Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Battlestar Galactica na TVP2

Osobiście się trochę zawiodłem… zupełnie inaczej ogląda się film na DVD z napisami, a z Polskim lektorem. Normalnie Battlestar Galactica na TVP2 jest tragiczna, jak słucham ich to normalnie chce zastrzelić telewizor. Zawiodłem się strasznie na tej produkcji. Wole oglądać wersję DVD z napisami, wtedy serial jest bardziej realny i o wiele lepszy, ten lektor na TVP2 to tragedia! Na HBO seriale tłumaczone na Polski język jest w całkiem niezłej jakości, przyjemnie się ich słucha, a lektor na TVP jest za głośny, a dźwięki silników, krzyków, alarmów i inne z tła są całkowicie zagłuszane przez niego.

Tragedia…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co sie starać kiedy serial emitowany jest o takiej porzye, że wlaściwie ogląda go jedynie obsługa techniczna na nocnej zmianie :D? Oczywiście ytanie jest retoryczne. Ale akurat co do silników, to w BSG nie ma czego słuchać, bo jak sam zauważyleś sporo w tym serialu realizmu i dźwięk w próżni sie nie rozchodzi. Dodają jedynie lekki basowy pomruk, by uszy zupełnie nie stracily zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 23:32, hans olo napisał:

Po co sie starać kiedy serial emitowany jest o takiej porzye, że wlaściwie ogląda go jedynie
obsługa techniczna na nocnej zmianie :D? Oczywiście ytanie jest retoryczne. Ale akurat co do
silników, to w BSG nie ma czego słuchać, bo jak sam zauważyleś sporo w tym serialu realizmu
i dźwięk w próżni sie nie rozchodzi. Dodają jedynie lekki basowy pomruk, by uszy zupełnie nie
stracily zainteresowania.



Eh ja to wiem, ze dzwiek w prozni nie rozchodzi sie itp... moze zamiast realizmu powinienem uzyc słowa urok.

Poza tym jak dla mnie 23 to nie jest pozno...

Ale jednak zostane przy wersji DVD... jest o wiele lepsza... nie moge sie doczekac 3 serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 23:32, hans olo napisał:

Ale akurat co do
silników, to w BSG nie ma czego słuchać, bo jak sam zauważyleś sporo w tym serialu realizmu
i dźwięk w próżni sie nie rozchodzi.


Ale czy aby nie slychac strzalow i wybuchow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 00:35, Volvox napisał:

Ale czy aby nie slychac strzalow i wybuchow?

Słychać, ale są przytłumione. Bądź co bądź, musieli na te walki jakieś dźwięki wrzucić. Mimo wszystko głupio by się oglądało tak w zupełnej ciszy przerywanej jedynie komunikatami pilotów jakąś dramatyczną walkę kosmiczną. No chyba, że wrzuciliby genialną muzę... tyle, że i to mogłoby trochę mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 00:39, Marrbacca napisał:

No chyba, że wrzuciliby genialną muzę... tyle, że i to mogłoby trochę mało...


Na walki w czasie filmu sie nie nadaje, ale muzyka z czolowki jest fajna i dobrze pasuje do takich kosmicznych pojedynkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 02:45, Volvox napisał:

Na walki w czasie filmu sie nie nadaje, ale muzyka z czolowki jest fajna i dobrze pasuje do
takich kosmicznych pojedynkow ;)

A nie byłbyś znudzony, jakby przy każdej kosmicznej walce puszczali ten sam motyw? ;> Wg mnie to nawet lepiej, że jakieś te dźwięki są. Wytłumione żeby zasugerować, że wcale ich tam być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi się spodobało w muzyce? Bardzo skojarzyła mi się z muzyką z Homeworld. Praktycznie ten sam ambientowy styl. Mozliwe, że nawet się na Homeworld wzorowano ale to trzebaby sprawdzić. Swoją droga sam Homewold fabularnie z pewnością był wzorowany na BSG Classic. To bardzo silnie daje się odczuć fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na długość pilota serial został podzielony przez TVP na 17 odcinków, które będą emitowane już normalnie co tydzień. Kto widział tylko pilota niech sie szykuje na piaty odcinek i potem resztę, bo będzie na prawdę ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 09:42, hans olo napisał:

Wiecie co mi się spodobało w muzyce? Bardzo skojarzyła mi się z muzyką z Homeworld. Praktycznie
ten sam ambientowy styl. Mozliwe, że nawet się na Homeworld wzorowano ale to trzebaby sprawdzić.
Swoją droga sam Homewold fabularnie z pewnością był wzorowany na BSG Classic. To bardzo silnie
daje się odczuć fabularnie.


mysle ze BSG wzorowal sie na Space Above and Beyond (czyli Gwiezdna Eskadra) i moze troche na Firefly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 13:47, HumanGhost napisał:

Czy TVP planuje wyemitowac całą serię czy znowu skończy się na samym poczatku? Serial bardzo
fajny, ciekawie zrealizowany. Ile tego jest odcinków tak w ogóle?


... no sa juz dwa cale sezony (po ok 20 odcinkow kazdy). teraz zaczal sie 3-ci sezon, w Stanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 13:47, HumanGhost napisał:

Ile tego jest odcinków tak w ogóle?


Normalnie to jest tak:
- pilot
- sezon I = 13 odcinków
- sezon II = 20 odcinków
- sezon III = w Stanach leci chyba już 4-5 odcinek, a może i jeszcze więcej.

BSG to serial naprawdę godny polecenia, z każdym odcinkiem robi się coraz ciekawiej, poprzeczka systematycznie idzie w górę. Ja oglądam wersję DVD i jednocześnie przypominam sobie stare odcinki w TVP, obecnie jestem na 5 odcinku 2 serii i dalej nie wiem, choć koncepcja już od pewnego czasu jest, na czym ten tajemniczy plan Cylonów ma polegać :)
Żądnym wiedzy polecam tę stronkę: http://sajfaj.net/galactica.php Warto też zapoznać się tam z postulatem jaki fani chcą wysłać do TVP o zmianę godziny nadawania serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 17:27, GanD napisał:

(...)
Żądnym wiedzy polecam tę stronkę: http://sajfaj.net/galactica.php Warto też zapoznać się tam
z postulatem jaki fani chcą wysłać do TVP o zmianę godziny nadawania serialu.


Nie chcę tam zaglądać, żeby sobie nie zepsuć zabawy :). Ale jak pojawi się jakaś petycja, to chętnie się pod nią podpiszę, jeśli tylko ktoś poda linka (z powodu j.w. ;), w końcu wszędzie można się natknąć na spoilery, zwłaszcza na stronach fanowskich :)), bo serial nawet przypadł mi do gustu (wprawdzie pierwszy odcinek jakiś taki drętwy trochę był, ale drugi już znacznie lepszy :)).
Nawiasem mówiąc, ta nieludzka pora nadawania tego serialu to pewnie jeden z "mondryh" pomysłów p. Wildsteina :/ (albo TVP odkupił ludzi układających ramówkę od Polsatu :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 14:28, Blackhand napisał:

Nie chcę tam zaglądać, żeby sobie nie zepsuć zabawy :). Ale jak pojawi się jakaś petycja, to
chętnie się pod nią podpiszę, jeśli tylko ktoś poda linka (z powodu j.w. ;),


Fakt, spoilerów tam sporo, natomiast tutaj masz adres do strony z petycją:
http://www.bsgwtvp.info/ (póki co to jest jeszcze wersja robocza, czy coś z tego wyjdzie, zapewne okaże się w niedługim czasie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 17:10, Buzzard napisał:

mysle ze BSG wzorowal sie na Space Above and Beyond (czyli Gwiezdna Eskadra) i moze troche
na Firefly :P


Na Firefly napewno pod wzgląedem ujęć w przestrzeni kosmicznej ^^

BTW Nie wiem dlaczego miałem wrażenie, że wczoraj będzie ostatni odcinek pilota... ehh jak ja nie mogę się doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 15:01, GanD napisał:

> Nie chcę tam zaglądać, żeby sobie nie zepsuć zabawy :). Ale jak pojawi się jakaś petycja,
to
> chętnie się pod nią podpiszę, jeśli tylko ktoś poda linka (z powodu j.w. ;),

Fakt, spoilerów tam sporo, natomiast tutaj masz adres do strony z petycją:
http://www.bsgwtvp.info/ (póki co to jest jeszcze wersja robocza, czy coś z tego wyjdzie, zapewne
okaże się w niedługim czasie)



Moze zrobmy ankiete, albo raczej pikiete by zrobili takie tlumaczenie jak lostow, bo to co jest na TVP2 jest tragiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 19:43, Night Elf napisał:

Moze zrobmy ankiete, albo raczej pikiete by zrobili takie tlumaczenie jak lostow, bo to co jest na TVP2 jest
tragiczne...


Lost jest mi zupełnie obcy, więc o co chodzi jakby?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować