• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.05.2011 o 18:36, Vegeta201 napisał:

Witam, mam pytanie, czy te gry (Assassin''s Creed, Gothic 3) pójdą na moim kompie? Sprzęt:
Procek AMD Sempron 2500+ 1,75Ghz, RAM 1,75, karta graficzna Radeon HD 3850 pixel shader
4.1 256bit.


W Assassin''s Creed na tym procku będzie miał pokaz slajdów, w Gothica zagrasz ze względu na dobrą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2011 o 13:14, Vegeta201 napisał:

Czyli, żeby zagrać AC muszę dokupić procka z płytą główną? Jaki byłby najlepszy?


A jaką masz teraz płytę główną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2011 o 13:56, Vegeta201 napisał:

GA-7NF-RZ


Z tego co widzę to ta płyta jest pod AGP więc jeśli byś wymieniał płytę główną to też byś musiał wymienić kartę graficzną.
Możesz też kupić na allegro nowy procek ale za bardzo to się już nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2011 o 20:40, Pietro87 napisał:

Gothic 3 ze swoją boską optymalizacją może mieć większy pokaz slajdów niż AC xD


Po zainstalowaniu najnowszego patcha do tejże gry sporo się zmienia, także w kwestii optymalizacji. Mimo to wszystko zależy od konkretnego komputera, ja na swoim nie odczułem wyraźnej poprawy optymalizacji między patchem 1.6 a 1.74, skrócił się tylko nieco czas ładowania zapisu gry i zostały poprawione bugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To znowu ja xD. Nie dawno, jeszcze przed napisaniem pierwszego pytania o Gothic 3 i AC kupiłem nowy procek AMD Athlon 3400+ 2,6Ghz, chyba podkręcany do 2,8, nie wiem dokładnie, bo nie chciało mi się go montować. Czy jeżeli zamontowałbym go, istniałaby szansa, że AC poszedłby na chociaż minimalnych wymaganiach? Bardzo mi zależy, aby sobie w to pograć ;).

Jeszcze raz mój sprzęt:
Proc: Jak wyżej(nie zamontowany)
Karta graf.: Radeon HD 3850
Ram: 1,75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2011 o 17:24, Vegeta201 napisał:

To znowu ja xD. Nie dawno, jeszcze przed napisaniem pierwszego pytania o Gothic 3 i AC
kupiłem nowy procek AMD Athlon 3400+ 2,6Ghz, chyba podkręcany do 2,8, nie wiem dokładnie,
bo nie chciało mi się go montować. Czy jeżeli zamontowałbym go, istniałaby szansa, że
AC poszedłby na chociaż minimalnych wymaganiach? Bardzo mi zależy, aby sobie w to pograć
;).

Jeszcze raz mój sprzęt:
Proc: Jak wyżej(nie zamontowany)
Karta graf.: Radeon HD 3850
Ram: 1,75


Czytałem na internecie i niektórzy grali na gorszych sprzętach w AC może ci nawet pójdzie na średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.05.2011 o 20:47, Darnok_Rukia napisał:

Mój komp:

AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 4000+ 2,1 GHz , 1 GB RAM
GeForce 8600 GT

Pójdzie Portal 2 ?? Jak tak czy będzie w miarę płynnie ?


Jestem pewny na 99%, że pójdzie na najwyższych.
A na jakich detalach ci chodzi Portal 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.05.2011 o 21:28, Salwatorowiec napisał:

Jestem pewny na 99%, że pójdzie na najwyższych.
A na jakich detalach ci chodzi Portal 2?


To się okażę ,bo grę właśnie przed chwilą zamówiłem a chciałem się upewnić co do wymagań ,dzięki za szybką odpowiedź :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może ktoś mi przypomnieć adres tego testera internetowego czy spełnia wymagania gry?

Bo zapomniałem, a chciałbym to i owo sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powiem ci, że ten tester wczesniejszy [czyli Game-o-Meter, narzędzie od twórców 3d marka] jest dosyć miarodajny.
Jeśli w jakiejś grze łapię w nim o około 10-25% wyższy overall performance niż wymagany w ich specyfikacji, to odpalam taki tytuł na swoim 3.5 letnim piecu z reguły na full ile fabryka da [ot tylko nie zawsze np z AA x16Q tylko np ze standardowym AA x4 czy x8, ale frame rate trzymam wtedy w tych grach na poziomie pełnego stałego 45-60 jeśli oczywiście tytuł nie ma masakrycznej optymalizacji jak np Saints Row 2 ipt kwiatki]

Generalnie z mojej perspektywy Game-o-Meter jest dosyć wiarygodny, lub zwyczajnie miałem do niego prosty chłopski fart do tej pory =) [wiesio będzie testerem, łapię się na około 20% ponad overall performance jakie jest wymagane]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2011 o 14:27, Muradin_07 napisał:

Może ktoś mi przypomnieć adres tego testera internetowego czy spełnia wymagania gry?

Bo zapomniałem, a chciałbym to i owo sprawdzić :)


Nie polecam tej stronki nic ci ona nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy jest jakaś szansa, żeby Wiedźmin 2 ruszył na:
Lapku
Procesor: Intel Core 2 Duo T6400 2.00 GHz
Pamięć RAM: 4 giga
Karta graficzna: Intel 4 Series Express Chipset Family
OC: Windows Vista 32
Piecu:
Procesor: AMD Athlon 3000+ 3.00 GHz
Pamięć RAM: 1.5 giga
Karta graficzna: NVidia Geforce 7900 GT 256 mega
Proszę o odpowiedź, bo dema nie ma i nie mam jak sprawdzić czy pójdzie nasz wspaniały erpeg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam , mam pytanko czy bedą problemy z najnowszym wieśkiem i czy da rady pociągnać na wysokich detalach ?
Mój sprzęt to :
Karta Graf : Radeon 4850 gigabyte 512 mb
Procesor : Amd Athlon X4 635 , 2.90 Ghz
Ram : 4 Gb
Windows 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.05.2011 o 18:56, biedrona0 napisał:

Witam , mam pytanko czy bedą problemy z najnowszym wieśkiem i czy da rady pociągnać na
wysokich detalach ?
Mój sprzęt to :
Karta Graf : Radeon 4850 gigabyte 512 mb
Procesor : Amd Athlon X4 635 , 2.90 Ghz
Ram : 4 Gb
Windows 7


Średnio/Wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się