• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.02.2011 o 14:04, Adamos1321 napisał:

Mam komp :

Intel Celeron 2,66 GHz
512 Mb Ram ( 2x 256 Mb )
NVidia GeForce 5200 FX 128 Mb...

Mam pytanie czy Gothic 3 mi pójdzie na minimalnych???


Nie ma szans, szkoda marnować pieniądze na grę [wywalisz je w błoto]
Lepiej składaj je na nowego PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.02.2011 o 14:04, Adamos1321 napisał:

Intel Celeron 2,66 GHz
512 Mb Ram ( 2x 256 Mb )
NVidia GeForce 5200 FX 128 Mb...


Odpaliłem grę na prawie identycznej konfiguracji (256 MB RAM i procek 2 GHz), włączała się jakieś 5 minut, a rozgrywka wczytywała się drugie tyle. Po zwiększeniu ilości RAM-u do 1 GB było trochę lepiej, ale nie licz na komfortową rozgrywkę. Lepiej oszczędzać pieniądze na lepszy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Alehor:
> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Adamos1321

> Mam komp :
>
> Intel Celeron 2,66 GHz
> 512 Mb Ram ( 2x 256 Mb )
> NVidia GeForce 5200 FX 128 Mb...
>
> Mam pytanie czy Gothic 3 mi pójdzie na minimalnych???


Raczej bym na to nie liczył. Ja przy:
2x2,2 Ghz
2GB Ram
Geforce 7300 256mb

grałem na minimalnych a czas ładowania dochodził nawet do 5(!) minut


Pietro87:
> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Adamos1321

> Mam komp :
>
> Intel Celeron 2,66 GHz
> 512 Mb Ram ( 2x 256 Mb )
> NVidia GeForce 5200 FX 128 Mb...
>
> Mam pytanie czy Gothic 3 mi pójdzie na minimalnych???


Nie ma szans, szkoda marnować pieniądze na grę [wywalisz je w błoto]
Lepiej składaj je na nowego PC.


Gumisiek2:
> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Adamos1321

> Intel Celeron 2,66 GHz
> 512 Mb Ram ( 2x 256 Mb )
> NVidia GeForce 5200 FX 128 Mb...


Odpaliłem grę na prawie identycznej konfiguracji (256 MB RAM i procek 2 GHz), włączała się jakieś 5 minut, a rozgrywka wczytywała się drugie tyle. Po zwiększeniu ilości RAM-u do 1 GB było trochę lepiej, ale nie licz na komfortową rozgrywkę. Lepiej oszczędzać pieniądze na lepszy komputer.


Tak?? Nowy komp??? A mi z patchem 1.74 z ustawieniami szczegółowowśći Średnie/Duże:
Gra ładuje się około 4 minut... Po załadowaniu prez 30 sekund zacina się jak cholera a potem chodzi można żec że nawet bardzo płynnie... A przycinki ma tylko gdy wchodzę/wychodzę z miast/kryjówek/bardzo zalesiony teren...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.02.2011 o 06:46, Adamos1321 napisał:

Tak?? Nowy komp??? A mi z patchem 1.74 z ustawieniami szczegółowowśći Średnie/Duże:
Gra ładuje się około 4 minut... Po załadowaniu prez 30 sekund zacina się jak cholera
a potem chodzi można żec że nawet bardzo płynnie... A przycinki ma tylko gdy wchodzę/wychodzę
z miast/kryjówek/bardzo zalesiony teren...


Chyba trochę przesadziłeś z tymi detalami "średnio/dużymi" i super płynnością po 30 sekundach. Nawet przy patchu 1.74 to mało możliwe na 512mb ramu i GeForce 5200 :P Jeśli naprawdę Ci tak chodzi, to się ciesz. Ja nie psułbym sobie Gothica 3 na 512mb ramu... Więcej czasu stracisz na lagi i doczytywania obszaru, niż na samą rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.02.2011 o 12:28, Hommicide napisał:

> Tak?? Nowy komp??? A mi z patchem 1.74 z ustawieniami szczegółowowśći Średnie/Duże:

> Gra ładuje się około 4 minut... Po załadowaniu prez 30 sekund zacina się jak cholera

> a potem chodzi można żec że nawet bardzo płynnie... A przycinki ma tylko gdy wchodzę/wychodzę

> z miast/kryjówek/bardzo zalesiony teren...

Chyba trochę przesadziłeś z tymi detalami "średnio/dużymi" i super płynnością po 30 sekundach.
Nawet przy patchu 1.74 to mało możliwe na 512mb ramu i GeForce 5200 :P Jeśli naprawdę
Ci tak chodzi, to się ciesz. Ja nie psułbym sobie Gothica 3 na 512mb ramu... Więcej czasu
stracisz na lagi i doczytywania obszaru, niż na samą rozgrywkę.



Lagów narazie niema dużych, a doczytywanie obszaru to trwa u mnie kilka sekund... Niewiem może procek sam się podkręcił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.02.2011 o 13:40, Adamos1321 napisał:

Niewiem
może procek sam się podkręcił???


Procesor sam się nigdy nie podkręci. Aż mi się nie chce wierzyć, że gra chodzi Ci tak na karcie GF 5200 i 512mb ram, skoro ja na procku 2.00 GHz, karcie GF 8600 GT i 2gb ram mam na najnowszym patchu i średnich detalach ścięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.02.2011 o 16:20, Szynkars napisał:

> Niewiem
> może procek sam się podkręcił???

Procesor sam się nigdy nie podkręci. Aż mi się nie chce wierzyć, że gra chodzi Ci tak
na karcie GF 5200 i 512mb ram, skoro ja na procku 2.00 GHz, karcie GF 8600 GT i 2gb ram
mam na najnowszym patchu i średnich detalach ścięcia.


Powiedz i moge ci nagrać jak chcesz...COŚ DLA ŚMIECHU ALE TO SIĘ ZDARZYŁO:

Gdy grałem w othica 3 godzinę temu instalowałem przed uruchomieniem inną grę i zapomiałem wsunąć Stacji dysków... Włączyłem grę i zdziwiło mnie to że gra załadowała się w 2,5 minut a zazwyczaj się ładuje około 5... W trakcie gry ( niemiałem ani jednej ściny, oprucz teleportacji ) to także mnie zdziwiło, gdzy odeszłem z pd komputera napić się wody patrze a tu stacj DVD wysunięta, wieć wysunełem i drugą pomogło ale nie przyśpieszyło tak jak odsunięcie tej pierwszej... Wiecie dlaczego tak się dzieje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.02.2011 o 17:10, Adamos1321 napisał:

Powiedz i moge ci nagrać jak chcesz...COŚ DLA ŚMIECHU ALE TO SIĘ ZDARZYŁO:

Gdy grałem w othica 3 godzinę temu instalowałem przed uruchomieniem inną grę i zapomiałem
wsunąć Stacji dysków... Włączyłem grę i zdziwiło mnie to że gra załadowała się w 2,5
minut a zazwyczaj się ładuje około 5... W trakcie gry ( niemiałem ani jednej ściny, oprucz
teleportacji ) to także mnie zdziwiło, gdzy odeszłem z pd komputera napić się wody patrze
a tu stacj DVD wysunięta, wieć wysunełem i drugą pomogło ale nie przyśpieszyło tak jak
odsunięcie tej pierwszej... Wiecie dlaczego tak się dzieje????


Nie rozumiem tego, co tutaj napisałeś. Gothic 3 ładuje Ci się szybciej, bo przedtem instalowałeś inną grę? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.02.2011 o 21:01, Hommicide napisał:

Nie rozumiem tego, co tutaj napisałeś. Gothic 3 ładuje Ci się szybciej, bo przedtem instalowałeś
inną grę? ;D


Nie. Dlatego, że nie wsunął z powrotem stacji DVD... Śmiesznostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W jakich ustawieniach pójdzie mi na lapku o parametrach:

Procesor: Intel Core i3-330M (2.13 GHz, 3 MB cache)
Chipset: Mobile Intel HM55 Express
Pamięć RAM: 6144 MB (SODIMM DDRAM3, 1333MHz (taktowane 1066 MHz), maks. 8 GB)
Ilość gniazd pamięci: 2 (0 wolnych)
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5730 + Intel HD Graphics HD
Wielkość pamięci karty graficznej: 1024MB DDR3 (pamięć własna)
System: Windows 7 Home Premium (wersja 64 bitowa)

takie gry, jak Wiedźmin, Wiedźmin 2, Crysis, Crysis 2, F.E.A.R 2, Assassin''s Creed 2 i Tom Clancy''s Splinter Cell: Conviction?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5730.23825.0.html - ten link powinien ci dać niezły wgląd w możliwości twojego laptopa.
Tak na oko to Wiedźmin powinien działać płynnie na średnio-wysokich, Crysis na średnich. Crysis 2 zapewne nawet się nie włączy (wiadomo że w momencie premiery będzie to najbardziej wymagająca gra świata...), ciężko też cokolwiek powiedzieć o Wiedźminie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślę, że kolega wyżej trochę przesadza na temat nowego Kryzysa i Wieśka. Na pewno pograsz w te gry przy zmniejszonych ustawieniach. A reszta wymienionych będzie śmigać na medium-high.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Czy na komputerze z

AMD Athlon x3 455 BOX
GIGABYTE HD 5770
4 GB RAM''u

pójdą mi takie gry jak: Bad Company 2 lub Call of Duty MW 2 ewentualnie Black Ops chociaż na średnich ustawieniach? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na tym sprzecie ktory mam w opisie pujdzie mi bolek i lolek na dzikim zachodzie (bajka)na dvd?
i czy karta graficzna zdola wyswietlic mi tole?
Ai czy pujdzie mi wolfenstein 3D??
:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2011 o 11:04, sirufok napisał:

Myślę, że kolega wyżej trochę przesadza na temat nowego Kryzysa i Wieśka. Na pewno pograsz
w te gry przy zmniejszonych ustawieniach. A reszta wymienionych będzie śmigać na medium-high.

Swieta prawda beda smigac spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2011 o 23:31, OuTcAsTno1 napisał:

bardzo ciekawe ja nie widze tu spamu nie wiem o co ci chodzi?


Nawet nie probuj prowokowac, bo takie rzeczy bardzo szybko koncza sie u mnie BANem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2011 o 23:34, Wojman napisał:

> bardzo ciekawe ja nie widze tu spamu nie wiem o co ci chodzi?

Nawet nie probuj prowokowac, bo takie rzeczy bardzo szybko koncza sie u mnie BANem.

nie prowokuje tylko grzecznie zapytałem fajnie by było jak bys odpowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się