• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.01.2014 o 23:19, KubooPL napisał:

Dzięki. Z najnowszych to właśnie Black Ops, ewentualnie World at War. Nic nowszego w
swoich zbiorach chyba nie mam. W obie bezproblemowo na niskich i 1024x768. Karta 1GB.


To spokojnie na niskich pograsz :)
Ja mam Radeona HD 6650M 1GB i mi chodziła ta gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za pomoc. Jeśli mam wydać na to 50 zł, to wolę jednak mieć pewność. Żałuję, że przegapiłem promocję w Empiku, gdy gra kosztowała 14 zł. Zastanowię się jeszcze czy w ogóle warto dla singla. Swoją drogą, może Ty mi odpowiesz na to pytanie, ale to już rozpiszę się w głównym wątku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za informację. Tyle mi w zupełności wystarczy na laptopie, aczkolwiek ostatecznie i tak zdecydowałem, że dla samego singla nie warto. Skusiłem się za to na Modern Warfare 2. Mimo wszystko dzięki za pomoc, warto wiedzieć na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka, znalazłem ciekawą grę mianowicie Deadlight :). Pytanie czy na moim pc się odpali bez problemów? .

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo Cpu E7200
2,53Ghz
2,00GB
Windows7
Karta graficzna GeForce8600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP(SP3)Vista(SP2)/7, łącze internetowe

Oficjalne wymagania.

Chodzić powinno, czy z maksymalna płynnością - kwestia dyskusyjna.
Grałem w DL, ale oba moje PC przebijają wymagania tej gry i to znacznie.
W kwestii samej optymalizacji - u mnie problemów nie było, więc jakiś błędów na poziomie optymalizacji silnika, który by się sam w sobie zarzynał nie uświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2014 o 13:47, Pietro87 napisał:

Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 5 GB
HDD, Windows XP(SP3)Vista(SP2)/7, łącze internetowe

Oficjalne wymagania.

Chodzić powinno, czy z maksymalna płynnością - kwestia dyskusyjna.
Grałem w DL, ale oba moje PC przebijają wymagania tej gry i to znacznie.
W kwestii samej optymalizacji - u mnie problemów nie było, więc jakiś błędów na poziomie
optymalizacji silnika, który by się sam w sobie zarzynał nie uświadczyłem.

No to warto, kupić i się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Intel Core 2 Duo 2,13 GHz
GeForce GTX 650Ti
3GB ram
Win xp
Interesuje mnie Max Payne 3. Procesor jest co prawda poniżej minimalnych, ale grałem już na nim w produkcje wymagające 2,4 GHz. Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

MP3 to jedna z lepiej zoptymalizowanych produkcji ostatnich lat, więc powinno być ok.
Jak wyjdzie w prani - póki się nie przekonasz na własnej skórze to się nie dowiesz.

Btw czy MP3 czasem jest tylko vista/win7/win8 ?

Swoją drogą to polecał bym wyzbyć się tego XP na rzecz 7mki 32bit, wyjdzie ci to na plus [ewentualnie 64bit jeśli chcesz zmienić procesor i dorzucić np kolejne 3gb ram]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Według wymagań podanych na Steam działa też na xp. Jeszcze zastanawiam się nad L.A. Noire, wymagania zbliżone do MP3. Z tym, że jeśli chodzi o MP3, to słyszałem już sporo opinii takich jak Twoja - że gra jest dobrze zoptymalizowana, zaś w przypadku L.A. Noire ludzie narzekają na optymalizację wersji PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

LA jest bardzo nierówne, jednym chodzi ok, innym zarywa [stuttearing]. Jeden z patchy miał poprawić w LA większość bóli z optymalizacją - wyszło jak wyszło.
Sam nie grałem, brat ma wersję PC - nie narzekał [aczkolwiek ma dosyć hi-endowy komp sricte do grania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mój problem dotyczy Assassin''s Creed 4: Black Flag. Mianowicie znazłem minimalne wymagania, mianowicie:
◾Procesor: Core 2 Quad Q8400 2,6 GHz / Athlon II X4 620 2,6 GHz lub lepszy
◾Pamięć operacyjna: 2 GB lub więcej
◾Karta grafiki: GeForce GTX 260, Radeon HD 4870 lub lepsze (512 MB pamięci)
◾Dysk twardy: 30 GB
◾System operacyjny: Windows Vista SP1 64-bit / Windows 7 SP1 64-bit / Windows 8

Natomiast specyfikacja mojego komputera to:
Procesor Intel Core 2 DUO CPU E6750 2.66 GHz
2 GB RAM
Typ systemu: 32bitowy
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT

Także z tego co widzę, to raczej nie ruszy albo będzie się bardzo zacinać. (W AC3 grałem na tym samym komputerze bez zacięć). Mam jednak także pytanie dodatkowe, mianowicie: czy wystarczy jak kupię lepszą kartę graficzną lub procesor (ew. to i to)? Spytałem kumpla, to powiedział, że nie ma takiej możliwości, bo nowe karty graficzne już nie będą pasować do mojego kompa i bym musiał wymienić wszystko.. Czy rzeczywiście to tak wygląda?

Jeżeli pytam w złym temacie - przepraszam, ten wydawał się odpowiedni

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

A więc:
Poprawnym tematem to w sumie byłby http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=68228 ale mogę odpowiedzieć tutaj.

Po kolei - nie, nie musisz wymieniać ''wszystkiego'' choć tak naprawdę jest to najrozsądniejsze wyjście. Tym niemniej - twoja płyta główna ma złącze PCI-Express używane przez nowe karty graficzne. Więc to nie jest nadmiernym problemem.

W swoim komputerze masz dwurdzeniowy procesor więc automatycznie odpadają ci produkty Nvidii, pozostają karty AMD (te pierwsze mają strerowniki optymalizowane pod kątem 4 rdzeni i po prostu na dwurdzeniowcach działają dużo gorzej niż powinny). W sumie nie ma sensu do starego grata wrzucać czegoś szczególnie mocnego (procesor i tak będzie ograniczać nawet tani układ). Od siebie z nowych kart poleciłbym więc np.
Radeona R7 260X:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260x-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-929971.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=929971
Nawet jakieś darmowe gry do niego z tego co widzę dorzucają ostatnio i to całkiem fajne więc w sumie cenowo wychodzi całkiem przyzwoicie (o ile kupisz w sklepie mającego umowę o współpracy z AMD, np. na Agito właśnie) :P

A dlaczego rozsądne jest jednak wymienienie większej ilości komponentów? Bo twój procesor będzie stanowił wąskie gardło, byle Pentium G za <200 zł jest o 100% szybszy od niego w grach. A co prawda to nie jest podzespół AŻ tak istotny jak niektórzy twierdzą przy graniu i karta jest o wiele ważniejsza ale w tym przypadku będzie on bezpośrednio ograniczać ilość klatek na sekundę i jeśli np. w jakimś miejscu na tej 260X przy sensownym procku miałbyś 40 fps to na tym będzie z 27-28.

Dlatego ja na twoim miejscu pozbyłbym się obecnych części na Allegro tak czy siak (szczególne nie są ale za te 200-300 zł powinny pójść) i spróbować kupić coś takiego:
Pentium G3220
Asus H81M-C
4GB RAM Kingston 1600 MHz CL9 DDR3

Za takie minimalistyczne combo (choć wbrew pozorom - jest ono całkiem szybkie!) zapłaciłbyś sumarycznie jakieś 560-580 zł co w połączeniu z kartą wychodzi w okolicach tysiaka. Wtedy łapiesz się, z tego co widzę, na wymagania zalecane tej gry.

Tym niemniej - jeśli chcesz po prostu zagrać w tego AC4 to możesz na razie tylko zmienić kartę i jeśli nadal byłoby tragicznie (kto wie, może będzie nawet grywalnie, producenci zazwyczaj ostro przeginają z tym co piszą w wymaganiach) to dopiero wtedy zainteresować się zmianą reszty części.

PS Jedno ale - zerknij do wnętrza obudowy i spisz informacje o zasilaczu - PEŁNA nazwa, moc i marka. To jest dość istotne przy jakichkolwiek modernizacjach. Choć w sumie kiedy wymienisz te części to pobór prądu prędzej spadnie niż wzrośnie, więc to raczej dla świętego spokoju i upewnienia się że nie masz tam czegoś co chciałoby pewnego dnia zrobić WIELKIE BUUUUUM wewnątrz obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od pewnego czasu wymiana procesora nie jest tak istotna jak wymiana grafiki.
Dziś czy to intel czy amd kilkurdzeniowy da rade wszystkim, natomiast grafiki są już pod znakiem zapytania.
Twój kumpel gada głupoty. Ja włożyłem do kompa z duronem GTX 9800 + i Crysis Wars chodził w miarę grywalnie na średnich detalach. Powiedz ile możesz przeznaczyć kasy na kartę ? Ewentualnie jeszcze będzie potrzebny lepszy zasilacz ale za 150 zł da rade na dobrą używkę, no i proponuję kupować tylko GF''cy zamiast ati.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Wiesz co - akurat to jest już wielgaśne kłamstwo.
9800 GTX i Duron, ta jasne. Ostatnie Durony wyszły pod koniec 2003 roku. PIERWSZE złącza PCI-Express wyszły w roku 2004. 9800GTX wyszedł w roku 2008 i istniał TYLKO pod złącze PCI-E które nawet nie istniało za czasów Durona. A przepraszam, to w ogóle wspiera SSE? Bo coś czuję że nawet by ci się ten Crysis nie uruchomił.

Więc proszę o zdjęcia tego konfigu i pokaz płynności owego Crysis Wars na jednordzeniowym procesorze z 2003 roku, mającym ok. 10% mocy obliczeniowej najtańszego nowego układu. Chętnie zobaczę. Oraz to jak młotkiem upychałeś kartę graficzną bo gniazda się nie zgadzały.

I tak - kupuj GeForce''y zamiast AMD do dwurdzeniowych procesorów. Genialne rozwiązanie jeśli chcesz wyrzucać kasę w błoto.
http://pclab.pl/art55238-10.html
Przeczytaj, dokształć się zamiast wciskać fanboyowski kit o tym jaka to Nvidia dobra. Że zacytuję:

Oczywiście, kto zamierza połączyć taki procesor z kartą graficzną Nvidia GeForce, ten wręcz się prosi o problemy z wydajnością. Taki tandem już od kilku lat nie jest optymalny, jeśli system operacyjny jest nowszy od Windows XP. Nie oznacza to, że nie da się grać, ale wymiana karty na porównywalnie szybkiego Radeona często zapewnia znacząco lepsze osiągi. Wynika to, oczywiście, z bardzo różnej specyfiki działania sterowników Nvidia GeForce i AMD Catalyst. Te pierwsze wykorzystują wiele wątków i działają optymalnie dopiero we współpracy z procesorem czterowątkowym. Natomiast sterowniki AMD dobrze sobie radzą nawet w konfiguracji z procesorem dwuwątkowym, ale tracą, gdy liczba wątków to cztery lub więcej.


Jeśli brakuje ci wiedzy w temacie, to się nie wypowiadaj zamiast wygadywać brednie.
Nie, nie, procesor się nie liczy. Wsadź Athlona X2 3800+ i spróbuj zagrać na nim np. w Wiedźmina 2. Albo Crysisa 3. Kartę graficzną możesz wsadzić dowolną. A potem dziw się że masz 20 klatek na sekundę na GTX Titanie. Zamiast 120. Albo nawet Cywilizację V, zobaczysz jak na zmianę tury będziesz czekać 2 minuty zamiast 25 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

Wiesz co - akurat to jest już wielgaśne kłamstwo.

Każde oskarżenie podlega dowodom.

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

9800 GTX i Duron, ta jasne. Ostatnie Durony wyszły pod koniec 2003 roku.

I co z tego ?

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

PCI-Express wyszły w roku 2004.

Gdzie płyta MSI np. miała jeszcze podstawkę na stary procek. Czy to tak trudno przyjąć ?

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

9800GTX wyszedł w roku 2008 i istniał TYLKO pod złącze
PCI-E które nawet nie istniało za czasów Durona. A przepraszam, to w ogóle wspiera SSE?

Proszę....nie ucz ojca dzieci robić.

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

Bo coś czuję że nawet by ci się ten Crysis nie uruchomił.

Nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteś świetnym teoretykiem ale zapewne znasz często wypowiadane takie zdanie: "teoria teorią a praktyka praktyką". Pogadaj z Robenem, ma sądzę większy autorytet w tych sprawach niż ktokolwiek inny i powiem ci że on wie o tym i się temu wcale nie dziwił gdy powiedziałem mu że na tej starej konfiguracji Crysis Wars chodził porównywalnie do grania w tą gre na lapku asus g73jh.

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

Więc proszę o zdjęcia tego konfigu i pokaz płynności owego Crysis Wars na jednordzeniowym
procesorze z 2003 roku, mającym ok. 10% mocy obliczeniowej najtańszego nowego układu.

Musiał bym spotkac się z kolega kolegi któremu sprzedałem ten konfig. Powiem ci że dobrze sie za niego opiłem :)

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

Chętnie zobaczę. Oraz to jak młotkiem upychałeś kartę graficzną bo gniazda się nie zgadzały.

Przełożyłem twardy dysk.

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

I tak - kupuj GeForce''y zamiast AMD do dwurdzeniowych procesorów. Genialne rozwiązanie
jeśli chcesz wyrzucać kasę w błoto.

Mam poprostu doświadczenie w tej branży.

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

http://pclab.pl/art55238-10.html
Przeczytaj, dokształć się zamiast wciskać fanboyowski kit o tym jaka to Nvidia dobra.
Że zacytuję:

Człowiek uczy się całe życie, ty uczysz się z newseów czy oldsów na benchmarku, pc labie i innych sponsorowanych portalach a ja uczę się z praktyki - to nas różni.

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

Jeśli brakuje ci wiedzy w temacie, to się nie wypowiadaj zamiast wygadywać brednie.

To jest propozycja ?

Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

Nie, nie, procesor się nie liczy. Wsadź Athlona X2 3800+ i spróbuj zagrać na nim np.
w Wiedźmina 2. Albo Crysisa 3. Kartę graficzną możesz wsadzić dowolną. A potem dziw się
że masz 20 klatek na sekundę na GTX Titanie. Zamiast 120. Albo nawet Cywilizację V, zobaczysz
jak na zmianę tury będziesz czekać 2 minuty zamiast 25 sekund.

Widziałeś te 20 klatek ? Jak nie to skończ pieprzyć bo cały twój post jest właśnie taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Ech, naprawdę chcesz oceniać moją wiedzę w branży? Mam zacząć od pokazania swojej pracy licencjackiej nt. "karty graficzne w obliczeniach, implementacja CUDA i AMD APP"? Albo po prostu zrobię tak, zerknij na załączniki (mam jeszcze kilka jak trzeba - np. takie z R9 290X albo 1000W zasilaczem). Skąd je mam? Część własna ale część - wzięta do testów (np. G3220).
Możesz też zerknąć na mojego gramsajta, znajdziesz tam z 20 recenzji różnego sprzętu. Fakt że dosyć już wiekowego, teraz by mi się już nie chciało tego robić "ot tak dla siebie".

Poza tym jestem programistą co zresztą te kilka podręczników widocznych na zdjęciach również pokazuje. Ba, gotowe projekty na githubie też są jeśli mi nie dowierzasz! Także takie które wykorzystują choćby słynne AMD Mantle które dopiero co powstało.
Więc tak, mam wiedzę tak teoretyczną jak i praktyczną o której brak mnie oskarżasz.

Dlatego śmieszy mnie argument iż "Człowiek uczy się całe życie, ty uczysz się z newseów czy oldsów na benchmarku, pc labie i innych sponsorowanych portalach a ja uczę się z praktyki - to nas różni. "

O wiele prędzej uwierzę w informacje pochodzące od portalu który nierzadko wysyłał sprzęt osobom po prostu aktywnym na ich stronie do testów (a pclab to właśnie robił) i którzy mają tak wykresy jak i zdjęcia i dowody na potwierdzenie swoich tez aniżeli komuś kto nawet nie ma jednego screena z tego Crysis Wars, tajemniczo zaginęły w akcji.

Zaś co do tego że "nie widziałem tych 20 fps-ów":
http://www.anandtech.com/bench/CPU/50
Test: mainstream, CPU, Crysis Warhead, 1680x1050.
Zerknij na sam dół a nawet tam uświadczysz procki lepsze niż ten Duron. Warto też spojrzeć na ilość fps-ów która zbliża się do zera.

Ba, i to wszystko w single player. A w końcu Crysis Wars to multiplayer a spójrz tylko na narzut jaki generuje w porównaniu do singla multiplayer np. Battlefield 4. Ziemia a niebo dosłownie.

Więc tak - z góry uznaję argumenty "bo u mnie tak było ale nie mam żadnych dowodów a portale są przekupione przez AMD (Nvidia jest bogatsza swoją drogą, dlaczego nie oni? ;O)" za bezzasadne w kontekście dyskusji.

Ba, mamy jeszcze takie coś:
http://pclab.pl/art50000.html

Kilkadziesiąt modeli procesorów, gier od cholery i jeszcze trochę. W teście wykorzystano 7970 Vapor-X.

Zerknijmy więc na Wiedźmina 2. Na saaaamym dole stawki jest AMD Sempron 140 i Intel Celeron G440. Procesory w sumie lepsze od tego Durona jak sądzę. 16.2 fps w 1024x768. W porównaniu do 80 na Core i7. Rzeczywiście, żadnej różnicy, tylko siedzieć na tych Pentium 3 i też byłoby git! Starcraft 2? To samo. Battlefield 3? To samo. W KAŻDYM tytule jest to samo. Rzeczywiście, często okaże się że różnica np. między Core i5 a Core i3 będzie już nieznaczna. Ale ty tu mówisz o Duronie z 2003 roku.

Więc jaka jest twoja odpowiedź na pełnoprawne artykuły poza tym że "pclab został przekupiony przez Intela/masonerię/illuminati/szatana"?

Jeśli masz rację i ten narzut na CPU jest tak niski jak twierdzisz - chętnie przyjrzę się twojej metodzie testowej i wykorzystywanych grach. Skoro masz w końcu wiedzę "praktyczną" to pewnie jakieś testy się twoje zachowały.
Bo ja nie mam problemów by np. pokazać coś takiego:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=68117
http://www.3dmark.com/3dm/2178594
Ot, wziąłem R9 280X i podłączyłem pod Phenoma II X4. Zajęło mi to 20 minut, wyniki są dość ciekawe bo nieco wyższe niż początkowo przypuszczałem. Ale co innego Phenom II X4 (który skądinąd jest najbardziej udaną konstrukcją AMD i potrafił doganiać droższe Core i5) a co innego modele jednordzeniowe.

Bardzo chętnie mogę zarzucić też OD RĘKI testem z G3220, Xeonem E3 V3 bądź nawet Athlonem II X2 3800+ w połączeniu z 9600GT, R9 280X, 2x R9 280X, 3x R9 280X albo R9 290. GTX-a 780 niestety nie mam. Możesz nawet powiedzieć co mam sprawdzić i w jakim benchmarku okaże się że po wyłączeniu np. 3 z 4 rdzeni nie będzie różnicy w wydajności! Ba, gwarantuję że żadna lewicowa/prawicowa partia mi nie płaci za modyfikację wyników!

I dlatego uważam to co mówisz za, kolokwialnie, bullshit. Jeśli masz wyniki które udowadniają że masz rację - opublikuj je. Chętnie zerknę i jeśli masz rację - przeproszę i przyznam się do błędu. Ale jeśli jedynym co usłyszę jest "wyników nie mam, kartę zjadł mi pies/oddałem koledze/sprzedałem na czarnym rynku" - to jest to bzdura. Jak pisałem - ja chętnie mogę dokonać dowolnych pomiarów ale obawiam się że mogą się zgadzać z tym co pokazuje taki pclab co pewnie je dla ciebie skreśli.

20140221175658

20140221175703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

Ech, naprawdę chcesz oceniać moją wiedzę w branży? Mam zacząć od pokazania swojej pracy
licencjackiej nt. "karty graficzne w obliczeniach, implementacja CUDA i AMD APP"? Albo
po prostu zrobię tak, zerknij na załączniki (mam jeszcze kilka jak trzeba - np. takie
z R9 290X albo 1000W zasilaczem). Skąd je mam? Część własna ale część - wzięta do testów
(np. G3220).
Możesz też zerknąć na mojego gramsajta, znajdziesz tam z 20 recenzji różnego sprzętu.
Fakt że dosyć już wiekowego, teraz by mi się już nie chciało tego robić "ot tak dla siebie".

A więc nadal podtrzymuje swoją tezę. Człowiek uczy się całe życie a ty nauczyłes się już go po licencjacie i twoich testach, które to są aktualnie czynione dla np. potrzeb rynku w aktualnych konfiguracjach. Wiem o nich od tak dawna jak były czasy GF ti 4200. Jednak ja nie robiłem testów ale spotkałem się z taką rzeczywistością, która nie pasuje ci do twoich obliczeń. Powiem ci, że wiele rzeczy mimo twojego pro-wykształcenia musisz się nauczyć. Wydaje ci się że jesteś wielki bo masz PAPIER.

Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

Poza tym jestem programistą

Powinno być tak: "Jestem wiellkim programistą, który wszystko już wie."

Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

co zresztą te kilka podręczników widocznych na zdjęciach
również pokazuje. Ba, gotowe projekty na githubie też są jeśli mi nie dowierzasz! Także
takie które wykorzystują choćby słynne AMD Mantle które dopiero co powstało.
Więc tak, mam wiedzę tak teoretyczną jak i praktyczną o której brak mnie oskarżasz.

Weź zalukj tu http://demotywatory.pl/2144354/Wiedza-podrecznikowa.

Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

O wiele prędzej uwierzę w informacje pochodzące od portalu który nierzadko wysyłał sprzęt
osobom po prostu aktywnym na ich stronie do testów (a pclab to właśnie robił) i którzy
mają tak wykresy jak i zdjęcia i dowody na potwierdzenie swoich tez aniżeli komuś kto
nawet nie ma jednego screena z tego Crysis Wars, tajemniczo zaginęły w akcji.

Na tych portalach nie znajdziesz takiego wybryku konmfiguracji jaki ja zrobiłem więc tu i ówdzie nie uświadczysz jak sam nie sprawdzisz wielki informatyku. Wielki informatyk zaprogramował programator tak, że moja mama musi dolewać wody do prania bo normalnie jest jej tyle ile jest w dwóch szklankach wody gdy cała wchłonie w pranie. Tak samo moja gra w Crysis nie jest niczym nadwyczajnym i o tyle śmieszy mnie to że się dziwisz bo wielu ludzi na twoim poziomie intelektualnym z wielkim wykształceniem wiedzą że w moim przypadku to nic czarującego ani wymyślonego, dla mnie też była to fantazja gdy sam się przekonałem na własnej skórze.

Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

Zaś co do tego że "nie widziałem tych 20 fps-ów":
http://www.anandtech.com/bench/CPU/50
Test: mainstream, CPU, Crysis Warhead, 1680x1050.
Zerknij na sam dół a nawet tam uświadczysz procki lepsze niż ten Duron. Warto też spojrzeć
na ilość fps-ów która zbliża się do zera.
Ba, i to wszystko w single player. A w końcu Crysis Wars to multiplayer a spójrz tylko
na narzut jaki generuje w porównaniu do singla multiplayer np. Battlefield 4. Ziemia
a niebo dosłownie.

Więc tak - z góry uznaję argumenty "bo u mnie tak było ale nie mam żadnych dowodów a
portale są przekupione przez AMD (Nvidia jest bogatsza swoją drogą, dlaczego nie oni?
;O)" za bezzasadne w kontekście dyskusji.

GF GTX 9800+ to zajbista karta do Crysis Wars i ciachałem na niej na najbardziej wymagającej mapie.
Nie było rewelacji bo jak mozna się spodziewać po konfiguracji procesora jednordzeniowego, 1 gb pamięci i tej grafice ale mogłem grać i to nawet wymiatać. Jesli dobrze ją pamiętam to albo był to spemron alo duron ale coś mi się widzi że zegar był 1,8 więc musiał tyo być stary duron.

Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

Zerknijmy więc na Wiedźmina 2. Na saaaamym dole stawki jest AMD Sempron 140 i Intel Celeron
G440. Procesory w sumie lepsze od tego Durona jak sądzę. 16.2 fps w 1024x768. W porównaniu
do 80 na Core i7. Rzeczywiście, żadnej różnicy, tylko siedzieć na tych Pentium 3 i też
byłoby git! Starcraft 2? To samo. Battlefield 3? To samo. W KAŻDYM tytule jest to samo.
Rzeczywiście, często okaże się że różnica np. między Core i5 a Core i3 będzie już nieznaczna.
Ale ty tu mówisz o Duronie z 2003 roku.

W kontekście CPU nie ma dużych wahań między np. dwurdzeniowym a 4 rdzeniowym, liczby to liczby a efekt jaki mamy w grach jest nie zauważalny gdy mamy np. 40 klatek czy 50 klatek bo granica grywalności to około 33 więc do 40 i wyżej daleko.

Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

Więc jaka jest twoja odpowiedź na pełnoprawne artykuły poza tym że "pclab został przekupiony
przez Intela/masonerię/illuminati/szatana"?

Nie przekupiony ale są to newsy sponsorowane.

Dnia 21.02.2014 o 18:25, ziptofaf napisał:

Jeśli masz rację i ten narzut na CPU jest tak niski jak twierdzisz - chętnie przyjrzę
się twojej metodzie testowej i wykorzystywanych grach. Skoro masz w końcu wiedzę "praktyczną"
to pewnie jakieś testy się twoje zachowały.


Mam teraz odkupić sprzedanego grzyba od kogoś aby ci wksazać że mogę nabijać fragi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Nie napisałem że "jestem wielkim programistą". Próbowałeś wykazać że nie mam doświadczenia praktycznego więc proszę, podrzuciłem tam na zdjęciu z 6 pudeł z kartami graficznymi. I testowałem w swoim życiu O WIELE więcej niż to (znowu, zapraszam na gramsajt). Przy okazji rzeczywiście mam ten ''papier'' jak to nazywasz jako dowód na to że przynajmniej w zarysach wiem o czym mówię. Co masz ty? Bo na razie nie widziałem niczego i pewnie nie zobaczę.

Więc cóż, nie zamierzam kontynuować dyskusji z osobą która nie potrafi znaleźć ŻADNYCH dowodów na potwierdzenie swoich tez, za to próbuje się bronić poprzez "portale się sprzedają, na studiach uczą tylko jak podcierać się papierem toaletowym i w ogóle nie znasz się bo JA mam doświadczenie którego nie mogę pokazać ale na 200% jest lepsze niż twoje". Co jest śmieszne o tyle że ja żyję z IT. Ba, nawet znalazłem ci jeszcze coś:
http://www.youtube.com/watch?v=YE5O0LSpQKo
To nie wygląda zbyt płynnie. Niech zgadnę, Intel zapłacił mu za to żeby ścinało?

Więc cóż, w internecie każdy może wygadywać co chce ale jak już przychodzi do dowodów to nagle okazuje się że ich nie ma. A szkoda.
Jak to mówią - niech swoje bzdury udowadniają ci którzy je głoszą. Ja wykazałem z 5 linków które pokazują co innego niż twoja teza bez żadnego pokrycia. A co jak co ale słowom losowej osoby z internetu nie warto wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odkupię kompa od kogoś spcjalnie dla ciebie by udowodnić ci że mogłem grać na takiej kofniguracji ;P
Po co w ogóle zaczynałeś dyskusję skoro już z marszu zaczołeś mnie oskarżać o

Dnia 21.02.2014 o 20:23, ziptofaf napisał:

Wiesz co - akurat to jest już wielgaśne kłamstwo.


Ty nie masz dowodu na to że tak nie było, nawet jeśli masz metryki z testów i wykresów.

Jeśli kogoś oskarżasz to najpierw miej dowody a jak nie może tego udowodnić po twojemu to pogódź się z losem.
Jak ci zależy do wyślij mi 180 zł na konto, odkupię kompa o ile będzie żywy i ci wykażę że było to grywalne(mam gdzieś ile było FPSów) ważne że była możłiwość względnie wygodnego grania.

Jeśli ci moja propozycja nie pasuje to odwal się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się