Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

1,6 TB pamięci flash na dysku twardym

46 postów w tym temacie

Fajna ciekawostka która nie znajdzie zastosowania (nawet później) w sprzedaży. Dopóki cena $/GB nie będzie rozsądna nie ma mowy o dobrej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym uprzedzić wszystkich, którzy myślą czy ich będzie na to stać. Nie, na pewno nie będzie, no chyba że macie sponsora w rodzaju Pana Kulczyka :P cena 32 gb ssd to ... 3500 zł. Dziękuje postoje, wole te moje 320 gb hdd ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 15:24, Pawlo09 napisał:

Na pewno by się coś takiego przydało tylko jest 1 pytanie poco komu tyle miejsca na dysku>?


Hm, wystarczy trochę pomyśleć. Jeszcze kilka lat temu (z tego co się orientuję) gry zajmowały najczęściej jedna płytę CD. Teraz - DVD, a są przecież i DVD 8,5GB. A takie CD-Action kiedyś na jedno CD mogło wrzucić (kilka-naście) dem, teraz na DVD 8,5GB mieści się kilka. I tak w kółko - większe nośniki po jakimś czasie i tak będą standardem, bo wszystko będzie więcej miejsca na takim dysku zajmować.

Co do newsa - na razie mam dysk 40GB, niedługo przy nowym kompie 250 najprawdopodobniej. Na 1,6 TB wymienię, gdy będzie to konieczność. ;> No i gdy ceny będą normalne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 16:52, Pluton napisał:

Wszystko pięknie, ale czy ktokolwiek zauważył, że 1,6Tb NIE równa się 1600Gb?!?

Za Wikipedią:

W informatyce przedrostek giga oznacza liczbę 1024*1024*1024 = 1 073 741 824 – jest wynikiem działania 2^30 (a nie jak w układzie SI - 10^9 = 1 000 000 000). Formalnie powinien być używany przedrostek "gibi", który oznacza właśnie 1024*1024*1024, jednostka powinna się nazywać gibibajt i posiadać skrót GiB, w praktyce jednak, utarła się niepoprawna nazwa. Jest to często wykorzystywane przez producentów różnych nośników pamięci czy urządzeń które je wykorzystują. Producent określa, że jego urządzenie cechuje się pojemnością 1 GB, co każdy odczytuje jako 1073741824 bajtów, a w rzeczywistości produkt ma 1000000000 bajtów co daje różnicę 70 MiB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 16:15, Erunn0 napisał:

No, w te filmy to wątpię, bo po co zwiększać ich rozmiar? Jeśli dzisiaj zajmuje 4GB film
DVD.


To chyba nie slyszales o Ultra HD, ktore ma obslugiwac 22.2 glosniki i rozdzialki takie, ze z TV wielkosci Palacu Kultury bedziesz mial obraz jak na TV HD 32" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maaannn ale pojemność ciekawe ile to kosztuje dytki normalne 2 TB widziałem za ponad 2 tysiące złotych to pewnie stoi z 10 tysięcy.... postęp idzie w góre !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne 1.6 TB, ale po co komu tyle miejsca?? Chyba tylko dla szpanu, a cena zapewne będzie dość mocno odstraszała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 19:25, agata.klapyta napisał:

Z tym limitem zapisu to chyba nie jest tak źle, skoro dysk SSD ma trwalośc 50 lat. Pozatym
1,6 TB to WIĘCEJ niż 1600 GB.

10 do 100 tysięcy cykli. Przy czym jedne sektory padają szybciej inne później, więc pamięć znika stopniowo (coś jak złe sektory na HDD :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... miło wiedzieć, że pamięci flashowe już takie pojemności mogą osiągać.
oczywiście, do użytkowania domowego to nadal za duża wartość, ale dzięki temu można myśleć, iż już niedługo podobne dyski staną się normą w PC''tach ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak pojemność pojemnością, w końcu stanie się standardem, ale pytanie po co komuś w warunkach domowych tak wytrzymały dysk? Przecież piecyk zazwyczaj stoi sobie grzecznie na biureczku ewentualnie pod. Więc wytrzymałość na przeciążenia 1500g jakoś mija sie z celem. Tak serio to do innych celów niż typowo militarnych lub badawczo-naukowych jeszcze bardzo długo nie zostanie użyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z zapełnieniem mojej "80" :) Nie wiem po co taka wielkość dla zwykłego użytkownika, ale na pewno Chuck Norris nagrałby na niego cały Internet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne cudo... Ciekawe ile będzie kosztowac, a po za tym dopóki np. gry nie zaczną zajmowac po kilkadziesiąt lub kilkaset Gigabajtów to nie mają takie dyski większego sensu dla graczy i innych mniej zaawansowanych użytkowników niż wojsko i inne organizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować