• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Intel Core2Duo 2,13 GHz
GeForce 7950 gt 512mb
3 GB RAM
Win Xp sp3

Pójdzie mi F1 2010? Według wymagań procek za słaby, ale może ktoś próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.03.2012 o 16:56, damlon napisał:

Intel Core2Duo 2,13 GHz
GeForce 7950 gt 512mb
3 GB RAM
Win Xp sp3

Pójdzie mi F1 2010? Według wymagań procek za słaby, ale może ktoś próbował.


Core 2 Duo? Te procki bardzo dobrze się podkręcają, więc jeśli coś na ten temat wiesz wystarczy zadziałać i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dwunastka ma demo - pobierz, sprawdź jak chodzi, oceń czy taka wydajność przy adekwatnie ustawionej jakości ci odpowiada i tyle.
Na oko chodzić na niskich powinna.
Nie mniej masz tu ten komfort, że demo jest - korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czejsc
mam problem planuje kupic mass efect 3 na laptopie mam hp g62-b45ew wedlug wymagan pasuje ale niechce wyrzucic kasy w bloto dlatego pytam sie o porade bo sam znam sie na komputerach jak sejm na budzecie z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2012 o 02:16, Kamil01ki napisał:

Czejsc
mam problem planuje kupic mass efect 3 na laptopie mam hp g62-b45ew wedlug wymagan pasuje
ale niechce wyrzucic kasy w bloto dlatego pytam sie o porade bo sam znam sie na komputerach
jak sejm na budzecie z gory dzieki za pomoc



Pobierz demo - najlepszy sposób aby się przekonać ;)

http://store.origin.com/store/eaemea/pl_PL/html/pbPage.mass-effect-3-PL/

Jest tam przycisk "Pobierz DEMO"
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2012 o 02:16, Kamil01ki napisał:

Czejsc
mam problem planuje kupic mass efect 3 na laptopie mam hp g62-b45ew wedlug wymagan pasuje
ale niechce wyrzucic kasy w bloto dlatego pytam sie o porade bo sam znam sie na komputerach
jak sejm na budzecie z gory dzieki za pomoc


Bez problemu pójdzie. ME3 nie różni się niczym od ME2. Poza tym nie ma to jakoś specjalnych kosmicznych wymagań. Ale fakt faktem, że do tego laptopa mogli by dać lepszy procek. Dual-Core w tych czasach ? No way.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2012 o 15:07, vegost napisał:

Bez problemu pójdzie. ME3 nie różni się niczym od ME2. Poza tym nie ma to jakoś specjalnych
kosmicznych wymagań. Ale fakt faktem, że do tego laptopa mogli by dać lepszy procek.
Dual-Core w tych czasach ? No way.

HP Pavillion+Procek AMD = piekarnik
na serio tylko z hp są takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Strona jest bardzo dobra, bo pokazuje, czy komputer spełnia minimalne wymagania wymagana do płynnego działania gry. Nie ma w nic nich złego. Co prawda, zawsze gdy mój komp ma procek 2x2.1, a wymagane jest 2x2,4, gra działa. Odnotowuję jednak bardzo często spadki płynności i tym podobne rzeczy.

Info dla każdego użytkownika: Każda gra, która wymaga 2x2.4 GHz działa na 2x2,1 GHz, ale są spadki płynności. Przetestowałem na tak wielu przykładach, że jestem pewien, iż jest to regułą.
(min. F1 2010, Homefront etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2012 o 12:35, Marvious napisał:

Pojdzie na tym Crysis 2, w jakies przyzwoitej liczbie fpsow?

Procesor : Intel? Core™ i3 CPU M 380 2.53GHz
Ram : 3GB
Grafika : GeForce 315M


Słaby laptop, średnia półka. Czy ci pójdzie Crysis 2 na wysokich detalach ? Na pewno nie. Na średnich też raczej nie. Rozdzielczość to max 720p, ale ja bym zmniejszył bo pewnie będzie rwać na poziomie 26 fps. Ogólnie kupuje laptopy do gier z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ogólnie Crysis 2 do optymalizacyjny szrot na moim lapie

R522
Procek: T6500 2,1 Ghz 2MB cache
RAM: 3GB RAM DDR2 800Mhz
Grafika: Mobility Radeon HD 4650 1 GB GDDR3 600mhz core / 800 mhz memory (i na takty trzeba uważać bo chyba tylko Sony pojechało po bandzie z tą grafiką dając jej takty 450/600)
OS: Win 7 HP 32 bit

Crysis 2 na 800x600 na gamer(low detale) 10-25 fps
Crysis Warhead 1280x720 na gamer(high detale) 25-35 fps (zamkniętych przestrzeniach to nawet 45fps dochodzi)

Sigu - ta stronka to jedno wielkie gówno bo ona podaje to co już wiadomo. Ta pamiętam jak z ciekawości spróbowałem sprawdzić co mi poda na temat Arkham Asylum według gównianej strony nie powinno mi działać w ogóle, a podczas gra działa mi 1080p bez problemów. A co mi strona doradzała kupić intela więc wybacz to stronka dla naiwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2012 o 11:54, Numenpl napisał:

ogólnie Crysis 2 do optymalizacyjny szrot na moim lapie


Bo seria Crysis nigdy nie była dobrze zoptymalizowana. Dali super grafikę co wszyscy od niej mają mokro w majtkach, ale zapomnieli ja dostosować do komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się