Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft a inne gry MMO

69 postów w tym temacie

Popularność World of Warcraft jest zdumiewająca :)

Sukces tej gry jest wprost ogromny. Tytuł ten popularny jest na całym świecie, więc nie ma się co dziwić, że tyle osób w niego gra. Można powiedzieć, że WoW jest wyznacznikiem bardzo dobrej gry MMO. Hmm, aż dziwne że w Runescape gra tak dużo osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w WoW''a i uważam go za najlepsze MMO z jakim sie spotkałem w życiu:) A grałem już(nie długo, głownie szybki zakup i sprzedaż po okresie około 2 miesięcy)w różne MMo takie jak CoH, GW(chociaż to nie jest typowe MMORPG), AA, L2. Nie mówię, że gry są głupie i jak można w nie grac, ale w WoW''ie stawiam głownie na kontakt z innymi graczami i setki misji. Inne gry nie mają tego klimatu:) A co do "analizy" z tekstu to ja np. za luty jeszcze nie płaciłem bo płacę zawsze na końcu miesiąca i pewnie dużo innych osób robi to samo, więc wynik nie wiem czy jest zawyżony(bo przewidują, że każdy znowu zapłaci) czy zaniżony o tych co zapłacą później:) A każdemu kto nie grał w wow''a a "pastelinowa" grafika go nie przeraża to polecam sprobować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widze to jest opis gier MMO z Abonamentem, więc to moje pytanie, co tu robi Tibia ;>, przecie ta gra darmowa jest, no chyba że chodzi o konta premuim, bo darmowych kont jest na pewno więcej, niż 0.8%, znająć żyvie to pewnie większość tego 0.8% to ludzi z mojego miasta, jak i Polski, aha jak walneli Tibie to i MU mogli dać XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 12:16, Shell7 napisał:

W Lineage gra więcej osób niż w Lineage 2? Coś nie chce mi się wierzyć XD Po za tym 70%
ludzi gra na prywatnych serwerach Lineage 2 :P I jak tu o sprawiedliwą statystykę..


Nie na prywatnych tylko złodziejskich, nazywajmy rzeczy po imieniu. Co do WoW-a to według mnie niedobrze, że niema żadnej sensownej konkurenci, bo to się w końcu zemści. Inne firmy przestaną próbować tworzyć własne mmo a to bardzo źle dla gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lineage przed Lineage 2? Dziwne, ale nie o tym miałem pisać...
WoW - jak na dzień dzisiejszy (i pewnie jeszcze parę następnych) - to król MMO. Jestem ciekawy, czy któraś pozycja kiedyś go przebije... A może pojawi się nowy SUPER Massive Multiplayer Online, który zmiażdży Warcrafta. Jestem jak najbardziej ZA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos napisal MMO - Massive Multiplayer Online co to znaczy kazdy wie( Bezposredni masywny tryb wieloosobowy) wiec jakby nie patrzec GW tez nalezy do tego gatunku tak jak i Tabula rasa, Lotro i wiele innych ....Wiec urywam glupie spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa WoW ma to coś co potrafi przyciągać ludzi,ale mnie jakoś nie przekonało gdyż w tym wszystkim(ogrom świata) Panowie z Blizzarda zgubili gdzieś klimat.Może w najnowszym dodatku postarają bardziej.. Nie powinni koncentrować się tylko na dodawaniu nowych potworów , podziemi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówiono ze statystyka jest dziedziną oszustów.

Na te dane patrze przez palce, no ale fakt, WoW (dla mnie za kolorowy) jest duży, był i będzie.

Z jednym się zgodzę, seria Lineage słusznie zajmuje dwa następne miejsca. A co do ilości ludzi... ponoć w L2 gra prawie 14 mln. Na potwierdzenie napis z opakowania (NCSoft chyba wie ile klientów L2 zostało pobranych i opłaconych)
"...Over 14 Milion subscribers have played Lineage® II"
Zobaczcie pudełko Epic Collection na oficjalnej stronie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mochu4

to, że 14 milionów osób kupiło to nie znaczy, że gra wciąż... Blizz podaje liczbę aktywnych subskrybentów - tylko tych którzy mają opłacony abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po spojrzeniu na tą stronkę ten wynik WoWa już nie jest tak imponujący. Biorąc pod uwagę wszystkie MMO a nie tylko te płatne(choć szczerze nie kojarzę by TIBIA była płatna). Tu na "najnowszym" wykresiku z 2007 to jedynie troszkę ponad 26% całego rynku. Kiepściutko niedługo Second Life wyprzedzi WoWa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 17:46, Gizmomochu napisał:

Po spojrzeniu na tą stronkę ten wynik WoWa już nie jest tak imponujący. Biorąc pod uwagę
wszystkie MMO a nie tylko te płatne(choć szczerze nie kojarzę by TIBIA była płatna).
Tu na "najnowszym" wykresiku z 2007 to jedynie troszkę ponad 26% całego rynku. Kiepściutko
niedługo Second Life wyprzedzi WoWa. :P


Ja wyczytałem że na 16 milionów grających osób 10 milionów to gracze WoWa, co daje 62,5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... no trochę mnie dziwi brak serii Guild Wars. Może i to nie jest typowe MMORPG, ale to chyba jedyna gra MMO, która w Internecie stanowi realną konkurencję dla WoW-a. Szczególnie występuje to w Polsce, gdzie GW po przecenie na kilka miesięcy zyskał ogromne grono graczy. Bo myślę, że GW chyba miałby ponad 10% (15?) w tym zestawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego wniosek? World of Warcraft rządzi! ;]

Sam miałem okazję się o tym przekonać, a uwierzcie, grałem już w wiele MMORPG. Gdy już raz zagracie - nie oderwiecie się :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi, że na drugim miejscu znalazła się taka gra jak RuneScape. Osobiście wolałbym pograć już w Lineage II ale i tak zawsze będę fanem WOW-a i tego klimatu który jest niespotykany w innych grach MMO. Teraz zobaczymy jak twórcą tego hitu wyjdzie nowy dodatek ale mam nadziej że będzie tak dobry ja BC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:38, xDeuSx napisał:

Sam miałem okazję się o tym przekonać, a uwierzcie, grałem już w wiele MMORPG. Gdy już
raz zagracie - nie oderwiecie się :P .


Kto się nie oderwie, ten się nie oderwie.
Przyznaję, że grałem w WoWa ponad rok ;-) , ale w końcu to tylko gra jak wszystkie inne. I w końcu musiała mi się kiedyś znudzić. Nie gram już od ponad pół roku i póki co nie zanosi się na to, żebym zechciał do niej wrócić ... nawet nadchodzący dodatek nie wywołuje już takich emocji, co TBC swojego czasu.
Osobiście jestem przekonany, że każdego prędzej czy później to spotka i albo przerzuci się na jakieś inne MMO, albo wróci do singleplayera :-), albo w ogóle przestanie grać w gry. Ja np. wybrałem tą środkową opcję ... do czasu ukazania się SG: Worlds oczywiście. :-P
A co do statystyk w ogóle, to wiadomo nie od dzisiaj, że rzadko kiedy odzwierciedlają one rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować