Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CrossFire X - wyciekają szczegóły

28 postów w tym temacie

Nie wiem, kto poza zapaleńcami z dużą ilością kasy wyda forsę na 4 grafiki? Poza tym pierwsze testy płyt obsługujących tą technologię pokazują jeden feler - owszem umieścisz 4 grafiki, ale nic poza tym, bo zasłonią porty PCI :/ Chyba taniej i bezproblemowo kupić jedną wydajniejszą kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie zawsze fakt komentarzy ludzi ktorzy nie maja bladego pojecia o nowinkach technicznych za to jak na prawdziwego polaka przyslalo (ehh te stereotypy) tocza piane i wzbijaja tumany kurzu by popisac sie swoim intelektem, cietym jezykiem i innymi atrybutami, ktore w ich mniemaniu sa objawem nadludzkiej inteligencji

do przewidzenia bylo dostosowywania się szybszej karty do układu wolniejszego :/ heh... poczekamy na drivery i testy - ciekawe co na to nvidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:49, Tomaszek92 napisał:

CrossFire X, będzie mało popularne szczególnie ze względu na cenę. Lepiej jest kupić
jedną porządną kartę niż 4 marne.



Jakie 4 karty ??? Ludzie umiecie czytac ??? tam są 2 gniazda pcie 4 karty system widzi w momencie montowania kart typu x2 czli 2 kart zespolonych razem wpinanach w jeden port pozatym karty gx2 to nie marne karty jak je nazwales tylko sprzet high endowy i 2 karty gx widizane jako 4 to najmocniejsze co moze byc zamontowane i pojedyncza karta jakaby super nei byla nie osiaganie takiej wydajnosci mowie ofkoz o aktulanej generacji kart wiec jesli nie macie pojecia o czym mowicie i nie potraficie czytac ze zrozumieniem lepiej sie nei wypowiadac niz kompromitowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 14:05, morthi napisał:

zastanawia mnie zawsze fakt komentarzy ludzi ktorzy nie maja bladego pojecia o nowinkach
technicznych za to jak na prawdziwego polaka przyslalo (ehh te stereotypy) tocza piane
i wzbijaja tumany kurzu by popisac sie swoim intelektem, cietym jezykiem i innymi atrybutami,
ktore w ich mniemaniu sa objawem nadludzkiej inteligencji

nono morthi, a czy ty przypadkiem nie toczysz tu piany ;)

Dnia 15.02.2008 o 14:05, morthi napisał:

do przewidzenia bylo dostosowywania się szybszej karty do układu wolniejszego :/ heh...
poczekamy na drivery i testy - ciekawe co na to nvidia

Sprzęt jest/będzie i tak mało popularny, to zapełnia tylko niewielką niszę w sprzętach typu Alienware za drobne parę k dolarów. Choć też nie jestem tego taki pewny, bo w Alienware zazwyczaj jest chłodzenie wodne, a to wszystko gdzieś musi się zmieścić. Poza tym ATI zawsze miało problemy ze sterownikami, co widać z resztą i w tym newsie (Vista only).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''dostosowywania się szybszej karty do układu wolniejszego'''' - A jednak ... Szkoda chociaż i tak jest nieźle (no przynajmniej do przodu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie mało to przydatne, ale w przyszłości- czemu by nie?
I tylko to łączenie różnych kart jest nieco pozbawione wielkiego sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie o Ciebie mi chodzilo ;) bo Twoj komentarz (jak chyba wszystkie ktore czytalem) byly trafne :)

niestety,... sterowniki nigdy nie byly mocna strona ati :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:40, Uspatente napisał:

Nie wiem, kto poza zapaleńcami z dużą ilością kasy wyda forsę na 4 grafiki? Poza tym
pierwsze testy płyt obsługujących tą technologię pokazują jeden feler - owszem umieścisz
4 grafiki, ale nic poza tym, bo zasłonią porty PCI :/ Chyba taniej i bezproblemowo kupić
jedną wydajniejszą kartę.


Pokaz mi szybszą kartę na rynku od 3870 x2 ;)
Cena ok 1500 zł.
wydajność w porównaniu z kosztującą 2000 i nie dostępną 8800 ULTRA jest wyższa (nie zawsze ale ogólnie wyższa)
masz racje, wydatek 3 tys. zł na karty graf. które biją rozwiązanie Nvidii jest kompletnie nie opłacalny... (to ironia jak by ktoś nie wiedział)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować