Zaloguj się, aby obserwować  
Polish_RADA

Jakie są gry waszego dzieciństwa...

148 postów w tym temacie

galaga deluxe
syndicate
civilization
pushover (to chyba sie tak zwalo)
prince of persia
lemmings
cannon fodder
dune 1 i 2
another world
alien breed
settlers
gunship 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkad dowiedzilem sie ze na ty mczyms co kupil tata mozna grac to :
1baldur''s Gate
2 ALone in the dark 3(mój ojciec w to gral a ja plakalem bo sie balem)
i taka gra takie zulte kulkowate ludsiki cos robily niepamietam nazwy ale bylo cos na D czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem giercowanie na Commodore 64, nie pamiętam już nazw tytułów gier poza niektórymi np. Mega Boulder Dash czy Ice Palace (dwóch rozbitków na samotnej wyspie, tylko jedna może sie wydostać przy zgarnieciu 3 części... łodzi podwodnej? :]). Miło wspominam też piłkę nożną, gdzie był tylko jeden przycisk - strzał (kiedyś miałem inną wersję od znajomego gdzie zawodnicy byli na wózkach inwalidzkich :D)

Potem na pierwszym pececie pogrywałem w:
- Warcraft 2
- Polanie
- Heroes 2
- Settlers 2
- GTA
- Dungeon Keeper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od takich "konsol" przywożonych z niemiec przez meine liebe Va(d)ter. Był tam ping-pong w różnych kombinacjach no i arkanoid:). Później pegaz. Moja mama przeszła mario od belki do belki przez niecały dzień, nie pomijajac pozomów:). Następnie Amiga 500(+). I tam Lotusy; Desert , Jungle Strike; CONON FOLDER, i było jeszcze. Miałem jeszcze w międzyczasie kompa na którym grałem W TTD co to była za gra do dzisiaj ja mam. NO i pierwsze Duki:). Pamnietam jeszcze Wormsy i taką durną gre Jumanji. ehh co to były za czasy. Pamiętam jak wróciliśmy z Poznania do Zielonej o 6 nad ranem a ja usiadłem i beztrosko grałem, a teraz (przynajmiej na razie) to graniczy z cudem:(.A jak dostałem po raz pierwszy pieca to były Sreamer 2 Settlers 2 Hopkins FBI, Ranbow Six, Red Alert no i nieśmiertelny Transport Tycoon Deluxe:). A dzisiaj nawet kiedy nie mam w co grać gram właśnie w tą grę. TTD jest najlepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o Boże z samych początków to chyba Prince of Persia, Doom, pierwszy Warcraft, eee...Mario? przede wszystkim różnorakie platformówki, których nazw nie popamiętam, ale teraz już takie gry nie wychodzą bo dawno minęła era gier 2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz ;) grałem u moje mamy w pracy. Był to początek lat 80, komputer miał klawiaturę wielkości biurka- metalową obudowę miała, drukarka była wielkości dzisiejszej mniejszej praliki- też metalowa - latałem w prawo jakimś samolocikiem tzn. kilkunastoma zielonymi pikselami :) i bombardowałem jakieś bloki tzn. prostokąciki:)
No a chwilę potem to już TIMEX 2048 i 1942, Maniac Miner, itp. A na PC pierwsza gra, która mnie wciągneła to DUNE II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 18:32, Polish RADA napisał:

Temat zamarł, ale może się odrodzi jak feniks. Więc pytanie jak w temacie . A dodatkowe zagadnienie,
czy warto robić nowe wersje starych gier? I czy nowe znaczy lepsze?


Ja tam strasznie lubiłem gry na pegasusa:P Contra lub Tanki :D to były gry:D Jakby zrobili coś takiego na kompa to bym w to ciupał i ciupał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 23:13, cinus` napisał:

contra
tank
mario
i wiele innych których nazw już nie pamietam, bo to dawne dzieje...



niewiem czy słyszałeś o bardzo starej grze pod tytułem KEN? Ja właśnie w nią grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja za dużo ich nie mam, ponieważ sam jestem dzieckiem :P. Mam 13 lat, ale pamiętam jak tato mi w wieku chyba 6 lat przyniósł commodore 64 i grałem :P. Tytułów jednak nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować