Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy - recenzja - "Królestwo"

18 postów w tym temacie

Lucas the Great

To już ostatni z naszykowanych na ten tydzień artykułów dotyczących filmów - recenzja wyświetlanego aktualnie w kinach obrazu Petera Berga, zatytułowanego Królestwo. W środę zapowiemy kolejną porcję atrakcji w ramach działu Poza firewallem: filmy.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: filmy - recenzja - "Królestwo"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wybrać do kina, ale po recenzji muszę zdecydowanie to zobaczyć. Wygląda naprawdę cool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem. Film fajny i trzymający w napięciu. Na początku odniosłem wrażenie, że to jeden z wielu amerykańskich gniotów ukazujących wspaniałość ameryki i jej mieszkańców, tego jacy to oni są a jacy nie są, co są w stanie zrobić, po ilu kulach w tyłku mogą przebiec kilometr bez zadyszki itp.itd. Mile się rozczarowałem zwłaszcza dzięki zakończeniu, którego nie zdradzę, a które to jest bardzo wymowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem. Film fajny i trzymający w napięciu. Początkowo myślałem, że to jeden z wielu amerykańskich gniotów ukazujących wspaniałość ameryki i jej mieszkańców, jacy to oni są a jacy nie są, czego mogą dokonać, jaką bzdurę wymyślić, ile kilometrów przebiec i z jaką ilością kul w tyłku by (jeszcze) nie mieć zadyszki. itp. itd.Mile się rozczarowałem. Zwłaszcza dzięki zakończeniu, które jest bardzo wymowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film w porządku, z dobrą fabuła, a wg mnie najsłabszym elementem jest przydługawa strzelanina. Gdyby nie ona dałbym filmowi 9/10, tak dostanie tylko 8. Ciekawie przedstawiony problem na lanii arabowie-amerykanie, lecz brak w nim odniesień do konkretnych wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 19:37, Azreix napisał:

A, o to ''''Królestwo'''' chodzi. Bo myślałem, że wzięliście do recenzji film sprzed
czterech lat ;)


Ja też tak pomyślałem :P

Film ponoć faktycznie wart obejrzenia (tak też zrobię) ale muszę przyznać jedno... właśnie widziałem jeden z najbardziej zaspoilerowanych zwiastunów w moim życiu... lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 19:50, geralt z rivii7 napisał:

film warty obejrzenia (polecam) ale po co gram.pl zajmuje się recenzowaniem filmów ???
i tak nikt tego nie czyta...


Że Siebie uważasz za nikogo jestem w stanie Ci wybaczyć, ale w stosunku do siebie wymagam więcej szacunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film warty polecenia szczegolnie jak ktos oglada z dzwiekiem wysokiej jakosci,Ja obejrzalem jednym tchem naprawde gra aktorska i to napiecie super.Polecam wszystkim.A co do tego (film warty obejrzenia (polecam) ale po co gram.pl zajmuje się recenzowaniem filmów ??? i tak nikt tego nie czyta...) to jak tu trafił twoj komentarz?? chyba to czytales??Mysle ze czasami warto poczytac nie tylko na temat gier.Po drugie temat jest zwiazany z grami poniewaz rezyser ma zajac sie ekranizacja wlasnie jednej z gier.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film świetny, wczoraj w kinie byłem. Akcja cały czas, nie ma wyraźnie dobrych i złych, bo z obu stron są ludzie, którym coś się nie podoba. Bardzo dobra praca kamerą, bardzo ciekawy animowany motyw początku filmu, bardzo dobra gra aktorów. No i ten koniec... Niestety sama prawda. Jeśli fanatycy doprowadzą do skraju społeczeństwa Zachodu, to one wcale się nie ugną. One zrobią to, co zrobiła Ameryka, by jak najszybciej zakończyć wojnę. A to oznacza: "welcome our nukes stupid terrorists"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer mnie zaciekawił, zapewne pójdę któregoś dnia. I wyjdzie na to, że po mojej dłuższej abstynencji kinowej nieźle sobie nadrobię dłuższą nieobecność (były już : "Asterix na olimpiadzie", "Jestem Legendą", "American gangster", będzie pewnie jeszcze owo "Królestwo" i "Wojna Charliego Wilsona", a i może później coś). Zobaczym co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer jest przedstawiony ciekawie, nie wiem czy to ten sam co w telewizji czy nie, ale nie nie zmienia to faktu, że film w/g mnie jest zwyczajnie słaby. Fabuła oklepana, nic się prwie nie dzieje, niby tam są jakieś strzelaniny, ale co to za strzelaniny w porównaniu do "Shoot em up".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten film to kpina! Na początku zapowiada się na mocne i ambitne kino tym czasem jest to opowieść wzorowana na "Drużynie A". Ot amerykanie wkurzeni na to że zginęło ich tylu naraz wysyłają piątkę super agentów(nie mylić z agentami specjalnymi). No właśnie... ci co tam jadą nie mają najmniejszego pojęcia gdzie jadą - a więc do drużyny trafia kobieta(zonk) no i gość którego wkład w całe śledztwo to marne teksty i odnalezienie strony internetowej(który nigdy nie był na bliskim wschodzie). Nie mają żadnych kontaktów i niewiele w sumie robią. Zapytacie po co och wysłali? Bo Saudyjczycy w tym filmie to kompletne niedorajdy, nie potrafią przeprowadzić sekcji zwłok, zdjąć odcisków palców, przesłuchać świadków czy... odnaleźć w wielkim dole kupy złomu. Jedyne co potrafią to torturować niewinnych ludzi. No nic, koniec końców akcja kończy się sukcesem... Pozostaje się tylko zastanowić czemu tak dobrze nie idzie w Iraku, bynajmniej tam jest teraz pół miliona amerykańskich żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować