Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2008 o 20:04, GanD napisał:

Wie ktoś, dlaczego następny epizod będzie wyświetlany dopiero 30 maja?


Nie mam właśnie pojęcia i też mnie to negatywnie zaskoczyło. Taki byłem napalony przedwczoraj po naprawdę niezłym Guess What''s Coming To Dinner... ;) Swoją drogą, bardzo się cieszę, bo z odcinka na odcinek jest coraz lepiej. Trzy ostatnie trzymają już, IMHO, formę poprzednich sezonów. Oby tak dalej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie oglądałem ostatniego odcinka, bo bardzo nie lubię cliffhangerów. Miałem nadzieję na spędzenie dzisiaj dwóch przyjemnych godzin z ulubionym serialem, a tu taki zonk :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rety, rety. Ostatni odcinek, patrząc z perspektywy czasu, był po prostu niesamowity. Baltar nauczający Centuriona o Bogu to istny majstersztyk.
No i nareszcie po 3 i pół sezonu - wyrównanie szans!
Cieszy mnie powrót Diany i zastanawiam się, czy to co powiedziała do Roslin, to rzeczywiście żart czy może okrutna prawda (minę miała niesamowitą) - jej wizje w czasie skoków to chyba nie do końca wpływ choroby - zbyt to regularne i układające się w całość.
Szkoda, że ostatecznie ludzie złamali umowę. Wiem, że obie strony knuły coś na boku, ale miałem nadzieję, że może ta współpraca będzie miała trwała podstawy. Ostatecznie admirał zrobi z wszystkimi porządek! :)
A tak poza tym to bardzo podobała mi się muzyka w tym odcinku, szczególnie w czasie walk o HUB. Z pewnością kupię sobie soundtrack z 4 sezonu, gdy już wyjdzie za ten rok czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

A ja nie wierzę, żeby to było to, w co wszyscy wierzą. Na końcu 3 sezonu widok planety był wyraźny, kontynent amerykański rozpoznawalny bez trudu. Teraz jedyne co zobaczyliśmy to chmury i zgliszcza (żadnej Statui Wolności z Planety Małp;).
Z drugiej strony z ludzką skłonnością do samozagłady taki scenariusz jest wysoce prawdopodobny. Uciekinierzy z Ziemi założyli 12 kolonii i Kobol, a teraz to co zostało z ludzkości wraca do prawdziwego domu. Słowa wyroczni, że to wszystko już było, pasują do tej sytuacji idealnie - druga zagłada gatunku ludzkiego.

SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz rację, z drugiej jednak można się nad tym zastanawiać do stycznia kiedy wyjdą pozostałe odcinki niemniej jednak oczywistym jest pytaniem - skąd się wziął ten nowy Viper skoro Ziemia jako taka to postnuklearny świat rodem z Fallouta tylko, że bez ludzi...
W tym wszystkim jest coś więcej, niemniej jednak skłonić się mogę ku temu, że teraz w sytuacji w której to cyloni jako tacy stracili możliwość downloadu stali się bardziej ludzcy i śmiertelni to doprowadzi w ostateczności do konnfliktu zbuntowani cyloni+ludzie na reszta cylonów, stanie się to czego cyloni jako tacy nigdy nie zakładali będą się lać między sobą...
Czy to zmiemia czy nie ziemia? A może to jakieś ostrzeżenie tylko..? może.. kto wie, jedna wielka zagadka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladaliscie juz nowe webepisody? Zaczynaja sie od Gaety samotnie w raptorze. Pamieta ktos co on tam robil? A moze dowiem sie ogladajac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:31, Xantus napisał:

Ogladaliscie juz nowe webepisody? Zaczynaja sie od Gaety samotnie w raptorze. Pamieta
ktos co on tam robil? A moze dowiem sie ogladajac?


No oczywiście, że się dowiesz. :)
Chyba wszystkie nowe webisody (The Face of the Enemy) są na youtubie.
Pytanie brzmi, czy widzieliście odcinek 4.11... Holy frak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:34, glizda101 napisał:

> Ogladaliscie juz nowe webepisody? Zaczynaja sie od Gaety samotnie w raptorze. Pamieta

> ktos co on tam robil? A moze dowiem sie ogladajac?

No oczywiście, że się dowiesz. :)
Chyba wszystkie nowe webisody (The Face of the Enemy) są na youtubie.
Pytanie brzmi, czy widzieliście odcinek 4.11... Holy frak.

Oczywiście że widzieliśmy - osobiście uważam, że tak naprawdę mało co zostało wyjaśnione i może im po prostu zabraknąć czasu na to by to rozwikłać do końca niemniej jednak czekam znów do piątku i do emisji kolejnego odcinka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:40, Malcollm napisał:

Oczywiście że widzieliśmy - osobiście uważam, że tak naprawdę mało co zostało wyjaśnione
i może im po prostu zabraknąć czasu na to by to rozwikłać do końca niemniej jednak czekam
znów do piątku i do emisji kolejnego odcinka....


Mało co zostało wyjaśnione dlatego, żeby widzowie nie odetchnęli z ulgą po ponad pół roku czekania, tylko dalej łamali sobie mózgi nad zagadkami. :) I tak co piątek przez dziesięć tygodni. ;P
Moim zdaniem odcinek był niezły. Na pewno nie zaliczyłbym go nawet do dziesiątki najlepszych, ale trzymał wysoki poziom.

Spoiler

Ellen jednakowoż, jako Piąty Cylon

mnie nie zaskoczyła. "Holy frak" wyszeptałem za to przy
Spoiler

samobójstwie Dee

. Wbiło mnie w fotel.
Co do kwestii zaś zdążenia - finał czwartego sezonu i zarazem całego show ma trwać ponad trzy godziny. Czyli tyle, ile cztery standardowe odcinki. Powinni sobie poradzić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 20:15, glizda101 napisał:

Mało co zostało wyjaśnione dlatego, żeby widzowie nie odetchnęli z ulgą po ponad pół
roku czekania, tylko dalej łamali sobie mózgi nad zagadkami. :) I tak co piątek przez
dziesięć tygodni. ;P
Moim zdaniem odcinek był niezły. Na pewno nie zaliczyłbym go nawet do dziesiątki najlepszych,
ale trzymał wysoki poziom.

Spoiler

Ellen jednakowoż, jako Piąty Cylon

mnie nie zaskoczyła.
"Holy frak" wyszeptałem za to przy
Spoiler

samobójstwie Dee

. Wbiło mnie w fotel.
Co do kwestii zaś zdążenia - finał czwartego sezonu i zarazem całego show ma trwać ponad
trzy godziny. Czyli tyle, ile cztery standardowe odcinki. Powinni sobie poradzić. :P


Osobiście uważam, że kwestia 5 cylona nie jest tak łatwa - widziałeś kiedyś podaną odpowiedź w taki jasny sposób w tym serialu..? ja nie - (nie wiem jak wstawić spoiler nigdy tego nie używałem):) zobaczymy jednak jak to się wszystko rozwinie problem w tym że trzeba czekać prawie pół roku do wielkiego finału..:) tak czy siak kasa odłożona jak tylko serial się skończy kupuję wersję dvd to jest serial z kategorii must have

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 21:15, Malcollm napisał:

Osobiście uważam, że kwestia 5 cylona nie jest tak łatwa - widziałeś kiedyś podaną odpowiedź
w taki jasny sposób w tym serialu..? ja nie


Ależ oczywiście, że kwestia do łatwych nie należy. Minęło zaledwie parę dni od wypuszczenia odcinka, a ja zdążyłem już spędzić kilka dobrych godzin na zażartych dyskusjach ze znajomymi na te, czy inne poruszane przezeń tematy. Chodzi mi o to, że sytuacja z

Spoiler

Ellen

, jako ostatnia scena epizodu miała najprawdopodobniej zostawić widzów z niebezpiecznym opadem szczęk. Na mnie aż tak mocno nie zadziałała, ale dała, należy przyznać, do myślenia.

Dnia 19.01.2009 o 21:15, Malcollm napisał:

(nie wiem jak wstawić spoiler nigdy tego nie używałem):)


Pod okienkiem tekstowym masz po prawej stronie. :P

Dnia 19.01.2009 o 21:15, Malcollm napisał:

problem w tym że trzeba czekać prawie pół roku do wielkiego finału..:)


To nie problem, tylko zbawienie. ^^ O to w końcu w tym wszystkim chodzi. Zresztą, im dłużej będzie serial trwał, tym później się skończy i tym później będziemy po nim płakali. :]

Dnia 19.01.2009 o 21:15, Malcollm napisał:

tak czy siak kasa odłożona jak tylko serial się skończy kupuję wersję dvd to jest serial z kategorii must have


Popieram, oj popieram. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O spoiler jest zatem teraz używam go i piszę to -

Spoiler

wszystko to mi trochę śmierdzi tym, że tak naprawdę wszyscy ludzie nawet ci co żyli na planecie wywodzą się od cylonów i że, wszyscy będą poniekąd cylonami - ta ziemia i to, że cyloni na niej żyli i te flashbacki które się pojawiają u niektórych członków załogi

jakoś próbuję znaleźć w ty mjakiś sens i próżno go się doszukiwać ciekawe co pokaże ten piątkowy odcinek nie ma co jednak, żaden serial nie wywołuje tak zażartych dyskusji prison break to przeciągnięte flaki z olejem a Lost nigdy mi się nie podobał za bardzo razi mnie w oczy w amerykańskich serialach "wieczna teoria spisku" dla mnie to wieczna teoria głupoty a Battlestar Galactica to hmmm perełka...
Jak na razie nie mogę przeboleć tego prostackiego zakończenia Stargate Atlantis cóż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze, ze ostatnim cylonem

Spoiler

nie jest Ellen. Nic nie sugerowalo by, ze tak jest. Najbardziej oczywista osoba wydaje sie Kara Trace (to tlumaczylo by jak sie odrodzila po smierci).


Ciekawe czy scena w ktorej Diana mowi, ze
Spoiler

piatego cylona nie ma we flocie

ma jakies znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:19, Xantus napisał:

A ja sadze, ze ostatnim cylonem

Spoiler

nie jest Ellen. Nic nie sugerowalo by, ze tak jest.
Najbardziej oczywista osoba wydaje sie Kara Trace (to tlumaczylo by jak sie odrodzila
po smierci).


Ciekawe czy scena w ktorej Diana mowi, ze
Spoiler

piatego cylona nie ma we flocie

ma jakies
znaczenie?


Ja bym nie stawiał na...

Spoiler

Kare Trace po tym jak Leoben zareagował na jej zwłoki, w tym jest coś grubszego... może Cara jest czymś pokroju 13, nawiązując do Chrystusa i 12 apostołów... myślę, że musimy poczekać na kolejną osobę, która bedzie miała wizje z przeszłości, bo Saul równie dobrze, mógł podświadomie upodobnić Ellen do kobiety z przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie

Spoiler

Ellen jest na 100% piątym cylonem z Final Five. Wizja była na tyle silna, że nie ma przesłanek by w nią wątpić. Poza tym D''Anna mówiła, że ostatniego cylona we flocie nie ma, a Mrs Tigh do tego pasuje.

W pełni zgadzam się natomiast co do tego,
Spoiler

że Kara tym finałowym cylonem nie jest, że poważniejsza kwestia się za nią kryje. Po pierwsze, niewykluczone, że cylonów jest więcej. Ba, zakładam nawet opcję, że wszyscy są cylonami. Poza tym bardzo odpowiada mi też wizja 13 kolonii - 13 cylonów. Jednakowoż fakt, jak wszechwiedzący i spokojny dotąd Leoben zareagował na wiadomą sytuację, niezaprzeczalnie sugeruje, że w przypadku Starbuck mamy do czynienia z o wiele grubszą sprawą. W końcu jest harbinger of death, co nie? ^^


Frak me, nie mogę się już doczekać kolejnych epizodów i kolejnych pytań... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę nadmienić, że zapominacie o najważniejszym fakcie

Spoiler

Cyloni nie mogą się odradzać, są tak samo śmiertelni jak ludzie, śmierć = kaput zero przenoszenia świadomości, zatem jak to jest naparwdę..? Coś mi się wydaje, że tak naprawdę 13 plemię to cyloni których znajdą na innej planecie ... i czy zakończy się to wielką rozwałką zobaczymy


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ kto powiedział, że zapominamy? :P Jak najbardziej o tym pamiętam i fakt ten robi się tym ciekawszy, że Finałowej Piątki oraz D''Anny mamy tylko po jednym egzemplarzu.
A to, że

Spoiler

13 plemię to Cyloni

, chyba zostało nawet w ostatnim odcinku stwierdzone.
Zresztą
Spoiler

jest trzynasty znak zodiaku, którego symbolem jest pięciokąt, który wymalowany jest na Raiderach

. Coś jest na rzeczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować