• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

witam, chce kupic grę Widżmin i zastanawiam sie czy uda mi sie ją uruchomić na moim lapie poniżej podaje parametry:
procesor: Intel Corei3
system: windows7 64 bit
ram: 4gb
karta graficzna: ATI mobility radeon HD5470 1GB DDR3

z góry dziekuje za szybką odpowiedż
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak wysokie detale mogę ustawić w Battlefield Bad Company 2 zachowując płynność gry tak żeby nie spadało poniżej 30 fps
Gigabyte GeForce 9800GT 1GB
4GB Ram
Asus P5k Pro
Core 2 Quad Q8200 2.33GHz
Windows XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2010 o 16:29, rtyrtyrty napisał:

Jak wysokie detale mogę ustawić w Battlefield Bad Company 2 zachowując płynność gry tak
żeby nie spadało poniżej 30 fps
Gigabyte GeForce 9800GT 1GB
4GB Ram
Asus P5k Pro
Core 2 Quad Q8200 2.33GHz
Windows XP


,...opis mojego kompa masz poniżej... ukończyłem BC2 na max detalach w 1280x1024 z wyłączonym AA ( nawet nie wiem jakby chodziło z AA bo nie próbowałem dla mnie to zbędne obciążenie grafy ) gra śmigała bardzo płynnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.04.2010 o 23:09, mistrzgry napisał:

AA ( nawet nie wiem jakby chodziło z AA bo nie próbowałem dla mnie to zbędne obciążenie
grafy ) gra śmigała bardzo płynnie :))


Zbędne obciążenia grafy powiadasz? No jak dla mnie nieco durna teoria:/ Nie wiem jak jest w BF: BC 2 ale w innych grach różnica między brakiem wygładzania krawędzi, a choćby z x2 jest kolosalna:) Ale wygładzanie krawędzi bardzo zmniejsza liczb FPS-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2010 o 15:05, Piterixos napisał:


> AA ( nawet nie wiem jakby chodziło z AA bo nie próbowałem dla mnie to zbędne obciążenie

> grafy ) gra śmigała bardzo płynnie :))

Zbędne obciążenia grafy powiadasz? No jak dla mnie nieco durna teoria:/ Nie wiem jak
jest w BF: BC 2 ale w innych grach różnica między brakiem wygładzania krawędzi, a choćby
z x2 jest kolosalna:) Ale wygładzanie krawędzi bardzo zmniejsza liczb FPS-ów.

Przy Full Hd różnica nie jest taka kolosalna, widoczna, alee nie jakaś duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2010 o 15:05, Piterixos napisał:


> AA ( nawet nie wiem jakby chodziło z AA bo nie próbowałem dla mnie to zbędne obciążenie

> grafy ) gra śmigała bardzo płynnie :))

Zbędne obciążenia grafy powiadasz? No jak dla mnie nieco durna teoria:/ Nie wiem jak
jest w BF: BC 2 ale w innych grach różnica między brakiem wygładzania krawędzi, a choćby
z x2 jest kolosalna:) Ale wygładzanie krawędzi bardzo zmniejsza liczb FPS-ów.


Mylisz się nie jest to durna teoria bo jak gra ogólnie ma bardzo ładną grafikę to AA nie jest mi do niczego potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W wysokiej rozdziałce czyli minimum te 1280/720, faktycznie tak nie razi, w niższych nie mniej brak AA wali czasem po oczach.
A powiem szczerze nigdy nie ustawiam AA ponad 4x, imho wyższe wartości to zbędne obciążenie GPU.
Grając w rozdzielczościach 1280/720, 1440/900 [max mojego monitora] wyższe AA nigdy nie robiło mi różnicy.

Chyba tylko w Batmanie odpaliłem 16Qx bo zupełnie nie było różnicy w FPS przy 4x a 16Qx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2010 o 22:45, Pietro87 napisał:

W wysokiej rozdziałce czyli minimum te 1280/720, faktycznie tak nie razi, w niższych
nie mniej brak AA wali czasem po oczach.
A powiem szczerze nigdy nie ustawiam AA ponad 4x, imho wyższe wartości to zbędne obciążenie
GPU.
Grając w rozdzielczościach 1280/720, 1440/900 [max mojego monitora] wyższe AA nigdy nie
robiło mi różnicy.

Chyba tylko w Batmanie odpaliłem 16Qx bo zupełnie nie było różnicy w FPS przy 4x a 16Qx


...ja gram we wszystko w 1280x1024 ( max mojego monitora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2010 o 22:26, Dodus14 napisał:

Jeżeli masz na myśli pierwszą część to wejdzie ci bez problemu.

Dzięki Panowie. gra zakupiona z rozszerzeniem zainstalowana, dziala alegancko, pokusiłem sie o próbę na maxach, i działa bez zadnego cięcia.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 13.04.2010 o 21:46, mistrzgry napisał:

Mylisz się nie jest to durna teoria bo jak gra ogólnie ma bardzo ładną grafikę to AA
nie jest mi do niczego potrzebne...


Jakoś w moim wypadku w rozdziałce 1280x1024 różnica między brakiem AA, a AA x2 była kolosalna...w grze Dreamfall Ale to chyba też zależy od gry naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się