Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Service Pack do Visty wciąż nie rozwiązuje wielu problemów

88 postów w tym temacie

zorza

Testerzy pierwszego dodatku do systemu Windows Vista odnotowali 9-procentowy wzrost szybkości kopiowania plików na odnowionym systemie, ale jednocześnie podkreślają, że oprócz zalet SP1 wnosi do Windowsa swoje własne błędy.

Przeczytaj cały tekst "Service Pack do Visty wciąż nie rozwiązuje wielu problemów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja poczekam na zmianę kompa, i na Windows Seven, bo ma mieć mniejsze jadro i ogólnie ma być ukończony, lepiej niż Vista, która porostu jest jakby to powiedzieć do niczego, bo poza tym wspaniałym DX10 nic nie wnosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal, Microsoft kolejny raz od dłuższego czasu zawodzi...

Po pierwsze - sama Vista to jest jedna wielka pomyłka. System wręcz zrobiony na siłę, po co było zmieniać to, co jest wręcz idealne - mowa oczywiście o wspaniałym XP. Vista ma nadal pełno błędów, a jak widać nawet Service Pack temu nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Vista podzieli los Microsoftu Millenium
Zobaczcie po wydaniu tamtego systemy 2 lata później wszedł XP na rynek
Teraz już jest opracowywany nowy system o numerze chyba 7 i ma być wydany podobno do 2010 roku
więc nie widzę na razie sensu zmiany na Vistę, ja już to na ten następny system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:01, master matrox napisał:

Żal, Microsoft kolejny raz od dłuższego czasu zawodzi...


M$ zawodzi od premiery XP... To był ich ostatni wielki sukces.

A co do Visty - miałem ją na laptopie. Zainstalowałem XP. Wynik? 50% kop wydajnościowy dla kompa... Lepsze niż O/C!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Service pack nie naprawił błędów i dodał swoje własne? Hm... Jakoś mnie to nie dziwi. Vista to po prostu jeden wielki **** yyy błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, szkoda, ze M$ nie umie sobie poradzic z Vista :-/ Naprawde to nie jest taki zly system...

Mam tylko nadzieje, ze nowy Windows bedzie lepszy niz ten...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o boże i po prostu z teog SP wielka przysłowiowa "D*PA" no cóż M$ zawodzi na całej lini dobrze że nie mam zamiaru kupować tego bulshita :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dx10 jest taki wspaniały to dlaczego nikt z branży gier komputerowych nie wypowiadał sie zbyt pozytywnie o tym fakcie dożo na tej stronie było negatywnych artykułów na temat dx10 i nie wypowiadali sie laicy na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:04, Lamb3rt napisał:

> Żal, Microsoft kolejny raz od dłuższego czasu zawodzi...

M$ zawodzi od premiery XP... To był ich ostatni wielki sukces.

A co do Visty - miałem ją na laptopie. Zainstalowałem XP. Wynik? 50% kop wydajnościowy
dla kompa... Lepsze niż O/C!

To fakt, zawodzi. Ale imho są dwa wyjątki od tej reguły: SP2 do XP i Office 2007.
(No i konsole są niezgorsze, ale to już inna bajka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tak, bo nie chcę się kłócić, ale ktoś, kto używa Visty nie tylko do gierek, na pewno doceni każdą wprowadzoną zmianę. Nie jest to może tak rewolucyjny SP jak ten dodany do Win XP, ale na pewno zasługuje na uwagę.
A ilość restartów i długość instalacji dodatku zupełnie o niczym nie świadczy, więc nie wiem, po co w ogóle o tym wspominano? Być może architektura Visty wymaga takich zabiegów? Ogólnie w tekście PWK podano jedynie rzeczy, które stwierdzi każdy użytkownik. Wywnioskować można z tego artykułu łatwo, że autorom chodzi jedynie o jakieś dodatkowe błyskotki czy polepszenie działania gier o 7000%. Proponuję wszystkim poczytać trochę Bazę Wiedzy Microsoftu i dowiedzieć się, że SP1 to może nie rewolucyjny, ale bardzo dobry dodatek.
A ci, co narzekają na wymagania Visty, niech się schowają ze swoimi Celeronkami i korzystają dalej z Win 95. To nie jest niestety system dla nich...
Proponuję najpierw DOWIEDZIEĆ się, co faktycznie ma ta Vista, a nie pisać głupoty, że to be system i nie nadaje się do niczego.
I nie, NIE JESTEM fanbojem ani PC, ani Micro$oftu ani Visty - po prostu trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
Pozdrawiam narzekaczy... Za dwa lata i tak będziecie mieć Vistę, a zaczniecie psioczyć na Win Seven.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu mnie to nie dziwi? W końcu SP1 nigdy nie naprawia projektu systemu, a "zwykłe" błędy.
SP1 do XP też niczego wielkiego nie poprawił. Ot kilka łatwych do naprawienia pomyłek.
Vista posiada po prostu błędy projektowe i to o wiele większe niż pierwszy XP. Zapewne dałoby się zrobić w przypadku Visty to samo co M$ zrobił z XP, czyli wprowadzić zasadnicze zmiany w koncepcji działania. Jednak będzie ciężko - albo Vista pożegna się z Hollywood, albo pożegna się z użytkownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:24, Agntx napisał:

Pozdrawiam narzekaczy... Za dwa lata i tak będziecie mieć Vistę, a zaczniecie psioczyć
na Win Seven.

Wszystko co napisałeś jest super, a ostatni kawałek najlepszy! Oszczędziłeś mi pisania i wyliczania argumentów! A ja nie umiałbym tego tak trafnie i ostro napisać! Dzięki! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a ile osób z was miała styczność z Vista?


Mam tego Windowsa od pierwszych ogólnie dostępnych wersji Beta i go nie zmieniłbym za nic na XP. Wręcz przejście na XP sprawiło mi kłopoty.

Ludzie narzekają na Viste, bo jest wolna i w ogóle. Ale problem polega na dwóch rzeczach. Większość osób instaluje wersje Ultimate, a po drugie, że mają skrakowane piraty.

Przetestowałem sobie wersje Ultimate i Home Premium i dla normalnego użytkownika, który nie grzebie w systemie, nie używa zaawansowanych funkcji wersja Home Premium jest najlepsza. Ale oczywiście, każdy chce mieć najlepszą wersje - Ultimate, która defakto jest pod bardzo wydajne komputery i strasznie spowalnia komputer. Szyfrowanie dysku pewnie nie jest tutaj bez winy. Wersja Ultimate pewnie rozwinie skrzydła na przyszłych PCetach.

Sam nie mam super komputera, P4 3,5, 1gb RAMu, GF 7800GT i Ultimate pochłaniała mi 600-700mb ramu, bez dodatkowych instalacji, kiedy Home Premium 300mb. Ale nie oczywiście, każdy nawet na znacznie gorszym kompie, instaluje system wart więcej od ich maszyn i marudzą, że system jest za wolny. Nikt nie instaluje systemu używanego w superkomputerach na zwykłym PC - choć ultimate takie super też nie jest!

Przez 1-2 miesiące stosowałem wersje Cracked i powiem wam, że system nieziemsko sie sypał, pasek startu co chwila sie "gubił", komputer mulił sie, winamp i GG ciągle świrowały. Kiedy kupiłem sobie ORYGINALNĄ wersje Windows Vista Home Premium wszystkie te problemy ustały. Komputer nie muli tak, nic sie nie sypie, winamp działa normalnie.

Oczywiście mam znajomych którzy się bronią przed oryginałami, bo po co płacić za system operacyjny? Można na piracie instalować normalnie łatki, może i można, działają wszystkie łatki to prawda, ale system nadal źle działa!

Kolejna rzecz, że jak przechodzi się z XP na Viste to wydaje się, że ta druga "przymula" z tego powodu, że otwieranie okien itp. jest tak jakby animowane, co powoduje, że wydaje się, że system działa powoli.


Poza tym informacje z tego newsa, albo tamci testerzy mają stare informacje! Bo prawda była taka, że ludzie skarżyli się na SP1 BETA, ale to było z 3 miesiące temu, i z tego co mi wiadomo MS poprawił już znacznie tamte błędy. Pewnie będą nowe błędy i problemy, ale tak zawsze będzie.


A teraz krytycznie, o systemie, mam nadzieje, że w Vienna - Windows 7 tak nie będzie, ale moim zdaniem największe babole systemu to:
- Liczba dostępnych wersji, 2-3 w zupełności wystarczy, swojego czasu Steve Jobs śmiał się z tego i miał racje, Apple dobrze robi mając 2 wersje systemu. Jedna dla użytkowników druga pod serwery. Więcej nie trzeba!
- Kontrola użytkownika
- Konieczność instalowania Windows Messengera itp. i nie możliwość usuwania ikonek z paska typu Alert zabezpieczeń systemu jak ma się wyłączone FireWale czy coś

Ludzie w większości stękają, a tak na prawdę mają wadliwą piracką wersje, albo wersje nie przystosowaną do komputera. To nie jest tak, jak z pirackimi grami, że chodzą tak samo jak oryginały, więc KUPUJCIE ORYGINAŁY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie denerwują niektórych komentarze. Nie macie Visty, nie wiecie co to jest, a się wypowiadacie.
I jeszcze jedno, bo nie wiem czy niektórzy pamiętają jak to było z XP???
Właśnie, chyba większość "ekspertów" nie wie, więc zachęcam do tego aby się dowiedzieć jakie były koleje losu XP.
I jeszcze coś, jak eksperci z jakiejś przyziemnej gazetki mówią, że SP1 nic nowego nie wniosło, to nie znaczy, że tak jest. Kilka nowych, "niezauważalnych" dla przeciętnych wciskaczy klawiszy, a istotnych poprawek zostało zawartych w SP RC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MIałem już przyjemność Testować ŚVistę i powiem jedno, Windows Vista to Shiit, XP Rulllzzzzz, na Śviście Neostrada nie działa, miałem problemy z obsługa systemu i ogólnie mi się nie podoba, tylko wygląd Śvisty mi się podoba, reszta nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować