet?
Chyba nie wmówisz mi, że 9600GT jest słabą kartą.

No chyba mi nie wmówisz że GeForce 9600GT to demon wydajności. Ta karta jest wydajna jeśli ją porównasz do GF serii 8600, którego to jest następcą (udanym zresztą). Prawda jest jednak taka, że jeśli ktoś dzisiaj myśli o graniu w nowe gry to jest to absolutne minimum poniżej którego nie ma sensu już schodzić. Zwłaszcza że teraz już praktycznie nikt nie gra w rozdzielczości niższej niż 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 18:35, dave03 napisał:

> "8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę i jest słabsza nawet od GF 9600GT"
- nawet?
> Chyba nie wmówisz mi, że 9600GT jest słabą kartą.
>
No chyba mi nie wmówisz że GeForce 9600GT to demon wydajności. Ta karta jest wydajna
jeśli ją porównasz do GF serii 8600, którego to jest następcą (udanym zresztą). Prawda
jest jednak taka, że jeśli ktoś dzisiaj myśli o graniu w nowe gry to jest to absolutne
minimum poniżej którego nie ma sensu już schodzić. Zwłaszcza że teraz już praktycznie
nikt nie gra w rozdzielczości niższej niż 1280x1024.


Dobra, nawet tego nie skomentuję (szkoda, że Ziptofaf ma sporo roboty i nie wchodzi na forum) Nikt nie gra w rozdzielczości niższej od 1280x1024? Kolejna bzdura - najczęściej stosowana rozdzielczość, to 1024x768. Jeśli nie wierzysz - przejrzyj ankiety, posty na forum itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 21:23, 0HoMicide0 napisał:

Dobra, nawet tego nie skomentuję (szkoda, że Ziptofaf ma sporo roboty i nie wchodzi na
forum)


Obawiam się że tylko by to potwierdził. Skoro by ją uważał za wydają to by takową miał a ma znacznie lepszą.

>Nikt nie gra w rozdzielczości niższej od 1280x1024? Kolejna bzdura - najczęściej

Dnia 10.02.2009 o 21:23, 0HoMicide0 napisał:

stosowana rozdzielczość, to 1024x768. Jeśli nie wierzysz - przejrzyj ankiety, posty na
forum itp.

No to może mi powiesz gdzie dzisiaj w sklepie kupisz monitor CRT, bo ja jakoś ich nie widzę. Oczywiście jak ktoś się uprze to takowy gdzieś dostanie, ale praktycznie nikt się w to już nie bawi, a LCD-ki 17-stki mają natywną rozdzielczość 1280x1024. Już nawet nie wspomnie o panoramach, które dziś praktycznie wyparły 4:3. Jeśli ktoś dziś gra w rozdziałce 1024x768 to raczej i tak ma LCD, ale karta nie pozwala na coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2009 o 09:19, dave03 napisał:

> Dobra, nawet tego nie skomentuję (szkoda, że Ziptofaf ma sporo roboty i nie wchodzi
na
> forum)

Obawiam się że tylko by to potwierdził. Skoro by ją uważał za wydają to by takową miał
a ma znacznie lepszą.

>Nikt nie gra w rozdzielczości niższej od 1280x1024? Kolejna bzdura - najczęściej

> stosowana rozdzielczość, to 1024x768. Jeśli nie wierzysz - przejrzyj ankiety, posty
na
> forum itp.
>
No to może mi powiesz gdzie dzisiaj w sklepie kupisz monitor CRT, bo ja jakoś ich nie
widzę. Oczywiście jak ktoś się uprze to takowy gdzieś dostanie, ale praktycznie nikt
się w to już nie bawi, a LCD-ki 17-stki mają natywną rozdzielczość 1280x1024. Już nawet
nie wspomnie o panoramach, które dziś praktycznie wyparły 4:3. Jeśli ktoś dziś gra w
rozdziałce 1024x768 to raczej i tak ma LCD, ale karta nie pozwala na coś więcej.



Tak się składa, że stare monitory biją na głowe LCD itd. (szczególnie, jeśli chodzi o gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2009 o 16:15, 0HoMicide0 napisał:

Tak się składa, że stare monitory biją na głowe LCD itd. (szczególnie, jeśli chodzi o
gry)


To akurat wiem, rzecz jednak w tym że monitory CRT są dziś właściwie niedostępne i praktycznie w każdym domu teraz stoi LCD. Z malutkimi wyjątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2009 o 16:40, dave03 napisał:

> Tak się składa, że stare monitory biją na głowe LCD itd. (szczególnie, jeśli chodzi
o
> gry)

To akurat wiem, rzecz jednak w tym że monitory CRT są dziś właściwie niedostępne i praktycznie
w każdym domu teraz stoi LCD. Z malutkimi wyjątkami.


Ja jestem tym malutkim wyjątkiem, nie narzekam. Poza tym wolałbym kupić np. kartę graficzną, niż nowy monitor, który wcale nie jest taki tani (pomijając fakt, że w ogóle go nie potrzebuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 09:41, 0HoMicide0 napisał:

Jakie detale mogę ustawić w Crysisie, tak żeby gra była płynna (i nie zwalniała po 1h
grania) Parametry w podpisie.


Mój kolega ma bardzo podobny sprzęt i chodzi mu bez ścinek na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 09:41, 0HoMicide0 napisał:

Jakie detale mogę ustawić w Crysisie, tak żeby gra była płynna (i nie zwalniała po 1h
grania) Parametry w podpisie.


Średnie w 1280x1024. Na tyle będziesz mógł sobie pozwolić przy tej konfiguracji. Oczywiście o AA możesz zapomnieć, 8600GTS to jedna z najgorszych kart od GeForca, do czego sam GF się przyznał, więc przekreśla on marzenia na jakiekolwiek fajerwerki. Nie obejdzie się również bez problemów z płynnością, ale te niemalże każdy posiada. Ewentualnie podczas grania w multi będziesz musiał zredukować rozdzielczość na 1024x768, bądz zmniejszyć detale.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 14:14, Gumiś2 napisał:

1024x768 i wszystko na High.

Nie przesadzajmy : )
8600GTS i Hight w Crysis''ie ?
Czyżbyś źle spał ? (nie miało to celu urażenia Ciebię) : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na co mogę liczyć w Call of Juarez na takim sprzęcie:
Sempron 2500+ 1,82 Ghz
1 Gb Ram
FX 5600 256 Mb

Prosiłbym o podanie detali i rozdzielczości, na jakich będę mógł pograć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 14:39, heaton 1992 bdg napisał:

Na co mogę liczyć w Call of Juarez na takim sprzęcie:
Sempron 2500+ 1,82 Ghz
1 Gb Ram
FX 5600 256 Mb

Prosiłbym o podanie detali i rozdzielczości, na jakich będę mógł pograć..


Jeżeli gra się uruchomi to będą to detale minimalne w 800x600. Nie ta karta, nie ten procek, nie ta ilość pamięci RAM. Jednak z ramem się troszkę rozpędziłem : ) 1GB spokojnie starczyby i nawet na detale średnie, ba wysokie ! Lecz reszta parametrów na to nie pozwoli.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 14:43, Qbasmok007 napisał:

> Na co mogę liczyć w Call of Juarez na takim sprzęcie:
> Sempron 2500+ 1,82 Ghz
> 1 Gb Ram
> FX 5600 256 Mb
>
> Prosiłbym o podanie detali i rozdzielczości, na jakich będę mógł pograć..

Jeżeli gra się uruchomi to będą to detale minimalne w 800x600. Nie ta karta, nie ten
procek, nie ta ilość pamięci RAM. Jednak z ramem się troszkę rozpędziłem : ) 1GB spokojnie
starczyby i nawet na detale średnie, ba wysokie ! Lecz reszta parametrów na to nie pozwoli.

Pozdrawiam

Dzięki za pomoc. Grał ktoś może w tą grę na takiej rozdzielczości ? Jak wygląda? Podejrzewam, że aż tak źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 15:04, Gumiś2 napisał:

Masz w ogóle taką kartę? Bo ja mam i mi jakoś chodzi na High + 1024x768 mędrcu Ty nasz.


Nie musisz wyskakiwać z grubej rury jak to się mówi. A wracająć do GF8600GTS to chyba nie wmówisz mi, że 8600GTS jest kartą o którą warto się kłócić ? Z mojej strony jest sporym zaskoczeniem, że gra Crysis chodzi Ci w Hight w 1024x768. Może masz jakiś obdarzony magiczną mocą egzemplarz GF8600 ? xP Ze strony technicznej tejże karty granie na Hight w Crysisa jest czynem niewyobrażalnym, jednak jak widać, wyobrażalnym : )
Wybacz jeżeli obraziłem Twoją kartę graficzną, przeproś ją odemnie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przyjęła ;]

Nie wiem, czemu ludzie tak jadą 8600 GTS... Zresztą jeżeli ktoś się pyta o płynność gry i w konfiguracji znajdzie się ta karta, to zawsze piszecie, że to najsłabszy produkt Nvidii, do czego nawet sami się przyznali... Ja mam tą kartę i wszystko mi chodzi na najwyższych w 1024x768 (z wyjątkiem Crysisa [High], FC2 [podejrzewam] i GTA IV).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 16:44, Gumiś2 napisał:

Przyjęła ;]

Nie wiem, czemu ludzie tak jadą 8600 GTS... Zresztą jeżeli ktoś się pyta o płynność gry
i w konfiguracji znajdzie się ta karta, to zawsze piszecie, że to najsłabszy produkt
Nvidii, do czego nawet sami się przyznali... Ja mam tą kartę i wszystko mi chodzi na
najwyższych w 1024x768 (z wyjątkiem Crysisa [High], FC2 [podejrzewam] i GTA IV).


Assaasin Creed też chodzi na max detalach + cienie 4/4 rozdzielczość - 1024x768. 34-42fpsów (przed chwilą sprawdzałem frapsem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja nie wiem, ile mam w tym klatek, bo jakieś dziwne hieroglify we Frapsie wyskakują, ale raz wyskoczyło 18, później 30. Najgorzej (co nie znaczy, że źle) podczas przejażdżek przez Ziemię Świętą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się