• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.02.2009 o 13:02, heaton 1992 bdg napisał:

Na co mogę liczyć w GTA:Vice City na tym zestawie :
Sempron 2500+ 1,82 Ghz
1 Gb Ram
FX 5600 256 Mb


Max oczywiście. Nawet w GTA:SA pocinałbyś na max ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 13:23, szypek26 napisał:

> Na co mogę liczyć w GTA:Vice City na tym zestawie :
> Sempron 2500+ 1,82 Ghz
> 1 Gb Ram
> FX 5600 256 Mb
Max. To nawet na GOL-u podają mniejsze niż ty masz... Googlowanie naprawdę nie boli :PP
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1881

Musiałem się upewnić, głownie chodziło mnie tu o procka, który mocny nie jest nawet na starsze gry, grafika to samo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 13:28, heaton 1992 bdg napisał:

Musiałem się upewnić, głownie chodziło mnie tu o procka, który mocny nie jest nawet na

Przecież można sprawdzić wymagania w necie, a ty nie balansujesz na granicy grywalności.... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam , czy gra The Elder Scrolls 4 Oblivion pójdzie mi na moim kompie ? mój komputer : Procesor 3ghz ram 1,5 gb (1556 ) i karta graficzna Ati Radeon 9250 , bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O ile procesor i RAM spokojnie wystarczą, o tyle karta graficzna moim zdaniem za słaba. Gra wymaga co najmniej Radeona 9500 zgodnego z DirectX 9.0 (Ty masz 8.1). Możesz spróbować odpalić, ale raczej nie będziesz zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy pójdzie mi na moim sprzęcie F.E.A.R 2: Project Origin?
Radeon 9550 128/128
Athlon 2,2+ 1.8GHz
512RAM
Nie chodzi mi żeby hulał na maksa, wystarczy minimalne nawet z lekkimi przycinkami.

bonus1994----> Na moim kompie w/w chodził bez zacinania na średnich ustawieniach, więc ci pójdzie spokojnie. Tylko ta karta ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 15:57, Ajacu15 napisał:

Czy pójdzie mi na moim sprzęcie F.E.A.R 2: Project Origin?
Radeon 9550 128/128
Athlon 2,2+ 1.8GHz
512RAM
Nie chodzi mi żeby hulał na maksa, wystarczy minimalne nawet z lekkimi przycinkami.

bonus1994----> Na moim kompie w/w chodził bez zacinania na średnich ustawieniach,
więc ci pójdzie spokojnie. Tylko ta karta ;(


Nawet nie ruszy z miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 15:57, Ajacu15 napisał:

Czy pójdzie mi na moim sprzęcie F.E.A.R 2: Project Origin?
Radeon 9550 128/128
Athlon 2,2+ 1.8GHz
512RAM
Nie chodzi mi żeby hulał na maksa, wystarczy minimalne nawet z lekkimi przycinkami.

bonus1994----> Na moim kompie w/w chodził bez zacinania na średnich ustawieniach,
więc ci pójdzie spokojnie. Tylko ta karta ;(


Bez szans:P Z tą ilością ramu:/ Dokup 1 GB i bedziesz mógł na minimalnych(wszystkie wskaźniki na 0) w 800/600. Procek też marny, i karta tylko 128 mb. Będzie ci doczytywało tekstury kilka sekund:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie wiem wlasnie czy mam kupić tego Obliviona.... ale mysle ze mi pójdzie no tylko ta głupia karta .... :( :( :( nie ma jakiegoś dema czy innego testu w necie ? co mam zrobić zeby nie kupić na marne i nie stracić kasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 19:57, bonus1994 napisał:

nie wiem wlasnie czy mam kupić tego Obliviona.... ale mysle ze mi pójdzie no tylko ta
głupia karta .... :( :( :( nie ma jakiegoś dema czy innego testu w necie ? co mam zrobić
zeby nie kupić na marne i nie stracić kasy ?

Znajdziesz dema na torrentach i innych rapidach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 20:35, Nekromantik napisał:

Znajdziesz dema na torrentach i innych rapidach ;)

Banować czy nie banować? oto jest pytanie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 21:57, sig. napisał:

> Znajdziesz dema na torrentach i innych rapidach ;)
Banować czy nie banować? oto jest pytanie......

Banuj waćpan wstydu oszczędź ;) Dema gier na torrentach i rapidach można znaleźć jakbyś nie wiedział, choć tej gry rzeczywiście ze świecą szukać, ale o tym mogłem nie wiedzieć, więc będę się czuł pewnie pokrzywdzony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 22:07, Nekromantik napisał:

Banuj waćpan wstydu oszczędź ;) Dema gier na torrentach i rapidach można znaleźć jakbyś
nie wiedział, choć tej gry rzeczywiście ze świecą szukać, ale o tym mogłem nie wiedzieć,
więc będę się czuł pewnie pokrzywdzony ;)

Ano można. ale tylko tych do których dema wydał producent, a Betsheida (producent obivona) jeszcze się wydaniem takowego "nie skaziła"... czyżby sami nie wierzyli w swoje gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 17.02.2009 o 22:27, sig. napisał:

Ano można. ale tylko tych do których dema wydał producent, a Betsheida (producent obivona)
jeszcze się wydaniem takowego "nie skaziła"... czyżby sami nie wierzyli w swoje gry?

Widocznie wierzą w to, że mają swoich wiernych fanów i nie muszą posiłkować się demami, podobnie nie było dema GTA4 i coś chyba podobnymi słowami producenci tej gry czarowali.
Sam pobieram często dema z torrentów, ponieważ teoretycznie jestem wtedy ograniczony już tylko szybkością własnego łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 22:39, Nekromantik napisał:

Sam pobieram często dema z torrentów, ponieważ teoretycznie jestem wtedy ograniczony
już tylko szybkością własnego łącza.

Na koniec tego oftopika sam chętnie z torrenta korzystam jeśli rozmiar pliku ma więcej niż 2 cyfry w megabajtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 17.02.2009 o 22:42, sig. napisał:

Na koniec tego oftopika sam chętnie z torrenta korzystam jeśli rozmiar pliku ma więcej
niż 2 cyfry w megabajtach.

A jeśli można zapytać co to za pliki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2009 o 22:50, Nekromantik napisał:


> Na koniec tego oftopika sam chętnie z torrenta korzystam jeśli rozmiar pliku ma
więcej
> niż 2 cyfry w megabajtach.
A jeśli można zapytać co to za pliki? ;)

np darmowe dystrybucje Linuksa.. Aktualnie ściągam sabyona, pobieranie obrazu płyty dvd (3,7 GB) przez ftp (nawet z wznawianiem) było by masochizmem. Łatki też zajmują coraz więcej miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się