Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

I tak Baltar został męczennikiem nowego boga, a Tigh dostąpił odkupienia z... Naprawdę pokręcony i ciekawy odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu czterech odcinków stwierdzam - dziiiiwnaaa seria. Nie mogę powiedzieć, że zła, bo dzieje się sporo... Jednak wszystko zaczyna się rozgrywać wokół Baltara i Final Four ;) a to nie wróży nic dobrego. Atmosfera powoli staje się coraz gęstsza...

Brakuje mi scen walk w kosmosie. Wierzę jednak, że przez pół sezonu na nich właśnie będą oszczędzać, żeby powalić nas jakąś finałową bitwą pod koniec :) Na chwilę obecną, nie mam fioletowego pojęcia, jak to się wszystko może skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:15, marselus napisał:

I jak panowie i panie odczucia z tych 6 odcinków 4 serii..?
Zaczyna się naprawdę bardzo Ciekawie robić


Zdecydowanie kolejne odcinki (mimo słabego startu) są coraz lepsze.Obejrzałem z niesłabnącym zainteresowaniem. Jestem cholernie ciekawy, co zrobi admirał Adama, jak zamiast jednego Demetrisa wyskoczą z nadświetlnej dwa statki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:35, jakubcjusz napisał:

Zdecydowanie kolejne odcinki (mimo słabego startu) są coraz lepsze.Obejrzałem z niesłabnącym
zainteresowaniem. Jestem cholernie ciekawy, co zrobi admirał Adama, jak zamiast jednego
Demetrisa wyskoczą z nadświetlnej dwa statki :)


Dwa stateczki to pikuś, ale cały Baseship, cała flota może dostać zawału :P
Odcinek przegadany, ale dobry. Do ostatnich sekund liczyłem na to, że pokażą jeszcze powrót Demetriusa do "domu". Szkoda tylko, że Baltar grał tym razem tylko przez radio, bardzo lubię odcinki z jego udziałem. No i mamy potwierdzony powrót Diany w ciągu kilku najbliższych odcinków. Cóż, koniec z wielkim sekretem Final Four. Ciekawe jak oni mają doprowadzić ich do Ziemi, skoro póki co nie mają pojęcia gdzie jej szukać, czyżbyśmy mieli kolejny raz usłyszeć All Along The Watchtower?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 00:43, GanD napisał:

(...) Cóż, koniec z wielkim sekretem Final Four. Ciekawe jak oni mają
doprowadzić ich do Ziemi, skoro póki co nie mają pojęcia gdzie jej szukać, czyżbyśmy
mieli kolejny raz usłyszeć All Along The Watchtower?;)


Może, żeby znaleźć drogę do Ziemi potrzebna jest cała piątka? Przecież każdy może mieć w głowie fragment mapy, która dopiero zostanie ujawniona wraz z ostatnim Finalem.
Też czekam na powrót D''anny - ciekawe co powie o Final Five? Jestem też dość zawiedziony, że Anders jednak nie dotknął konsoli, ciekawe, jakby się to skończyło..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 07:30, jakubcjusz napisał:

Też czekam na powrót D''anny - ciekawe co powie o Final Five?


Ja tak żałowałem gdy ją wyłączyli także również cieszę się z szansy na jej powrót. Ciekawi mnie jak to będzie z odkrywaniem czwórki i całej piątki, bo nie wątpię, że koloniści z chęcią dowiedzą jacy Cyloni się jeszcze wśród nich ukrywają. Interesująca może być za to ich sama reakcja na nowych Cylonów. I co zrobi Sturbuck? Strzeli do Andersa jak mówiła?
No i tak jak wy liczyłem jeszcze na Baseshipa na koniec i dotyk Andersa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem tekst Hybrydy w ostatnim odcinku, to 13 kolonia ma jakieś powiązania z Cylonami a to już zapowiada naprawdę ciekawe wrażenia, nie mogę się doczekać miny Adamy gdy Baseship pojaiw się na Dradisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:35, jakubcjusz napisał:

Zdecydowanie kolejne odcinki (mimo słabego startu) są coraz lepsze.Obejrzałem z niesłabnącym
zainteresowaniem. Jestem cholernie ciekawy, co zrobi admirał Adama, jak zamiast jednego
Demetrisa wyskoczą z nadświetlnej dwa statki :)


Ja osobiście zastanawiam się nad tym, czy aby wogóle te dwa statki dolecą do celu, co do przepowiedni zasłyszanej przez Kare, nie wiem czy to źle odsłyszałem lecz wydawało mi się, iż było jej przepowiedziane to, że przyczyni się do śmierci wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 01:40, marselus napisał:

Ja osobiście zastanawiam się nad tym, czy aby wogóle te dwa statki dolecą do celu,


Dolecą na pewno. W końcu Kara ma przeznaczenie do spełnienia :P

Dnia 13.05.2008 o 01:40, marselus napisał:

do przepowiedni zasłyszanej przez Kare, nie wiem czy to źle odsłyszałem lecz wydawało
mi się, iż było jej przepowiedziane to, że przyczyni się do śmierci wszystkich.


Według mnie to nadinterpretacja - Kara usłyszała, że jest zwiastunem śmierci, a to może oznaczać bardzo wiele rzeczy, niekoniecznie zagładę reszty kolonistów. Zresztą to samo przepowiadał już wcześniej mężczyzna hybryda ze statku Guardianów w odcinku specjalnym Razor, więc to żadna nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie posiłkuję jednym z wywiadów Edwarda Jamesa Olmosa, który stwierdził, niekoniecznie żartobliwie, że wszyscy zginą :-) Może faktycznie Starbuck sprowadzi na kolonistów zagładę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają zginąć wszyscy koloniści, to powinny przynajmniej przeżyć dzieci Cylonów i ludzi. Inaczej to dla mnie byłoby kompletnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 15:31, GanD napisał:

Jeśli mają zginąć wszyscy koloniści, to powinny przynajmniej przeżyć dzieci Cylonów i ludzi. Inaczej to dla mnie byłoby kompletnie bez sensu.


Słuszna uwaga jak najbardziej! Nie wiem, skąd mi się to bierze, ale czuję, że twórcy mają dla nas jakiegoś asa w rękawie, lub zwrot akcji, który postawi wszystko na głowie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też podejżewałem, że Hybrydy to Adam i Ewa...

A może wszyscy muszą umrzeć, by narodzić się na nowo. Nie trudno znależć analogie Baltara do Chrystusa ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobał się wam Razor to polecam dwa artykuły o tym jak powstał i był adaptowany na potrzebę nowej seri projekt starych cylonów: http://darthmojo.wordpress.com/2008/05/12/bsg-vfx-anatomy-of-a-cylon/, http://darthmojo.wordpress.com/2008/05/13/bsg-vfx-anatomy-of-a-cylon-extras/. Jest to bardzo ciekawa rzecz nie tylko dla nowych fanów ale zwłasza dla fanów BSG Classic. Zaś sam blog jest rajem dla każdego nerda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie macie mocnych nerwów to lepiej nie oglądajcie 7 odcinka i poczekajcie na 8 bo to co się dzieje na koniec to najbardziej dramatyczny cliffhanger jaki oglądałem, mocne jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 18:29, Krusty napisał:

Jeśli nie macie mocnych nerwów to lepiej nie oglądajcie 7 odcinka i poczekajcie na 8
bo to co się dzieje na koniec to najbardziej dramatyczny cliffhanger jaki oglądałem,
mocne jak cholera.


Fakt. Zaliczyłem taki sam opad sceny jak podczas końcówki Crossroads. Zdecydowanie zaskoczyło mnie zachowanie Ateny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować