• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GOGSTER

Starcraft - Hamachi - problem

Pytanie

Utworzyłem sieć lokalną w Hamachi, chciałem pograć z kumplami w Starcrafta Broodwara. Okazuje się że nie widzimy się w grze, mimo że poprawnie komunikujemy się przez Hamachi. Mamy najnowsze wersjie obu programów, wyłączone firewalle oraz programy antywirusowe. Do tego w zaawansowanych ustawieniach sieciowych połączenie Hamachi jest na pierwszym miejscu. W grze wybieramy tryb połączenia sieciowego "UDP". Ja nie mam publicznego nru IP, kolega ma publiczny ale i tak nie widze jego serwera gdy on jest hostem. Czy ktoś miał kiedyś podobny problem z tą grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.02.2008 o 23:25, GOGSTER napisał:

Utworzyłem sieć lokalną w Hamachi, chciałem pograć z kumplami w Starcrafta Broodwara.
Okazuje się że nie widzimy się w grze, mimo że poprawnie komunikujemy się przez Hamachi.
Mamy najnowsze wersjie obu programów, wyłączone firewalle oraz programy antywirusowe.
Do tego w zaawansowanych ustawieniach sieciowych połączenie Hamachi jest na pierwszym
miejscu. W grze wybieramy tryb połączenia sieciowego "UDP". Ja nie mam publicznego nru
IP, kolega ma publiczny ale i tak nie widze jego serwera gdy on jest hostem. Czy ktoś
miał kiedyś podobny problem z tą grą?


Ja kiedyś się bawiłem w stara przez hamachi to było z niewiadomych przyczyn tak, że grę było widać przez jakieś 30 sek i jeśli w tym czasie się nie weszło na serwer to trzeba było stawiać jeszcze raz. Teraz drugie pytanie czy w obu połączeniach sieciowych masz zainstalowany odpowiedni protokół?
Innym rozwiązaniem z tego co pamiętam to była bodajże gra po IPXie tylko że ten protokół też trzeba było zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej "daemonaray" mój kumpel ma IP na Hamachi: 5.26.223.155 a moje: 5.19.97.89.

"Nufiko" mam dwa połączenia sieciowe: "Local Area Connection" oraz "Hamachi". "Hamachi" ma zainstalowany IPX i wszystkie pozostałe takie same jak "Local Area Connection". Na "Local Area Connection" jest wszystko OK bo już na niej grałem w BroodWara po lanie z bratem (mamy 2 kompy w domu w jednej sieci). Więc konfiguracja w systemie jest dla obu identyczna. Kumpel tak samo zrobił. Co do czasu podłączenia to sprawdzamy natychmiast po założeniu serwera i czekamy kilka sekund.

"pienio1" oczywiście że mamy te same wersje, tak jak pisałem wcześniej obie aktualnie najnowsze obu programów.

Ciągle nic nie pomagało.... aż tu nagle (TERAZ UWAGA!!) kolega rzucił taki tekst do mnie:

"gogster, a jak wchdzisz w multiplayer to wybierasz StarCraft Oryginal czy StarCraft BroodWar?"

ja do niego że wybieram BroodWar, a on do mnie że... Oryginal

teraz nie ma już problemu :)) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a powiedz mi po co Ci hamachi skoro mozesz pograc na battle necie bez najmniejszych problemow?
wystarczy spawny poinstalowac i wszystko hula az milo (jesli wam szkoda tych kilku zlotych na oryginalna gre - wystarczy ze jedna osoba kupi i skorzsta wlasnie ze spawn install)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2008 o 22:42, morthi napisał:

a powiedz mi po co Ci hamachi skoro mozesz pograc na battle necie bez najmniejszych problemow?
wystarczy spawny poinstalowac i wszystko hula az milo (jesli wam szkoda tych kilku zlotych
na oryginalna gre - wystarczy ze jedna osoba kupi i skorzsta wlasnie ze spawn install)


A widziałeś gdzies ostatnio StarCrafta na półce sklepowej? Ja kupiłem 6 lat temu, a dziś gdy szukam jakiegoś innego egzemplarza to pustkę widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

bez problemu znajdziesz starcraft+brood wars czy to na aukcji internetowej (nowy w folii), pelny starcraft battlechest - mowie tu o polskich portalach aukcyjnych, jak rowniez w antologii http://www.gram.pl/sk0_8Q7q8_Antologia_Blizzard.html wiec? nie bardzo widze problem w zakupieniu oryginalnej wersji gry

jak juz mowilem - wystarczy ze zainstalujesz spawn version i wszyscy bedziecie mogli grac ze soba przez battleneta :) (rzecz jasna spawn instalation ma to ograniczenie ze grac mozna wylacznie z wlascicielem cd-keya, ale to wam chyba nie przeszkadza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Osobiście nie kupowałem tej gry bo jest z tym problem tak jak pisze Kryhuu, samego BroodWara można dziś tylko od Blizzarda kupić za 20$ i sporo czekania. Nie mam zaufania do aukcji internetowych. Może się później okazać że twój klucz gdzieś już śmiga po sieci. Taką folię możesz założyć sam na dowolny produkt. Wystarczy się odpowiednio zakręcić. Pozatym antologia mnie nie interesuje. A jeśli grasz na battlenecie to (tak słyszałem) że wynik każdej gry jest rejestrowany więc nie chcę sobie spaprać statystyk na samym początku bo nie dużego mam doświadczenia z rzeczywistymi przeciwnikami. Ale z tym spawnem morthi to mnie zaskoczyłeś. Mówisz że mogę się w ten sposób łączyć z każdym na battlenecie? Hehe :) Przed chwilą sprawdziłem instalację spawna. Program od razu prosi o klucz. Jak myślisz po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poprawka: pomyliłem się, mówiłeś że można grać tylko z właścicielem klucza a nie ze wszystkimi. Rozumiem, ale o z iloma osobami będziesz grał? ilu osobom dasz swój klucz? Jeśli już, to zawsze będzie zamknięte koło. Zawsze z tymi samymi znajomymi. I oni wszyscy do tego znają twój klucz. Myślę że to jest najgorszy pomysł z możłiwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2008 o 22:42, morthi napisał:

a powiedz mi po co Ci hamachi skoro mozesz pograc na battle necie bez najmniejszych problemow?

wystarczy spawny poinstalowac i wszystko hula az milo (jesli wam szkoda tych kilku zlotych
na oryginalna gre - wystarczy ze jedna osoba kupi i skorzsta wlasnie ze spawn install)


Ja kiedyś próbowałem z kumplem przez batka pograć to niestety się nie dało z powodu dziwnej konfiguracji sieci. Znaczy po ok 5 min gry mi wyświetlało że jego dropło a u niego że mnie i jedynym wyjściem był hamak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować