Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ATI R700 będzie wyposażona w pamięci GDDR5

44 postów w tym temacie

hm... moje ddr4 to coś nowego, a co dopiero ddr5! ale ati wyraźnie się czuje coraz mocniej. i dobrze, teraz niech amd pójdzie za kolegą ze spółki... [fanboy czerwonych się wypowiedział]

A nVidia nadal kurczowo trzyma się GDDR3, które już osiągnęły granice jeśli idzie o taktowanie, a jedyne czym można podnieść ich przepustowość, to poszerzanie szyny i dodawanie kolejnych GPU do jej obsługi. Jak to wpływa na koszty produkcji samej tylko PCB, a także na zużycie energii, pisać nie trzeba. Za to GDDR5 nie dość, że pracują na tym samym napięciu co GDDR4, to na dodatek oferują niesamowite przepustowości. Coś mi się widzi, że nVidia goni w piętkę i nie, nie jestem fanboyem ATI... Prawdę mówiąc - od lat nie miałem ani jednej karty tej firmy, ale obok 3870 przejść obojętnie nie sposób... Oby R700 był równie udany.

Trochę szybko wprowadzają piątkę. Trójka była przez kilka lat a czwórka dopiero, co weszła a oni już o kolejnej wersji pamięci. Jak tak dalej pójdzie to, co miesiąc będzie trzeba komputer przebudowywać…

ATI idzie powolutku naprzód. 1GB, albo 2GB i nic nie podskoczy. Ledwo czwórka weszła i tu jeszcze piątka. Zapewne cena będzie niższa niż jakby tą samą technologię wprowadziła Nvidia.

A ja w Dreamcaście mam DDR6. Przy użyciu młotka scaliłem dwie kości DDR3 i stworzyłem DDR6. Nikt mi nie podskoczy.

KannX, a ja jestem arabem, zabiłem Hitlera, i wylazłem na ulicę w samych majtkach na których był napis "GOD" :) I tak naprawdę to ja jestem Billem Gatesem

Jej... zaraz się popłacze :( ja mam jeszcze DDR zwykłe a tu już są GDDR5... Tylko mogę załamać ręce... straszne =[ nie życzę nikomu takiego koszmaru ;(

GDDR5 - ciekawe. Z tego co pamiętam zegary mogą mieć nawet ponad 3 GHz a przynajmniej gdzieś o takich czytałem. Z artykułu wynika,że 2,5 GHz ( co daje 5 efektywnie ). Cieszymy się zwycięstwem ATI ale zauważcie,że GDDR4 okazały się w takim razie niewypałem. Nic więc dziwnego,że nVidia ich nie wprowadziła a jak wejdzie 5 u ATI to kwestia czasu kiedy to samo rozwiązanie zastosuje nVidia.

Na pewno nVidia tez uzyje DDR5 i wielkie mecyje... albo nawet DDR6 badz od razu DDR10 ;-) Wiadomo, ze ATI uzywa tylko tego co nVidia dawno do kosza juz wyrzucila ;-)

Dnia 12.02.2008 o 18:20, Kris_bla napisał:

Na pewno nVidia tez uzyje DDR5 i wielkie mecyje... albo nawet DDR6 badz od razu DDR10
;-) Wiadomo, ze ATI uzywa tylko tego co nVidia dawno do kosza juz wyrzucila ;-)

EE fanboy zielonych ? Masz coś ciekawego do powiedzenia to chętnie posłucham. a takie gadki jak ojca rydzyka do moherów to sobie daruj.

Zaloguj się, aby obserwować