Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z Warhammerem - dzień pierwszy

48 postów w tym temacie

Lucas the Great

Rozpoczynamy Weekend z Warhammerem - trzydniowy cykl artykułów poświęconych grom osadzonym w uniwersum stworzonym przez firmę Games Workshop. Na początek zapraszamy do zapoznania się z artykułem Szarego Płaszcza, przybliżającym system RPG Warhammer Fantasy Roleplay.

Przeczytaj cały tekst "Weekend z Warhammerem - dzień pierwszy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 17:55, jędrek10 napisał:

zawsze lubiłem warhammera. ale dopiera po winter assualt go pokochałem


Ale tekst jest zasadniczo poświęcony Warhammer Fantasy a nie 40K :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uniwersum Starego Świata niezbyt przypadło mi do gustu w przeciwieństwie do 40 Millenium. Może dlatego że bardziej lubię realia SF niż fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah,Warhammer.Stare czasy.Do tej pory gdzies mi sie wala stary podrecznik ktorego okladke mozna zobaczyc na 2 stronie.Niestety juz w kawalkach ,ale czego on nie przeszedl.

Warhammer to zdecydowanie moj ulubiony swiat fantasy ze wszystkich z ktorymi kiedykolwiek sie zetknalem.Niesamowity klimat nadciagajacej zaglady,biedy i udreki,swietny design i kupa potencjalu narracyjnego.Po prostu perla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marka w tym roku bedize obchodzić juz 31 urodziny ;]
wprawdzie ostatnio bardziej mnie kreci 40k to do Starego Świata tez mam sentyment :)
co do Role Playa tez sie za nim rozglądałem ale w polsce chyba nie jest bardzo rozpowszechniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze. Od Warhammera znacznie bardziej wolę Dungeons & Dragons. Jednak zawiera on coś, z czym D&D konkurować nie może. Klimat dark fantasy. Żaden świat wydany dotąd do Lochów i Smoków nie był aż tak mroczny, aż tak brutalny, a co za tym idzie taki realny, jak ten z RPGa Games Workshop. Poza tym WFRP był pierwszym systemem RPG w jaki kiedykolwiek grałem i wciąż odczuwam wobec niego pewien sentyment. Szkoda, że Black Industries uznało, że nie warto wydawać dalej podręczników do tej gry, ale miejmy nadzieję, że wkrótce jakiś inny wydawca podejmie się tego wyzwania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę powiedziawszy, to Stary Świat ma wiele wspólnego z uniwersum 40k - jest to po prostu jedna z planet leżących w jego obrębie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wole "czterdziestkę". Mam nadzieje, że o niej (figurkowej wersji) też doczekamy się artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty - to nigdy nie zostało udokumentowane :)
Aja ostatnio jestem w klimacie WH40k - dzięki Dark Heresy własnie. Piękna książka, i upgrade mechaniki.
Acha, co do tekstu - była kiedys gra ''Rogue Trader'', tez pozwala grac w swiecie czterdziestki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warhammer to pierwsza gra RPG z którą się zetknąłem.
Jak to mówią "stara miłość nie rdzewieje".
Gram w RPG do tej pory, poznaje świat poprze książki BL.
Nie ma jak Stary Świat i porządne polowanie na Zwierzoludzi:)
Ave Sigmar!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować