Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mix CrossFire HD 3870/3850 - pierwsze testy

31 postów w tym temacie

miom zdaniem jest wielki potencjal w tym rozwiazaniu. bo zdarza sie czesto, ze aby zrobic upgrade, trzeba wymienic plyte glowna i proca. a ze te czesci wymienia sie rzadziej, to i lepsze sie od razu kupuje. wtedy zostaje malo kasy na grafe, kupuje sie jakiesgos mid-enda, potem odkladamy ciut kasy i mamy prawdziwego high-endowego kompa:) gdyby nie to,ze i tak konsole sa aktualnie lepszym interesem, to jak bym tak zrobil;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czy wolę Geforce czy Nvidię :D. A też się chwalą, że Hl2 Episode Two szybciej chodzi. Przecież ta gra ma małe wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy nowszych wersjach sterowników może jeszcze kilka procent dojdzie ...
Kamil950 - x/ ''''wymagania''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat przykład z HL2 e.2 pokazuje, że tej grze Crossfire nie jest potrzebne. Już pojedyncze karty mają ponad 25 fps, więc drugą kartę kupimy tylko dla lepszego samopoczucia i walki na 3dmarki. :)
Może za jakiś czas pojawi się tytuł, który spowoduje, że dwie połączone karty pozwolą się cieszyć pełnią grafiki, niepołączone nie, a pojedyncza szybsza karta będzie o wiele, wiele droższa. Jednak taka sytuacja to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI pracuje, wprowadza nowe rozwiązania itp. . A AMD??Ciągnie ją na dno.A to do czasu premiery Phenonów.Wtedy korporacja podniesie sie z dołka i zawojuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 14:36, Pluton napisał:

A ja nadal nie mogę się zdecydować, czy wolę Radeona, czy Nvidię... ;-)


Ja tam lubię gdy obydwum się dobrze powodzie i wystawiają podobnej klasy karty :). To powoduje zanik monopolu co mnie bardzo cieszy:). Tańsze karty, lepsza jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 3850 radekua chodzi crysis na fullu z lekkimi scieciami na wysokosciach test drive :P
btw ciekawe polaczenie - ciekawe jaka bedzie reakacja nvidi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, interesujące wielce - 3850 zdaje się być wręcz idealną "kartą wsparcia" dla mocniejszego brata (lub dla drugiego 3850) - z pewnością w pewnej perspektywie czasu będę musiał poddać pomysł budowy CrossFire pod rozwagę. Brawo ATI, oby tak dalej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy taki fakt. Wiem doskonale, ze po jest to raczej nieoplacalne, bo mozna od razu kupic 2 x 3870, czy znowu 3780x2, ale ATI walczy od czasu premiery 3xxx o kazdy segment rynku na powaznie i, jak na razie, odnosi kolejne sukcesy. Moze roznica wydajnosci dla wielu z Was wypada na korzysc Nvidii, ale dla mnie oni stracili swoja wartosc juz na serii 8800 (wyjatkiem chyba jest GT, reszta to szmelc). Wracajac do tematu: samo rozwiazanie "Crossfire Mix" wydaje sie troche... egzotyczne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę musimy poczekać na pełne wykorzystanie możliwości połączonych kart. Jednak i tak nie wiem po co "mieszać" karty. Teraz jest to na pewno nieopłacalne, ale może w przyszłości się doczekamy czegoś w pełni wspierającego CrossFire ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować