Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny atak na gry w mediach

93 postów w tym temacie

Ehh, tacy ludzie są po prostu żałośni. A my się tym interesując tylko jeszcze podtrzymujemy ich ostatki głupoty na powierzchni. I tak w końcu trafią na śmietnik historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień bez napadania na gry to tydzień stracony. Najwyraźniej tak właśnie myślą media. Zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. No, ale najbardziej podobała mi sie riposta pepsiego. Świetnie wszystko zakończył... A twarz tej pani już mnie obrzydza...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miło, że mój komentarz został skasowany ...

Komentarz Pepsiego to już doprawdy szczyt. No po prostu brak mi słów - nie przypisujmy grom plakietek z nieistniejącymi wartościami. Tyczy się to obu stron - jak dotąd nie udowodniono czy szkodzą, czy też nie, i stąd na nic próba zdyskredytowania ataku na instytucję zwaną grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac po mordzie, ze wytrawna specjalistka w grach. To ja tez sie w psychologa zabawie: najwyrazniej ta biedna pani miala w mlodosci powazne problemy emocjonalne i nie byla akceptowana przez spoleczenstwo. Nie mogla sobie poradzic z tymze problemem i uciekla w swiat marzen, tam gdzie gry sa sprawcami wszelkiego zla, w ktorym pozostaje do dzis. Moja diagnoza: chora na debilizm. Lekarstwo: brak, ale 500 lat temu to bym ja na stosie spalil za uprawianie czarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro te dzieci myślą o zabijaniu, to dlaczego ich rodzice wciąż żyją?
Pani redaktor zapomniała jeszcze o paleniu dziewic i gwałceniu kotów. To codzienny rytuał zwykłego gracza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 13:51, MateoKiszlo napisał:

Komentarz Pepsiego to już doprawdy szczyt. No po prostu brak mi słów - nie przypisujmy
grom plakietek z nieistniejącymi wartościami. Tyczy się to obu stron - jak dotąd nie
udowodniono czy szkodzą, czy też nie, i stąd na nic próba zdyskredytowania ataku na instytucję
zwaną grami.


dlaczego twierdzisz, ze gry same w sobie nie posiadaja wartosci? nei posiadaja? a moze posiadaja? a moze zle cie zrozumialam? o jakich wartosciach piszesz?
twoja neutralna postawa jest bardzo wygodna i bardzo ogolnikowa. nie zrozum mnie zle, nie chce cie atakowac, zastanawiam sie tylko jakie masz argumenty lub kontrargumenty :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedziec że dziwota bierzę gdy kolejny człowiek musi zwalic na gry całą winę za zło tego świata.
Gry same w sobie są drzwiami gdy niezrównoważony człowiek się za nie weźmie to źle się na nim to odbiję, a u mądrego człowieka wzmocnią niektóre cechy lub wzbogacą.
Jak mówiłem drzwi przez które przechodzi do nowego pokoju ale co w nim zrobi to zależy tylko od niego to sam człowieka jest temu winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blah, tak to niestety działa. Media nagłaśniając jedną na milion przypadków zbrodnie, automatycznie kreują opinie o całym środowisku gier. I dziennikarze, aby tylko zrobić artykuł właśnie takiej mentalności się imają. Co z tego, że nie grali? To nie ma nic do rzeczy, bo i tak wiedzą, że gry są złe! Nawołują tylko do agresji! A czy nie można by choć z raz omówić sprawy, dotyczącej pozytywnego wpływu wirtualnej rozrywki na człowieka? Toż z pewnością grając w rpg-i nasza wyobraźnia się rozwija, a grając zaś w gry typu Guitar Hero czy Singstar możemy ćwiczyć nasze talenty, łącząc dzięki temu przyjemne z pożytecznym. Może się kiedyś doczekam newsa i o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pepsi ma 100% rację, nikt o zdrowych zmysłach nie zabija z powodu nadmiernego grania, równie dobrze można kogoś zabić przez ciągłe oglądanie telewizji, ale to TV nikt się nie przyczepia bo?? Może daltego że reporterzy stracili by pracę (w tym szanowna, wielmożna, antygrowa pani Suzanne Deyo), a może dlatego że TV jest już cząścią kultury XXI wieku. W każdym razie takie ataki powinny już sie skończyć, niech ONI zrozumiają że to w gruncie rzeczy nic złego, a nieraz nawet bardzo dobrego - np. słyszałem o wielu sytuacjach w których doświadczenie zdobyte w grach video uratowało komuś życie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zebrała się grupa krzykaczy, ktorzy podpieraja swoje slowa... czym?

Wg badan brutalne gry wywoluja\wzmacniaja agresje

A wystarczy siegnac do zrodel (np. Journal of Experimental Social Psychology) i mimo roznic w badaniach to generalnie wykazuja to co podsuwa zdrowy rozsadek - akceptacja agresji i znieczulica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 14:21, pobite gary napisał:

Jak zwykle zebrała się grupa krzykaczy, ktorzy podpieraja swoje slowa... czym?

Wg badan brutalne gry wywoluja\wzmacniaja agresje

A wystarczy siegnac do zrodel (np. Journal of Experimental Social Psychology) i mimo
roznic w badaniach to generalnie wykazuja to co podsuwa zdrowy rozsadek - akceptacja
agresji i znieczulica


starasz sie naukowo wyjasniac problem a podsumowowujac odwolujesz sie do ... zdrowego rozsadku. twierdzisz ze takiego nie posiadam? przeciez mam inne zdanie. zakladam ze kazdy w dyskusji kieruje sie zdrowym rozsadkiem, wiec co? kazdy ma racje?
prosze cie - podaj linki do odpowiednich badan, oczywiscie rzetelnosc nakazuje podanie zrodel roznych podejsc do problemu

ciekawa jestem czy rozmowcy pofatygowali sie i wpisali w googlach 3 slowa: przemoc w grach.
ile jest ciekawych publikacji? ktos wglebial sie w temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 14:07, Szyneczka007 napisał:

No muszę powiedziec że dziwota bierzę gdy kolejny człowiek musi zwalic na gry całą winę
za zło tego świata.
Gry same w sobie są drzwiami gdy niezrównoważony człowiek się za nie weźmie to źle się
na nim to odbiję, a u mądrego człowieka wzmocnią niektóre cechy lub wzbogacą.
Jak mówiłem drzwi przez które przechodzi do nowego pokoju ale co w nim zrobi to zależy
tylko od niego to sam człowieka jest temu winien.


a nie prawda. mowa o dzieciakach, ktorych cechy osobowosciowe nie do konca sa jeszcze wyksztalcone.
a to, co czlowieka otacza jest bez wplywu na jego zachowania? koledzy, rodzice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy skończą grać, wszystko o czym myślą to: zabijać, zabijać, zabijać"


No tak...jak byłem mały i skończyłem grę w Tetrisa,to jedyne,o czym myślałem,to zabijanie...


Miło,że wciąż są ludzie,którzy serwują nam masę durnych rzeczy,z których można się pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal - ostatnio pełno takich inteligentnych reportaży...

Jestem w 100% pewien, że szanowana Pani Suzanne Deyo nie miała do czynienia z grami. A jak miała, to może widziała sam trailer i tyle się na tym zna. Standardowo jak to bywa wśród takich redaktorów, chcą zabłysnąć, tworząc artykuł o tym, co jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne i określają to mianem "zuo". Sorry, ale ja jestem graczem od 5 roku życia (czyli już 9 lat) i nigdy nie miałem myśli, aby kogoś zabić, czy wcielić się w Tommego Angelo z Mafii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ale przepraszam bardzo: 1) istnieja rozne gatunki gier i czesc nie ma absolutnie zadnego zwiazku z przemoca, czy agresja; 2) budowanie cech u dzieci to skomplikowany proces, uwazacie, ze dziecko obejrzy jakas scene przemocy i od razu maochote wybiec na ulice z kijem baseballowym? 3) WSZYSTKIE gry maja pewien poziom klasyfikacji - PEGI chocby (slyszeliscie o tym? ;>) - ktory wskazuje OD KTOREGO wieku osoba moze rozpoczac rozgrywke bez obaw o swoja "psychike". Wiec wine za wszelkie agresywne zachowania, bedace powodem grania, ponosza rodzice! Dziecko samo na siebie nie zarabia, to rodzice kupuja i oddaja w rece dzieci gry, o ktorych istnieniu nawet nie powinny wiedziec. To niekompetencje niektorych rodzicow trzeba atakowac, a nie same gry. Gra to przedmiot. Noz to przedmiot. Czy dziecko, ktore otrzymalo noz, skojarzy go z krojeniem cebuli, czy z cwiartowaniem czlowieka, zalezy juz od tego, co jego matka/ojciec robi z tym nozem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem o co chodzi tym ludziom. jak w filmach sie mordują i wyżynają to jest dobrze i najwyżej dadzą 18+.
Sorry, w grach też są oznaczenia, 18+. Jestem dorosły i chcę zagrać w taką grę, film, gdzie krew leje się strumieniami obejrzę, a zagrać czemu nie mogę? Tak ciężko do cholery wprawdzić prawo zakazujące sprzedaży gier osobom zbyt młodym?
Jako osoba dorosła to JA decyduje w co chcę grać i w co gram! Tak jak z filmami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować