Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - wielki sukces na świecie!

158 postów w tym temacie

No ja już wiedziałem że ta gra osiągnie sukces.

Naprawdę gra jest wyśmienita. A CDP Red ma się szansę wybić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpliwością na 18 lutego. :)
Oczywiście gratuluję sukcesu. Debiutancka gra i taki sukces. Mam nadzieję, że sequel będzie jeszcze lepszy i pozbawiony zgrzytów w pierwowzorze (takich jak konieczność doczytywania obszarów, powtarzalność wielu odzywek NPC, błędy w oskryptowaniu NPCów, zbyt niski poziom trudności itp.). Życzę tego sobie i innym graczom. Możemy być naprawdę dumni z tego RPGa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż, przeszedłem Wiedźmina i uważam, że mimo licznych błędów, gra broni się sama... jest po prostu świetna, chociaż np takie wywalanie do Windy strasznie wkurza... ale mimo wszystko, genialna gra. brawo CDP - i jesli zrobicie następnego Wiedźmina, a zapewne zrobicie - niech będzie przynajmniej tak dobry jak pierwsza część :)

milion to ambitny plan jak na nieznane, polskie studio xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 14:34, Gol Galad napisał:

Ogólnie Wiedźmina w standardach RPG możemy postawić na niemalże "równi" z Baldurem.... ;P


Lol? To dwie zupełnie inne gry, porównywanie ich nie ma najmniejszego sensu.

Co do tego "sukcesu": Bez dwóch zdań, jest się czym pochwalić, ale nie ekscytujcie się tak bardzo. Połowa sukcesu tej gry jest spowodowana książką i "napędzana" przez fanów Sapkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 15:32, Zelgadis napisał:

> Ogólnie Wiedźmina w standardach RPG możemy postawić na niemalże "równi" z Baldurem....
;P

Lol? To dwie zupełnie inne gry, porównywanie ich nie ma najmniejszego sensu.

Co do tego "sukcesu": Bez dwóch zdań, jest się czym pochwalić, ale nie ekscytujcie się
tak bardzo. Połowa sukcesu tej gry jest spowodowana książką i "napędzana" przez fanów
Sapkowskiego.


"Fanów" proponuję także dać w cudzysłów. Tych prawdziwych fanów grających w Wiedźmina jest niewiele, a reszta zapoznała się z twórczością A.S. dopiero gdy wzięli książkę z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>a na późną wiosnę szykujemy również sporą niespodziankę, o której poinformujemy na naszej konferencji prasowej już niedługo, bo 18 lutego!

Ciekawe kto będzie dystybułował dodatek, bo chyba nie gram.pl ... przeciez nie nalezy juz do cdp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka??? hmmm Według mnie będzie to jakiś duży mod do gry. Miał on byc wydany przed świętami ale coś mi sie wydaje że panowie postanowili zrobić coś większego. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 15:37, karolj napisał:

Ciekawe kto będzie dystybułował dodatek, bo chyba nie gram.pl ... przeciez nie nalezy
juz do cdp


Eee, a to gram.pl jest dystrybutorem?
Dam sobie rękę uciąć, że dystrybutorem będzie CDP :P.

Sukces w Polsce był murowany, nie wiem w jakich ilościach gra sprzedała się na świecie, odliczając egzemplarze sprzedane w naszym kraju, ale na pewno nie jest tam tak popularna jak u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam nadzieję, że tą niespodzianką będzie dodatek, a może nawet zapowiedź 2'' części gry. Byłoby cudownie.:-)
>Polacy kolejny raz tą produkcją udowodnili, że i w naszym kraju mogą powstawac na prawdę cudowne gry (w >przypadku Wiedźmina ośmielę się użyc określenia arcydzieła ;-))

Arcydziełem bym tego nie nazwał (za dużo błędów i dosyć spore wymagania), ale gra jest bardzo dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i oby tak dalej, panowie!

Tylko małe stęknięcie - "Europa Centralna" brzmi jak nazwa dworca zagubionego wśród nieprzebytych dżungli Mazowsza... Może by tak mniej oryginalnie, ale za to po ludzku, "Europa Środkowa" napisać?

Wprawdzie cały "kanon wiedźmiński" przeczytałem jeszcze zanim pojawiły się doniesienia o planowanej grze, jednak na pewno nie zaliczam się do "fanów" Sapkowskiego. Grę kupiłem z kilku innych powodów. Po pierwsze, to chyba pierwsza polska produkcja, którą można z czystym sercem nazwać "wysokobudżetową" według standardów światowych. Po drugie, gra zapowiadała się nadzwyczaj interesująco. Po trzecie... A, nieważne. Cieszę się, że na całym świecie "Wiedźmin" spotkał się z ciepłym przyjęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG-i zawsze były, są i będą na topie, ale cieszę się, że akurat nasza rodzima produkcja w ubiegłym roku górowała, jeśli chodzi o ten gatunek ;). To niewątpliwy sukces i dzięki niemu możemy jak najbardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mam też nadzieję, że za jakiś czas wykształci się u nas konkurencja dotycząca produkcji gier, byłoby jeszcze ciekawiej ;).
A kiedy samemu będzie mi dane zagrać w Wiedźmina? Na wymianę kompa się nie zanosi, więc jeszcze sobie "trochę" poczekam. A szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynik zważywszy, że mamy do czynienia z produkcją polską, a na świecie niektórzy nie wiedzą nawet, gdzie to jest. O Ukrainie też nie wiedzieli do czasu Stalkera ;).

Gdyby nie porażająca ilość baboli w Wiedźminie grę uznałbym za hicior w swoim prywatnym rankingu i na półeczce postawił na honorowym miejscu tuż obok Stalkera i nowego CoD, a póki co od momentu zakupu i dojściu do trzeciego aktu gra leży i pokrywa się kurzem w oczekiwaniu na nowe patche, bo nie mogę w to grać bez stresu patrząc na ilość błędów. Ponownie czekam z nadzieją na spełnienie się słów M. Kicińskiego, że patche i support dla gry nie ustanie, dopóki choć jeden błąd w grze pozostanie (póki co jednak nie widać poprawy. Patch 1.2 to porażka w zasadzie).

CDP Red życzę jednak kolejnych sukcesów, a przede wszystkim wyrażam nadzieję, że kolejne produkty będą jednak bardziej dopracowane. Bez wątpienia Wiedźmin to flagowy okręt naszego nikłego przemysłu gier za granicą (bo trudno uznać wyniki City Interactive i ich gry dodawane w Ameryce do Pizzy za free jako szczyt osiągnięć polskich programistów. Wstyd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo trochę... 600 tys, biorąc pod uwagę, że ponad jedna szósta tych egzemplarzy została sprzedana w Polsce, to jednak nie jest świetny wynik. Bardzo dobry, nie przeczę. Ale to jednak trochę za mało, jak na tak dobrze promowaną i ocenianą przez prasę produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie planuja jakis dodatek albo 2 czesc gry zapowiedza, bo co? Przeciez juz 20cm Geralta mamy, kosci mamy, to co jeszcze? Majtki? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, aby zapowiedzieli dodatek lub drogą częśc.
Oby te zapowiedzi patchy i wspierania fanów nie było jedynie laniem wody.
Może w końcu kupię Wieśka;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować