Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Dzis, calkiem przypadkiem przegladam sobie program TVP a tu niespodzianka! Ma leciec genialny serial Battlestar Galaktica!
Zupelnie bez reklamowek czy innych informacji. Troszke to dziwne, ale tvp lubi sie dziwnie zachowywac (nie napisze ze glupio bo Lost i BSG to bardzo mile niespodzianki :)

Wszystkich ktorzy nie widzieli serialu zapraszam bardzo goraco do ogladania bo jest swietny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 19:50, Kartel napisał:

a mógłbyś coś o nim napisać?


Jest to serial SF, ale dosc nietypowy. Mimo iz wiekszosc akcji to przygody kapitana i jego dzielnej zalogi na statku kosmicznym, to jednak znaczaco rozni sie od Startreka (i podobnych). Fabula jest przedstawiona znacznie powazniej, a i wybory moralne podejmowane przez bohaterow sa ciekawiej ujete. Do tego dochodza fajne bitwy kosmiczne (nie za duzo ale fajne :)
Fabuly nie chce zdradzadzac, ale powiem, ze zaczyna sie dosc standardowo. Na 12 koloni Koboldu (tak to sie chyba pisze) napadaja bardzo zle roboty. Jako, ze to nie pierwsza wojna z nimi, to wszystko wyglada bardzo standardowo... pozory jednak myla :) (serial ma glowna fabule, ale kazdy odcinek jest zamknieta caloscia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 19:50, Xantus napisał:

Dzis, calkiem przypadkiem przegladam sobie program TVP a tu niespodzianka! Ma leciec genialny
serial Battlestar Galaktica!
Zupelnie bez reklamowek czy innych informacji. Troszke to dziwne, ale tvp lubi sie dziwnie
zachowywac (nie napisze ze glupio bo Lost i BSG to bardzo mile niespodzianki :)


Chyba nastąpiła mała pomyłka. :) Ten Battlestar Galactica co będzie dzisiaj leciał na TVP1 to dwuczęściowy film z 2003 roku, który jest remakem serialu z lat siedemdziesiątych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 21:12, Sarafan_Knight napisał:

Chyba nastąpiła mała pomyłka. :) Ten Battlestar Galactica co będzie dzisiaj leciał na TVP1
to dwuczęściowy film z 2003 roku, który jest remakem serialu z lat siedemdziesiątych. :)



Tak jak juz ktos napisal to jest pilot. Jak TVP nie da po tym serialu to bedzie wtopa, bo pilot jak to pilot nie ma calosciowej fabuly (konczy sie w najlepszym momencie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 22:29, Xantus napisał:

Tak jak juz ktos napisal to jest pilot. Jak TVP nie da po tym serialu to bedzie wtopa, bo pilot
jak to pilot nie ma calosciowej fabuly (konczy sie w najlepszym momencie)


Tak, masz rację. Szczerze powiedziawszy jakoś mi się nie widzi, żeby TVP zakupiło tak nowy serial. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 22:39, Sarafan_Knight napisał:

jakoś mi się nie widzi, żeby TVP zakupiło tak nowy serial. :)


A Lost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obejrzalem. I poczulem sie jak maly bajtel, kiedy ogladalem w telewizji stare odcinki ... nawet mysliwce z musu uzywaje te same :D
A tak serio, to zrealizowano ten filmik calkiem fajnie i z wiekszym podejsciem do realizmu ... podczas walk w przestrzeni w zasadzie cisza, a nie ryk silnikow i terkot dzialek ... tylko komunikacja miedzy pilotami i odklosy z kabiny... Mam nadzieje ze cos wiecej z tego bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten film co leciał wczoraj w jedynce, to jest swojego rodzaju pilot do serialu, który jest emitowany w stanach i jest wielkim hitem. Dziś ukazał się 11 odcinek drugiego sezonu. Cały serial jest nieźle zrobiony, co prawda z amerykańskim przepychem, ale za to linia fabularna jest już całkiem ciekawie skonstruowana, a bohaterowie targani wewnętrznymi problemami. Nie wdając się w wiele szczegółów - fabuła obecnie toczy się wokół legendy o Ziemi, na którą chcą dotrzeć ludzie ocaleni po ataku cylonów, pod przewodnictwem statku Battlestar G. i nowo wybranej pani prezydent, która jest prawdopodobnie prorokiem wymienianym w legendzie/proroctwie. Do tego dochodzą konflity między wojskowymi i cywilami, tworzą się nowe frakcje, a do tego pozostaje pytanie, czy cyloni mogą się zmieniać i czemu maszyny są w stanie mieć potomstwo... Zresztą wątków jest b. duzo i ma sensu ich tu opisywać, krótko rzecz ujmując POLECAM gorąco, a dla fanów s-f, jest to rzecz z rodzaju musisz-to-obejrzeć. Swoja drogą ciekawe, czy tv wykupi ten serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czy wykupią może zależeć od tego jaka była wczoraj oglądalność (i jaka będzie podczas drugiej części). Smutne jest jedynie to, że znowu jakiś dobry film s-f nie jest puszczany w porach, w których jest największa oglądalność (20.00). Pamiętacie serial Star Trek na TVN? Puszczali go o 13.00, czy o 14.00 i narzekali, że mało ludzi. Ciekawe jak miało go oglądać dużo osób skoro większość była w tej chwili w szkole/pracy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę odbiegał od powyższych opinii. Mnie I część rozczarowała. Zrobiona w oklepanym stylu, że garstka pilotów na myśliwcach ratuje Ziemię. (Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak niewielu).
Obejrzę jeszcze część II. Może poziom się podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać pierwszy odcinek i musże powiedzieć, że spodziewałem się większego gniotu. Tymczasem film mnie pozytywnie rozczarował. Nie jest to może kino najwyższych lotów, ale miłe dla oka i ucha. Ciekawie się ogląda, choć pierwszy odcinek jest raczej w oklepanej formie i zbyt przewidujący. Mimo to z chęcia obejrzę kolejny. Kiedy będzie, za tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze seriale lecą późno w nocy: CSI, Akta Zbrodni, Monk, Soprano, 6 Stóp Pod Ziemią. Że nie wspomnę o przerwaniu emsji seriali w połowie serii, patrz Nowojorscy Gliniaże lub Akta Zbrodni. Zapewne BSG skończy swą egzystencję na pilocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 12:20, Xantus napisał:

Czesc druga powinna was nieco bardziej zaskoczyc :)


No i zaskoczyła, choć tylko ostatnią kwestią filmu. Film przeypominał trochę Forumową Mafię. Widz przyglądał się każdemu żeby znaleźć zdrajcę a wynik okazywał się najbardziej zaskakujący. Ale film fajny, mam nadzieję, że serial będzie emitowany na TVP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem wlaśnie program na stronie TVP i niestety w ten weekend nie ma emisji - oby to nie znaczylo, że kupili tylko pilota :( Pozostaje oczekiwanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 08:51, wasseb napisał:

BSG ma leciec na AXN w blizej nieokreslonym terminie. http://www.sajfaj.net/sfn2.php?t=1584
tu link do wiadomosci.


To nie jest na szczęście pewna wiadomość ale gdyby się potwierdziła to wielka szkoda AXN u mnie w Cyfrze+ jest kodowany i dodatkowo płatny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować