Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram: C&C, czyli szalony sen Kane’a

32 postów w tym temacie

Hakken

Niewielu jest w grach przeciwników, którzy aż tak zapadaliby w pamięć, jak Kane, charyzmatyczny przywódca Brotherhood of Nod. Kim on jest, skąd przybywa, a przede wszystkim, jaka jest jego rola w serii Command & Conquer? Na te i inne pytania postara się Wam dziś odpowiedzieć Myszasty.

Przeczytaj cały tekst "Retrogram: C&C, czyli szalony sen Kane’a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja pamiętam, że brzdącem będąc, brat cioteczny pocinał na kozackim kompie z P200MHz w jakiegoś C&C. I właśnie jakiś łysy koleś mi wybitnie wrył się w pamięć... Piękna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kane w sumie, tak naprawdę jest symbolem i pewnie człowiekiem, który sam siebie klonuje, dzięki czemu jak ktoś jest pewny, że zmarł Kane, to coś takiego się nie zdarzyło. Ten wraca po kilku latach (pewnie to jest czas dojrzewania klona). Według mnie to najlepszy scenariusz na jego zniknięcia, ogólnie przez te jego eksperymenty.... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niewielu jest w grach przeciwników, którzy aż tak zapadaliby w pamięć"
Przeciwników? Chyba raczej guru! :D Peace through Power!! For the Brotherhood!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historię C&C3 ciężko podłączyć. Bowiem żadne źródła (przynajmniej mi znane) nie precyzują co tak naprawdę się stało. Jeśli dobrze pamiętam, C&C2 Firestorm - kończył się intrem pokazującym klony Kane''a i Kabala, ale jakakolwiek kontynuacja przedstawionej historii prowadziła by nieuchronnie do spekulacji na ten temat. A tak jest tekst niemal w pełni informacyjny, nie licząc paru spekulacji na wstępie. Poza tym, nie wiadomo, które zakończenie C&C 3 jest tym oficjalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:54, Mar-kol napisał:

"Niewielu jest w grach przeciwników, którzy aż tak zapadaliby w pamięć"
Przeciwników? Chyba raczej guru! :D Peace through Power!! For the Brotherhood!


...mowi czlek majacy w awatarze godlo Wyznawcow Kury (GDI) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudny tekst. Muszę nadrobić braki w C&C bo grałem jedynie w Red Alert z tej serii :/ Ale postać Kane''a jest mi oczywiście znana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 22:28, Jcdx napisał:

> "Niewielu jest w grach przeciwników, którzy aż tak zapadaliby w pamięć"
> Przeciwników? Chyba raczej guru! :D Peace through Power!! For the Brotherhood!

...mowi czlek majacy w awatarze godlo Wyznawcow Kury (GDI) ;)


A ja też wyznawałem kurę! :-)
Ale to dawne dzieje... Teraz jestem przywódcą Scrinów! Anihilacja ludzkości!!! ;-)

Edit: Byłbym zapomniał --> doskonały tekst!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajowy tekst, gralem we wszystkie czesci C&C i RA, i nie pamietam wielu "faktow" tutaj podanych, a odniesienia do biblii pachna mi teoria spiskowa dziejow, ale fajnie sie to czyta ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst. Chociaż autor puścił chyba wodze fantazji przy opisie CABAL''a (Boże broń - przetłumaczonego w CnC 3 jako Kabała :P)

Paladyn Rage -> Wiadomo. W przeciwieństwie do poprzednich części fabuła się uzupełnia, kampanie nie są rozbieżne (nie licząc ataku przy użyciu bomby z ciekłym T )

Dodatek do CnC 3 ma połatać jego nie najwyższych lotów fabułę i rozjaśnić trochę historię Kane''a, więc... poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst ciekawy, w końcu wytłumaczy paru tlumokom kim naprawde jest ta tajemnicza postać...
CnC Oragnier, Strefa CnC i Imperium-WW = R.I.P


Yuri aka ch0m1k
http://cc-series.pl = jedyne polskie żródło informacji o Command & Conquer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować