Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2006 o 20:22, GanD napisał:

> Moze zrobmy ankiete, albo raczej pikiete by zrobili takie tlumaczenie jak lostow, bo to
co jest na TVP2 jest
> tragiczne...

Lost jest mi zupełnie obcy, więc o co chodzi jakby?;)



No ten lektor z Battelstar jest tragiczny... zagłusza akcje... nie wydaje sie naturalny jakby sie bylo w kosciele... az mnie odstrasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, podzielili pilot na cztery odcinki. Myslałem, ze będą trzy tylko i dalej akcja już coś nowego. A tu trzeba czekac dwa tygodnie na nowe odcinki, bo za tydzień ostatnia część pilota. Trochę dziwnie, ale w sumie i tak poczekam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 21:26, Night Elf napisał:

No ten lektor z Battelstar jest tragiczny... zagłusza akcje... nie wydaje sie naturalny jakby
sie bylo w kosciele... az mnie odstrasza


No dobra, ale w takim razie jakie jest tłumaczenie Lost''a? Ja tam i tak wolę napisy w filmach, ale podpisać bym się mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:35, GanD napisał:

> No ten lektor z Battelstar jest tragiczny... zagłusza akcje... nie wydaje sie naturalny
jakby
> sie bylo w kosciele... az mnie odstrasza

No dobra, ale w takim razie jakie jest tłumaczenie Lost''a? Ja tam i tak wolę napisy w filmach,
ale podpisać bym się mógł.


Nie wiem jak to opisac... ale lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TVP lektor był jest i będzie. Nic na to nie poradzicie. Zmienić można tłumaczenie. Chodzi jedynie o slówka, które jednak irytują. To, że lektor zaglusza to jest naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 21:26, Night Elf napisał:

No ten lektor z Battelstar jest tragiczny... zagłusza akcje... nie wydaje sie naturalny jakby
sie bylo w kosciele... az mnie odstrasza


Chłopie, nie mów że był nienaturalny - nie słyszałeś mojej kumpeli w jaki sposób odgrywała swoją rolę w kręconym przez nas filmie amatorskim xD normalnie deklinacja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Więc dobrze pamiętałem, że były tylko trzy. A już myślałem, że ze niecierpliwienia umysł płata mi figle ;)

Musze przyznać, że niezbyt zwracałem uwagę na lektora. Ale rzeczywiście jest trochę za glośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny ostatni odcinek był. Niezły pomysł z tym męczeniem przeciwnika co 33 minuty. Akcja zaczyna ise rozkręcać. Jedyne co mnie denerwuje to, ze jest tylko jeden krótki odcinek raz na tydzień. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 12:44, HumanGhost napisał:

Jedyne co mnie denerwuje to, ze jest tylko jeden krótki odcinek raz na tydzień. ;-)


Nie znałem tego uczucia, dopóki nie zacząłem oglądać 3 sezonu, a tego siłą rzeczy nie ma jeszcze na DVD ;(

A te "33 minuty" jedynie dobry wstęp do tego, co będzie działo się dalej, aczkolwiek Cyloni nie uczą się zbyt szybko, jeśli chodzi o zmienianie taktyk i dobrze, bo inaczej ludzie wyginęliby do końca 1 serii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak żartowali, że Boomer jest Cylonem ^^
Zaczęło się mocno, zobaczymy co później wymyślą. Np. do czego potrzebny im kolega Boomer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 19:50, Xantus napisał:

Dzis, calkiem przypadkiem przegladam sobie program TVP a tu niespodzianka! Ma leciec genialny
serial Battlestar Galaktica!
Zupelnie bez reklamowek czy innych informacji. Troszke to dziwne, ale tvp lubi sie dziwnie
zachowywac (nie napisze ze glupio bo Lost i BSG to bardzo mile niespodzianki :)

Wszystkich ktorzy nie widzieli serialu zapraszam bardzo goraco do ogladania bo jest swietny
:))

CO TY MASZ ZA NICK CHLOPIE ....PRAWIE JAK MOJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 20:03, Bedwyr napisał:

A jak żartowali, że Boomer jest Cylonem ^^
Zaczęło się mocno, zobaczymy co później wymyślą. Np. do czego potrzebny im kolega Boomer?


Chodzi Ci o Helo? Oj przyda się, przyda jak mało kto, ale do czego to już nie zdradzę. Co do pokazywania palcami Cylonów, to nie ferowałbym wyroków wobec nikogo, bo potem możecie się nieźle zdziwić, po prostu trzeba być czujnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie! Ostatni odcinek i to co napisałeś sprawiło, że naszły mnie wątpliwości co do Boomer =.='' Ale chyba wzrok mnie nie myli? ;) Poza tym ta scena ze skanowaniem planety (czy jakiejś innej "skały") w poszukiwaniu wody... A nade wszystko drugi "egzemplarz" starający się zdobyć zaufanie Helo...
Uwielbiam ten serial ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak:
- można być Cylonem
- można być Cylonem inaczej
- można być człowiekiem
- można być człowiekiem inaczej

Innych opcji w sumie nie ma, a wszystko rozbija się właśnie o ten nieścisły podział, co znaczy być inaczej? To wyjdzie w serialu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widzę że to bardziej skomplikowane. Wiadomo, że Cyloni mogą być uśpieni, a teraz to całkiem inaczej wygląda... dobra nie chce wiedzieć więcej :P Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a nade wszystko popsucia sobie zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może podam przykłady nie wybiegające zbytnio w przyszłość, żeby było wiadomo o co mi chodzi:

- można być Cylonem np. "szóstka" (nie pamiętam imienia, ale chodzi o tę blondynę z długimi nogam, chociaż ona to może nie do końca najlepszy przykład...:)
- można być Cylonem inaczej np. Boomer ta z planety razem z Helo
- można być człowiekiem np. komandor Adama
- można być człowiekiem inaczej np. Baltar

Po długiej kampanii wojennej i ciągłym zamieszaniu może dojść do sytuacji, że nikt nie wie nic... nawet o sobie samym. A resztę dopasuj sobie sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zyczę Wam by którakolwiek polska stacja TV wyemitowała wszystkie odcinki wszystkich serii BSG. Serial jest kapitalny, porusza tematy i zagadnienia których próżno szukać w innych serialach. Dodam tylko że w drugiej serii mąż zabija żonę z powodu jej kolaboracji z wrogiem. Czy coś takiego miało by miejsce w np. kiepskim Lost? Pirwsza seria może trochę znudzić ale tylko takiego widza który uwielbia Speed i filmy z Norrisem.
BSG to serial dla fana inteligentnego i ambitnego hard SF. Czy robot może być człowiekiem? Czy robot może mieć dzieci? Co definiuje człowieka? Jeżeli jest to miłość to czy robot może kochać? A jeżeli tak to czy to czyni go bardziej ludzkim? Czy możliwa jest miłość człowieka i Cylona?Czy próbę wybicia rasy Cylonów można nazwac ludobójstwem?
Oglądajcie BSG koniecznie. To uczta dla oka, ucha i umysłu. Jeżeli lubisz oglądać film ze zrozumieniem, lubisz myśleć podczas seansu, uwielbiasz rozmawiać o nim ze znajomymi po projekcji to jest to serial dla Ciebie. I obyś miał/a okazję zobaczyć wszystkie trzy serie. Bo w drugiej i trzeciej to się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 17:10, Buzzard napisał:

mysle ze BSG wzorowal sie na Space Above and Beyond (czyli Gwiezdna Eskadra) i moze troche
na Firefly :P



Błąd. Oryginalny BSG powstał w 1978 i liczył dwie serie. Nawiasem mówiąc jest totalna komedia idealnie nadająca się do oglądania na pijackich imprezach. Centurioni wyglądali jak kolesie ubrani w fiolie do pieczenia ciast. Zresztą jeden z modeli można zobaczyć w pilocie w migawce z hangaru BSG w którym umieszczono muzeum. Jeden z aktorów BSG ''78 występuje również w nowym BSG. Gra on postać Toma Zareka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 00:51, malpka napisał:

Dodam tylko że w drugiej serii mąż zabija żonę z powodu jej kolaboracji z wrogiem.

To już nie w drugiej...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować