Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

C&C Tiberium - zapowiedź

44 postów w tym temacie

Hakken

Command & Conquer jest serią wręcz kultową i zna ją każdy miłośnik RTS-ów. Jak do tej pory miała ona tylko jeden krótki i nieudany romans z FPS. Renegade zniechęciło twórców C&C do dalszych eksperymentów ze strzelankami na długie lata. Teraz jednak ma to ulec zmianie za sprawą Tiberium.

Przeczytaj cały tekst "C&C Tiberium - zapowiedź" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem nieźle, ale jak zwykle nie należy wierzyć w tonę optymistycznych zapowiedzi pełnych ochów i achów :] Lepiej być mile zaskoczonym niż rozczarowanym. Może być np. świetna, ale bardzo krótka, co obecnie zdarza się coraz częściej (Drugi worek pomysłów zostawimy na sequel, więcej kasy będzie, mniej roboty ]:->).

Screeny dają radę, ale na początku nie poznałem, że to UE 3 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od kiedy C&C to RTS wszechczasow? jesli chodzi o wiek i oryginalnosc to bylo nia DUNE 2. Jesli chodzi o popularnosc to Starcraft i Warcraft. Jak pomysle o wybitnych RTSach to nasuwaja mi sie na mysl Total Annihilation, Age of Empires czy Dawn of War. W te tytuly ludzie do dzis graja, ale nie znam nikogo kto by dzisial gral w C&C 1 czy w Red Alert.
Co do Tiberium to zapowiada sie wprawdzie nieco lepiej niz Renegade, ale wielkiego hitu raczej z tego nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie lepsza niż Renegade pod względem mechaniki rozgrywki. Graficznie gra wydaje się nie odstawać jakoś od czołówki, ale w końcu grafika to nie wszystko. Szkoda tylko, że znowu misje tylko dla GDI, a dla Nod nie przewidziano żadnej kampanii ani bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 22:14, Kris_bla napisał:

Zapowiada sie GENIALNA gierka. Zwlaszcza, ze najbardziej wdajny i piekny silnik UT3 nie
moze po prostu zawiesc ;-P


Jak dostaną go nieodpowiedni ludzie to wyjdzie taki potworek, że nie będziesz w stanie uwierzyć, że to Unreal Engine 3. Po za tym sam silnik to grafikę zrobi, cała reszta od niego nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 21:47, dobrakos napisał:

nie wiem od kiedy C&C to RTS wszechczasow? jesli chodzi o wiek i oryginalnosc to bylo
nia DUNE 2. Jesli chodzi o popularnosc to Starcraft i Warcraft. Jak pomysle o wybitnych
RTSach to nasuwaja mi sie na mysl Total Annihilation, Age of Empires czy Dawn of War.
W te tytuly ludzie do dzis graja, ale nie znam nikogo kto by dzisial gral w C&C 1 czy
w Red Alert.
Co do Tiberium to zapowiada sie wprawdzie nieco lepiej niz Renegade, ale wielkiego hitu
raczej z tego nie bedzie


Nareszcie!!! Brat ceniący DUNE II!!!!!!!!! SUPER!!!
Ale nieprawdą jest, jakoby C&C nie była jedną z najpopularniejszych serii RTS. Wiadomo, Starcrafta lub innych nie pobije, ale nie odstaje też od nich za bardzo. A C&C3 jest super. :-)
P.S: Age of Empires, Dawn of War i TA nie dorównują C&C3...

EDIT: zapomniałbym. FPSów nie cierpię :P i tiberium raczej nie kupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 22:38, Bambusek napisał:

Jak dostaną go nieodpowiedni ludzie to wyjdzie taki potworek, że nie będziesz w stanie
uwierzyć, że to Unreal Engine 3. Po za tym sam silnik to grafikę zrobi, cała reszta od
niego nie zależy.


No to mam nadzieje, ze dadza rade cos z tego wykrzesac, bo to takich hitach jak GoW i Bioshock to nie chce mi sie wierzyc, ze mozna gre na tym cudownym engine''ie zepsuc ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy twórcy sukcesu RTS-a wszech czasów ogłosili prace nad FPS-em, radość fanów była spora."
Jak to spora?! Fani RTS czekali na kolejnego RTS, a nie FPS... To tak jakby napisać, że fani Close Combat radowali się, że nowa gra z cyklu będzie strzelanką. Renegade był słaby, bo jechał na marce i odstawało poziomem wykonania nawet od starszych gier FPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok 2002 to nie tylko data Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Atlancie

Jakiej znowu Atlancie? W Atlancie były letnie igrzyska w 1996 natomiast w 2002 były zimowe w Salt Lake City.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Niech no się postarają tutaj, a w multi by zrobili Scrinów, Nod i GDI, wtedy byłoby ciekawie! ;P
Przydał by im się jeszcze z rok dodatkowej pracy, bo gra ma potencjał, którego lepiej nie zmarnować......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 22:41, Pluton napisał:

Nareszcie!!! Brat ceniący DUNE II!!!!!!!!! SUPER!!!

Dune2 to byly czasy...mialem kiedys kumpla ktory gral w ta gre przez okragle 4 lata :) no i w jedynke tez...
C&C1 to byla swietna gra na tamte czasy, ale z perspektywy czasu mozna ocenic ze Diuny nie przebila.

Dnia 07.02.2008 o 22:41, Pluton napisał:

P.S: Age of Empires, Dawn of War i TA nie dorównują C&C3...

chyba tylko pod wzgledem grafiki. Wszystkie gry z cyklu C&C to rasowe RTS = Real Time Spam. Bo w nich sie tylko spamuje, strategii w tym za grosz nie ma. Jezeli jeszcze nie grales to wyprobuj powyzsze tytuly a sam stwierdzisz roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem nic, co do tej pory wypuściła firma "EA" nie było wstanie (jak dla mnie) przebić poprzedniczek no może z wyjątkiem BF2 (i tak ją zabili). RA1, RA2, TS i Renegade były prześwietnymi tytułami. Jest tylko garstka tytułów (jest ich naprawdę mało), które mogą konkurować z nimi. Cześć WESTWOOD !!

PS CnC3 to tak wsasadzie nowy engine graficzny na cnc generals. Nic nowego. I nie jest warte swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Command & Conquer to tak jak kolega dobrakos stwierdził - gra mimo wszystko prosta jak drut, budujesz dużą armię i ślesz ją przeciwnikowi do bazy. W teorii można robić różne niemiłe sztuczki przeciwnikowi, jak chociażby wysłanie mu do bazy cichaczem grupki inżynierów, czy różne ataki z zaskoczenia (w przypadku wojsk NoD''u to raczej konieczność) - ale większość ludzi faktycznie tego nie stosuje, stąd popularność, gdyż jest to taki RTS dla wszystkich.
Ale nie można odmówić tej serii "miodności" oraz dopracowania. A to moim zdaniem, są dwa czynniki które przede wszystkim decydują o wartości gry. A, że prosta... cóż, to zależy od stylu gry.

A C&C Tiberium niestety nie kupię. Renegade nie był taki zły, ale jak z niezłego RTS''a robi się strzelankę, to rzadko wychodzi z tego coś dobrego. Gra może być niezła, ale dla mnie uniwersum C&C to przede wszystkim strategię i tego wolę się trzymać.

BTW: Dune2 jeśli mnie pamięc nie myli, miała wolniejsze tempo rozgrywki niż C&C, ponadto była pozbawiona możliwości zaznaczenia szybko kilku wojsk naraz jeśli mnie pamięć nie myli. Jeśli już cierpię na sklerozę, to wyprowadźcie mnie z błędu, ale mam wrażenie, że dopiero w C&C można było zaznaczyć większą grupę wojsk, a nie przesuwać je pojedyńczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiberium jest w granicy nie wypałem albo dobrą grą. Jeśli będzie dobrą grą to może kupie ją ale jeśli nie to szkoda kasy. Zapowiedzi są ciekawe ale co będzie w recenzji się poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować