Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe konsole już w 2010?

79 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2008 o 11:27, deuser napisał:

Wii będzie najwcześniej wymieniane na nowy model.. była już taka wiadomość jakiś czas
temu. no chyba że coś sie zmieniło :)

BZDURA!
Nie było nigdy takiej informacji, a co najwyżej przypuszczenia innego "mondrego" analityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:33, Ratefi napisał:

PS3 napewno będzie długo żywotna, tak jak PS2 i bardzo dobrze, sam planuje kupić za jakiś
rok PS3 i mam nadzieje że na długo mi starczy ;)

PS2 miało długi żywot, ponieważ osiągnęło ogromny sukces rynkowy, PS3 nie ma najmniejszych szans na taki sukces, dlatego dużo szybciej zostanie wypchnięte z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to częściowa bzdura. Po co by mieli wypuszcza za dwa lata nowego Xboxa jak ten ma taką moc, że pociągnie najnowsze gierki wydawane po 2010. Jedynie mogę się zgodzić, że będzie nowe Wii- pewnie ulepszą znacznie grafę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata nowe konsole ? Hmm...w sumie PSP dopiero się rozkręca, a tu już miało by być coś nowego? Ciekawe niby co i dlaczego? A X360? Też dziwne, konsola nie najgorsza, grafika jakoś się utrzymuje na wysokim poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te obliczenia sa bez sensu.
Źle je przymujecie.
To, że ppojawi się kolejny Xbox, nie znaczy, że x360 odejdzie w zapomnienie.
Z pierwszym Xboxem tak się stało, bo niewiele osób go posiadało-nie było dla kogo produkować gier.
Natomiast już w tej chwili opłaci się produkować gry na x360 dłużej niż do 2010.
Strzelam w 2013, jako koniec produkcji gier na Xboxa360
Co do PS3...na PS2 nadal wychodza gry, bo pół miliard tych konsol sprzedano, jeśli PS3 będzie miało w tym roku tak wysoką sprzedaż, jak się zapowiada, to powinno przetrwać.
W następnej generacji największym plusem PS3 będzie cena, która będzie pradopodobnie najniższa (Chyba, że MS zacznie robić konsole ze śmieci i powietrza ;p ).

Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie kolejnej genracji konsol bez nowej konsoli od Sony.
Nie pasuje to do mojej wizji świata ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:21, czaja24 napisał:

pecet jest droższy


Dokładnie jest droższy i dlatego bardziej opłaca się do gier zakupić konsolę (w końcu do tego zostały stworzone konsole , prawda ?). Peceta kupuję do pracy - konsolę do gier. Tyle.

Dodatkowo 99% współczesnych gier wychodzi na konsole (nawet CDP Red Studio po "Wiedźminie" który był tylko na PC, będzie produkował gry głównie na konsole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:39, Nights64 napisał:

> PS3 napewno będzie długo żywotna, tak jak PS2 i bardzo dobrze, sam planuje kupić
za jakiś
> rok PS3 i mam nadzieje że na długo mi starczy ;)
PS2 miało długi żywot, ponieważ osiągnęło ogromny sukces rynkowy, PS3 nie ma najmniejszych
szans na taki sukces, dlatego dużo szybciej zostanie wypchnięte z rynku.


Mi się wydaje że Microsoft specjalnie wydaje szybciej nowego Xboxa po to żeby właśnie wypchnąć PS3 z rynku i go przebić swoimi osiągami. Jeśli nowy X0 odniósł by sukces to PS3 miało by marną sytuację i Sony musiało by zrobić PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:52, Lasca napisał:

Moim zdaniem te obliczenia sa bez sensu.
Źle je przymujecie.
To, że ppojawi się kolejny Xbox, nie znaczy, że x360 odejdzie w zapomnienie.
Z pierwszym Xboxem tak się stało, bo niewiele osób go posiadało-nie było dla kogo produkować
gier.
Natomiast już w tej chwili opłaci się produkować gry na x360 dłużej niż do 2010.
Strzelam w 2013, jako koniec produkcji gier na Xboxa360
Co do PS3...na PS2 nadal wychodza gry, bo pół miliard tych konsol sprzedano, jeśli PS3
będzie miało w tym roku tak wysoką sprzedaż, jak się zapowiada, to powinno przetrwać.
W następnej generacji największym plusem PS3 będzie cena, która będzie pradopodobnie
najniższa (Chyba, że MS zacznie robić konsole ze śmieci i powietrza ;p ).

Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie kolejnej genracji konsol bez nowej konsoli od Sony.
Nie pasuje to do mojej wizji świata ^^


Microsoft to nie Sony, mają zupełnie inną wizję konsoli. Mogą dalej za kilka lat wspierać Xboxa 360, albo zupełnie porzucić jak Xboxa 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lasca ma rację.
Chcę dodać kilka słów też od siebie. W przypadku X-Boxa było tak samo. Mam go więc wiem. Mówili, że nie będzie miał życia, a jednak przez 3 lata jakoś się trzymał. Nie chce jednak aby był to koniec PSP. I chyba się to spełni ponieważ jaką wystawią potem przenośną konsolę? Dzisiejsza technika brnie szybko, ale w coś mniejszego niż PSP czy DS nie da się nic wepchać. No chyba, że zrobią ekran 1 calowy i będzie lipa. Mam mieszane uczucia co do DS bo jest to następca GBA (czyli małego gówna). Nowa (przenośna) konsola Nintndo powinna dorównywać PSP.
Może trochę namieszałem ale jestem zdenerwowany na tego czuba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:39, Nights64 napisał:

> PS3 napewno będzie długo żywotna, tak jak PS2 i bardzo dobrze, sam planuje kupić
za jakiś
> rok PS3 i mam nadzieje że na długo mi starczy ;)
PS2 miało długi żywot, ponieważ osiągnęło ogromny sukces rynkowy, PS3 nie ma najmniejszych
szans na taki sukces, dlatego dużo szybciej zostanie wypchnięte z rynku.


PS3 MA szanse na powtórzenie sukcesu poprzedniczki. Na razie PS3 sprzedaje się tak samo, a może trochę i lepiej, jak PS2 w analogicznym okresie, więc nic jeszcze nie jest przesądzone. Jeśli nadchodzące exclusivy okażą się takimi hitami, na jakie są zapowiadane, sprzedaż konsoli powinna podskoczyc.

A z X-em to było wiadomo, że długo nie utrzyma się na rynku, tak wadliwy sprzęt nie ma racji bytu na dłuższą metę. M$ powinien w końcu coś z tą awaryjnością zrobic, byc może chce ten problem rozwiązac wypuszczając nową konsolę (co jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla firmy, dla graczy raczej nie). Oby z X360 nie stało się to samo, co z poprzednikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2008 o 11:58, lothar-mb napisał:

Dokładnie jest droższy i dlatego bardziej opłaca się do gier zakupić konsolę (w końcu
do tego zostały stworzone konsole , prawda ?). Peceta kupuję do pracy - konsolę do gier.
Tyle.

Może z 3% graczy w Polsce i 15% w Europie wyznaje podobne poglądy. Pewnie czujesz Się z tego powodu wyjątkowy ? Skończysz studia, ustatkujesz i więcej już takimi głupotami ideologicznymi nie będziesz zawracał Sobie głowy, zresztą sam zobaczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej wiadomości chłopie, skończyłem studia ;).
Gdzie Ty widzisz ideologię, kolego ? Gram na konsolach podobnie jak spora część użytkowników tego forum i to wszystko :). Wyrażam swoją opinię.
Dorośniesz, to zrozumiesz na czym polega dyskusja i opinia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 12:39, lothar-mb napisał:

Dla Twojej wiadomości chłopie, skończyłem studia ;).
Gdzie Ty widzisz ideologię, kolego ? Gram na konsolach podobnie jak spora część użytkowników
tego forum i to wszystko :). Wyrażam swoją opinię.
Dorośniesz, to zrozumiesz na czym polega dyskusja i opinia ;)

Gratuluję ukończenia studiów. W moim wieku starość nie pozostawia złudzeń na dorastanie i rozumienie tak dziwnych zachowań. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie nawet mnie nei denerwujcie. Dopiero co kupiłem konsole, a zaraz ma byc juz past genem? Sam M$ zapowiadał, że jego konsolka będzei dłużej żyla od pierwszego ixa, a i nawet było to coś chyba po roku 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 12:49, Nekromantik napisał:

Gratuluję ukończenia studiów. W moim wieku starość nie pozostawia złudzeń na dorastanie
i rozumienie tak dziwnych zachowań. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :D


Również pozdrawiam :D
I rozumiem że tagi gier "PS2" i "Nintendo Wii" na Twoim gramsajcie, w kontekście Twojej wypowiedzi, to po prostu pomyłka ;)

Dnia 15.02.2008 o 12:49, Nekromantik napisał:

W moim wieku starość nie pozostawia złudzeń na dorastanie
i rozumienie tak dziwnych zachowań.


Najwyraźniej jestem dziwny jak na standardy europejskie (15%) ;).
Jeszcze raz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wydaję mi się aby już w 2008 był nowa generacja z tego co mi wiadomo już dawno wiedzielibyśmy jak wyglądają i jakieś screeny z tej "next" generacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie, bo gram na wszystkim i we wszystko co sprawia mi przyjemność. Nie przejmuję się jakimiś wymyślonymi bzdurami. :P Taki już ze mnie luzak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować