Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cały Internet na jednym komputerze

74 postów w tym temacie

proponuję popatrzeć na te lczby, pośmiać się i olać sprawę
Nie wyobrażam sobie co by było, gdyby ktoś im to rozwalił;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 12:02, Olamagato napisał:

Ktoś w IBM ma ostry szum w głowie. Cała idea internetu polega na jak najbardziej rozproszonej
terytorialnie sieci, z mnóstwem szybkich połączeń między węzłami. W ogóle jest to idea
działania samej sieci - jeden serwer z jednym łączem, to nie sieć komputerowa. To co
IBM chce uważać za taki Internet ja bym nazwał MATRIX. Jaka byłaby to gratka dla wszelkich
służb specjalnych i państw totalitarnych - wszystko w jednym miejscu, można wyłączyć
całą sieć jednym ruchem palca i wszystko podsłuchać i podglądnąć. Doskonałe dla CIA,
FBI i wszelkich wariatów u władzy.


Pewnie polscy politycy zamówili tą maszynke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile takie coś będzie ich kosztowało. Goście zachwyceni że zrobili to a tam jacyś goście przychodzą i rozwalają to. Kasa w błoto. I tak jakoś po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie całego Internetu w jednym miejscu ma sens tylko w jednym przypadku, gdy ktoś spodziewa się globalnej katastrofy, której nie przeżyje zdecydowana większość ludzi i zniszczona zostanie cała lub większość infrastruktury ludzkości. Celem takiego przedsięwzięcia byłoby zachowanie dorobku naszej cywilizacji dla tej garstki, która przeżyje i następnych pokoleń.

Nie chcę być paranoikiem ale coraz większa ilość oficjalnych informacji zdaje się potwierdzać, iż ludzkość a przynajmniej Ci najlepiej poinformowani przygotowują się do nadchodzącej katastrofy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też zastanawiam się po co taka maszynka. No niby dla celów naukowych ale myślę że jest większa szansa na to że posłuży do celów wojskowych albo inwigilacyjnych.
W przypadku awarii takiego komputerka cała sieć leży. Chyba nie trzeba mówić jakie straty ponoszą ludzie wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za liczby? Co to za jednostki? Matko jedyna :D.
A czy jest sens coś takiego robić? Chyba nie. Moim zdaniem lepiej by było rozbić to wszystko na mniejsze jednostki, bo wiadomo, że jak coś jest jednolite, to i łatwiejsze do złamania. To tylko moje takie ogólne domysły, bo specem żadnym nie jestem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strusmb, coś ty ten komp nie uciągnie nawet na minimum crysis''a bo nie ma karty graficznej same procki i pamięć ram ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super, może to sztuka dla sztuki, ale im dalej wybiegają w przyszłość tym szybciej szarzy użyszkownicy będą mieli dostęp do nowych i szybszych technologii ...

w każdym razie nigdy nie wiadomo kiedy przyda się kopia zapasowa internetu ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW, ale kolos :O

No cóż, podejmowanie się stworzenia takiego sprzętu to według mnie dobre posunięcie. Jak widać technika rozwija się w bardzo, bardzo szybkim tempie i nie długo procesory dwu rdzeniowe odejdą do lamusa. Szkoda tylko, że ja nadal mam jednordzeniowca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż wszystko pięknie,ale pojawia się pytanie...po co ;p? Rozumiem różne zabawy na upartego,ale to? Hmm...może po prostu IMB chce czymś zabłysnąć,ale skoro mają na takie coś kasę to proszę bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować