Zaloguj się, aby obserwować  
Blu

#muzyka czyli GramIRCowy kanał o muzyce

40 postów w tym temacie

Znowu zacznę od podziękowań dla Mac Crya ;]
Na gram IRC od czwartku możecie wchodzić na nowy kanał IRCowy - #muzyka. Wszedł on w zastępstwie za #plec_przeciwna.
Jak wejść na kanał? Kliknij po prostu w ten link: http://irc.gram.pl/index.php?ch=muzyka


Regulamin kanału (v 1.0):

- nie prosić o opy, halfy i inne statusy na kanale
- nie przeklinać :)
- nie obrażać nie prowokować innych użytkowników
- nie floodzic
- nie reklamować czegokolwiek
- nie zapominać o netykiecie i regulaminie gram.pl

W razie wątpliwości zapraszam na priv IRCowy lub na mail masteraq@gmail.com .
W najbliższym czasie przewiduje też parę dodatków i zmian na kanale ;]

Pozdrawiam, AQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na kanał serdecznie. Na razie jest mało ludzi, ale mam nadzieję że pomożecie go rozbudować. Wchodzić i gadać ( na razie rozmowy odchodzą od tematu muzyki, ale to może i dobrze :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista halfopów pilnujących porządek na kanale:
-deih
-Madoc
-zbigniew_1

No i na kanał wkroczył pierwszy update - Tygodnie z gatunkiem muzycznym. Wyznaczona osoba będzie się nim zajmowała. Przygotuje według mojego super wzoru tydzien ze swoim ulubionym gatunkiem muzycznym.
Jeżeli chcesz poprowadzić taki tydzień zgłoś się do mnie.
Aktualnie jest tydzień z rapem który prowadzi Madoc.

20080211160914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 16:13, AQ22 napisał:

No i na kanał wkroczył pierwszy update - Tygodnie z gatunkiem muzycznym.

Wygląda to coraz ciekawiej. Jeszcze dzisiaj zajrzę i zobaczę jak to wygląda. Ale czy podczas "dnia z..." można zahaczać o inne tematy muzyczne? Czy trzeba się kurczowo trzymać konkretnego gatunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 16:34, Rumcajs52 napisał:

>
A kiedy będzie tydzień rocka? ;)
Bo był bym zainteresowany ^^

być może za tydzień. Pomysł jest na razie raczej w fazie eksperymentu. Postaramy się go jeszcze dopracować, bo na razie raczej sami nie wiemy jak to do końca ma wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 16:34, Rumcajs52 napisał:

A kiedy będzie tydzień rocka? ;)
Bo był bym zainteresowany ^^

Jeśli chcesz mieć tydzień rocka to śmiało, nie bronię ci takiego zrobić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja rowniez, jako jeden z halfow, zapraszam na kanal. Co do tego tygodnia: dziele go z Madoc''iem, moj dzien jutro, jedziemy na zmiane. Nastepne tygodnie? Jestemy otwarci walic drzwiami i oknami, gg macie w podpisie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma za co AQ, nie ma za co ;] Ale jeśli zobaczę tydzień z technem, to więcej Ci nie pomogę :P I prosiłbym o powiadomienie mnie gdy będzie tydzień z rockiem, może się zjawię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 21:42, Mac Cry napisał:

Ale jeśli zobaczę tydzień z technem, to więcej Ci nie pomogę :P

Ok, to mamy nowy punkt w regulaminie :P

Dnia 11.02.2008 o 21:42, Mac Cry napisał:

I prosiłbym o powiadomienie mnie gdy będzie tydzień z rockiem, może się zjawię ;)

Nie ma sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 21:30, Rumcajs52 napisał:

A mogę? :)
A co rozumiesz przez to że "możesz sobie zrobić" ?

Jeśli masz chęć i czas to nie ma problemu. Wystarczy że mnie poinformujesz o tym że chcesz taki tydzień zrobić i już ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpoczyna się "Tydzień z muzyką filmową Johnego Williamsa", który ja poprowadzę ;)
Zapraszam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 10:16, Lasca napisał:

Dziś rozpoczyna się "Tydzień z muzyką filmową Johnego Williamsa", który ja poprowadzę

Wróć, rozpoczął się tydzień z muzyką filmową ;]
I skończył się tydzień z rapem, pozwolę sobie go podsumować.
Opiekun tygodnia z Rapem: Madoc
Poniedziałek: Fort Minor
Wtorek: Tupac (pomoc zbigniewa)
Środa: Eminem
Czwartek: Lupe Fiasco
Piątek: T.I.
Weekend: Ludacris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień z muzyką filmową by Lasca
poniedziałek-Indiana Jones
wtorek-Superman
środa- Szczęki
czwartek-Szeregowiec Ryan
piątek-Harry Potter
Sobota-Marsz Imperialny
Niedziela-Gwiezdne Wojny

Wszystko-John Williams ;)

Mam nadzieję, że się podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wreszcie powstał jakiś kanał dla mnie :) Co prawda muzyka filmowa niezbyt mnie interesuje, a na rap trochę sie spóźniłem, ale postaram się wchodzić na #muzykę ja najczęściej. Planuje ktoś może tydzień z klasycznym rockiem albo muzyką z lat 80''? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 19:26, Igor FCBayern napisał:

Planuje ktoś może tydzień z klasycznym rockiem albo muzyką z lat 80''? ;>

Z tego co mi wiadomo Saref akurat planuje zrobić tydzień z Rockiem. Mam nadzieje że o tym nie zapomniał (no i że ja niczego nie poprzekręcałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień z Rockiem - Dzień Pierwszy


Wstęp

Minęła północ więc witam w moim tygodniu z Rockiem. Przez tydzień przemierzymy razem całą historię rocka poczynając od lat 70 a kończąc na teraźniejszości. Codziennie w tym temacie będę umieszczał krótki tekst o
historii zespołu, z którym będzie dzień dodając jedne z lepszych utworów tych grup(na ircu będzie tylko jeden,
wybrany przeze mnie). Natomiast na ircu będzie można podyskutować o zespole, którego jest dzień. Tak więc zapraszam na „Tydzień z Rockiem” ;).

Poniedziałek – Pink Floyd

Muzyka

Na początku powrót do korzeni rocka czyli Pink Floyd, czyli jeden z najważniejszych zespołów rockowych(dlatego jest pierwszym zespołem w moim tygodniu). Jest to zespół, który na trwałe zapisał kartę historii rocka. Charakteryzował się świetnym wykonaniem dźwięków pozamuzycznym i łagodnego brzmienia.

Historia

Zespół Pink Floyd został założony przez Rogera Watersa, Ricka Wrighta i Nicka Masona w 1965 r. Później do zespołu doszedł Syd Barrett, który pełnił funkcje gitarzysty i wokalisty. Jednak niedługo potem(1968 r.) Syd został usunięty z zespołu, ponieważ miał problemy z narkotykami i postępującą Schizofrenią. Miejsce Barreta zastąpił David Gilmour. Podczas prac z płytą „The Wall”(1979) z zespołu został usunięty Rick Wright, wskutek kłótni złych relacji z Rogerem Watersem . Po 4 latach w 1983 Waters odszedł od Pink Floyd po kłótni z Gilmourem równocześnie ogłaszając zawieszenie zespołu. Na szczęście Gilmour wraz z Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem spróbowali wskrzesić zespół bez Watersa. Udało im się, bo Pink Floyd wydał jeszcze w tym składzie parę płyt, które odniosły wielki sukces.

Piosenki

Przygotowałem wam 3 piosenki Pink Floyd, które moim zdaniem są jednymi z lepszym(dodatkowo na ircu jest jeszcze jeden utwór)

Money - http://youtube.com/watch?v=4hkjkTe5kZE
Run Like Hell - http://youtube.com/watch?v=XYd6mCAcQw8
Learning to Fly - http://youtube.com/watch?v=Ozk8IlHbdew

Albumy studyjne Pink Floyd

• 1967 - The Piper at the Gates of Dawn
• 1968 - A Saucerful of Secrets
• 1969 - Ummagumma (2 płyty - studyjna i koncertowa)
• 1970 - Atom Heart Mother
• 1971 - Meddle
• 1973 - Dark Side of the Moon
• 1975 - Wish You Were Here
• 1977 - Animals
• 1979 - The Wall
• 1983 - The Final Cut
• 1987 - A Momentary Lapse of Reason
• 1994 - The Division Bell

Igor FCBayern Spokojnie ;). Zespołów z lat 80 na pewno nie ominę ;].

AQ22 Spokojna twa głowa ^^. Już na cały tydzień się przygotowałem :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Money znam bardzo dobrze, dwa pozostałem słabo.
Oczywiście ircową pieśń znam (jak każdy chyba;p).
Cała historia rocka w 7 dni poczynając od lat 70??
Rock jest starszy :P
Poza tym-ambitny plan;)

Ja jakoś nie robiłem takich opisów.... czy jestem fuj?? ;(
Powodzenia!
Ładny poniedziałek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtorek

The Rolling Stones


The Rolling Stones to jeden z najbardziej popularnych zespołów XX wieku. Założony został przez dwóch kolegów z szkoły podstawowej Micka Jaggera oraz Keitha Richardsa (który przez wiele lat używał nazwiska Richard). Richards ściągnął później do zespołu Briana Jonesa. Po około roku skład zespołu powiększył się o Iana Stewarta, Charlie''ego Wattsa i Billa Wymana. Tak zebrany zespł nazwany Rollin'' Stones (na razie z apostrofem) i nagrał kilka singli. Na pierwszym z singli znalazł się Come On, następny z utworem I Wanna Be Your Man, to dzięki nim zespół stał się jednym z ciekawszych zespołów Wysp Brytyjskich. It''s All Over Now stał się pierwszym singlem zespołu, który dotarł na listę przebojów. W 1964 roku The Rolling Stones nagrało swój pierwszy albumu. Dobrze trzymany poziom piosenek zapewniły zespołowy wielkie uznanie. Z zespołu został usunięty Stewart, ponieważ jego wygląd nie pasował do agresywnego obrazu grupy. Stewart nie miał zespołowi tego za złe, ponieważ do końca życia (zmarł w 1985) ubarwiał grą na pianinie zespół. Wydany w 1965 album Out of Our Heads oraz singel Get Off of My Cloud zdecydował,że tylko The Rolling Stones mogą pokonać pod względem popularności Beatlesów. Zespół koncertujący wówczas niemal po całym świecie zawitał nawet za "Żelazną Kurtynę"; koncert w Warszawie 13 kwietnia 1967 roku stał się wydarzeniem bez mała historycznym w Polsce (zamiast niewymienialnych złotówek grupa dostała jako zapłatę... dwa wagony wódki)!. Drobne konflikty z prawem i skandale obyczajowe, które były na porządku dziennym, które powoli popychały zwłaszcza ambitnego, lecz trochę niezrównoważonego Jonesa w otchłań narkotycznych odjazdów. Rok 1968 przyniósł odmianę na lepsze, dobry album z skandalicznym utworem Sympathy For The Devil z efektownym solem gitarowym Richardsa, który wobec niedyspozycji Jonesa prawie całe partie gitarowe nagrał sam. W obliczu nieuchronnego staczania się dotychczasowego pierwszego gitarzysty, grupa nie mogła zaplanować kolejnych wielkich tournée. Jones pozbierał się jeszcze jakoś na wielkim koncercie Rock & Roll Circus, ale w czerwcu 1969 roku został dyskretnie usunięty z grupy. Zastąpił go Mick Taylor. W nocy z 2 na 3 lipca w 1969 Jones został utopiony we własnym basenie przez Franka Thorogooda. Wkrótce, z nowym gitarzystą, Stonesi polecieli do USA na swoje pierwsze po trzech latach (a szóste w ogóle) tournée po tym kraju. W 1970 roku wydana została płyta koncertowa pod tytułem „Get Yer Ya-Ya''s Out!”, która jest uważana za jeden z najlepszych albumów w historii rocka. Pod koniec lat 70 został wydany kontrowersyjny acz świetny album Some Girls, na którym zespół eksperymentował z muzyką disco. Potem zespół wydał dwie płyty „Tattoo You” i „Undercover of the Night”. Ten ostatni pokazał,że The Rolling Stones stać na wielką płytę. Potem zespół aż do 1989 nie wydał żadnej płyty,ale został oficjalnie przyjęty do Rock and Roll Hall of Fame. Zmęczony wieloletnimi występami w 1991 roku odszedł z zespołu Wyman i został zastąpiony przez Darryla Jonesa, który wniósł do zespołu powiew nowości, owocujący dwoma nowymi płytami(Voodoo Lounge i Bridges of Babylon) i powrotem wielkiej popularności zespołu od połowy lat 90. Zespół powrócił w 2002 roku z podwójnym albumem 40 Licks.

Wielka Brytania (1964 - 1967)
• The Rolling Stones (17 kwietnia 1964)
• The Rolling Stones No. 2 (15 stycznia 1965)
• Out of Our Heads (24 września 1965)
• Aftermath (15 kwietnia 1966)
• Big Hits (High Tide and Green Grass) (4 listopada 1966)
• Between the Buttons (20 stycznia 1967)
Stany Zjednoczone (1964 - 1967)
• The Rolling Stones (album) (30 maja 1964)
• 12 X 5 (17 października 1964)
• The Rolling Stones, Now! (22 lutego 1965)
• Out of Our Heads (26 lipca 1965)
• December''s Children (And Everybody''s) (22 listopada 1965)
• Big Hits (High Tide and Green Grass) (28 marca 1966)
• Aftermath (20 czerwca 1966)
• Got Live If You Want It! (28 listopada 1966)
• Between the Buttons (6 lutego 1967)
• Flowers (3 lipca 1967)
Albumy studyjne od 1967 roku
• Their Satanic Majesties Request (8 grudnia 1967)
• Beggars Banquet (6 grudnia 1968)
• Let It Bleed (5 grudnia 1969)
• Sticky Fingers (23 kwietnia 1971)
• Exile on Main St. (12 maja 1972)
• Goats Head Soup (31 sierpnia 1973)
• It''s Only Rock''n Roll (18 października 1974)
• Black and Blue (23 kwietnia 1976)
• Some Girls (9 czerwca 1978)
• Emotional Rescue (20 czerwca 1980)
• Tattoo You (24 sierpnia 1981)
• Undercover (7 listopada 1983)
• Dirty Work (24 marca 1986)
• Steel Wheels (11 września 1989) Voodoo Lounge (11 lipca 1994)
• Bridges to Babylon (29 września 1997)
• A Bigger Bang (5 września 2005)
Albumy koncertowe i składanki od 1967 roku
• Through The Past, Darkly (Big Hits Vol. 2) (12 września 1969) ''Get Yer Ya-Ya''s Out!'' The Rolling Stones in Concert (4 września 1970) Made in the Shade (6 czerwca 1975)
• Love You Live (23 września 1977)
• Sucking in the Seventies (14 kwietnia 1981)
• Still Life (American Concert 1981)
• Rewind (1971-1984) (2 lipca 1984)
• Flashpoint (8 kwietnia 1991)
• Jump Back: The Best of The Rolling Stones (22 listopada 1993)
• Stripped (13 listopada 1995)
• No Security (2 listopada 1998)
• Forty Licks (30 września 2002) Live Licks (1 listopada 2004)
• Rarities 1971-2003 (21 listopada 2005)


Get Off of My Cloud -> http://youtube.com/watch?v=Liz5DcCBHMY
Sympathy For The Devil - > http://youtube.com/watch?v=nNHkOryXosI
Paint it Black -> http://youtube.com/watch?v=8g5fa-u1sRs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować