• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Crysis Warhead w rozdziałce 1680x1050? Grałbym raczej bez AA.
Inter Core 2 Duo E8400 4GHz
4GB(czyli pod xp 32bit 3GB) ram 1066MHz
ATI Radeon 3870X2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>od czego to zależy???

zalezy to od tego ze karty z serii 5200/5700/5900 to najwiekszy bubel jaki nvidia wypuscila na rynek!! juz ten twoj starszy GF 4 Ti jest o wiele lepszy od 5700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie ja mam parę pytań jeśli chodzi o gry.

Czy wejdą Alone in The Dark, Mass Effect i Assassin''s Creed?

Gf 6600GT 128 MB Ram
AMD Athlon 2500+
1280 RAM.

Pure, wiecie ta gra na quadach, nowa gierka kupiłem i weszła i byłem zaskoczony. Crysis też mi bez problemu wchodził.Stalker Czyste Niebo też A co z tymi grami??


Aha, ktoś mi kiedyś mówił że w sterowniku od karty mam ustawić wszystko na minimum. A może mi ktoś powiedzieć jak to się robi?? Po kolei co i jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro Crysis Ci wszedł to nie ma obawy - inne też powinny. Jak chcesz ustawić kartę na minimum to klikasz PPM na pulpicie -> Panel sterowania NVIDIA -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> ustawiasz wszystko na minimum.
Możesz też wejść do "Wyreguluj ustawienia obrazu..." i automatycznie (korzystając z suwaka) przestaw na maksa w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie czy na Amd Atlon 1.8GhZ 700 ileś ramu i GeForce 5500FX pójdą takie gry jak:FalOut 2 (te wyścigi,),hitman blood money,doom3,Stalker.W jakiej rozdziałce i detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy pójdzie mi Tom Clancy''s Splinter Cell: Double Agent na komputerze:
Manufacturer:
American Megatrends Inc.
Processor:
AMD Athlon™ XP 2000+, MMX, 3DNow, ~1.7GHz
Memory:
768MB RAM
Hard Drive:
80 GB Total
Video Card:
WinFast A6600 GT
Monitor:
Optimus OPTIview v17fx+
Sound Card:
C-Media Wave Device

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2008 o 19:35, zguzia napisał:

wgralam zgrywus wykoncz szefa. uruchamiajac gre pojawia mi sie komunikat o wystapieniu
problemu z aplikacja KDS3.exe CO MAM ZROBIC

po 1 to raczej nie miejsce na takie pytania, powinnaś założyć nowy temat na tym podforum.
po 2 jaki antywirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2008 o 21:37, szypek26 napisał:

Nie widzę tego... SC: DA lubi ciąć nawet na kompach, spełniających zalecane, a ty się
w minimalnych nie mieścisz... ;(


Nie wiem co prawda, jak jest z Double Agent, ale Chaos Theory działa (dość płynnie nawet) na:
- Duron 800 MHz
- 512MB RAM
- Radeon 9200

A więc Double Agent powinien na kompie Los Emilosa działać dobrze (na niskich detalach, rzecz jasna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2008 o 20:00, Ulepszony napisał:

Mam pytanie czy na Amd Atlon 1.8GhZ 700 ileś ramu i GeForce 5500FX /.../


- Doom 3 - pójdzie, ale na niskich detalach w rozdzielczości 800x600.
- FlatOut 2 - na średnich detalach w 800x600 powinieneś pograć.
- Hitman Blood Money - minimalne detale, na nic więcej liczyć tutaj nie możesz.
- Stalker - w to raczej sobie nie pograsz, bo Twój komputer nie spełnia nawet wymagań minimalnych, więc wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2008 o 21:44, ziptofaf napisał:

Nie wiem co prawda, jak jest z Double Agent, ale Chaos Theory działa (dość płynnie nawet)
na:
- Duron 800 MHz
- 512MB RAM
- Radeon 9200

A więc Double Agent powinien na kompie Los Emilosa działać dobrze (na niskich detalach,
rzecz jasna).


Chaos Theory bardzo ładnie na moim chodzi i przyznam szczerze że jest to bardzo ciekawa gra a niestety bardzo mało jest gier które poruszają zagadnienie chowania się przed przeciwnikiem (Hitman i to chyba już swio)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2008 o 22:22, Los Emilos napisał:

Chaos Theory bardzo ładnie na moim chodzi i przyznam szczerze że jest to bardzo ciekawa
gra a niestety bardzo mało jest gier które poruszają zagadnienie chowania się przed przeciwnikiem
(Hitman i to chyba już swio)


Jak to Hitman i to chyba wsio? A Metal Gear Solid to co, nie liczy się? Kilka części wyszło na PC-ta, proponuję się z nimi zapoznać :) Dla mnie lepsze toto od Hitmana (jedyną wadą są filmiki - końcowy trwa ponad godzinę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2008 o 22:24, ziptofaf napisał:

Jak to Hitman i to chyba wsio? A Metal Gear Solid to co, nie liczy się? Kilka części
wyszło na PC-ta, proponuję się z nimi zapoznać :) Dla mnie lepsze toto od Hitmana (jedyną
wadą są filmiki - końcowy trwa ponad godzinę :))

Wielkie dzięki za radę. Poszukam recenzji, potem cenne a jak będzie za duża to może jakaś używana na allegro się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2008 o 20:04, Koxman napisał:

A jaki masz sprzęt? Jasnowidzami nie jesteśmy ;)

Nie załamuj mnie... Popatrz na podpis kolegi...

@Rombacz... tożato nawet Wiedźmin/Crysis ci zadziałają (nie w high, ale odpalisz)... Graj, w co tylko chcesz. Nie wiem, ostatnio z dobrych to ja grałem w Wiedźmina i Grida - tu się zastanów, bo w high nie podziałasz oraz CoD4 z bardzo elastycznym silnikiem. Polecam też Preya, TR Legend i Anniversary, i Bloodrayne 2, Max Payne 1 i 2- w te gry gram bardzo często, mimo, że nie są nowiuśkimi hiciorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2008 o 20:11, szypek26 napisał:

Polecam też Preya, TR Legend i Anniversary, i Bloodrayne 2, Max Payne 1 i 2- w te gry
gram bardzo często, mimo, że nie są nowiuśkimi hiciorami.


Co do BloodRayne 2 to nie mogę sie z Tobą zgodzić. Gra jest nudna jak flaki z olejem i do bólu schematyczna. Przy tym kompletnie nie ma klimatu, który miała świetna część pierwsza i ją z czystym sumieniem mogę polecić. Dwójka z jedynką wygrywa tylko i wyłącznie pod względem grafiki, natomiast cała reszta jest daleko z tyłu. Z pozostałymi tytułami, które wymieniłeś sie zgadzam i warto w nie zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się