Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Service Pack do Visty wciąż nie rozwiązuje wielu problemów

88 postów w tym temacie

Ciekawe bo na benchmark.pl piszą coś zupełnie przeciwnego. Też są jacyś bliżej nieznani testerzy którym Vista po SP1 chodzi szybciej. Tak więc dał bym sobie spokój z publikowaniem tego typu news''ów które nic nie mówią poza tym, że gdzieś coś komuś działa lepiej bądź gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:31, DArkon1990 napisał:

MIałem już przyjemność Testować ŚVistę i powiem jedno, Windows Vista to Shiit, XP Rulllzzzzz,
na Śviście Neostrada nie działa, miałem problemy z obsługa systemu i ogólnie mi się nie
podoba, tylko wygląd Śvisty mi się podoba, reszta nie.

Jeśli tobie Neostrada nie działa na Viście i miałeś kłopoty z obsługą systemu to lepiej idź krowy doić, a nie zajmuj się komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:34, Pafun napisał:

Ciekawe bo na benchmark.pl piszą coś zupełnie przeciwnego. Też są jacyś bliżej
nieznani testerzy którym Vista po SP1 chodzi szybciej. Tak więc dał bym sobie spokój
z publikowaniem tego typu news''ów które nic nie mówią poza tym, że gdzieś coś komuś
działa lepiej bądź gorzej.


właśnie miałem o tym pisać:
cyt. za Benchmark.pl
"Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że po zainstalowaniu Service Pack 1 system Windows Vista naprawdę dostaje skrzydeł. Wyższą wydajność daje się odczuć podczas pracy w desktopie, korzystania z Internet Explorera, czy kopiowania plików za pośrednictwem sieci. Poprawiono podobno również szybkość włączania się i zamykania systemu.

Jeśli Vista nie będzie przy tym sprawiała nowych problemów, istnieje spora szansa, że po premierze nowego SP1 wielu użytkowników polubi nowy system. Skoro będzie pracował wydajniej i bardziej bezproblemowo od obecnej wersji, być może stary, dobry Windows XP zacznie wreszcie dynamicznie ustępować miejsca udoskonalonej Viście.''

profesjonalne źródła dla mnie są wiarygodniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vistę, kupiłem ją wraz z zupełnie nowym kompem. No bo cóż się będziemy oszukiwać, i tak prędzej czy później wszyscy się przesiądą na Vistę, bo XP nie będzie już aktualizowany i wspierany. Co do samego systemu, jest bardzo przyzwoity. Niektórym może przeszkadzać upierdliwe upominanie się systemu o potwierdzenia niemal każdej operacji, jaką wykonamy na kompie, ale mnie to nie przeszkadza. Przyzwyczaiłem się. To jednak bardziej kwestia sprzętowa, bo na moim systemie (Q6600, 4GB RAM, 8800 GT i Vista Home Premium 64 bit) naprawde wszystko chula tak, jak powinno. Są co prawda małe problemy ze starszymi grami (głównie z Gothikiem 1 i 2 z dodatkiem, bo innych nie próbowałem), ale wystarczy troche pogrzebać i już jest OK. Z perspektywy użytkownika XP naprawde nie ma większych różnic pomiędzy dwoma systemami. Zauważyłem, że instalacje dłużej trwają, ale to wszystko. Kopiowanie plików jest szybsze niż na XP.
Tak więc Vista to tak naprawde system przeznaczony dla nieco mocniejszych kompów. Ale na pewno nie jest AŻ tak źle, jak się o tym systemie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:45, Test Drive napisał:

Może warto poczekać jeszcze na Windowsa 7.


Tak, a potem do Windows 8, który będzie ponoć jeszcze szybszy i teretycznie mniej wymagający, a potem do Windows 9, 10...

Nie ma sensu czekać, Vista nie jest zła. Jak nie masz komputera z poprzedniej epoki warto się przesiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuje w czym tak bardzo Microsoft zawodzi. Fakt, do Visty trzeba miec w miare szybki komputeri tyle. Przypomne tylko, ze Win XP tez mial swoje problemy na poczatku.
Pozostale aplikacje Microsoftu tez spokojnie daja rade. Co by nie mowic Office 2007 niszczy OO. Visual Studio to swietny pakiet. Expression Studio tez jest niczego sobie. Platforma .NET - miedzy innymi dzieki niej ogladacie ta strone. To ja sie pytam, gdzie Microsoft tak doluje, jak niektorzy pisza?
Rozumiem, ze wygodnie (i modnie) jest pisac, ze M$ jest be, za to open source rzadzi. Tyle, ze wiekszosc z forumowiczow niewiele robi poza graniem i to w dodatku na platformie M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:19, zorza napisał:

To fakt, zawodzi. Ale imho są dwa wyjątki od tej reguły: SP2 do XP i Office 2007.
(No i konsole są niezgorsze, ale to już inna bajka)


taaak, office 07 dobra rzecz. na tyle dobra, że przesiadłem się na niego z office''a 00 ^^. wersję 07 mamy zresztą w szkole więc wiedziałem, co kupuję

ps. właśnie zainstalowałem plugin do FF który pokazuje skąd jest serwer który hostuje daną stronę. i co? gram.pl ponoć jest na amerykańskim serwerze. kitują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamiec nie myli to XP do wydania SP2 tez byl "nieuzywalny" ;] Nie dlugo wychodzi SP3 i wystarczy mi to na najblizsze 2 lata a pozniej przeskocze na nastepce visty. Poki co nie planuje aktualizacji kompa i specjalnie dla visty tego robic nie zamierzam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę myślec o Viście, jak uprade''uję kompa, bo w tej chwili troche za bardzo by mi go obciążał.

PS. szypek26, jak nazywa się ten plugin do Firefoxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft się stara, pracuje do nocy, włosy z głów wyrywa, pracowników zwalnia, na rzęsach staje, gruszki na wierzbie zapowiada - a Vista wciąż leży i sprzedawać się nie chce, jędza.

Czemu mnie to nie dziwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:24, nazgul47 napisał:

Microsoft się stara, pracuje do nocy, włosy z głów wyrywa, pracowników zwalnia, na rzęsach
staje, gruszki na wierzbie zapowiada - a Vista wciąż leży i sprzedawać się nie chce,
jędza.

Czemu mnie to nie dziwi?



Niedawno sprzedali 100 milionów, stwórz jakikolwiek system, program, cokolwiek, co sprzeda się choćby w 100 sztukach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że chociaż Microsoft stopniowo wprowadza jakieś zmiany w Viście ;) Może przy następnym SP będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę miesięcy temu temu myślałem, aby przejć na Viste po ukazaniu się SP1, ale czytając zapowiedzi doszedłem do wniosku, że ten dodatek nic nowego nie wniesie. Vista jest beznadziejna i tyle. Po co mi było wydawać kasę na Viste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównuję się do Microsoftu. Mówię tylko, że nie ma on na tyle odwagi, by przyznać, iż w stosunku do obietnic i Windowsa XP Vista wyszła baardzo średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:49, thauramarth napisał:

Platforma .NET - miedzy innymi dzieki niej ogladacie ta strone.


I tu chciałbym cię poprawić, klasyczne ASP (na takim jest stworzone gram.pl) nie wchodzi w skład platformy .NET.
Dopiero ASP.NET jest jego "częścią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że M$ nie dopracował tego Service Pack, w końcu teraz będzie próbować wcisnąć go na siłę, wycofując ze sprzedaży XP! : /

Zamiast Visty to już lepiej poczekać na kolejnego Windowsa, bo zakup jej raczej mija się z celem, o ile mamy Linuxa czy XP. (to jest pisane z doświadczeń innych osób w stosunku do Visty, nie moich!) ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować