Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Service Pack do Visty wciąż nie rozwiązuje wielu problemów

88 postów w tym temacie

Cuda, ludzie, cuda! Komputer emulujący coś działa szybciej niż działający bezpośrednio na tym czymś! Więcej efektów graficznych (czyt. większe zużycie prądu przez kartę) powoduje MNIEJSZE zużycie prądu! Cuda!

Przestań, bo w cuda to ja nie wierzę... Poza tym widać, że masz małą znajomość tematu - Vista (czyli DX10) potrafi jedynie emulować DX9. A sama Vista ma zablokowaną możliwość instalacji DX9... Zaraz, zaraz - czy aby na pewno nie modyfikowałeś jakimiś nieoficjalnymi dodatkami Visty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Night Elf: Sorry, to czy masz emulacje, czy nie zależy z tego co się orientuje z karty graficznej, a nie Visty. Ja mam Viste i mam normalnie DirectX 9.0c


Jeśli masz najbiedniejszą wersję Visty to się nie masz co dziwić, że masz tylko DX 9.0c od Home Prenium wzwyż jest w Viscie tylko DX 10.0 a DX 9.0c jest emulowany, dlatego mogą gry wolniej chodzić niż na win XP. Ja kupiłem Viste Home Prenium 64bit i powiem jedno. 3 razy instalowałem ten system i ciągle siedzę na XP. Dla mnie ten system jeszcze nie jest dopracowany a miałem wszystkie poprawki wgrane. Jeszcze dużo wody upłynie zanim będzie dobry. Tylko żeby się nie okazało iż wyjdzie Vienna i Vista będzie na wzór win ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Widzisz, co do Cudów, może i procesor grafiki trochę bardziej jest obciążony, ale z tego co wyjaśnili w teście, za to ekran zużywa znacznie mniej prądu. A obciążenie nie jest tak wielkie jak ci się wydaje.


Co do emulowania, emuluje jak masz karte zgodną z DX10, a jak taką masz, to zazwyczaj i tak są tak szybkie, że nie ma na tym strat.


Ze strony MS do pobrania DirectX:

* Supported Operating Systems: Windows 2000; Windows 2000 Advanced Server; Windows 2000 Professional Edition ; Windows 2000 Server; Windows 2000 Service Pack 2; Windows 2000 Service Pack 3; Windows 2000 Service Pack 4; Windows 98; Windows 98 Second Edition; Windows Server 2003; Windows Server 2003 Service Pack 1; Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition; Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition; Windows Server 2003, Standard x64 Edition; Windows Small Business Server 2003 ; Windows Vista; Windows Vista Business; Windows Vista Business 64-bit edition; Windows Vista Business N; Windows Vista Enterprise; Windows Vista Enterprise 64-bit edition; Windows Vista Home Basic; Windows Vista Home Basic 64-bit edition; Windows Vista Home Basic N; Windows Vista Home Premium; Windows Vista Home Premium 64-bit edition; Windows Vista Starter; Windows Vista Starter N; Windows Vista Ultimate; Windows Vista Ultimate 64-bit edition; Windows XP; Windows XP 64-bit; Windows XP Home Edition ; Windows XP Home Edition N; Windows XP Media Center Edition; Windows XP Professional Edition ; Windows XP Professional x64 Edition ; Windows XP Service Pack 1; Windows XP Service Pack 2; Windows XP Starter Edition; Windows XP Tablet PC Edition


Hmm to może z tą emulacja byłem źle poinformowany, ale wiem jedno, ja nie miałem wydajnościowej różnicy w grach w porównaniu do XP, a mam GF 7800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, co ten system oferuje mi, jako użytkownikowi. I nie widzę, żeby był dla mnie dobry - pożera większą część mocy kompa tylko po to, żebym miał ładniejsze widoczki. I nie da się tego wyłączyć jak w XP. Poza składa się z trzech części: XP + ładna oprawa + system przeciw uruchamianiu zbędnych programów. I tyle. A wydajność mi obniża, nie wiem co ci testerzy zrobili, ale u mnie jest gorzej niż na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lamb3rt, zacznijmy od tego, że laptopy i Vista to jak byk i czerwona płachta ;) Jeśli chcesz mieć laptop z prawdziwego zdarzenia, to nie windows. MacBook Pro i masz dopiero sprzęt. To tak na marginesie ;)

Inna sprawa, Vista ma niestety wiele minusów. System jest niezły, ma sporo ciekawostek, ale przeciętnemu użytkownikowi, który praktycznie tylko gra, będzie tylko kulą u nogi. Powiedzmy, że do pracy nadaje się dość dobrze.
Cóż, jeśli chodzi o Vistę, to Microsoft trochę kiepsko odliczył odległość przepaści nad którą skoczył...

Btw: jak to się nie da wyłączyć w Viście opcji graficznych? Da się bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego gów... szajsu nie da się naprawić żadnymi Service Packami. Trzeba po prostu czekać na następnego Windowsa albo korzystać z XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że u mnie ten areoglass nie wiedzieć czemu się zaczął rozjeżdżać tzn. na pasku start jakby wszystko przesunęło się w lewą stronę do tego nic się nie dało włączyć :/ kicha jednym słowem. I żeby ktoś nie pisał, że mam kiepskiego kompa bo akurat nie mam najgorszego: C2D E4300 1.8@3.0Ghz, 4GB RAMu i ATI HD 3850 i powinna Vista zasuwać jak głupia a tu tym czasem ZONK!! Zawsze jakieś problemy się dzieją. Do tego najlepsze jest rozwiązywanie problemów przy pomocy Visty. Jak będzie rozwiązanie mojego problemu to system mnie o tym powiadomi :D, pech chciał, że jakoś jeszcze nie rozwiązał M$ moich problemów :P . W pewnym sklepie komputerowym gdzie na jego stronie można zamieszczać opinie o produkcie najzabawniejsze są pewne zbieżności. Otóż jeden z nowych nabywców Visty napisał tak :
"Owszem, ładnie wygląda, niektóre rozwiązania są bardzo przydatne i z pewnością system nie jest zły, tyle, że nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że to Beta, a nie wersja do sprzedaży. Ogólnie jest jeszcze za wcześnie. Powiem krótko: CHCESZ MIEć PROBLEM, KUP SOBIE (już teraz) VISTę. Trzeba poczekać przynajmniej pół roku." Tekst został napisany 2007-02-02 19:18:00 :)
A teraz nowszy cytat innego "szczęśliwego" posiadacza Visty:
Próbuje zainstalować ten OS na nowym kompie i lipa. Co chwila reset. XP wstaje bez najmniejszych problemów. Niestety na dzień dzisiejszy ten system traktował bym jako wczesną betę. Jak przejdzie mu choroba wieku dziecięcego (za pomocą SP1) to może wrócimy do tematu. Tekst został napisany 2008-01-23 07:47:24
Czyli wniosek taki, że przez rok nic nie zmienił M$ aby Vista była systemem godnym uwagi. Są to opinie użytkowników na temat Microsoft Windows VISTA Home Premium 32bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:39, Wiosna napisał:

> Platforma .NET - miedzy innymi dzieki niej ogladacie ta strone.

I tu chciałbym cię poprawić, klasyczne ASP (na takim jest stworzone gram.pl) nie wchodzi
w skład platformy .NET.
Dopiero ASP.NET jest jego "częścią".


Tak czy siak, ASP tez jest dzielem M$, tej paskudnej firmy dazacej do przejecia kontroli nad swiatem i knujacej jakby tu mozliwe najwiecej wycisnac z biednych uzytkownikow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy błąd Microsoftu to zrobienie Dx10 tylko na Vistę, która jest całkowitą porażką. Mogliby zrobic Dx10 na XP i wtedy wszystko byłoby ok i człowiek mógłby grac w starsze gry, a jak przejdzie na Viste to większośc pewnie nie będzie działac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 23:34, Falconer napisał:

Tego gów... szajsu nie da się naprawić żadnymi Service Packami. Trzeba po prostu czekać
na następnego Windowsa albo korzystać z XP...


heh, nie narzekaj tak, Vista nie jest już tak złym systemem. da się na niej pracować i grać.
i co ciekawe, wcale nie potrzebujemy kupy kasy na super kompa, wystarczy dobry zestaw do O/C i możemy się cieszyć niezłym systemem z obsługą DX10 za niewielką kasę [choć to nieco względne pojęcie].
a to, że ten SP nie wnosi zbyt wiele, to nic strasznego, ważne, że nic nie schrzanił a spowolnienia nie są zbyt widoczne... oby drugi SP był lepszy i przyciągnął nowych nabywców Visty ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie opinie wszystkich 14sto letnich fachowców, że vista jest całkowita porażką. "Bo gry chodza wolniej i w ogole jest zła i jeszcze trzeba miec oryginał!". Jeżeli ktos uzywa komputera jedynie do gier, to niech sie nawet nie wypowiada, bo tylko wzbudza żałość we mnie i w moich kolegach.
Siedze na viscie juz od jakiegos czasu i znajduje sladowe problemy, kwestia podejscia, dojżałości i checi zmian - a nie kurczowego trzymania sie XP, "bo gry szybiej dzialaja". :)

Ciekawi mnie ilu z was tak na prawde przysiadlo do nowego systemu i zajelo sie nim na powaznie. Pozniej napisza, tak jak jeden wyzej, ze nie da sie wylaczyc efektow wizualnych. :))) Idz poczytaj chlopcze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach

Dnia 08.02.2008 o 22:21, mrosi napisał:

[EDIT]
Dzisiaj przeczytałem, że Windows 7 (Vienna) - następca Visty nie będzie obsługiwał DX
10!!!


Ciekawe stad takie informacje sie biora.

To co z nowym Windowsem bedzie DX11 i nic juz nigdzie nie bedzie dzialalo? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z sp2 na viste jak nic nie zmieni to nie ma po co instalować tego systemu... ;]
A sp3 na Xp już niedługo... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 06:56, BukE napisał:

Śmieszą mnie opinie wszystkich 14sto letnich fachowców, że vista jest całkowita porażką.
"Bo gry chodza wolniej i w ogole jest zła i jeszcze trzeba miec oryginał!". Jeżeli ktos
uzywa komputera jedynie do gier, to niech sie nawet nie wypowiada, bo tylko wzbudza żałość
we mnie i w moich kolegach.
Siedze na viscie juz od jakiegos czasu i znajduje sladowe problemy, kwestia podejscia,
dojżałości i checi zmian - a nie kurczowego trzymania sie XP, "bo gry szybiej dzialaja".
:)

Ciekawi mnie ilu z was tak na prawde przysiadlo do nowego systemu i zajelo sie nim na
powaznie. Pozniej napisza, tak jak jeden wyzej, ze nie da sie wylaczyc efektow wizualnych.
:))) Idz poczytaj chlopcze. :)



Taaa nie można wyłączyć <hahaha>... nawet można sobie włączyć widok klasyczny z szarym paskiem. Mnie tylko w Viscie denerwowało to, że nie wiadomo skąd co jakiś czas wyskakiwał mi błąd i traciłem połączenie z netem, mój komputer udostępnia internet dwóm innym w domu i już miałem dość burzącego się rodzeństwa :) do tego kopiowanie plików trwało dłużej niż na XP. Co mi się podobało to to, że system widział 4GB ramu (wersja 64bit), którego nie widział XP :( , za jakiś czas wszyscy będą siedzieć na Viscie i się zastanawiać jak to było możliwe, że na XP się wcześniej siedziało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednym z niewielu powodów dla których nie mogę przejść na Vistę jest Neostrada. Może znajdzie się ktoś i powie że udało mu się ją zainstalować na tym systemie. Ja po godzinach (!) metodą prób i błędów nie udało mi sie tego dokonać.

"Potrzeba specjalnych sterowników"
Jakich specjalnych? Chcę zainstalować w prosty sposób (z użyciem instrukcji obsługi włącznie) i nie mogę tego dokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... ja sie zastanawiam nad tym:

''Recenzenci twierdzą, że większość ludzi nie zauważy żadnej różnicy pomiędzy SP1 a podstawową Vistą.''

Pewnie. Te 300mb mniej zajetej pamieci operacyjnej wzielo sie pewnie z tego, ze wylaczylem Firefoxa, wylaczanie W OGOLE nie skrocilo sie o ponad polowe (zmiana czasu startu systemu w granicach bledu statystycznego), ilosc wiadomosc ''system windows wyszuka rozwiazanie Twojego problemu'' W CALE nie spadlo do zera. Nie wspominajac juz o tym, ze obecnie transfer na moj zewnetrzy dysk jak stal na poziomie 13MB/s tak stoi (czytaj: skoczylo do 25-27MB/s. Dodatkowo z partycji na partycje i z poszczegolnych katalogow tez szybciej kopiuje). A robie i mam zainstalowane dokladnie to samo co i przed SP1
.
Jak to jest ta slawna ''zadna roznica'' to ja jestem kobieta :D

Koniec zartow - jakies zrodlo tych wynikow w newsie? Wiadomo na jakiej wersji SP pracowano? Jak dla mnie news by pokazac, jaka Vista jest be. Skonczie z tym, albo przestancie pisac newsy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 09:27, gpodoba napisał:

Zobaczymy co z sp2 na viste jak nic nie zmieni to nie ma po co instalować tego systemu... ;]


Jeszcze daleka droga do tego. Dopiero co doczekaliśmy się SP1. Choć według mnie i bez tego to najbardziej stabilny system MS jaki dotychczas powstał. Nie piszę tego w oparciu o testy, benchmarki i informacje prasowe tylko w oparciu o własne doświadczenia związane z 8-miesięcznym użytkowaniem Visty.

Dnia 09.02.2008 o 09:27, gpodoba napisał:

A sp3 na Xp już niedługo... :]


Hmmm.... Z tego co wiem, to wg oficjalnych informacji MS SP3 już został wydany...
Obydwa SP (dla Visty i XP) będą dostępne w polskiej wersji językowej do pobrania z MS na przełomie luty/marzec a wraz z nowymi systemami w sprzedaży na początku kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować