Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Ciekawy odcinek zaiste ciekawy obejrzany z wielkim zainteresowaniem, osobiście jednak patrząc na kolejne odcinki zastanawiam się z wielkim wiosłem w lewej ręce, jak tu zrobić to, by akcja pchnięta została do przodu troszkę szybciej .... ta "powolność" troszkę mnie irytuje bowiem zawsze muszę czekać ten kolejny tydzień....
Wszystko jednak prowadzi chyba do samounicestwienia ludzi, wychodzi na to, że ludzie nie nauczeni niczego dalej nie ważne czy to planeta czy też statek próbują osiągnąć swoje cele zapominając o innych - mysleć tylko o sobie Zarek i próba podjudzania - z drugiej strony admirał oraz "teczka z pralni" naprawdę w tym momencie się uśmiechnąłem - Baltair - sprowadził boga do parteru teraz tylko czekać, aż zacznie go okładać po nerkach, widać, że po prostu cały animusz Baltara uciekł gdzieś daleko i pewne sprawy są mu obojętne już...
Admirał - oto postać dzięki której poleje się dużo krwi, wcześniej przejmował się losem innych ludzi tych z poza jego statku, teraz hmmmm jest w stanie użyć siły tylko po to by coś osiągnąć, jestem nawet w stanie stwierdzić, że gdyby nie to, iż niektóre statki w tej flocie są mu potrzebne - to dawno by tą flotę zostawił, ogólnie widać całkowite zniechęcenie - ludzi do wszystkiego, nic się im nie chce Kara rozmyśla i gryzie się ze wszystkim mr Gaeta powiedział sobie w końcu lecząc swoje frustracje, że czas zapłacić za to co mu zrobili, ogólnie jednak tak jak zaznaczyłem na początku wiosła panowie w dłonie wiosła i przyśpieszyc troszkę tą akcję gdyż odcinków może zabraknąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 01:45, Malcollm napisał:

(...) wiosła panowie w
dłonie wiosła i przyśpieszyc troszkę tą akcję gdyż odcinków może zabraknąć....


Nie zabraknie, bo wszystko ma zwieńczyć 2-3 godzinny ending :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że piątym Cylonem

Spoiler

zgodnie z wywiadem jakiego udzielił Ronald D. Moore jest faktycznie Ellen, więc sprawa rozwiązana

. :) Mnie natomiast bardzo zasmucił
Spoiler

los D''Anny, która faktycznie pozostała na Ziemi. Będzie mi jej brakować...


Jeszcze w kwestii odcinka, który zostanie wyemitowany w ten piątek - widzieliście już trailer? Ostra akcja się zapowiada. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odcinek już był i muszę stwierdzić jedno takie seriale jak Lost czy też Prison breal które są podobno cudownymi hitami nawet do pięt nie dorastają Galactice...
powiem szczerze, że patrzyłem na ten odcinek z "rozdziawionom gembom" naprawdę... mało który serial mnie potrafił tak ruszyć....
Napiszę jak się otrząsnę ...:/
PAmiętam, że swego czasu TVP puszczała ten serial z tym, że o godzinie bodajże 23 a i do tego w czwartek więc oglądalności to pewnie nie miało żadnej, nie ma zatem co liczyć na to, iż ujrzymy ten serial w TVP - cóż osobiście stawiam ten serial na pierwszym miejscu wśród wszystkich seriali - nie ma konkurencji napewno w jednej dziedzinie a mianowicie w udźwiękowieniu, dźwiękowcom oraz kompozytorom oskar za tą twórczość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

w udźwiękowieniu, dźwiękowcom oraz kompozytorom oskar za tą twórczość....

Za produkcje telewizyjne dostaje się Emmy, Hugo i Peabody, plus kilka innych "przy okazji". Niestety BSG nie ma szczęścia do nagród. było trochę nominacji i pare wygranych, ale nie odzwierciedlają one jego ogólnego poziomu, jedynie efekty wizualne zostały docenione przez Visual Effects Society.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się z tym zgodzić, krew mnie zalewa, że takie Lost dostało nagrodę za udźwiękowiene, z drugiej strony wiadomo skoro ogląda to masa ludzi to musi to w końcu jakieś nagrody dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 02:38, Malcollm napisał:

powiem szczerze, że patrzyłem na ten odcinek z "rozdziawionom gembom" naprawdę... mało
który serial mnie potrafił tak ruszyć....

Jeśli chodzi ci o 13 odcinek czwartej serii to... nie był jakiś nadzwyczajny.

Spoiler

Chodzi o to, że każdy spodziewał się chyba tej rebelii, a postać Zereka i Gaeta''y od dawna były wyraźnie w tym kierunku rozwijane.

Nie stało się więc nic niezwykłego, a kilka momentów pozostawia sporo do życzenia (
Spoiler

np: dlaczego Starbuck tak chętnie strzela do dwóch rebeliantów uwalniając Lee, a dwóch zostawia przy życiu i po prostu wychodzi, by potem wyrzuty robić Adamie, że nie pozwolił jej zastrzelić zbuntowanego marine? o.O

) Wiele nadziei wiążę jednak z kolejnym odcinkiem, którego trailer już jest dostępny i zapowiada się, że dostaniemy odpowiedź na bardzo intrygujące pytanie:
Spoiler

co się dzieje gdy ginie ktoś z Final Five?

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

co się dzieje gdy ginie ktoś z Final Five?


Osobiście na to nie liczę, z prostej przyczyny określę to mianem propagandy mającej na celu załamanie ducha tych co się nie postawili...
Ale zobaczymy za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:12, Malcollm napisał:

Osobiście na to nie liczę, z prostej przyczyny określę to mianem propagandy mającej na
celu załamanie ducha tych co się nie postawili...

To prawda, że informację o

Spoiler

śmierci Saul''a przekazuje Zerek, więc wiarygodność tej informacji jest... co najmniej dyskusyjna. Z drugiej strony wyraźnie widać Adamę z przepaską na oczach w tubie śluzy jak przy egzekucji. No i da się zauważyć, że pani prezydent wreszcie przestaje być pacyfistycznym hipisem, a zabiera się za rządzenie tą flotą - pytanie czy nie za późno?

Z pewnością kolejne odcinki wstrząsną całym BSG - byleby zachowały odpowiednia klasę w tym wszystkim i niech scenarzyści nie przekombinują ze swoimi pomysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:24, Graffis napisał:

To prawda, że informację o

Spoiler

śmierci Saul''a przekazuje Zerek, więc wiarygodność tej
informacji jest... co najmniej dyskusyjna. Z drugiej strony wyraźnie widać Adamę z przepaską
na oczach w tubie śluzy jak przy egzekucji. No i da się zauważyć, że pani prezydent wreszcie
przestaje być pacyfistycznym hipisem, a zabiera się za rządzenie tą flotą - pytanie czy
nie za późno?



A wiesz dlaczego tak jest..?
Wizdiałeś co wrzucili do środka śluzy na końcu odcinka..? No właśnie stawiam na to, że wszystko załatwioen zostało bez jednego wystrzału w końcu admirał musi skopać dupsko Geacie bo nie widze innej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze ufa trailerom do BSG? One zawsze były tak zmanipulowane, że kazdy po obejrzeniu łapał się za głowe i krzyczał "ło matko, po co ja to obejrzałem", po czym oglądał odcinek i myśli sobie "nie tak miało być". W odcinku zmienia się kontekst tego co było w trailerze, a to zmienia cały sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Holy frak.
Jedna z najbardziej ekscytujących i napakowanych akcją rzeczy, jakie miałem okazje kiedykolwiek zobaczyć na ekranie. Zastanawiam się, czy mrugnąłem chociaż raz podczas całego epizodu i czy moje zduszone okryzki nie obudziły śpiącej rodzinki.
Ten odcinek, mówiąc szczerze, zniszczył mnie.
Mamy w końcu Karę "Gińcie Frajerzy" Starbuck z powrotem i to w tym, co najlepiej jej wychodzi - w kopaniu tyłków. Mamy Apolla, który chyba jako jedyny jest w stanie dojrzeć argumenty obu stron, jest zdeterminowany by rozwiązać konflikt jak najszybciej, co jednak nie przeszkadza mu w byciu lojalnym. I mamy Saula i Billa z gunem w każdej dłoni, pokazujących, że przez lata służby w CIC nie zapomnieli, jak zachowywać się na prawdziwym polu walki. A ostatnia scena, na miłość boską...
Tylko czemu Racetrack rebeliantką? :( Tak ją zawsze lubiłem.
A trailerów nie oglądam. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:26, Malcollm napisał:

Wizdiałeś co wrzucili do środka śluzy na końcu odcinka..?

Chodzi ci o

Spoiler

ten flash grenade? To może wyjaśniać przepaskę, ale nie to jak i gdzie admirał stoi - to nie jest ta sama śluza (w odcinku 13 akcja rozgrywa się w śluzie rezerwowej, trailer pokazuje główną). Do tego jeszcze nie ma broni, ciał, nic z tych rzeczy. Więc cokolwiek tam się nie wydarzy to trailer pokazuje już co innego. Nie sądzę, by Adama miał zginąć, licze tylko na rzeczywiście ciekawy motyw konfliktu między nim, a Zerekiem i Gaetą. No i nie mogę się wprost doczekać tego jak będzie potem wymierzał sprawiedliwość - zapowiedź braku litości i przebaczenia wygłoszona w CIC

to chyba najlepszy fragment ostatniego odcinka.
Ja liczę na to, że informacja o
Spoiler

śmierci Saul''a

się potwierdzi - dałoby to wiele nowych ciekawych tropów do tego wątku, który trochę za bardzo ''ostygł'' ostatnio. Podobnie stało się z historią Starbuck - mam nadzieję na rozwinięcie obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:13, glizda101 napisał:

A trailerów nie oglądam. ;]

Use fraking spoiler tool! :/

Starbuck mi w tym odcinku w ogóle do gustu nie przypadła - jest zupełnie niespójna.

Spoiler

Powinna zabić całą czwórkę, skoro miała być taka bojowa - a tak wyszło dość dziwne nie wiadomo co

-_-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:15, Graffis napisał:

Ja liczę na to, że informacja o

Spoiler

śmierci Saul''a

się potwierdzi - dałoby to wiele
nowych ciekawych tropów do tego wątku, który trochę za bardzo ''ostygł'' ostatnio. Podobnie
stało się z historią Starbuck - mam nadzieję na rozwinięcie obu.


Uważam, że za dużo tych wątków jest jeszcze do dociągnięcia by się w to zagłębiać, jeśli natomiast tak się stanie to ja już widzę jaki będzie koniec tego serialu totalna anihilacja wszystkich :) bo jak zaczęli z grubej rury to i z takowej pewnie tez skończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie zabiła ich, bo nie o to chodziło. W moich oczach wypadło to tak, że pokazała im komu tu rzeczywiście zależy na flocie i jej ludziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba dziwny jestem bo po ostatnim odcinku chyba bardziej kibicuje rebeliantom i Zarekowi niz meczacej pani prezydent i jej poplecznikom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:19, Xantus napisał:

Ja to chyba dziwny jestem bo po ostatnim odcinku chyba bardziej kibicuje rebeliantom
i Zarekowi niz meczacej pani prezydent i jej poplecznikom :P

Ja uważam, że Zarek to skur... kowaniec, zrobi wszystko by tylko osiągnąć swój cel 200 trupów czy 2000 to dla niego, żadna różnica taki admirał mimo tego, że swego czasu miał wszystko w głębokim poważaniu stale jednak chciał coś osiągnąć, znaleźć planetę by móc spokojnie się osiedlić etc......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza telewizyjna historia sci-fi dotarła do ostatecznego końca. I co ja będę teraz oglądał? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 13:31, GanD napisał:

Najlepsza telewizyjna historia sci-fi dotarła do ostatecznego końca. I co ja będę teraz
oglądał? ;(


Mam ten sam problem... Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować