Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

C&C Red Alert 3 - Temat ogólny

237 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2008 o 15:35, Paluch 222 napisał:

>dodatkowy przedmiot do Warhammer Online: Age of Reckoning.

Nie jestem tego co prawda pewien, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby w EK RTSa znajdował
się dodatek do zupełnie innego MMO ;P


A mi właśnie gdzieś obiło się o uszy, że coś takiego oferowali. Przedmiot do WARa wraz z zakupem EK RA.
Też uważam to za bezsens, ale coś takiego chyba było.

Kurcze, jak ja już chciałbym zagrać w tą grę. ;-)
A tu jeszcze tydzień czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:35, Paluch 222 napisał:

> Gdzie taką kupiłeś??I za ile???

calwertowi chyba pomyliły się tematy:

>dodatkowy przedmiot do Warhammer Online: Age of Reckoning.

Nie jestem tego co prawda pewien, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby w EK RTSa znajdował
się dodatek do zupełnie innego MMO ;P

Nie pomyliłem się.Cytat z pudełka"Oraz dodatkowe przedmioty:specjalny przedmiot do gry Warhammer Online: Age of Reckoning".Wewnątrz karta z kluczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:49, calwert napisał:

Nie pomyliłem się.Cytat z pudełka"Oraz dodatkowe przedmioty:specjalny przedmiot do gry
Warhammer Online: Age of Reckoning".Wewnątrz karta z kluczem.


A to przepraszam i zwracam honor. Nie słyszałem o tym wcześniej i stąd taka reakcja. Swoją drogą jak na dzisiejsze czasy takie wydanie (i na dodatek w takiej cenie) jest strasznie biedne. Choć skoro do wersji podstawowej jest różnica 10 zł, to przynajmniej dla tego metalowego pudełka można się szarpnąć. Eh... polityka EA jest coraz mniej gamer-friendly, no ale co zrobić, skoro to oni mają prawa do tej serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko - jak jest zabezpieczona polska wersja RA3? - wymaga płyty w napędzie? jakieś online rejestracje, czy limity na instalki? Nastały takie czasy, że człowiek zanim kupi grę musi się dobrze zastanowić na co wydać niemałe przecież pieniądze, bo jeszcze się okaże, że po trzeciej instalce można wywalić grę do kosza, albo taki Starforce odmówi odpalenia gry z powodu drugiego napędu fizycznego traktowanego jako wirtual.... świat oszalał a piraci grają we wszystko;/

Nevermind, będę wdzięczny za odpowiedź na tamto pytanie i na jeszcze to - mianowicie jak wiele jest map skirmishowych? Jak z graniem przez sieć? Tępe spamowanie czy może coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 19:58, ChrisBgnr napisał:

A ja mam takie pytanko - jak jest zabezpieczona polska wersja RA3? - wymaga płyty w napędzie?
jakieś online rejestracje, czy limity na instalki? Nastały takie czasy, że człowiek zanim
kupi grę musi się dobrze zastanowić na co wydać niemałe przecież pieniądze, bo jeszcze
się okaże, że po trzeciej instalce można wywalić grę do kosza, albo taki Starforce odmówi
odpalenia gry z powodu drugiego napędu fizycznego traktowanego jako wirtual.... świat
oszalał a piraci grają we wszystko;/

Zabezpieczenie te samo co w Spore, tyle, że ograniczenie o 5 instalacji.
Piraci już dawno złamali blokadę, a na nielegalnych serwerach jest to już od 2 tygodni (na to się natknalem szukając informacji o zabezpieczeniach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:32, Bartek 93 napisał:

Zabezpieczenie te samo co w Spore, tyle, że ograniczenie o 5 instalacji.
Piraci już dawno złamali blokadę, a na nielegalnych serwerach jest to już od 2 tygodni
(na to się natknalem szukając informacji o zabezpieczeniach)


Hmm, jak to jest dokładnie z tymi instalacjami bo ja nie w temacie? Chodzi o to, że gra może być jednocześnie zainstalowana tylko na 5 komputerach czy ogólnie może być instalowana 5-krotnie. Pytam, bo chciałem sobie zakupić RA3, ale jak takie kwasy są z zabezpieczeniami to chyba zrezygnuje... często robię formaty, nie chcę żeby gra "straciła ważność" po 3 tygodniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytat - wymagania - " Windows Vista (dla wersji 32-bitowej, wersja 64-bitowa nie jest obsługiwana) " czyżby wersja Visty x64 nie będzie obsługiwała tej gry lub gra nie będzie na niej chodziła ? tak pisze w wymaganiach ? chyba pierwsza gra która by mi nie odpalała na tym systemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 08:56, wasamir napisał:

Hmm, jak to jest dokładnie z tymi instalacjami bo ja nie w temacie? Chodzi o to, że gra
może być jednocześnie zainstalowana tylko na 5 komputerach czy ogólnie może być instalowana
5-krotnie. Pytam, bo chciałem sobie zakupić RA3, ale jak takie kwasy są z zabezpieczeniami
to chyba zrezygnuje... często robię formaty, nie chcę żeby gra "straciła ważność" po
3 tygodniach :D

Z tego co wiem to jest tak - zabezpieczenie "zabezpiecza" przed większą ilością instalacji (rejestracji) niż 5, a licencja zakazuje inastalacji na wiecej niż jednym komputerze jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 10:15, Ceki napisał:

cytat - wymagania - " Windows Vista (dla wersji 32-bitowej, wersja 64-bitowa nie jest
obsługiwana) " czyżby wersja Visty x64 nie będzie obsługiwała tej gry lub gra nie będzie
na niej chodziła ? tak pisze w wymaganiach ? chyba pierwsza gra która by mi nie odpalała
na tym systemie ?

Potwierdzam, że RA3 działa na Viście 64 bit, gram od wczoraj i problemów nie stwierdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczeń, to trzeba podczas instalacji podać numer seryjny nadrukowany na instrukcji. Jeśli nie chcesz grać przez sieć, to nie musisz się rejestrować online. Rejestracja jest wymagana do rozgrywek po sieci, wtedy Twój numer seryjny, jaki wstukałeś podczas instalacji, jest przypisywany do profilu, jaki sobie stworzysz w EA online czy jak to się tam nazywa.

Gra działa bez płyty w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem intro na youtube. No sorry, ale tak trudno było scenarzyście czy kto tam wymyślał fabułę odpalić intro RA 1 i dostosować swoją wizję tak, aby nie rozpieprzyć całej podstawy fabularnej serii? W chwili, w której Rusek podaje rękę Einstein''owi powinien nastąpić koniec gry, gdyż historia wraca na "właściwe" (czyli te rzeczywiste, jakie my znamy z książek) tory. Einstein znika w 1927 = nie może w 1946 cofnąć się w czasie i załatwić Hitlera = mamy standardowe WW 2 i Rosja nie dochodzi do takiej potęgi, jaką była w RA 1. A najlepsze, że Rosja traci w efekcie swojego asa, broń atomową, a mimo to DALEJ jest silna i trzyma w szachu Aliantów. Jak? Fakt, że w intrze 48 letni Einstein jest już siwym dziadkiem litościwie pominę (widać trzeba było bardzo dobitnie pokazać amerykańskim graczom, że to ten Einstein, bo inaczej by nie zrozumieli).

Ja wiem, że to tylko RTS, groteska i specjalnie wszystko ośmieszone, ale litości, trzymajmy nieco spójności fabularnej z poprzedniczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wam idzie w RA3?? Ja juz ukonczylem gre sowietami i jestem na 3 misji aliantow. Szkoda ze musze chodzic do pracy tak to bym juz skonczyl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:04, MLODY2K6 napisał:

Jak wam idzie w RA3?? Ja juz ukonczylem gre sowietami i jestem na 3 misji aliantow. Szkoda
ze musze chodzic do pracy tak to bym juz skonczyl :D


Eee tam praca ... chleba i tak Ci nie da. ;-P Ani tym bardziej nie spełni marzeń. ;-)
A sama gra jest naprawdę miodna. Ja ukończyłem kampanię Sowietów ("to you Comrade" ;-)), zacząłem grać aliantami i póki co zatrzymałem się na misji, w której trzeba zbadać ruchy sowietów na Kubie (dopiero ją zacząłem w zasadzie). Ale już mogę powiedzieć, że Allied gra mi się znacznie lepiej niż sowietami. Może brakuje łodzi podwodnych, ale co tam ... są lotniskowce, coś ciężkiego wodno-lądowego, masakryczne bombowce, miraże oraz mistrzowsko zrobione Ateny (widywałem wiele czołgów oblężniczych, ale to zaskoczyło mnie bez dwóch zdań) ... no i oczywiście Tanya. ;-)
Czyli jestem już po rozbrojeniu Imperium Słońca, które w ramach kampanii zachowałem sobie na sam koniec. Nie lubię takich japońskich klimatów, jakichś mechów rodem z tanich mangowych kreskówek (generalnie mangi nie trawię... fuj), dziewczynek z krótkimi spódniczkami (no ... tutaj akurat bym się zastanowił :-P, ale raczej nie w takiej grze), dziwacznych nazw z kosmosu i równie dziwnych kształtów oraz broni ... najbardziej udziwniona frakcja w całej grze z tego co widzę.
Ale zagorzali fanatycy wszystkiego co związane z Japonią (w Polsce to chyba rzadkość) poczują się jak u siebie w domu.
Sowieci rządzą dzięki V4, pancernikom i Apokalipsom, ale poza tym IMO nie mają zbyt wiele do pokazania. Ok, są jeszcze Kirovy, ale osobiście wolę naloty dywanowe w klasycznym stylu. ;-)

Gra zaskoczyła mnie grywalnością. Mimo dziwnego, groteskowego klimatu, ma w sobie to coś. Mój pierwszy taki RTS, gdzie więcej dzieje się w powietrzu i w wodzie niż na lądzie. ;-)
A wstawki filmowe oglądam z dużą przyjemnością, szczególnie w wykonaniu rosyjskiego profesorka od machiny czasu albo gościa, który gra gubernatora w Piratach z Karaibów.
Motyw z flirtowaniem z dowódcą (znaczy się z graczem ;-)) gościówy od wywiadu powalił mnie na kolana. ;-D

Także grę szczerze polecam każdemu. Jest warta swoich pieniędzy. Niby klasyczne podejście, ale wszystko co najważniejsze dla takiego RTSa (w nieco nietypowym ujęciu) zostało tu podane.

PS. Dlaczego nie można w każdym RTSie wprowadzić takiej funkcji, że Shift + 1 dodaje aktualnie zaznaczone oddziały do grupy numer 1. Przecież to proste jak but .. i w RA3 na szczęście jest normą. Ale niestety nie wszędzie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:54, Dann napisał:

PS. Dlaczego nie można w każdym RTSie wprowadzić takiej funkcji, że Shift + 1 dodaje
aktualnie zaznaczone oddziały do grupy numer 1. Przecież to proste jak but .. i w RA3
na szczęście jest normą. Ale niestety nie wszędzie tak jest.


Eeeeeeeeeeeee, że co? Przecież to, że można sobie podpisać zaznaczone jednostki pod klawisz numeryczny to absolutny standard RTS''ów, właściwie każdy to ma... Tyle, że w innych zwykle robisz to kombinacją ctrl + numer. To żadna nowość ani wielka rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:56, Bambusek napisał:

Eeeeeeeeeeeee, że co? Przecież to, że można sobie podpisać zaznaczone jednostki pod klawisz
numeryczny to absolutny standard RTS''ów, właściwie każdy to ma... Tyle, że w innych
zwykle robisz to kombinacją ctrl + numer. To żadna nowość ani wielka rzecz.


Właśnie ostatnio w jakimś niby nowszym RTSie (już nie pamiętam dokładnie w którym, ale wiem, że miałem z tym problemy, a takich rzeczy się nie zapomina) takiej opcji o dziwo nie było. Mam grupę powiedzmy numer 1 i teraz chcę do niej dodać jedną nową jednostkę jednym ruchem, jedną kombinacją. Chyba nie proszę o wiele.
W każdym razie w RA taka opcja jest na porządku dziennym, więc nie ma o czym dalej pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:54, Dann napisał:

Czyli jestem już po rozbrojeniu Imperium Słońca, które w ramach kampanii zachowałem sobie
na sam koniec. Nie lubię takich japońskich klimatów, jakichś mechów rodem z tanich mangowych
kreskówek (generalnie mangi nie trawię... fuj), dziewczynek z krótkimi spódniczkami (no
... tutaj akurat bym się zastanowił :-P, ale raczej nie w takiej grze), dziwacznych nazw
z kosmosu i równie dziwnych kształtów oraz broni ... najbardziej udziwniona frakcja w
całej grze z tego co widzę.
Ale zagorzali fanatycy wszystkiego co związane z Japonią (w Polsce to chyba rzadkość)
poczują się jak u siebie w domu.


Tym tekstem przekonałeś mnie do zakupu RA3 :P Wszystko, co wymieniłeś jako wady jest dla mnie zaletami :D Go, Japan xD

Pamiętam, że filmiki w poprzednich grach serii były miażdżące i z tego co słyszę ( a raczej czytam :p ) najnowsza odsłona trzyma poziom - to się chwali.

Mam pytanie odnośnie trybu współpracy. Wiem, że można grać albo z realnym graczem albo z komputerowym.

spojler
W pewnym momencie kampanii aliantów Amerykanie sprzymierzają się z Rosjanami. Jak wtedy to wygląda jeśli chcemy współpracować z realnym graczem? Gra on jako Rosjanie a przechodzi kampanię aliantów? Czy może kampanie rosyjska i aliancka się zazębiają? Pytam bo nie do końca jestem w temacie, o grze wiem tyle, co mi kolega opowiadał - on już ma, ja dopiero zamierzam kupić.
koniec spojlera
I jeszcze tak ogólnie na temat współpracy z realnym graczem - można sobie wybrać z kim się chce połączyć? To znaczy chodzi mi o to czy mogę łoić komputerowych przeciwników wspólnie z kumplem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:03, wasamir napisał:

Tym tekstem przekonałeś mnie do zakupu RA3 :P Wszystko, co wymieniłeś jako wady jest
dla mnie zaletami :D Go, Japan xD


Hehe ... co kto lubi.

Dnia 09.11.2008 o 22:03, wasamir napisał:

Pamiętam, że filmiki w poprzednich grach serii były miażdżące i z tego co słyszę ( a
raczej czytam :p ) najnowsza odsłona trzyma poziom - to się chwali.


Zdecydowanie trzymają poziom. Już samo intro mówi za siebie.

Dnia 09.11.2008 o 22:03, wasamir napisał:

Mam pytanie odnośnie trybu współpracy. Wiem, że można grać albo z realnym graczem albo
z komputerowym.


Dokładnie tak. W zasadzie każda misja tak wygląda.

Dnia 09.11.2008 o 22:03, wasamir napisał:

spojler
W pewnym momencie kampanii aliantów Amerykanie sprzymierzają się z Rosjanami. Jak wtedy
to wygląda jeśli chcemy współpracować z realnym graczem? Gra on jako Rosjanie a przechodzi
kampanię aliantów? Czy może kampanie rosyjska i aliancka się zazębiają? Pytam bo nie
do końca jestem w temacie, o grze wiem tyle, co mi kolega opowiadał - on już ma, ja dopiero
zamierzam kupić.


Powiem tak, niestety osobiście nie mam za bardzo z kim grać, także póki co męczę grę solo. Chociaż tak naprawdę komputerowy gracz sprawuje się wręcz fenomenalnie. Skubany czasami potrafi zaskoczyć. Dobrze reaguje na polecenia i generalnie daje radę. Nie ma żadnych problemów z koordynacją ataków. Ustawiasz się, wydajesz rozkaz i atakujecie razem ... coś świetnego, czego dotychczas nie widziałem nigdzie indziej.

Ale niestety nie mam pojęcia, jak to wygląda w grze z innym żywym. Przykro mi. Niemniej wydaje mi się, że albo drugi gracz obejmuje stery Rosjan, albo po prostu nie gra w ogóle ... ciężko mi powiedzieć.

Dnia 09.11.2008 o 22:03, wasamir napisał:

koniec spojlera
I jeszcze tak ogólnie na temat współpracy z realnym graczem - można sobie wybrać z kim
się chce połączyć? To znaczy chodzi mi o to czy mogę łoić komputerowych przeciwników
wspólnie z kumplem ;)


Teoretycznie tak powinno to wyglądać. Ale z tym pytaniem naprawdę nie do mnie.
Być może jest tu ktoś inny, kto ma z kim dzielić wrażenia z gry, że tak powiem, bezpośrednio. Ja niestety muszę ratować się tym, co oferuje SI. A na szczęście oferuje naprawdę dużo.
Zresztą jest to naprawdę olbrzymia zaleta tej gry ... i duże dla mnie zaskoczenie in plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi napisać czy Red Alert 3 to prawdziwy RTS z krwi i kości , bez jakiś dziwnych udziwnień ? Rozważam zakup tej gry , ale jedyne czego nie cierpię w RTS-ach to zbyt wybujała fantazja twórców w kwestii mechaniki rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 18:51, Bambusek napisał:

Einstein znika w 1927 = nie może w 1946 cofnąć się w czasie i załatwić
Hitlera = mamy standardowe WW 2 i Rosja nie dochodzi do takiej potęgi, jaką była w RA
1. A najlepsze, że Rosja traci w efekcie swojego asa, broń atomową, a mimo to DALEJ jest
silna i trzyma w szachu Aliantów. Jak? Fakt, że w intrze 48 letni Einstein jest już siwym
dziadkiem litościwie pominę (widać trzeba było bardzo dobitnie pokazać amerykańskim graczom,
że to ten Einstein, bo inaczej by nie zrozumieli).

Dokładnie, mamy tutaj totalny paradoks czasowy. Z drugiej strony jeśli nigdy nie było Einsteina i gdyby on nie zmienił historii to ten dyktator i naukowiec być może powinni wtedy przestać istnieć ;) W każdym razie jest to dziwne, bo tak czy inaczej skoro nie było Einsteina to 3 Rzesza powinna istnieć (może nie w czasach, w których toczy się RA3, ale wcześniejsza historia powinna wrócić na podobny tor do tej "naszej"). Swoją drogą ciekawi mnie, że skoro technologia wynaleziona przez Einsteina przepadła to jakim cudem np. Tanya ma te pas umożliwiający jej teleportację, albo dlaczego nadal istnieją Mirage Tanki itd.

Niestety spójność serii Red Alert nigdy nie była jej mocną stroną (zresztą ja zawsze pod każdym względem, nie tylko fabularnym, wolałem serię Tyberium, która moim zdaniem wypada lepiej i nawet wojnę prezentuję trochę bardziej poważniej, toteż nie rozumiem dlaczego więcej osób podnieca się tak serią Red Alert), wystarczy wspomnieć powojenne granice Europy i ZSRR, już w chwili startu fabuły RA1 (co ciekawe w intro do RA1 była pokazana Europa w przedwojennych granicach, radzę się przyjrzeć Polsce). No i w jedynce był też Kane, ale nie wiadomo czy to ten sam, który przeniósł się w czasie, czy może "inny", który jest z tamtej alternatywnej rzeczywistości. Tak czy inaczej później to jedyne nawiązanie do serii Tyberium znika.

Jeszcze jedna rzecz to to, że Imperium Wschodzącego Słońca powinno istnieć w każdej rzeczywistości, w której nie było 2 wojny, a tutaj pojawiło się dopiero jak Rosjanie usunęli Einsteina - sens w tym niewielki. Co ciekawe w RA2 istniała niepodległa Korea jako sojusznik Aliantów (i chyba nawet z podziałem na północną i południową...), a przecież gdyby nie zmiany polityczne po 2 wojnie światowej to żadna niepodległa Korea by nie powstała, gdyż zwyczajnie to terytorium należałoby do Japonii.

A czemu Einstein jest zawsze tym "dziadkiem"? Myślę, że masz rację, jakoby Amerykanie musieli go widzieć w takiej a nie innej postaci. Po prostu taki wizerunek Einsteina został najbardziej zapamiętany, niestety. Inna sprawa, dlaczego był w Red Alert 2, który dział się dużo później, w czasach, których on by nie dożył (chociaż tutaj można by to wytłumaczyć, że przybył z przeszłości, bo w grze nie przypominam sobie żadnego wyjaśnienia na ten temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować