Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft - 3 lata jak z bicza strzelił

60 postów w tym temacie

Do kitu taka gra, za 3 lata grania w nią ( nowe rozszerzenia,abonament, modernizacja sprzętu żeby lepiej chodziła ) można kupić wiele innych tytułów do singli , 3 lata to 36 miesiecy x 100 zł czyli spokojnie starczyłoby na nadchodzącego GF 9800 GX2. wwrrr, jak słysze WoW to mi się niedobrze robi ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 20:23, Efremz napisał:

Kolejny raz autor wiadomości popisał się brakiem podstawowej wiedzy - WoW swoją premierę
miał nie jak pisze ów delikwent 11 lutego (to była EUROPEJSKA premiera) tylko w listopadzie
2004. Po drugie, najgroźniejszym zbliżającym się konkurentem nie jest Guild Wars 2, tylko
Warhammer Online. Tak trzymać!

Brak wzmianki o tym, że mowa jest o europejskiej wersji to pospolity brak uściślenia - to powinno się znaleźć w newsie ale nie uważam tego za brak podstawowej wiedzy - ot gapiostwo. Poza tym, celowo wspominam o europejskiej wersji WoW-a, a nie ogólnoświatowej, bo raczej większość osób mieszkających w Polsce gra właśnie w wersję EU.

A to już jest kwestia subiektywnej oceny. Ja tam widziałem Warhammera Online w Lipsku i wydał mi się kopią WoW-a z domieszką (interface) GW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już 3 latka :). A wydawało mi się, że tak niedawno to było ^^. Fakt - gram jakieś 5-10 godzin w tygodniu czyli nie za dużo, ale cały czas gra mnie nie nudzi mimo, że jestem na serwerach europejskich od początku. Od tego czasu nie jestem stanie grać w inną grę he he (chyba, że może Warhammer? AoC tez się nieźle zapowiada). Widzę, że parę osób się odzwyczaiło - z pomocą lekarską czy macie jakiś cudowny sposób? Poza bankructwem rzecz jasna :D.

Tymczasem Gz! dla ekipy z Blizzarda :) Następnej 3.latki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście szybko mineło to 3 lata ale ci co mowia ze jak wyjdzie czy to Warhammer czy age of conan to oby jak najszybciej bo jak wyjdzie dodatek do WoW-a to te gry maja marne sznase na pozyskanie graczy z warcrafta. A GW jest grą dziwna i druga czesc bedzie jeszcze dzdiwnejsza a czemu jest dziwna bo co to za gra MMo w ktorej mozesz spotkac ludzi tylko w miastach a sam z npc chodzisz po reszcie swiata dobrze ze przynamnej darmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 00:04, Aslan von Derum napisał:

Rzeczywiście szybko mineło to 3 lata ale ci co mowia ze jak wyjdzie czy to Warhammer
czy age of conan to oby jak najszybciej bo jak wyjdzie dodatek do WoW-a to te gry maja
marne sznase na pozyskanie graczy z warcrafta. A GW jest grą dziwna i druga czesc bedzie
jeszcze dzdiwnejsza a czemu jest dziwna bo co to za gra MMo w ktorej mozesz spotkac ludzi
tylko w miastach a sam z npc chodzisz po reszcie swiata dobrze ze przynamnej darmowa


Aha, czyli nikt ci nie powiedzial, ze GW nie jest MMORPGiem i nawet jej producenci tak powiedzieli?
Co do WoWa- jak kazda gra Blizzarda jest dlugowieczna, ale tak jak Diablo 1 a potem D2- bez wiekszych zmian nie ma szans. A wieksze zmiany wymagaja czegos wiecej niz jest w stanie zapewnic kolejny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zai
"Już powstały naukowe próbujące rozgryźć ten niezaprzeczalny fenomen." Co naukowe? :P

@Paweł Age
"3 lata to 36 miesiecy x 100 zł"
Czemu 100 zł na miesiąc? Płacąc kartą za 6 miechów(obecnie mam taką opcje) i zapłaciłem niewiele ponad 250zł, na rok wychodzi jakieś 500, potem 500x3=1500zl za 3 lata. To dużo wg Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Blizzarda!
WoW! To już 3 lata?! Jak ten czas szybko minął.
Ciekawe czy w Azeroth jakieś specjalne uroczystości z tej okazji... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już 3 lata World of Warcraft no nieźle ta gra to wielki fenomen choć jest płatna to i tak pełno osób w to gra xD no bo 10 milionów to nie przelewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem graczem już od wielu wielu lat, grałem praktycznie we wszystko co popadło i to co teraz powiem moze się wydać dla niektórych wręcz bluźnierstwem, ale stwierdzam że WoW to najlepsza gra w jaką w życiu grałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z hellgate, WoW jest najlepszą grą w jaką w życiu grałem, a historia mojego grania rozpoczyna się od Amigi i przez ten czas widziałem praktycznie wszytkie większe hity, w tym inne MMORPGi jak Lineage II, Guild Wars, EVE Online.

Mimo, że nie gram w WoWa już od ponad roku i kilkukrotnie gra doprowadzała mnie do niezłej frustracji to obiektywnie na nią patrząc muszę stwierdzić, że jest to prawdziwy pomnik wśród gier, do którego inne nawet nie potrafią się zbliżyć.

Z czego ta wielkość wynika? Myslę, że z połączenia:
1. Formuły MMORPGa, polegającej, że świat gry zapełniają żywe osoby i przez to wydaje się realny i prawdziwy i o niebo bardziej wciągający niż tradycyjne cRPG i każda gra single player.
2. Świetnego wykonania Blizzarda, który potrafił sprawić, że świat jest różnorodny i diabelnie wciagający.

Poza tym trudno się w WoWie dopatrzeć jakiejś rewolucji, po prostu Bliizard wziął wszystko co zrobili już kiedyś inni i zrobił to ponownie tym razem perfekcyjnie, ale to właśnie jest to co robi zasadniczną różnicę.
Zresztą Blizzard został za to nagrodzony zyskami które już dawno przekroczyły 2 miliardy $. Przycmiewa to wszytko co zdołano do tej pory osiągnąć w przemyśle gier, gdzie gry uznawane obecnie za największe hity zarabiają w granicach 100-150 mln $ (Halo 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za trochę agresywny ton poprzedniego posta, poniosło mnie, za co chciałem przeprosić autora newsa. Co do premiery wciąż uważam jednak, że należało wspomnieć o tym, iż chodzi o rocznicę europejskiego wydania. Znam natomiast środowisko graczy WoWa i mimo wszystko większość ludzi, którzy planują przerzucić się na coś innego, mają w planach właśnie WHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 02:27, SoundWave napisał:

Co do WoWa- jak kazda gra Blizzarda jest dlugowieczna, ale tak jak Diablo 1 a potem D2-
bez wiekszych zmian nie ma szans.


Nie ma szans na co? D2 było w empiku na 6 miejscu pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w zeszłym tygodniu. Tu na gram.pl też co jakiś czas pojawia się w top 10, więc jakoś nie widzi mi się, żeby diablo było skończone. Wychodzi nowy h&s - miłośnicy tego gatunku rzucają się na grę, przechodzą ja raz czy dwa i znów wracają do Diablo :]

Podobnie pewnie będzie z WoW. Ja też planuję przesiąśc się na Warhammer Online, ale do WoW pewnie jeszcze wrócę. Tak samo rzucałem Guild Wars dla Warcrafta a obecnie gram i w jedno i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World of Warcraft już nie gram od jakiegoś roku. Bo mam konto rozwalone. Już 3 lata a ono się trzymię na pierwszym miejscu. Gram teraz grać będę później. Teraz już czekam na WotLK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Taaak lata z WoW''em uplynely dosc szbko i nie raz mialem stycznosc z tą grą nie raz nie dwa grało sie na privach a nawet na ratach x1 i było prawie identyko jak w RL WoWie ale to nie ten klimat :D ale gra ma u mnie i tak plusa
Pozdr."

prawie? w tym wypadku, nawet nie wiesz jak wielką "prawie" robi różnicę...

WoW- wiadomo, klasa, gram narazie niedługo, odkąd zmądrzałem ;) gra jest genialna i te parę miechów z nią...hm...zakładając,że ci co narzekają na 3600zł za abonament przez 3 lata są uczciwymi ludźmi (nie piratami) niech policzą ile sami zapłacili kupując gry...Grając w WoW nie zastanawiasz się czy nie zagrać w coś innego, za te 50zł miesięcznie dostajesz wszystko czego trzeba graczowi do szczęścia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować