• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.04.2015 o 11:45, Zekzt napisał:

Niestety Nostradamus już dawno "walnął w katafalk" i jest niedostępny.
Możesz ewentualnie spróbować zakręcić do wróżki [wróżka Zdzicha, ta co dużo bierze i
sporo kicha], może da radę coś z fusów wyczarować, albo w kryształową kule żurawia zapuści.

A tak poważnie - gra nie miała premiery,. nikt nie wie jak została zoptymalizowana i
nikt ci nic przed premierą nie powie. Natomiast porównać swojego laptopa z minimalnymi
i zalecanymi wymaganiami jakie R* podało to już chyba umiesz sam prawda ?

Co do optymalizacji : http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=10390
No tak potrafię ale wolę żeby też ktoś inny się wypowiedział bo mogę się jednak mylić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 09.04.2015 o 12:10, kaalordd napisał:


To skoro ten temat ci rozwiewa kwestie optymalizacji - po co pytanie powyżej ?

Dnia 09.04.2015 o 12:10, kaalordd napisał:

No tak potrafię ale wolę żeby też ktoś inny się wypowiedział bo mogę się jednak mylić
:P


Nikt ci nic nie powie przed premierą.
Na sucho patrząc na wymagania minimalne i zalecane oraz mechanikę tej gry [duży sandbox] nikłe szanse na komfortową grę.
Aczkolwiek ten tytuł konwertują na PC ludzie od MP3, jedna z lepiej ogarniętych ekip jak chodzi o optymalizowanie gier. Jak nie zrobią fuszerki tylko utrzymają to co osiągnęli chociażby w rzeczonym MP3 może GTAV będzie się dało odpalić nawet na sprzęcie poniżej minimalnych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie chodzi o to jak mi pójdzie (trzeba czekać do premiery), interesuje mnie tylko kwestia teoretyczna. Jak mój sprzęt z podpisu ma się do wymagań rekomendowanych GTA V? Chodzi mi przede wszystkim o procesor, nie jest najnowszy i nie mam zielonego pojęcia jak jego moc ma się do tego podanego w wymaganiach rekomendowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

GTA V w 1920x1080
-sapphire 7950
- phenom 960t x6 3.6 GHZ LUB x4 4.0 GHZ (zależy czy obsłuży 2 dodatkowe wątki czy lepiej większe taktowanie)
- 8 gb DDR3
- Win 8,1 64

Na jakich detalach żeby było 30 fps ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiedźmin 3 w 1680x1050
i7-4770 3.4 GHz (3.9 GHz Turbo)
AMD Radeon R7 260X 2GB
8 GB DDR3
Windows 8.1, 64 bit

Wiesiek nie ma jeszcze premiery, ale interesuje mnie, czy sam sprzęt jest odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2015 o 14:37, Unknown_ME napisał:

Wiedźmin 3 w 1680x1050
i7-4770 3.4 GHz (3.9 GHz Turbo)
AMD Radeon R7 260X 2GB
8 GB DDR3
Windows 8.1, 64 bit

Wiesiek nie ma jeszcze premiery, ale interesuje mnie, czy sam sprzęt jest odpowiedni.


Tak teoretycznie przy niższych/średnich ustawieniach, ale niczego jeszcze nie można być pewnym do premiery jeszcze trochę czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2015 o 14:37, Unknown_ME napisał:

Wiesiek nie ma jeszcze premiery, ale interesuje mnie, czy sam sprzęt jest odpowiedni.


Na pewno ruszy ale co najwyżej w niskich detalach (R7 260X to odświeżony HD7790 a w wymaganiach minimalnych widnieje HD7870, karta o dobre 35-40% szybsza) - nawet nie chcę myśleć kto ci składał tego PC-ta - proc za grubo ponad 1000 zł a karta graficzna za 400... gdyby wręcz odwrócić te proporcje cenowe to pewnie i wysokie/ultra byłyby możliwe ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uratowałeś mnie przed źle wydanymi pieniędzmi :D Sprawa wygląda tak, że miałem niedługo jechać po ten komputer (uzbierałem 3500 zł).Kolega mówił mi, że to dobry wybór.Niestety teraz znów pojawia się problem, bo nie mam pojęcia jakiego pc''ta wybrać.Jako, że musi to być ''''gotowiec'''' mój wybór jest dość ograniczony.W każdym razie dziękuje wam bardzo za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2015 o 00:55, Unknown_ME napisał:

Kolega mówił mi, że to dobry wybór.

W grach komputerowych priorytetem jest karta graficzna. Procesor się bierze taki żeby tej grafiki nie ograniczał i tyle. High-endowy procesor i mało wydajna karta graficzna to już nieoptymalny PC do grania a prędzej taki do obliczeń/kompilacji/wielu systemów operacyjnych działających naraz itp. Core i7 zaś są przerażająco drogie nie oferując przy tym wysokiego wzrostu wydajności w grach względem Core i5 - przy tym samym zegarze dostaniesz z 5-10% więcej. Za 300+ zł. I tylko jeśli mowa o kartach graficznych klasy R9 290/GTX 970 wzwyż (które same w sobie kosztują po 1250+ zł a nie 400), w przeciwnym razie ta różnica spada do zera i staje się straconą kasą.

Ogółem po porady co do zbudowania PC-ta zajrzyj do: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=70876

Zaś to że to musi być gotowiec - mnóstwo sklepów zbuduje ci gotowego kompa z wybranych przez ciebie części. Na pewno to lepsze rozwiązanie niż jakieś szajsy z Allegro gdzie o połowie części nawet nie wspomną a jedynym co będzie wyższej klasy to CPU. Najlepiej połączone z jakąś płytą główną za 150 zł żeby nie dało się rozbudować i zasilaczem za stówkę który doskonale nadaje się do powodowania eksplozji a nie podtrzymywania komputera.

Tak na szybko jednak, w twoim budżecie to można mieć naprawdę już dobrą maszynę:
http://puu.sh/hmhyY/d56647bdc9.png

Ceny z morele.net. Core i5 4590 + R9 280, do tego mocny markowy zasilacz, płyta główna, dysk SSD + HDD (powód tego jest dość prosty - OLBRZYMI wzrost wydajności PC-ta jako takiego względem samego HDD - sam zresztą zobacz: http://pclab.pl/art53297-5.html), 8GB niezłego RAM''u. Ogółem brak jakiejkolwiek tanizny, wszystkie części są mocne. Bez napędu DVD bo nie wiem czy ci potrzebny, jeśli tak to dolicz z 60 zł. W cenę wliczony montaż więc dostajesz do domu gotową maszynę, tylko Windowsa zainstalować. Wydajność względem tego co planowałeś wcześniej rośnie mniej więcej o 100% (i w sumie niewiele realnie brakuje by dobić do progu rekomendowanych wymagań a minimalne spełniasz z olbrzymią nawiązką). Podejrzewam że jakby poucinać kilka groszy tu i tam oraz dobić do tych 3500 to pewnie dałoby radę wsadzić R9 290 lub GTX 970 zamiast 280tki, wtedy już w całości spełniasz wymagania rekomendowane więc zapewne max. detale + 60 fps-ów stałyby się możliwe - na tych kartach dość płynnie chodzi nawet Assassin''s Creed Unity w Very High a Wiedźmin 3 raczej nie zdoła pobić go wymaganiami. Ale nie chce mi się teraz liczyć dokładnie co i jak, mogę w nieco bardziej ludzkiej porze o ile napiszesz w wątku który podałem wcześniej. Tym niemniej - na pewno da się zyskać DUŻO więcej niż Core i7 + R7 260X.

http://forum.cdaction.pl/STOP-gotowcom-z-Allegro-t125008.html < Tak zostawię jeszcze to, a propos wszelkiej maści gotowców które spotkasz na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema..

Ponieważ kupiłam dziś nowego lapka. Wygląda to tak :
Procek : Intel Pentium 3558U 1.7, GHz
6 GB DDR3
AMD Radeon R5 M230
Win 8.1

I moje pytanie brzmi następująco.. Czy jakakolwiek gra typu CS lub Battlefield ?
I czy jakakolwiek gra tego typu mi na nim pójdzie :) Z góry thx za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2015 o 01:21, Dexon225 napisał:

Pytanie, czy pójdzie mi Wiedźmin 3, z góry dzięki za odp. :) ?


A więc krótka piłka - nie (chyba że masz na myśli tylko >pójdzie< aka uruchomi się, to tak. Ale poza tym płynność którą uzyskasz to okolice 1-2 klatek na sekundę). Zintegrowany układ graficzny HD4600 jest tak 10x za słaby by spełnić minimalne wymagania. Realnym minimum jest GTX750Ti/R7 265, układy kosztujące ok. 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam, chcialbym sie dowiedziec czy pojdzie mi globa offensivel na komputerze o takich parametrach?
Dane komputera:
-intel pentium e5200 2x 2.5GHz
-2gb ramu
-dysk 500gb
-grafika NVIDIA GeFORce 9500gt 512mb
-płyta głowna GA-G31M-S2L
-zasilacz ModeCom FEEL III-400ATX
z gory dziekuje za odpowiedz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam chciałbym się czy pójdzie mi Wiedźmin 3 Dzik Gon chociaż na minimalnych wymaganiach przy karcie graficznej AMD Radenon R9 M 200X Series reszta wymaganiach się mieści tylko nie wiem czy karta graficzna podoła dodam że aktualizuje sterowniki do mojej karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Generalnie powinien (z układami "laptopowymi" różnice bywa), chociaż podałeś serię kart graficznych a nie dokładny model. Przydała by się jeszcze druga cyfra z oznaczenia modelu (i bynajmniej nie chodzi mi o 0), im większa tym większe szanse że pójdzie na wyższych ustawieniach niż minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2015 o 15:56, Kalafior12 napisał:

Dokładnie to mam AMD Radenon HD 8500m

Czyli jednak nie seria 200. Aczkolwiek 5 oznacza że układ nadaje się do grania, osobnym problemem jest chłodzenie. Laptopy są zwyczajnie za małe żeby wsadzić do nich porządne, możesz więc natknąć się na spadki FPS/wyłączenie się komputera na wskutek przegrzania.

edit: weź poprawkę na to że tej gry jeszcze niema, a realne wymagania mogą różnić się od podawanych przez producenta. Zwłaszcza w przypadku sprzętu mobilnego, który ze względu na wspomniane wyżej chłodzenie może nie wykorzystywać w pełni możliwości grafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się