Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2006 o 08:55, Chaszu napisał:

> BSG ma leciec na AXN w blizej nieokreslonym terminie. http://www.sajfaj.net/sfn2.php?t=1584

> tu link do wiadomosci.

To nie jest na szczęście pewna wiadomość ale gdyby się potwierdziła to wielka szkoda AXN u
mnie w Cyfrze+ jest kodowany i dodatkowo płatny :(

eXPrezes jeden z uzytkownikow forum Orion - Tokra widzial wczoraj trailera bsg na AXN, wiec ta wiadomosc jest raczej oficjalna ;) http://forum.gwrota.com/index.php?showtopic=5023 tu link do tejze wypowiedzi na forum Orion - Tokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 09:33, wasseb napisał:

eXPrezes jeden z uzytkownikow forum Orion - Tokra widzial wczoraj trailera bsg na AXN, wiec
ta wiadomosc jest raczej oficjalna ;) http://forum.gwrota.com/index.php?showtopic=5023 tu link
do tejze wypowiedzi na forum Orion - Tokra


Szkoda :( pozostaje czekać aż któraś z niekodowanych stacji wyemituje - tak gdzieś za rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kabloweczke w Multimedii i mam AXN. AXN zaczyna sie rozkrecac napoczatku Lost teraz BSG czekamy jeszcze na Stargate''y i inny Star Treki niz Enterprise. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 09:52, Chaszu napisał:

czekamy jeszcze na Stargate''y

Gwiezdne Wrota emituje HBO - teraz akurat VIII serię - ten kanał akurat mam :)

Ja tez "mam" ale niestety zakodowany. To juz by bylo za piekne. Teraz mnei iekawi jedno czy AXN wykupilo tylko pilota czy moze caly pierwszy sezon razem z pilotem. Wyslalem do nich maila z zapytaniem w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w grę może wejść też TVP, które to wyemitowało jużw marcu bodajże pilota, ale narazie nic ponadto. Miejmy nadzieję, że w końcu sie skuszą na emisję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jasna. Od 12 października o 2315 co czwartek na TVP2 dostaniemy kolejne odcinki pierwszego sezonu BSG. Na początek pójdzie miniseria potem reedycja w postaci pilota i reszta sezonu. Szkoda tylko, że tak marna pora. Zaiste głupia jest dtrategia marketingowa TVP, która zakłada, że największe światowe hity są traktowane jak zapychacze dziur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial jest o ludziach przede wszystkim. konflikty, polityka, do tego dochodza Cyloni i ich plany.
No ale bitwy tez sa, i to jakie! :)

Serial jest robiony "on the cheap" co troche dziwi bo efekty sa bardzo dobre. jeden z producentow nawet mowil ze firma ktora robi dla nich efekty tak od siebie dodaje rozne ekstra dodatki za darmo, bo ci ludzie ktorzy to robia maja po prostu taka pasje dla tego serialu.

a propo mojego avatara. zagadka: kto to? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 19:12, Buzzard napisał:

a propo mojego avatara. zagadka: kto to? ;)

Nic trudnego. Starbuck. Ksywka zaczerpnięta z Moby Dicka - niektórzy twierdzą, że Moby Dick jest dziełem natchnionym przez obcych, więc twórcy postanowili to powiązać z serialem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 19:16, hans olo napisał:

> a propo mojego avatara. zagadka: kto to? ;)
Nic trudnego. Starbuck. Ksywka zaczerpnięta z Moby Dicka - niektórzy twierdzą, że Moby Dick
jest dziełem natchnionym przez obcych, więc twórcy postanowili to powiązać z serialem:).


no, no. nawet ja sie czegos tutaj moge nauczyc...

Fajne jest ze ludzie na BSG najczesciej nie zwracaja sie do siebie po imieniu i nie mowia o innych "wojskowych" uzywajac rzeczywistych imion tylko pseudonimy. Imion zaczynaja uzywac jak sytuacja staje sie napieta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 19:22, Buzzard napisał:

Fajne jest ze ludzie na BSG najczesciej nie zwracaja sie do siebie po imieniu i nie mowia o
innych "wojskowych" uzywajac rzeczywistych imion tylko pseudonimy. Imion zaczynaja uzywac jak
sytuacja staje sie napieta ;)

Taka sama inspiracja została użyta w X-Files gdzie Scully byla tak nazywana przez swojego ojca. Starbuck to bardzo popularny motyw w sci fi dotykajacym problemu pozaziemskiego pochodzenia ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:42, hans olo napisał:

No to sprawa jasna. Od 12 października o 2315 co czwartek na TVP2 dostaniemy kolejne odcinki pierwszego sezonu BSG.


Dla mnie bomba. Podobał mi się pilot dany już jakiś czas temu, więc z chęcią obejrzą całą serię. Godzina emisji iście hardcorowa, ale od czego jest nagrywanie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak. Wreszcie się doczekaliśmy. Kompletne zignorowanie tego serialu byłoby błędem, choć po godzinie nadania to można się zastanawiać, czy publiczna liczy w ogóle na widownię xD
Mnie w każdym razie późna pora nie powstrzyma ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 19:26, hans olo napisał:

Taka sama inspiracja została użyta w X-Files gdzie Scully byla tak nazywana przez swojego ojca.
Starbuck to bardzo popularny motyw w sci fi dotykajacym problemu pozaziemskiego pochodzenia
ludzkości.


co to byl ten Starbuck w MobyDicku?, tak z ciekawosci sie pytam

a propo X-files, tata Skully mowil do niej "Starbuck" czy "Skully"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 20:14, Buzzard napisał:

> Taka sama inspiracja została użyta w X-Files gdzie Scully byla tak nazywana przez swojego
ojca.
> Starbuck to bardzo popularny motyw w sci fi dotykajacym problemu pozaziemskiego pochodzenia

> ludzkości.

co to byl ten Starbuck w MobyDicku?, tak z ciekawosci sie pytam

a propo X-files, tata Skully mowil do niej "Starbuck" czy "Skully"?

1. Pierwszy oficer na statku Pequod.
2. Jak ojciec móglby mówić do córki po nazwisku? Oczywiście, że Starbuck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 20:49, hans olo napisał:

1. Pierwszy oficer na statku Pequod.
2. Jak ojciec móglby mówić do córki po nazwisku? Oczywiście, że Starbuck.


ok, nie czytalem MD wiec nazwa statek Pequod mi niewiele mowi, zagladam ze to byl statek wielorybniczy usilujacy upolowac tytulowego bohatera?

2. well, spotykalem sie z roznymi przypadkami, w calkiem normalnych rodzinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 21:02, Buzzard napisał:

ok, nie czytalem MD wiec nazwa statek Pequod mi niewiele mowi, zagladam ze to byl statek wielorybniczy
usilujacy upolowac tytulowego bohatera?

Tak właśnie o ten statek chodzi.

Dnia 03.10.2006 o 21:02, Buzzard napisał:

2. well, spotykalem sie z roznymi przypadkami, w calkiem normalnych rodzinach :)

Nie wnikam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohhhh. Wczoraj miałem dwa cele do wykonania. Piloty 3 sezonu dwóch seriali do obejrzenia. Zacząłem od LOST i w sumie prawie zasnąłem ale na playliście na szczęście czekał już BSG Occupation, więc nie mogłem sobie pozwolić na sen. Odcinek w przeciwieństwie do Lost był po prostu świetny. Po raz pierwszy przed emisją poszło ostrzeżenie o przemocy i wcale nie przesadzili. Kara znalazła się na skraju załamania pod presją cylona, który myśli na zasadzie "przez więzienie do serca", ruch oporu podejmuje coraz odważniejsze kroki. Serial robi się bardzo kontrowersyjny teraz już nie tylko pod względem religijnym lecz także politycznym i bardzo ciekawe, że republikanie nie doprowadzili dotąd do jego zdjęcia (na szczęście). Ruch oporu, który normalnie zostałby przez nich nazwany grupą terrorystyczną zostaje pokazany w jasnym świetle. Człowiek, który stracił kobietę idzie zabić kolaborantów przy pomocy bomby pod kurtką. Scena patetyczna i niezwykła jak na kino amerykańskie. To chyba rzeczywiście świadczy o prawdziwej wolności poglądów w USA. Oby tak dalej. Dzisiaj mam jeszcze tylko jeden wykład i zapewne nie będę o niczym innym myślał jak tylko o BSG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie... czym sie rozni Battlestar Galactica - Classic od Battlestar Galactica...


Pytam sie, bo jak szukam tak w internecie to odnosze wrazenie, ze Battlestar Galactica - Classic to nowsza seria, albo raczej inna, ale ktora teraz powstaje, a po nazwie wnoskuje, ze to serial sprzed 10-20 lat, ktory zapoczatkował Battlestar Galactica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 21:01, Night Elf napisał:

Ja mam pytanie... czym sie rozni Battlestar Galactica - Classic od Battlestar Galactica...


Pytam sie, bo jak szukam tak w internecie to odnosze wrazenie, ze Battlestar Galactica - Classic
to nowsza seria, albo raczej inna, ale ktora teraz powstaje, a po nazwie wnoskuje, ze to serial
sprzed 10-20 lat, ktory zapoczatkował Battlestar Galactica

Classic to serial z epoki "Drużyny A" (doslownie, bo grali tam nawet niektórzy aktorzy z owego serialu). Jedni twierdzą, ze to kupa łajna, a inni wręcz przeciwnie zachwalają sobie poczucie humoru w classicu. Ale jak dla mnie to poczucie humoru choć wyszukane, to jednak nie pasuje do sytuacji, w której znaleźli się koloniści i jednak serial jest w moich oczach gorszy niż lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować