• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.09.2012 o 21:31, kindziukxxx napisał:

kiedyś ktoś tutaj wrzucił link który bnchmarkował komputer i sprawdzał rzeczywistą wydajność
w grach, niestety nie pamiętam, strony i nie chodzi mi o cyri. Na pewno było to przy
okazji premiery wiedźmina 2


yougamers.com?

tak czy owak, nie warto na to zwracac uwagi, jest to tak dokladne lub mniej jak kalkulatory do dobierania zasilaczy komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 04.09.2012 o 23:03, kuba9876543210 napisał:


tak czy owak, nie warto na to zwracac uwagi, jest to tak dokladne lub mniej jak kalkulatory
do dobierania zasilaczy komputerowych.

wiem o tym dokładnie ale czasami człowiek lubi sobie popatrzeć na wykresiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Intel Core 2 Duo 2,13 GHz
GeForce 7950 GT 512MB
3GB ram
Win xp
Chciałbym skorzystać z promocji sklepu gram.pl i zakupić Battlefield Bad Company 2. Minimalne wymagania niby spełniam, ale do zalecanych mi daleko. Pogram komfortowo na niskich ustawieniach przy 1280*1024?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.09.2012 o 18:09, damlon napisał:

Intel Core 2 Duo 2,13 GHz
GeForce 7950 GT 512MB
3GB ram
Win xp
Chciałbym skorzystać z promocji sklepu gram.pl i zakupić Battlefield Bad Company 2. Minimalne
wymagania niby spełniam, ale do zalecanych mi daleko. Pogram komfortowo na niskich ustawieniach
przy 1280*1024?


Mój kolega na 8400 GS 4, GB ram, i podobnym procku grał na średnich detalach w tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.09.2012 o 18:09, damlon napisał:

Intel Core 2 Duo 2,13 GHz
GeForce 7950 GT 512MB
3GB ram
Win xp
Chciałbym skorzystać z promocji sklepu gram.pl i zakupić Battlefield Bad Company 2. Minimalne
wymagania niby spełniam, ale do zalecanych mi daleko. Pogram komfortowo na niskich ustawieniach
przy 1280*1024?

na minimalnych nie powinno być problemu, może nawet średnie wejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Assassin''s Creed ruszy na mojej skrzynce :

-Procesor Intel Core 2 Duo 2.0 GHZ Dwurdzeniowy
-Karta graficzna Nvidia 210 1Gb videoram
-RAM 1 Gb


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.09.2012 o 16:38, maxtrik napisał:

Czy Assassin''s Creed ruszy na mojej skrzynce :

-Procesor Intel Core 2 Duo 2.0 GHZ Dwurdzeniowy
-Karta graficzna Nvidia 210 1Gb videoram
-RAM 1 Gb



Na tej karcie graficznej nie ma raczej szans. Dokup RAMu tak żebyś miał 4GB, podkręć procka (zobacz poradniki dla twojego modelu) dokup jakiegoś GeForce 9600 GT i wtedy będziesz mógł grać nie tylko w Assasin screed ale też Crysisa, czy GTA IV:) Całość wyniesie cie jakieś 150-180zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.09.2012 o 19:11, Piterixos napisał:

> Czy Assassin''s Creed ruszy na mojej skrzynce :
>
> -Procesor Intel Core 2 Duo 2.0 GHZ Dwurdzeniowy
> -Karta graficzna Nvidia 210 1Gb videoram
> -RAM 1 Gb
>
>
>
Na tej karcie graficznej nie ma raczej szans. Dokup RAMu tak żebyś miał 4GB, podkręć
procka (zobacz poradniki dla twojego modelu) dokup jakiegoś GeForce 9600 GT i wtedy będziesz
mógł grać nie tylko w Assasin screed ale też Crysisa, czy GTA IV:) Całość wyniesie cie
jakieś 150-180zł

Gośćiu moja karta ma 1gb 9600 ma 512 ...... Kupiłem ją w tamtym roku za 250 zł a ram wystaarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.09.2012 o 19:19, maxtrik napisał:

Gośćiu moja karta ma 1gb 9600 ma 512

To nie ilość pamięci na karcie decyduje o jej wydajności. Za 250 zł w tamtym roku mogłeś mieć wydajniejszego Radeona HD5670 512MB GDDR5 lub znacznie wydajniejszego (używanego) HD4850 512MB GDDR3. GeForce GT 210 to nie jest karta do gier. Gra Ci ruszy, ale nawet na najniższych ustawieniach graficznych będzie pokaz slajdów.

Dnia 22.09.2012 o 19:19, maxtrik napisał:

a ram wystaarczy ?

Przydałoby się przynajmniej 2GB, ale z tą kartą graficzną nawet 8GB nic Ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.09.2012 o 20:51, Szynkars napisał:

> Gośćiu moja karta ma 1gb 9600 ma 512
To nie ilość pamięci na karcie decyduje o jej wydajności. Za 250 zł w tamtym roku mogłeś
mieć wydajniejszego Radeona HD5670 512MB GDDR5 lub znacznie wydajniejszego (używanego)
HD4850 512MB GDDR3. GeForce GT 210 to nie jest karta do gier. Gra Ci ruszy, ale nawet
na najniższych ustawieniach graficznych będzie pokaz slajdów.

> a ram wystaarczy ?
Przydałoby się przynajmniej 2GB, ale z tą kartą graficzną nawet 8GB nic Ci nie pomoże.

Hmm.. jeśli do gry wystarczy 256 mb pamięci videoram a 1024 : 256 = 4 , czyli mam 4 razy lepszą kartę . A procesor wystarczy chyba 3 ghz 1 core . Moim największym zmartwieniem jest RAM Iprocesor . Co prawda przewyrzsam minimalne wymagania lae czy to wystarczy ? Bo na innym forum powiedzieli że pójdzie bez problemu . Przy pominam też zę chcę graćw pierwszego AC a nie inne . Wiem też żę wydajność karty nie zleżytylko od pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2012 o 12:00, maxtrik napisał:

Wiem też żę wydajność karty nie zleżytylko od pamięci


Wiesz, że tak jest i wciąż uważasz, że masz 4 razy lepszą kartę, bo ma 4 razy więcej pamięci? Dear God...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2012 o 12:00, maxtrik napisał:

Hmm.. jeśli do gry wystarczy 256 mb pamięci videoram a 1024 : 256 = 4 , czyli mam 4
razy lepszą kartę . A procesor wystarczy chyba 3 ghz 1 core . Moim największym zmartwieniem
jest RAM Iprocesor . Co prawda przewyrzsam minimalne wymagania lae czy to wystarczy ?
Bo na innym forum powiedzieli że pójdzie bez problemu . Przy pominam też zę chcę graćw
pierwszego AC a nie inne . Wiem też żę wydajność karty nie zleżytylko od pamięci


Słuchaj, powiem to dosadniej. Ilość pamięci ma marginalny wpływ na wydajność, chyba że mowa o full HD. Ważne są zegary rdzenia i pamięci, a twoja karta pod tym względem nie błyszczy, po za tym jest sporo innych parametrów od okrojonej szyny 64 bitowej poczynając. Kupując tą kartę za 250zł popełniłeś błąd. GF 9600GT w porównaniu do twojej karty jest demonem szybkości. Procesor wystarczy, nawet na wysokie detale może, ale RAM raczej na niskie, to samo karta graficzna. Może teraz tego nie kapujesz, ale jak kiedyś się trochę zainteresujesz kwestią wydajności podzespołów to uświadomisz sobie, że karta choćby z 256MB może być wydajniejsza od takiej z 1GB i będziesz się sam sobie dziwił jak mogłeś tego nie rozumieć:)

Chcesz grać w gry? Zrób tak jak doradziłem ci w pierwszym poście (skoro byłeś gotów wydać 250zł na taki złomek, to te 180-zł chyba nie są problemem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć, chciałbym zakupić Borderlands 2. Pytanko dotyczy możliwości uruchomienia go na podanym laptopie :

Asus x53t

Amd A6-3420M 2.4 Ghz
Radeon HD 7670M + HD 6520G
6 GB ram

Czy mogę liczyć na rozgrywkę w 30+ fps?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, interesuje mnie kupno BF3, GW2 bądź Diablo 3. Na jakich ustawieniach mogę liczyć na płynną grę na lapku:
i5-2430M, 2.4 GHz
8GB RAM
GF GT 540M 1GB

Z góry dzięki! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.09.2012 o 10:17, ISee_You napisał:

Cześć, chciałbym zakupić Borderlands 2. Pytanko dotyczy możliwości uruchomienia go na
podanym laptopie :
Asus x53t

Wygoogluj sobie czy coś co wyciąga w 3dmarku11 1650 punktów może uciągnąć te 30 klatek. Oczywiście o ile wgrasz sobie Catalysty 12.8 Mobility bo stery ze strony i płytki Asusa, to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.09.2012 o 10:17, ISee_You napisał:

Cześć, chciałbym zakupić Borderlands 2. Pytanko dotyczy możliwości uruchomienia go na
podanym laptopie :

Asus x53t

Amd A6-3420M 2.4 Ghz
Radeon HD 7670M + HD 6520G
6 GB ram

Czy mogę liczyć na rozgrywkę w 30+ fps?
Pozdrawiam

Ja odpaliłem na lapku Hp z Amd 1.9X2 HD 3200 radeon na niskich jakieś 15 klatek więc spoko u ciebie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej, pomożecie? Na jakie ustawienia mogę liczyć w Borderlands 2 na tym sprzęcie? Dodam tylko, że jedynka chodziła ładnie na najwyższych chyba, że był jakiś większy skomplikowany obiekt lub teren, wtedy trochę zwalniała.

Komp:
AMD Phenom II x4 955 BE
4 GB Ram
GeForce GTX 460

I jeszcze pytanie: czy dokupienie dodatkowych 4 GB ram''u poprawiło by działanie, a jeśli tak to jak bardzo?

PS. Wiem, że pewnie jest wiele tych pytań odnośnie B2, ale każdy ma innego kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Dark Souls oraz Dishonored pójdą mi na moim lapku? Nie licze na nic dużego tylko z 25-30 klatek i niska-średnia jakość tekstur.

Intel Core i3 processor 330M 2.13 GHz
ATI Mobility Radeon HD 5470
4GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się