• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Pytanko, czy Wiedźmin 2 będzie mi śmigać tzn po prostu działać nawet na min. na laptopie, bo sam nie jestem do końca pewny a nie mam zamiaru wykładać kaski na pre-ordera i potem nie móc grac, więc dla pewności pytam.
Mam Hp z:
> AMD Turion™ II M500 2,2 GHz, 1 MB pamięci podręcznej L2,
> 4 GB RAM
> ATI Radeon HD 4650 1024 MB.
Chyba pójdzie nie? Dzięki za ewentualną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2011 o 20:39, kamil_E1 napisał:

Witam. Czy na tym kompie pogram sobie płynnie w Bad Company 2 multi?
Athlon 64 x2 5000+
2GB Ram
GF 9800GT 512mb


Spokojnie pograsz gra ma bardzo dobrą optymalizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam 3-letniego notebooka HP Pavilion dv9500ew, jego parametry:

Procesor: Intel Core 2 Duo T5450 1,67,
Pamięć RAM: 2GB,
Karta graficzna: nVidia GeForce 8400M,
System operacyjny: Vista Home Premium.

Pierwszy wiedźmin poszedł dość gładko, a co z dwójką? Jakoś to będzie na minimalnych, będzie się wieszał, czy w ogóle nie pójdzie? Mam jeszcze 2 tygodnie na ewentualny zakup nowego, muszę? Mam minimalne doświadczenie w grach komputerowych (praktycznie tylko Wiesio) i nie mam zielonego pojęcia czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2011 o 17:45, Polinka198 napisał:

Mam 3-letniego notebooka HP Pavilion dv9500ew, jego parametry:

Procesor: Intel Core 2 Duo T5450 1,67,
Pamięć RAM: 2GB,
Karta graficzna: nVidia GeForce 8400M,
System operacyjny: Vista Home Premium.

Pierwszy wiedźmin poszedł dość gładko, a co z dwójką? Jakoś to będzie na minimalnych,
będzie się wieszał, czy w ogóle nie pójdzie? Mam jeszcze 2 tygodnie na ewentualny zakup
nowego, muszę? Mam minimalne doświadczenie w grach komputerowych (praktycznie tylko Wiesio)
i nie mam zielonego pojęcia czego się spodziewać.


Ja stawiam, że niestety nie ponieważ najsłabsze ogniwo które ma bardzo słabą wydajność to twoja grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Że ten piec uciągnął jedynkę to aż dziw =) [ale rozumiem jedynka też chyba na minimum ?]

Karta nie poradzi, procek tym bardziej, minimalny do Wieśka 2 dwu-jajowiec to chyba taktowanie 2.2 ghz.


Taki lekki offtop, ale tak na szybko do 1800-2100zł komp na dziś dzień, który bankowo nawet na wysokich W2 powinien bez szemrania urwać w 720p [zależnie jak zrobili optymalizację, to może nawet i w 1080p]

Proc : AMD Athlon II X4 640
Grafika: Radeon HD6850 1024MB DDR5
Pamieć : GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9
Płyta Główna : AsRock M3A770D
Dysk : Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3
Chłodzenie Procesora : Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum
Zasilacz : OCZ ModXStream 500W PRO
Obudowa : SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

Powinno wszystko banglać cacy, cena do 2100 około [zależnie gdzie to złożysz, nie musisz kompa składać sam, wystarczy, że weźmiesz ten spis do jakiegoś okolicznego sklepu i zapytasz ile by chcieli za taki zestaw na zamówienia, jak do 2100-2300 to znośnie, jak powyżej to zdzierusy =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2011 o 22:54, Pietro87 napisał:

Pamieć : GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9
Chłodzenie Procesora : Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum


Co prawda temat nie na tego typu dyskusje ale po co pamięc 1600MHz? Starczy 1333MHz. Chłodzenie procesora też niepotrzebne gdyż jak mniemam Polinka198 raczej nie będzie go podkręcać. Zasilacz też trochę za mocny (i drogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chłodzenie + Zasilacz + Ramy pod OC =)
To, że ktoś się nie zna, nie znaczy, że się nie pozna, albo nie ma znajomych którzy się znają, a ten procek można OCnąc bez jakiś większych problemów [od biedy w sklepie w którym się składa sprzęt można poprosić o zrobienie stosownego OC]

Od biedy na ramie można deko zjechać np do OCZ 4GB 1333 CL9, na zasilaczu - nie specjalnie.
Cena tej zasiłki to jakieś 210-250zł [zależnie od sklepu], nie uważam, żeby to było specjalnie drogo, a PSU bardzo dobre.

Można sobie darować za to chłodzenie, jak na 100% nie będzie OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2011 o 22:54, Pietro87 napisał:

Że ten piec uciągnął jedynkę to aż dziw =) [ale rozumiem jedynka też chyba na minimum
?]



A wcale nie na minimum :-) Mój komputerek mocny jest, a może na taki nie wygląda i dam mu jeszcze szanse na spotkanie z Wiedźminem 2, kto wie?

Dnia 29.04.2011 o 22:54, Pietro87 napisał:

Taki lekki offtop, ale tak na szybko do 1800-2100zł komp na dziś dzień, który bankowo
nawet na wysokich W2 powinien bez szemrania urwać w 720p [zależnie jak zrobili optymalizację,
to może nawet i w 1080p]



A co do propozycji to pecet odpada, tylko notebook, zwyczajnie nie mam miejsca w domu, a jak napisałam, fanką gier nie jestem dla Wiedźmina robię wyjątek, więc i specjalnego komputera nie potrzebuję, a że mój lapek młody nie jest to i tak myślę o wymianie - może np. ten http://www.ceneo.pl/10701462 będzie dobry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, ten lapek nie jest zły, ewentualnie w tym przedziale cenowym jeszcze Asus N53SV-SX019V wypada równie dobrze[ale chyba ciut drożej, rzędu 100-200zł]

Nie mniej za 3.5 koła to bym ci stacjonarkę złożył taką, że byś na niej mogła jak na rakiecie ziemia powietrze latać =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.04.2011 o 00:13, Pietro87 napisał:

Nie mniej za 3.5 koła to bym ci stacjonarkę złożył taką, że byś na niej mogła jak na
rakiecie ziemia powietrze latać =)


Eee tam, ok. 10 lat temu kupiłam Californie Access Intel Celeron, HDD 30GB, RAM 512 MB, grafika zintegrowana za 5,5! To były czasy. Ale jeśli spojrzeć na to od strony materialnej to te 3,5 tys to prawie 1m2 mieszkania, który akurat brakuje mi na postawienie blaszaka. No i cóż się nie robi dla Wiesia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2011 o 21:26, bobobo napisał:

Czy Bad Company 2 mi pójdzie?

AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 3800+
2.01 GHz, 2,00 GB RAM
NVIDIA GeForce 7600 GT


Można by było spróbować chociaż karta trochę słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W skrócie można go odnieść do grania tak, że w 720p pograsz sobie na full w płynnych 30+ fps bez większych problemów we wszystkie nowe gry.
Co prawda nie przebije on stacjonarnego kompa a w niektórych najbardziej wymagających grach może wymagać ustawień wysokich-mieszanych, ale działać powinien bez problemów.
Po teście wieska na gramie, na oko powinien bez problemu uciągnąć go w tym 720p na full w płynnych 30 klatkach na sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.04.2011 o 18:31, ScorppPL napisał:

A moglibyście dać jakąś sensowną sugestię co do blaszka za 2500-2700, bo po prostu muszę
w Wieśka pograć.


Nie ten temat. Proponuję odwiedzić ten:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=55878
i zastosować się do porad z tego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=53978

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam pytanie, czy te gry (Assassin''s Creed, Gothic 3) pójdą na moim kompie? Sprzęt: Procek AMD Sempron 2500+ 1,75Ghz, RAM 1,75, karta graficzna Radeon HD 3850 pixel shader 4.1 256bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się