• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.03.2008 o 10:32, jarekao napisał:

czy odpale oblivion
athlon2500xp+
768ram
fx 5200

Po co zadajesz to pytanie, skoro w wątku o Oblivionie uzyskałeś już odpowiedź?
Pójdzie. Z pomocą Oldbliviona będzie to nawet jako tako wyglądać i płynność powinna być zadowalająca. Choć ze ścinkami się licz, i to dość częstymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem co jest, wczoraj doświadczyłem dziwnej sytuacji. Zainstalowałem MotoGP URT 3. Na średnich ścinało się jak za przeproszeniem cholera. Ale jak przestawiłem poziom detali na MAX - ani jednej ścinki. hehe.

Czy pójdzie mi Doom 3 na w miarę przyzwoitych detalach i bez ścinek??

Intel Celeron D 2.67 GHz
512 MB RAM
GF 5200 FX 128MB VRAM

Aha, i czy pójdzie mi Ojciec Chrzestny na ww. sprzęcie bez scinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm, jak będzie mi chodziłCompany of Heroes na moim Radeonku X1950PRO 512MB, 2GB RAMu, i Athlonie3200+?

A tak BTW. Krzych, Doom 3 ci pójzie,ale nie licz na fajerwerki. ustaw se średnie lub słab detale:P Niestety karta robi swoje i swoje lata już ma, w dodatku ten 200 jest chyba gorszy od GeForce''a 4 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2008 o 21:00, KrzyCH1995 napisał:

Czy pójdzie mi Doom 3 na w miarę przyzwoitych detalach i bez ścinek??

Intel Celeron D 2.67 GHz
512 MB RAM
GF 5200 FX 128MB VRAM

Aha, i czy pójdzie mi Ojciec Chrzestny na ww. sprzęcie bez scinek?


w Doom''a 3 grałem na dość podobnym sprzęcie (o ile można porównać Twojego Celerona do mojego AthlonaXP 2500+) i muszę powiedzieć, że ścinki były i to nawet na niezbyt wysokich ustawieniach (dość mała rozdzielczość i poziom detali - dokładnie nie pamiętam na jakich grałem bo to było dawno).
Co do Ojca Chrzestnego też bez rewelacji - ścinki były i też na niezbyt wysokiej rozdziałce ( 1024 na 768 ) i średnio - niskich detalach.
Teraz mam 1,2 GB DDR 400 i kartę GF7600GS oraz procka podkręconego na 3200+ i różnica jest kolosalna (teraz mogę to nazwać płynną grą i to na wyższych detalach i w nieco wyższej rozdzielczości ( 1280 na 800 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2008 o 21:29, bartez743 napisał:

słab detale:P Niestety karta robi swoje i swoje lata już ma, w dodatku ten 200 jest chyba
gorszy od GeForce''a 4 :/


Nie powiedziałbym, że FX5200 jest słabszy od GF 4. Wiem to z doświadczenia (ja miałem przez długi czas takiego właśnie FX, a sąsiad obok GF 4) i muszę powiedzieć, że na tym GF 4 nie chodziło o wiele więcej produkcji niż na moim FX. (I nie zmieniałbym go gdyby nie Wiedźmin i Supreme Commander)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zależy jakiego gf4. Jak takiego z górnej półki, to 5200 (jak by nie było model baaaaardzo ekonomiczny) może być zwyczajnie wolniejszy. Ale za to ma chyba nowszą wersję pixel/vertex shader, co faktycznie mogło spowodować że więcej gier na nim poszło.
ps zakładam że twój sąsiad miał pełnowartościowego gf4, bo od mx-a nawet gf3 był lepszy (wycięto z niego całkowicie vertex shader, na wskutek czego w pójdzie/ nie pójdzie gf4 mx był na poziomie gf2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2008 o 07:14, sig. napisał:

zależy jakiego gf4. Jak takiego z górnej półki, to 5200 (jak by nie było model baaaaardzo
ekonomiczny) może być zwyczajnie wolniejszy. Ale za to ma chyba nowszą wersję pixel/vertex
shader, co faktycznie mogło spowodować że więcej gier na nim poszło.
ps zakładam że twój sąsiad miał pełnowartościowego gf4, bo od mx-a nawet gf3 był lepszy
(wycięto z niego całkowicie vertex shader, na wskutek czego w pójdzie/ nie pójdzie gf4
mx był na poziomie gf2)


Dokładnie Sig, porównaj se takiego GeForce''a 4600 Titanium, i GFa 5200. Ta druga jest wolniejsza. Wiem bo sprawdzałem ;] Ale wiadomo, 4600 TI to najlepszy z możliwych GF z serii 4. Kiedyś go miałem i wiem. Teraz mam na razie Radeona X1950 PRO 512MB ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2008 o 21:53, gorgrzes napisał:

> Czy pójdzie mi Doom 3 na w miarę przyzwoitych detalach i bez ścinek??
>
> Intel Celeron D 2.67 GHz
> 512 MB RAM
> GF 5200 FX 128MB VRAM
>
> Aha, i czy pójdzie mi Ojciec Chrzestny na ww. sprzęcie bez scinek?

w Doom''a 3 grałem na dość podobnym sprzęcie (o ile można porównać Twojego Celerona do
mojego AthlonaXP 2500+) i muszę powiedzieć, że ścinki były i to nawet na niezbyt wysokich
ustawieniach (dość mała rozdzielczość i poziom detali - dokładnie nie pamiętam na jakich
grałem bo to było dawno).
Co do Ojca Chrzestnego też bez rewelacji - ścinki były i też na niezbyt wysokiej rozdziałce
( 1024 na 768 ) i średnio - niskich detalach.
Teraz mam 1,2 GB DDR 400 i kartę GF7600GS oraz procka podkręconego na 3200+ i różnica
jest kolosalna (teraz mogę to nazwać płynną grą i to na wyższych detalach i w nieco wyższej
rozdzielczości ( 1280 na 800 )


Ojciec chrzestny pójdzie mu na najwyższych detalach w rozdzielczości 1024 na ileś tam i bez żadnej ściny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2008 o 21:00, KrzyCH1995 napisał:

Nie wiem co jest, wczoraj doświadczyłem dziwnej sytuacji. Zainstalowałem MotoGP URT 3.
Na średnich ścinało się jak za przeproszeniem cholera. Ale jak przestawiłem poziom detali
na MAX - ani jednej ścinki. hehe.

Czy pójdzie mi Doom 3 na w miarę przyzwoitych detalach i bez ścinek??

Intel Celeron D 2.67 GHz
512 MB RAM
GF 5200 FX 128MB VRAM

Aha, i czy pójdzie mi Ojciec Chrzestny na ww. sprzęcie bez scinek?


Doom 3 średnie.

Ojciec Chrzestny na MAX w 1024/768;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

MAm pytanie: czy juiced2 to fajna gra bo mam zamiary ją sobie kupić i czy wogóle mi pójdzie AMD ATHLON XP 2000+, 768 MB RAM, ATI RADEON 9200SE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2008 o 17:05, Albert17 napisał:

MAm pytanie: czy juiced2 to fajna gra bo mam zamiary ją sobie kupić i czy wogóle mi pójdzie
AMD ATHLON XP 2000+, 768 MB RAM, ATI RADEON 9200SE


Chyba nie. Możliwe jest , że pójdzie , ale na minimum będzie ci się ścinać tu masz wymagania tej gry.
Wymagania minimalne:
Procesor: Intel Pentium 4 3.0 Ghz / AMD XP X2 4200+
Pamięć RAM: 1.5 GB
Miejsce na dysku: 6 GB
Karta Graficzna: GeForce 6600 / Radeon X1300

Wymagania zalecane:
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
Pamięć RAM: 2 GB
Miejsce na dysku: 6 GB
Karta Graficzna: GeForce 7900 / Radeon X1950

A ja się tymczasowo pytam cy pójdzie mi gra Neverwinter Nights 2 (obojętnie n ajakich detalach)

-1024-Ram
-3000+ Athlon 64mb
- 128 MB , RADEON 9550 (Zmieniam kartę na inną wiem tyle , że z 265 mb)
-2.5 GHZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2008 o 17:56, dambialko napisał:

>


Ale Juiced 2 ruszy także z 1GB RAMU, więc troche zawyżone są te tu co podałes.

Dnia 17.03.2008 o 17:56, dambialko napisał:

A ja się tymczasowo pytam cy pójdzie mi gra Neverwinter Nights 2 (obojętnie n ajakich
detalach)

-1024-Ram
-3000+ Athlon 64mb
- 128 MB , RADEON 9550 (Zmieniam kartę na inną wiem tyle , że z 265 mb)
-2.5 GHZ


ruszyc ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2008 o 17:05, Albert17 napisał:

MAm pytanie: czy juiced2 to fajna gra bo mam zamiary ją sobie kupić i czy wogóle mi pójdzie
AMD ATHLON XP 2000+, 768 MB RAM, ATI RADEON 9200SE

Patrząc na kartę graficzną... raczej nie ma szans ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2008 o 17:05, Albert17 napisał:

MAm pytanie: czy juiced2 to fajna gra bo mam zamiary ją sobie kupić i czy wogóle mi pójdzie
AMD ATHLON XP 2000+, 768 MB RAM, ATI RADEON 9200SE


Nie odpali. Zero % a nawet promili na odpalenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy orientuje się ktoś może jak Hand of God Legend będzie chodziło na: AthlonXp3200+ /1,2 GB DDR 400 /GF7600GS ??? Może ktoś grał na podobnej konfiguracji ????

W minimalnych niby się łapie ale nie wiem, czy będzie można tu powiedziec o płynnej grze (nie chodzi mi o wysokie detale i rozdziałke - nie licze na nie, bo tak nie będzie)???? Dla mnie liczy się fabuła i to jak bardzo gra jest wciągająca, czy ma to coś, a podobno jest naprawdę ciekawą produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2008 o 23:00, kavior15 napisał:

Na jakich ustawieniach pójdzie mi Gothic 3?

Celeron 2.53 GHz
1 Gb RAM
Radeon FX 550 256 mb

Co to jest???????? Słyszałem o wielu układach graficznych, ale o takim jeszcze nigdy, Jeśli to Radeon X550, to gra będzie nieźle chodziła w low, beznadziejnie w średnich (przy rozdzielczości 1280*1024). Ale jeżeli to Geforce FX5500, to w żadnych detalach nie będzie płynnie.
Notabene, 1GB RAM''u to trochę za mało dla Gothic''a 3. Dopiero przy 1,5 GB jest w miarę dobrze i nie czeka się przez godzinę na załadowanie się gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2008 o 23:05, ziptofaf napisał:

> Na jakich ustawieniach pójdzie mi Gothic 3?
>
> Celeron 2.53 GHz
> 1 Gb RAM
> Radeon FX 550 256 mb
Co to jest???????? Słyszałem o wielu układach graficznych, ale o takim jeszcze nigdy,
Jeśli to Radeon X550, to gra będzie nieźle chodziła w low, beznadziejnie w średnich (przy
rozdzielczości 1280*1024). Ale jeżeli to Geforce FX5500, to w żadnych detalach nie będzie
płynnie.
Notabene, 1GB RAM''u to trochę za mało dla Gothic''a 3. Dopiero przy 1,5 GB jest w miarę
dobrze i nie czeka się przez godzinę na załadowanie się gry...



Eh sorki nie wiem jakim cudem wcisnąłem literkę F. :P Może dlatego, że już odlatuję bo śpiący jestem.
No cóż, czyli na razie Gothica 3 sobie odpuszczę. Jakoś w lato może kupię sobie procesor nowy a jak nie to 1 Gb RAM. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się