• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.02.2011 o 19:51, Velidergarm napisał:

Na GT 220 będzie ciężko. Dlatego kazałem Ci model napisać, bo jak by to był GT 240 to
już by było coś. Dlatego łatwo wprowadzić w błąd.


A na takim sprzęcie jak pójdzie?
AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/
GoodRam 4GB 1333MHz
Palit GeForce GTS 450 512MB DDR5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powinna bez problemów, na max detalach.

Edycja:
Tylko nie rozumiem o co Ci chodziło z Windows-em 7, do tego że gra będzie pod siódemkę. To stare gry pod XP i Viste chodzą mi bez problemów. Więc i ty żadnych problemów mieć nie powinieneś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.02.2011 o 19:49, Caridin napisał:

To jest model GT 220. I jak?>;]


No to rzeczywiście trochę słaba. Miałem nadzieję, że będziesz mieć coś lepszego;)
Jeśli gra w ogóle Ci odpali to będziesz musiał solidnie obniżyć suwaki.
Zapewne w momencie premiery podadzą karty które grę uciągną i te które jej odmówią - pozostaje czekać.

@Velidergarm
Nie bądź taki pewien, że pójdzie na max. Nie wiadomo jak będzie zoptymalizowany silnik, więc jak mówiłem można tylko gdybać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 27.02.2011 o 20:03, sirufok napisał:

Nie bądź taki pewien, że pójdzie na max. Nie wiadomo jak będzie zoptymalizowany silnik,
więc jak mówiłem można tylko gdybać.


Gdybając że ma wyjść również na konsole zapewne wszystkim nawet z 3 letnimi PC powinien na max latać, ewentualnie latać na ustawieniach adekwatnych do tych z konsol.
Ale CDP Red z jedynką dał ciała i pokazał, że mistrzami strony technicznej to oni nie są [DA:O na tym samym silniku co wiesiek jest o niebo lepiej zoptymalizowane], więc nie był bym przesadnym optymistą.
W maju wszyscy się przekonamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.02.2011 o 20:00, Velidergarm napisał:

Tylko nie rozumiem o co Ci chodziło z Windows-em 7, do tego że gra będzie pod siódemkę.
To stare gry pod XP i Viste chodzą mi bez problemów. Więc i ty żadnych problemów mieć
nie powinieneś.


Niektóre starsze gry nie chodzą na windows 7 ani nawet na XP, a tak się skłąda że w spec. wiedzmina 2 na stronie sklepu gram.pl są wymienione tylko dwa windowsy XP i Vista. Chciałem się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.02.2011 o 20:24, DracoBart31 napisał:

Hmmm...czy na tym co mam w sygnaturze da rade uciągnąć jak nijak Mafie 2 i Wiedźmina
2?


Mafię 2 pociągnie... A Wiedźmina 2 - nie ma jeszcze gry, nie ma odpowiedzi, tyle w temacie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Intel Core 2 Duo 2,2 GHz
GeForce 7300 GT 256MB
2GB ram

Uciągnie pełną wersje Dragon Age? Wg. Can You Run It nie, ale w demo normalnie grałem, ale dla dema są chyba trochę zaniżane wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2011 o 09:37, Orionov napisał:

Intel Core 2 Duo 2,2 GHz
GeForce 7300 GT 256MB
2GB ram

Uciągnie pełną wersje Dragon Age? Wg. Can You Run It nie, ale w demo normalnie grałem,
ale dla dema są chyba trochę zaniżane wymagania?


Nie, nie są. W demie poprzedzającym premierę optymalizacja często jest gorsza niż w finalnym produkcie, więc często jest tak, że pełna wersja działa później lepiej.
CYRI mówi nie bo w wymaganiach jest chyba GF 7900 i dlatego. Ale skoro działało ci demko, to myślę że i z pełną wersją nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Intel Core 2 Duo 2,13 GHz
GeForce 7950 GT 512MB
3GB ram
Win xp
Pytanie: czy Settlers 7 będzie płynnie działać i czy da radę pograć w multi? Demo chodzi super, ale u kolegi na nieco mocniejszym sprzęcie demo też chodziło super, a pełna wersja przy dłuższych misjach była niegrywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak będą mi działać Metro 2033 i Call of Juarez Więzy Krwi po modernizacji i przed?

3 GB RAM-u
1.8 GHz AMD Athlon 64 3000+
GF 9600GT 512 MB

Po modernizacji wstawię procesor AMD Athlon 64 X2 7550 2.5 GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

damlon - akurat powinno byc jak piszesz tylko że demko nie miało w całości tych zabezpieczeń z wesji full i pewnie z stąd ta różnica w wydajności ale powinno być oki.

Burbon12 - no więc CoJ 2 powinien działać na wysokich detalach co do M2033 obstawiam na med-high dx9 oczywiście mogę się mylić w obie strony

Szczep_NML Portal 2 to source engine więc powinno ruszyć na maks detalach co do crysis 2 to dx9 HC(tak jak C1 gra raczej na grafie jedzie) , w patchach dodadzą resztę bibliotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2011 o 18:09, Numenpl napisał:

co do M2033 obstawiam
na med-high dx9 oczywiście mogę się mylić w obie strony


Ja bym się zastanawiał, czy mu w ogóle odpali na jednordzeniowym athlonie 1,8GHz, a ty mu high proponujesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2011 o 20:51, DracoBart31 napisał:

Czy:
Call of Duty: World At War ruszy na:

AMD Athlon XP +2500
ATI Radeon HD4650
1,2 Gb Ram
Win XP SP3

Z góry dzięki za pomoc.

grałem na gorszym złomie w betę ruszyć powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy odpali mi:

1) Bad Company 2?
* jesli nie to co należy zmienić
2) Call of Duty Black Ops
* jeśli nie to co należy zmienić
____________________________

Pentium 4 Prescott HT 3.0
1,5 GB RAM
GF 7600 GS (podkrecony)
Windows XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.03.2011 o 20:02, djTranceshine napisał:

Czy odpali mi:

1) Bad Company 2?
* jesli nie to co należy zmienić
2) Call of Duty Black Ops
* jeśli nie to co należy zmienić
____________________________

Pentium 4 Prescott HT 3.0
1,5 GB RAM
GF 7600 GS (podkrecony)
Windows XP



Na pewno wypadało by Ramu dołożyć, bo BC 2 w minimalnych ma 2 GB, Procek hmmm...myślę że powinien pociągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się