Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Sny - jaki macie?

597 postów w tym temacie

Ostatnio miewam wiele snów jednej nocy troche to dla mnie dziwne bo ostatnio około 7 ich miałem, czy wy też tak czasem macie?????. Jakie sny wam sie snią???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... sam bym chcial wiedziec .. bo nigdy nic nie pamietam. Budze sie tylko z odczuciem ze to cos fajnego, albo nie ... i to tyle ... a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze bardzo realistyczne sny. Bywa, że budzę się zmęczony, bo śniło mi się, że przed czymś/kimś uciekałem albo po prostu biegłem. Sny mam naprawdę różne, różniste. Zdarza się, że śnią mi się sytuacje z mojego życia lub takie w których jestem kims innym i widzę siebie. Raz, jedyny raz w życiu miałem taki koszmar, że obudziłem się z krzykiem. Niestety (a moze stety) nie pamiętałem co mi się śniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehemnn... o moich wszystkich snach to lepiej nie będe pisał :D . Zawsze są miłe. Raz jak byłem mały to zanim poszedłem spać myślałem jakby było jakbym grał w 13 posterunku i jak się położyłem to taki właśnie miałem sen. Sny moim zdaniem są świetne bo mogą ci dać wskazówke w życiu albo napowadzić na nowy tor że będziesz weselszy. Chciał bym mieć jeden taki mroczny sen... BUAHAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie coś w tych snach jest. Nie tak dawno bo, miesiąc temu miałem sen w którym wypadło mi kilka zębów. Od tak - jadę samochodem a tu czuję językiem, że mi się rusza ząb. Po chwili wypada i potem następny i następny. Sen nieprzyjemny sam w sobie. A jest jeszcze gorszy jesli wexmiemy kontekst. Otóż tydzień później zaczął mnie bolec ząb. Okazało się, że niezbędnę jest leczenie kanałowe. Trochę się wycierpiałem. Może to czysty przypadek, ale jednak niepokojący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Sny to ciekawa sprawa, tym ciekawsza, że nie do końca wyjaśniona. Ja miewam różniste sny, czasem przyjemne, czasem mniej. Nie mam koszmarów (czasem sporadycznie), przeważnie fantasy i sf ^^
Albo z kolei realistyczne, takie które mogłyby się wydarzyć (przynajmniej w teorii :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj bezsensowne. Tak jakby powyrywać kartki z książek różnych autorów, przeróżnej tematyki i złożyć w całość. Nie dziwię się, że określany jest śmietnikiem pamięci. Zazwyczaj pamiętam sny i są one realistyczne. Ale jak u wszystkich ulatają z pamięci nader szybko, często nawet po kilkunastu minutach po przebudzeniu, pozostają tylko te bardziej charakterystyczne. Ostatnio często śni mi się, że się spóźniam na autobus lub tymże dojeżdżam do jakiejś zapadłej części miasta z której nie potrafię wrócić do domu. Ktoś się podejmie interpetacji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 12:53, Todryk napisał:

Ktoś się podejmie interpetacji? ;)


To może ja. :-)
Czy podjęłeś ostatnio jakąś decyzję, która akazała się błędna i odczułeś jej konsekwencję? Moze to być też oznaka tego, że w przyszłości mozesz podjąć decyzję, która w ostatecznym rozrachunku okaże się błędna i ciężko będzie Ci się z niej wyplątać i być moze zaciąży ona na twoim przyszłym życiu.
Jakiego kolory jest autobus i czy jedzie w nim ktoś jeszcze, czy tylko Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 12:58, HumanGhost napisał:

Moze to być też oznaka tego, że w przyszłości mozesz podjąć decyzję, która w ostatecznym rozrachunku
okaże się błędna i ciężko będzie Ci się z niej wyplątać i być moze zaciąży ona na twoim przyszłym
życiu.


Nie strasz mnie, w tym roku zdaje maturę i studia wybieram ;)

Dnia 06.01.2006 o 12:58, HumanGhost napisał:

Jakiego kolory jest autobus i czy jedzie w nim ktoś jeszcze, czy tylko Ty?


Biało-zielony, ale taki jest naczelny kolor białostockich autobusów komunikacji miejskiej, jestem sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo marze o kimś i czasem jest tak, że jak mi się coś przyśmi to się budze rozbudzony zaczynam marzyć i nie wiem juz sam czy to marzenia czy sen. wiem tylko tyle, że chciałbym, aby większość z nich się spełniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ja mam troche inaczej niż Wy.
Otóż przeważnie to snów nie pamiętam ani troszkę jedynie wiem, że było to coś miłego. Ale nieraz to mi się zdarzy tak realistyczny sen, niestety dość żadko, ale jak już to porządnie. I taki sen jest różny, nieraz koszmar, a nieraz coś baaardzo przyjemnego. Ostatni taki sen miałem dość dawno bo w sierpniu 2005 i był to okropny koszmar, miejscami ochydny. Po przebudzeniu się cały dzień miałem ostrego stracha.
Wspomnę wam jeszcze, że kiedyś gadałem z gościem z forum GOLa. Facet się w swej pracy zajmował badaniem snów czy coś i on mi doradził, że jeżeli CHECIE PAMIĘTAĆ swój sen i chcecie aby był naprawdę realistyczny to pójść spać o normalnej porze - NIE późno i przebudzić się w środku nocy np około godziny 3.00, WSTAĆ z łóżka, pochodzić po domu jakieś 5 minut, może być nawet 15 minut i położyć sie spowrotem i zasnąć. Kiedy mi to powiedział byłem nastawiony dość nieufnie na takie coś, ale nie wybaczyłbym sobie gdybym nie sprawdził i sprawdziłem, wstałem w nocy na 10 tak aby się wybudzić normalnie i położyłem się spoworotem.
Efekt 10/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 13:05, Todryk napisał:

Nie strasz mnie, w tym roku zdaje maturę i studia wybieram ;)


Lol! To nieźle wywróżyłem - podejmowanie waznych decyzji, które mogą zaważyc na całym przyszłym życiu. Kurcze, dobry jestem. ;-)

Dnia 06.01.2006 o 13:05, Todryk napisał:

Biało-zielony, ale taki jest naczelny kolor białostockich autobusów komunikacji miejskiej, jestem sam.


Hmm, w takim razie klor autobusu nie ma tu chyba wielkiego znaczenia. Ale skoro jesteś w nim sam to znaczy, że będzie to tylko i wyłącznie twoja decyzja. Proponowałbym w takim razie skonsultować wybór studiów z kimś, może pogadać z rodzicami, pedagogiem szkolnym. W każdym razie z kimś czyje zdanie się dla ciebie liczy. Taka jest moja interpretacja. W kazdym razie życze Ci udanej matury i trafnego wyboru studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 13:36, M46 napisał:

Nie lepiej spisać?


A może by tak rozwinąć ? Co spiać ? Ten sen ? Wypowiedzi gościa co się zna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 13:33, Vaxinar napisał:

Efekt 10/10 ;)


Hmm ciekawe. Tez musze spórbować. Ciekawe na jakeij zasadzie to działa. Może chodzi o skrócenia czasu snu nonstop. Bo w fazę REM wchodzi się pod koniec. A to że trzeba się położyć o wcześniejszej porze wynika z tego aby mózg był wypoczęty po kilku godzinach snu i gotów na powtórne zaśnięcie bez obciążeń dnia poprzedniego. Nie wiem, tylko zgaduję. Ale w sumie ciekawy eksperyment. Przy najbliższej okazji spróbuje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o jednym ważnym, że MUSISZ być wybudzony !!! Bo jeżeli po prostun wstaniesz, wyjdziesz nieprzytomny do kibla i napić się wody i wrócisz spać to wszystko na nic. Właśnie chodzi o to, że masz być wybudzony i w pełni świadomości.
Co do tego jak to działa to masz trochę racji - mózg ma być wypoczęty i jeszcze jedno. Proszę pamiętać, że aby ładnie śnić i aby pamiętać to trzeba CAŁY organizm powinien być wypoczęty, dlatego ten kto sypia 6 godzin albo nawet 8, ale kładzie się wykończony to niestety nici.
Najlepiej Wam doradzę, położyć się w sobotę wyspanym i wypoczętym i zrobić jak pisałem wyżej. ;)
Aha i jeszcze dodam, że facet mi tłumaczył jak to działa, ale to naprawdę nie jest proste i zapomiałem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować