Zaloguj się, aby obserwować  
Blu

#muzyka czyli GramIRCowy kanał o muzyce

40 postów w tym temacie

Zaległa Środa :p i aktualny czwartek

Środa - Queen


Queen

Brytyjski zespół utworzony w 1970 roku. Według znawców uważany za jeden z najważniejszych grup muzycznych w historii. Freddie Mercury w 1970 r. dołączył do Rogera Taylora i Briana Maya, członków rozpadającego się zespołu Smile. Rozpad po odejściu wokalisty, Tima Staffella, zaowocował również zmianą nazwy zespołu na Queen. Czwartym stałym członkiem zespołu został w 1971 r. John Deacon. W 1991 Freddie Mercury zmarł z powodu powikłań wywołanych AIDS., jednak zespół nie rozpadł się. Po śmierci Mercurego zespół dopracowywał materiały pozostawione z poprzednich sesji nagraniowych. i w końcu wydali ostatni studyjny w karierze zespołu album zatytułowany Made in Heaven. Wydali też składanki Queen Rocks i Greatest Hits III. W 2007 30 listopada ukazał się darmowy singiel Queen + Paul Rodgers z utworem Say it''s not true. Piosenka została napisana w 2003 roku przez Rogera Taylora, a ponownie nagrana i wydana z okazji Światowego Dnia AIDS. Na wrzesień 2008 w Gdańsku jest zapowiedziany koncert Queen + Paul Rodgers w ramach Przestrzeni Wolności koncertów organizowanych przez Fundację Gdańską.

Albumy

• 1973 Queen
• 1974 Queen II
• 1974 Sheer Heart Attack
• 1975 A Night at the Opera
• 1976 A Day at the Races
• 1977 News of the World
• 1978 Jazz
• 1980 The Game
• 1980 Flash Gordon (album z muzyką do filmu)
• 1982 Hot Space
• 1984 The Works
• 1986 A Kind of Magic (niektóre utwory z albumu wykorzystane zostały w filmie "Nieśmiertelny")
• 1989 The Miracle
• 1991 Innuendo
• 1995 Made In Heaven

We are the Champions -> http://youtube.com/watch?v=xn1w3kLoOuA
We Will Rock You -> http://youtube.com/watch?v=iikKzQwgBJc
Killer Queen -> http://youtube.com/watch?v=MMz-wi50ACU&

Czwartek - Led Zeppelin

Led Zeppelin

Angielska grupa hardrockowa, jeden z najbardziej znaczących zespołów muzycznych w historii. Zespół powstał, kiedy Jimmy Page, prowadzący gitarzysta rhythmandbluesowego zespołu The Yardbirds, po odejściu dwóch czołowych muzyków tego zespołu pozostał sam z basistą Chrisem Dreją. W celu wypełnienia zobowiązań koncertowych, Page dokooptował do grupy dwóch muzyków znanych z występów w lokalnej grupie bluesowej: wokalistę Roberta Planta i perkusistę Johna Bonhama. Nim zespół ostatecznie został sformułowany opuścił go Dreja, a jego miejsce zajął znany producent i multiinstrumentalista John Paul Jones. Zespół zaczął występować we wrześniu 1968 pod nazwą The New Yardbirds. W październiku 1968 podczas nagrywania pierwszego albumu, pojawiła się nowa nazwa: Led Zeppelin. Jej autorstwo przypisuje się Keithowi Moonowi (miał on po nieudanym koncercie powiedzieć, że muzyka "unosiła się jak ołowiany sterowiec" - lead Zeppelin). Muzyka grupy, początkowo będąca dynamicznym blues rockiem. W późniejszym okresie działalności muzyka grupy ewoluuje w kierunku nieco łagodniejszego i bardziej refleksyjnego brzmienia, w którym obok bluesa i rock and rolla coraz częściej słychać wpływy muzyki folkowej. Gdy 25 września 1980 zmarł John Bonham (w wyniku całonocnej alkoholowej libacji uduszony w czasie snu własnymi wymiocinami), grupa rozwiązała się. Najsłynniejszą płytą zespołu jest czwarty album z listopada 1971, który w rzeczywistości nie nosił żadnej nazwy, ani nawet nazwy zespołu, zastąpionej czterema symbolami. Płyta ta powszechnie znana jest jako "Led Zeppelin IV" i zawiera jedną z najsłynniejszych ballad rockowych - Stairway to Heaven. 12 września 2007, , podczas konferencji prasowej, promotor Harvey Goldsmith potwierdził, że pozostali członkowie Led Zeppelin zagrają dla fundacji edukacyjnej Ahmeta Erteguna, podczas show w O2 Arena w Londynie, w dniu 26 listopada 2007.

Albumy studyjne
• Led Zeppelin (1969)
• Led Zeppelin II (1969)
• Led Zeppelin III (1970)
• (IV, 1971)
• Houses of the Holy (1973)
• Physical Graffiti (1975)
• Presence (1976)
• In Through the Out Door (1979)
• Coda (1982)

Kashimr -> http://youtube.com/watch?v=tTaOvzZKRxA&
Black dog -> http://youtube.com/watch?v=T2M6yV6mueg
Heartbreaker -> http://youtube.com/watch?v=OMRvdJ5e-Vk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za te straszne opóźnienia jednak w sobotę rozwalił mi się monitor :/. Na szczęście udało mi się szybko załatwić nowy,ale przez to pozbawiłem was soboty. I sobota musi być weekendem. Na prawdę przepraszam was za to. I jeszcze ten zaległy piątek ;/. Przepraszam nie wyszło tak jak miało wyjść.

Red Hot Chili Peppers


W roku 1973 jedenastolatek Anthony Kiedis opuścił swoje rodzinne miasto Grand Rapids i wyjechał do ojca do Los Angeles. Tam, w liceum zaprzyjaźnił się z Michaelem Balzary (Flea) – Nowojorczykiem australijskiego pochodzenia. W 1978 Anthony i Flea założyli swój pierwszy zespół – Los Faces. Za jakiś czas połączyli siły z dwoma innymi młodymi muzykami, byli to: Jack Irons i Hillel Slovak. Po kilku zmianach personalnych zespół przyjął swą ostateczną nazwę i po podpisaniu kontraktu z EMI American wydał swą pierwszą płytę zatytułowaną The Red Hot Chili Peppers (1984). Niestety, 25 czerwca 1988 z powodu przedawkowania narkotyków (heroiny) zmarł jeden z założycieli grupy – Hillel Slovak. Po tym dramatycznym etapie w zespole pozostały zaledwie 2 osoby: Kiedis i Flea. Wspomniany już, bardzo utalentowany, ogromny fan Red Hot Chili Peppers – John Frusciante, tak oczarował swą grą zespół, że wkrótce, jako gitarzysta został przyjęty do ekipy. Frusciante, w trakcie swojej sześcioletniej przerwy w rozwoju muzycznym grupy popadł w bardzo silne uzależnienie od heroiny i kokainy. W roku 1999 ukazała się ich kolejna, znacznie lżejsza od poprzednich, płyta – Californication. Otrzymała ona nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Rockowy Album, a utwór "Scar Tissue" okrzyknięto mianem Najlepszej Rockowej Piosenki 2000. Rok 2002 przyniósł kolejny krążek pt. By the Way. Podobnie jak poprzednie zyskał on uznanie wielu milionów fanów na całym świecie. Jedną z ostatnich pozycji w dyskografii Red Hot Chili Peppers jest kompilacja największych przebojów grupy – Greatest Hits. 3 lipca 2007 Red Hot Chili Peppers po raz pierwszy zagościli na koncercie w Polsce, na Stadionie Śląskim w Chorzowie.W roku 2008 zespół będzie posiadał swoją własną gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

http://youtube.com/watch?v=nX2qlTn6t24 <-- Scar Tissue
http://youtube.com/watch?v=ldMUEJBA1tk <-- Can''t Stop
http://youtube.com/watch?v=Tn28aGYytxs& <-- Californication


The Beatles

Zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarry Men od 1957) do 1970, jeden z najpopularniejszych i najważniejszych w historii. Autorstwo nazwy zespołu przypisuje się Lennonowi oraz Sutcliffe''owi, którzy w kwietniu 1960 zaproponowali ją McCartney''owi oraz Harrisonowi. Cztery miesiące później, w sierpniu, tuż przed wyjazdem do Hamburga na, jak się miało okazać, obfitujące w liczne ekscesy występy, do czwórki gitarzystów dołączył perkusista Best. Jednak najbardziej emblematycznym miejscem dla Beatlesów tego okresu był liverpoolski klub The Cavern. Zdając sobie sprawę ze swych miernych talentów muzycznych, Sutcliffe odszedł z zespołu na krótko przed swą przedwczesną śmiercią, która nastąpiła 10 kwietnia 1962. Cztery miesiące później - 16 sierpnia - za namową niezadowolonego z gry Besta producenta George''a Martina, grupa w kontrowersyjnych okolicznościach zwolniła perkusistę i zastąpiła go przyjacielem zespołu - Ringo Starrem. Swój pierwszy album Please Please Me Beatlesi nagrali 11 lutego 1963. Kompozycja Lennona, również zatytułowana Please Please Me, stała się pierwszym hitem zespołu. Beatlesi swymi świeżymi i niewinnymi piosenkami zdobyli ogromną popularność. Na ich koncertach, nadzwyczaj tłumnie gromadzących młodzież, dochodziło do scen zbiorowej histerii. Zjawisko to zostało nazwane beatlemanią. W nagraniach zespołu z lat 1965-1966 słychać wyraźną metamorfozę. Muzyka stała się ambitniejsza, a teksty poważniejsze. Fascynacja Harrisona muzyką indyjską odpowiedzialna jest za wprowadzenie do procesu nagraniowego egzotycznego instrumentarium.6 sierpnia 1965 została przedstawiona światu kompozycja Yesterday, której melodia objawiła się McCartneyowi we śnie. Pobiła ona wiele rekordów, m.in. jest najczęściej coverowaną w historii (ponad trzy tysiące razy) i jedną z najczęściej emitowanych w radiu. 26 października Beatlesi zostali uhonorowani przez królową Orderami Imperium Brytyjskiego (Lennon zwrócił swój order cztery lata później). Rok 1966 okazał się przełomowy dla zespołu. W marcu Lennon udzielił niefortunnego wywiadu, w którym stwierdził, że Beatlesi są popularniejsi od Jezusa. Ta wyjęta z kontekstu wypowiedź doprowadziła między innymi do ostentacyjnego palenia ich płyt. Wprawdzie już wcześniej pod adresem zespołu padały pogróżki, jednak stały się one poważne, gdy zespołem zaczął się interesować Ku Klux Klan. Wydana 1 czerwca 1967 płyta Sgt. Pepper''s Lonely Hearts Club Band, pierwsza nagrana po zaniechaniu działalności koncertowej, jest przez większość krytyków uznawana za najważniejszą płytę w historii rocka. Zróżnicowanie stylów, bogactwo melodii, użytych instrumentów, środków czy efektów otwierało nowe perspektywy dla twórców muzyki, którzy ochoczo podążyli przetartymi przez album ścieżkami. Jest to jeden z pierwszych albumów koncepcyjnych będących prekursorami progresywnego rocka, swoista opera rockowa będąca substytutem koncertu. Większość krytyków zgadza się, że opus magnum albumu, jak i całej spuścizny The Beatles, jest wieńcząca dzieło kompozycja A Day In The Life. Początek końca Beatlesów zwiastowała śmierć ich menedżera, Briana Epsteina, 27 sierpnia. Beatlesów ogarnęło przerażenie, ponieważ nie mieli pojęcia, jak znaleźć się w nowej sytuacji. W zespole zapanował chaos, który sprzyjał rodzeniu się konfliktów. Najbardziej podzieliła ich kwestia schedy po Epsteinie. McCartney widział na tym stanowisku swego teścia, Lee Eastmana, podczas gdy reszta zespołu preferowała menedżera Rolling Stonesów - Allena Kleina. Skłóconych muzyków bezskutecznie próbował godzić i zachęcać do ostatnich wysiłków twórczych Harrison, zapraszając na sesje do Białego Albumu Erica Claptona, a na niekończące się sesje Get Back/Let It Be Billy''ego Prestona. Ostatecznie to Kleinowi powierzono misję ratowania Apple - korporacji Beatlesów.
Praktycznym końcem zespołu było ukrywane przed opinią publiczną odejście we wrześniu 1969 Lennona, ale za oficjalną datę rozpadu uznaje się 10 kwietnia 1970, kiedy McCartney publicznie ogłosił swe odejście. Nadzieja fanów na reaktywację została brutalnie rozwiana 8 grudnia 1980, gdy w Nowym Jorku został zastrzelony John Lennon. Następnego dnia podczas koncertu na Wembley Arena w Londynie zespół Queen zagrał w hołdzie Lennonowi jego wielki przebój Imagine. Poza tym na płycie Hot Space nagrali kompozycję Life Is Real (Song For Lennon). Był to tylko jeden z wielu podobnych hołdów złożonych Lennonowi.
Albumy
IV / 1963 - PMC1202 ( MONO ) PCS3042 ( STEREO ) - Parlophone - PLEASE PLEASE ME
XI / 1963 - PMC1206 ( MONO ) PCS3045 ( STEREO ) - Parlophone - WITH THE BEATLES
V / 1964 - PMC1230 ( MONO ) PCS3058 ( STEREO ) - Parlophone - A HARD DAYS NIGHT
II / 1964 - PMC1240 ( MONO ) PCS3062 ( STEREO ) - Parlophone - BEATLES FOR SALE
VIII / 1965 - PMC1255 ( MONO ) PCS3071 ( STEREO ) - Parlophone - HELP !
XII / 1965 - PMC1267 ( MONO ) PCS3075 ( STEREO ) - Parlophone - RUBBER SOUL
VII / 1966 - PCS7009 ( STEREO ) - Parlophone - REVOLVER
VI / 1967 - PCS7027 ( STEREO ) - Parlophone - SERGEANT PEPPER''S LONELY HEARTS'' CLUB BAND
XII / 1968 - MMT1 / SMMT1 ( STEREO ) - Parlophone - MAGICAL MYSTERY TOUR
XI / 1968 - PCS7067 ( STEREO ) - Apple - THE BEATLES ( white album )
I / 1969 - PCS7070 ( STEREO ) - Apple - YELLOW SUBMARINE
IX / 1969 - PCS7088 ( STEREO ) - Apple - ABBEY ROAD
V / 1970 - PCS7096 ( STEREO ) - Apple - LET IT BE
1970 - Apple - BEATLES 1963 - 1966 ( składanka singli i niektórych nagrań z albumów )
1970 - Apple - BEATLES 1967 - 1970 ( składanka singli i niektórych nagrań z albumów )
1994 - LIVE AT THE BBC ( niepublikowane nagrania z wczesnych lat ''60 )

http://youtube.com/watch?v=4oZYqAeIdYk& <-- Let it be
http://youtube.com/watch?v=rLxTpsIVzzo& <-- All You Need Is Love

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie tygodnia z Rockiem.

Cóż, było miło ;P. Mam nadzieję,że poznaliście to i owo ;]. Przepraszam za opóźnienia, jednak posty o zespołach to drobna rekompensata. Dziękuje,że przez ten tydzień byliście ze mną ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 14:07, Saref napisał:

Cóż, było miło ;P. Mam nadzieję,że poznaliście to i owo ;]. Przepraszam za opóźnienia,
jednak posty o zespołach to drobna rekompensata. Dziękuje,że przez ten tydzień byliście
ze mną ;).

Dzięki Saref, fajnie przygotowałeś ten tydzień. Wcześniej nikt nie przygotował takich wypaśnych opisów ;p
A gdzie jest nasz Mr. M ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 14:47, AQ22 napisał:

Dzięki Saref, fajnie przygotowałeś ten tydzień. Wcześniej nikt nie przygotował takich
wypaśnych opisów ;p


A dziękuje za słowa uznania ;). Starałem się wprowadzić coś nowego i chyba mi się udało ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień z "muzyką grową" od AQ.
Poniedziałek - Saper
Wtorek - Need for Speed
Środa - Wiedźmin
Czwartek - Lineage 2
Piątek - Tony Hawks Pro Skater
Weekend - Arcanum
Coś mi ten tydzień nie wyszedł. Miałem średnio z czasem itp itd. Ale co tam, grunt że coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem, po spontanicznej decyzji, rozpocząłem prowadzenie Tygodnia z rockiem psychodelicznym.
Nie będę opisywał zespołów, bo kilka pokrywa się z tygodniem rockowym Sarefa (The Beatles, Pink Floyd).
W międzyczasie przedstawę ogólny zarys "psychodelu".
Podpowiem tylko, że ćpuny wiedzą z czym to się je;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2008 o 22:05, Lasca napisał:

Nie będę opisywał zespołów, bo kilka pokrywa się z tygodniem rockowym Sarefa (The Beatles,
Pink Floyd).


Co do Floydów - hmm... do "psycho" też można zaliczyć - wystarczy spojrzeć na budowę piosenek Pink Floyd


* Ludzie gadający na początku.
* Ćwierkanie ptaków.
* Ludzie rozmawiający na imprezie.
* Dźwięk kasy.
* Przejeżdżający samochód.
* Riff gitarowy.
* Cztery minuty ciszy.
* Syntezatory.
* Krzyki.
* Nauczyciel mówiący dzieciom, żeby jadły mięso.
* Śpiewanie.
* Odgłosy zwierząt.
* Jeszcze parę minut ciszy.
* Helikopter.
* Drugi wers.
* Solo gitarowe.
* Dzwonek rowerowy.
* Ściszenie.
* Ludzie rozmawiający na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zapomniałem kto ma prowadzić kolejny tydzień. Jak coś to sie odzywać ;p
Mamy tu jakichś chętnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:29, AQ22 napisał:

Mamy tu jakichś chętnych?

xbit Zgłasza się do pełnienia wyznaczonego w tamtym tygodniu zadania! 7 dni z muzyką z lat osiemdziesiątych, that''s it, baby!
P.S. Ostatnie 3 dni poprowadzi konrad16061990. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:51, Lasca napisał:

Czy przypadkiem Maciek nie wyrażał chęci? :)
Coś mi się tak zdaje, że Mr_m chciał :)

Chęci wyrażał, miał prowadzić tydzień pare tygodni temu ale nie mógł więc przepadło. A teraz jakoś go nie widzę...

xbit dzięki :D Wiedziałem że komuś mówiłem żeby poprowadził ale zapomniałem komu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za zgodą AQ mam poprowadzić tydzień z alternatywnym rockiem (indie). Każdego dnia postaram się przedstawić ircowiczom najlepsze utwory najbardziej znanych zespołów tego gatunku. Oto plan:

1. Poniedziałek z Bloc Party
2. Wtorek z Muse
3. Środa z Placebo
4. Czwartek z The White Stripes
5. Piątek z Franz Ferdinand

Mam nadzieję, że muzyka, którą pokażę, będzie przypadała wam do gustu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W środe mi padła sieć i przegapiłem Placebo;/
damn it;/
jestem w stanie poprowadzić następny tydzień :)
Jeszcze nie mam konkretnego planu, ale chęci są;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że przydałby się nowy podpunkt w regulaminie. Powinien się on przydać.
- Nie naskakujemy na ludzi z innym gustem muzycznym.
Niebawem dam kompletną wersję nowego regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 10:16, AQ22 napisał:

Stwierdziłem że przydałby się nowy podpunkt w regulaminie. Powinien się on przydać.
- Nie naskakujemy na ludzi z innym gustem muzycznym.
Niebawem dam kompletną wersję nowego regulaminu.

Dodaj jeszcze, że kickujecie i banujecie ludzi za charakter :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 10:23, gothicsheep napisał:

Dodaj jeszcze, że kickujecie i banujecie ludzi za charakter :D.

Raczej za prowokacje. Dla mnie ten temat skończony. Nie kontynuuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 19:23, AQ22 napisał:

> Dodaj jeszcze, że kickujecie i banujecie ludzi za charakter :D.
Raczej za prowokacje. Dla mnie ten temat skończony. Nie kontynuuj.

Prowokacje? Wydaję mi się, że co innego pisałeś. Zresztą, moje słowa potwierdzone są w komunikacie akicka, więc nie czaruj i przyznaj po prostu, że banujecie niewygodnych, którzy tak naprawdę stroją sobie z niektórych niewinne żarciki ;-). Ale jak widać te żarciki są chyba za bardzo ukryte dla niektórych :-F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 15:01, Blu napisał:

Dobra dobra, kanał znowu działa.
Czyż to nie wspaniale? :)


wsssaniałe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować